«VAB Банк - більше ніж банк». Шахрайство, обман і хамство

  1. «VAB Банк - більше ніж банк». Шахрайство, обман і хамство ПріVABлівость обману
  2. Куд-куди пішли гроші?
  3. «VAB Банк - більше ніж банк». Шахрайство, обман і хамство
  4. ПріVABлівость обману
  5. Куд-куди пішли гроші?
  6. «VAB Банк - більше ніж банк». Шахрайство, обман і хамство
  7. ПріVABлівость обману
  8. Куд-куди пішли гроші?

«VAB Банк - більше ніж банк». Шахрайство, обман і хамство

Шахрайство, обман і хамство

ПріVABлівость обману

«Люди, ніколи, взагалі ніколи (!) Не користуйтеся послугами цього« банку », в якому немає грошей. Таких контор взагалі не повинно існувати! »- написав на банківському інтернет-форумі обурений вкладник Олександр Боговик після четвертого безрезультатного походу в відділення VAB Банку за своїми грошима.

«Ніколи більше не буду мати справи з цим банком», - пише Вадим Тютюнник, якому довелося їхати за вкладом зі Львова до Києва, тому що співробітники банку запевняли, що закрити депозит можна тільки в тому відділенні, де його відкривав. Але на цьому пригоди клієнта не закінчилися. Після приїзду до Львова він так і не зміг отримати гроші на картковий рахунок, оскільки співробітник банку не оформив в договорі цю можливість.

«Найгірший банк!» - розповів свою історію Сергій Гаврилюк, у якого термін депозиту закінчився півроку тому.

«Внесок в доларах, але зняти долари абсолютно нереально. Доводиться знімати по 1000 гривень, але навіть це далеко не завжди вдається. Кожен раз, коли приходжу до відділення банку, доводиться вистоювати чергу з таких же, як і я, бажаючих отримати свої гроші. У більшості випадків грошей в касі немає, ні гривень, ні тим більше доларів, ні іншої валюти. Іноді доводиться чекати, поки хто-небудь не внесе гроші на рахунок, або погасить кредит, або сплатить комунальні платежі, тільки тоді з'являється можливість отримати хоч трохи грошей.

Часто доводиться обійти кілька відділень банку, оскільки в більшості відділень в касах немає «готівки». А недавно вони настільки знахабніли, що встановили комісію за зняття грошей.

Але найбільше мене розлютило, коли тиждень тому я побачив рекламу цього банку з написом: «VAB Банк - найкращий банк в Україні». Свої зобов'язання перед клієнтами цей банк не виконує, рівень якості обслуговування клієнтів - нижче плінтуса, і все одно вони вважають себе кращим банком в Україні. Я міг би висловити все, що думаю про цей банк, але не люблю лаятися матом. Просто не користуйтеся послугами VAB Банку ».

«Ві Ей Бі Банк - аферист! Позбавити ліцензії ... Вкрай розчарована в роботі ЦЬОГО банку !!! »- Лідія Апалкова. Ці та багато інших повідомлення доступні на форумі сайту banker.ua. А є ще й інші форуми, на яких про VAB говорять те ж саме. ( banker.ua )

«Тепер мені банк постійно шле смс з привабливими пропозиціями по депозиту під 27-28% річних, але я ні за яких умов більше не хочу мати нічого спільного з цим банком !!!» - це вже колишня вкладниця Олена Анатоліївна, яка мала відразу два депозиту «в цьому злощасному банку» - валютний і гривневий, які закінчилися в січні - березні. Знімала їх кілька місяців «по копійці». Тепер зі співчуттям спостерігає за пригодами таких же вкладників.

Подібних заяв в інтернеті сотні. До редакції «2000» також нещодавно звернулася сім'я одного дуже шанованого представника наукового світу: вони мали нещастя повірити рекламі VAB Банку. Вклади там не бозна які. Але і їм було відмовлено під приводом якоїсь інструкції Нацбанку України, який забороняє банку видавати гроші вкладникам, що, звичайно ж, є грубим обманом клієнтів.

Вирішивши розібратися з даним конкретним випадком, щоб в ході його розслідування прояснити повну картину того, що відбувається в банку, ми написали передбачений законодавством інформаційний запит на ім'я голови правління ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» Дениса Мальцева. Однак представники цієї установи в порушення закону «Про інформацію» залишили нас без інформаційного хліба. Хоча читачам і клієнтам банку було б цікаво дізнатися, в тому числі:

- Як керівництво банку пояснює шквал судових справ за участю VAB Банку? На сьогоднішній день в єдиному реєстрі судових рішень зафіксовано понад 25 тисяч згадувань про «ВіЕйБі Банк». Майже за кожним - судове засідання. Справи ж за участю банку умовно можна розділити на дві великі групи: ті, де банк намагається відсудити видані раніше кредити, і позови до самого VAB Банку про повернення коштів, покладених на депозит.

- Як вийшло, що банк видавав кредити людям і підприємствам, які виявилися неспроможними?

- Чи завжди ведеться і чи є обов'язковою перевірка позичальників?

- Який стан справ з поверненням коштів, нібито незаконно виведених з банку його колишнім власником - бізнесменом Сергієм Максимовим? Скільки коштів уже повернуто, і як вони розподілені?

- Якщо кредитування компаній, пов'язаних з основними акціонерами банку, має високий ризик зловживань, то наскільки активно банк кредитує компанії, пов'язані з його новим власником - Олегом Бахматюком?

- Чи існує план виведення банку з кризи? Чи звертався банк до НБУ за рефінансуванням або за рекапіталізацією? Яка доля цих переговорів?

- Яка сума необхідна банку, щоб заспокоїти хвилю невдоволення вкладників, і чи готовий вливати додаткові кошти в капітал VAB Банку його основний акціонер пан Бахматюк?

В даний час вкладники VAB Банку стверджують, що повертати депозити, хоча б і частинами, їм допомагають тільки протестні акції біля стін Нацбанку. Перші дві відбулися в травні і липні. При цьому службовці НБУ викликали для розмови з незадоволеними вкладниками співробітників банку, а потім виділяли банку додаткове рефінансування для розрахунку з клієнтами. Але вкладники все ж сумніваються, що кошти НБУ пішли за призначенням.

Ситуація з поверненням вкладів поліпшувалася на лічені дні. Після все поверталося на круги своя - відписки, брехня, марне стояння в чергах. І все ж на 21 серпня, на 10.00 біля стін НБУ була призначена третя за рахунком акція протесту. Очікувалося, що в ній візьмуть участь не тільки кияни, а й представники інших регіонів, які об'єдналися для захисту своїх прав в ініціативні групи. Читайте, будь ласка, наш розповідь про цю акцію в наступному номері газети.

Банк не тільки не відповів на всі ці питання, але і пролунала думка, що непублікації матеріалу про справи і витівки банку мала б для газети більший сенс, ніж оприлюднення цієї таємниці Полішинеля.

Куд-куди пішли гроші?

Олег Бахматюк володіє контрольним пакетом акцій // img
Олег Бахматюк володіє контрольним пакетом акцій // img.pravda.com.ua

Один з додаткових факторів роздратування, як стверджують вкладники, - викликає нахабство банкірів. Зокрема, ще в травні представник банку В. С. Язовицкий розповідав вкладниці про те, що «восени підростуть курочки і ми з вами розрахуємося». Очевидно, він мав на увазі, що найбільшим акціонером VAB Банку є відомий бізнесмен Олег Бахматюк, який займається вирощуванням курей і виробництвом яєчного порошку.

Хоча ми більш ніж упевнені, що іноземні акціонери належить пану Бахматюку холдингу Avangardco IPL, чиї акції мають обіг на Лондонській фондовій біржі, були б дуже незадоволені, якби дізналися, що гроші, вкладені ними в яєчний бізнес, йдуть на погашення збитків від непрофільного бізнесу українського підприємця.

З великим сумнівом можна поставитися і до заяви заступника правління VAB Банку - директора роздрібного банку Антона Шаперенкова: «одним з результатів роботи роздрібного бізнесу VAB Банку в червні стало збільшення кількості нових вкладників на 5%». Отримати надбавку вкладників на тлі скандалу з невиплатою існуючих депозитів можна, лише запровадивши в оману нових вкладників.

А пан Шаперенков і не приховує, що для цього їм довелося скористатися методом, відомим по роботі багатьох фінансових пірамід або структур мультімаркетінга, які пропонують кращі умови для вкладників, які залучають до їх діяльність своїх друзів і знайомих.

До речі, «2000» ще 5 років тому, практично в самий початковий період «розкрутки» в Україні VAB, першими забили на сполох, висловивши сумнів у надійності цього нібито солідного фінансової установи.

У 2009 році ми на першій шпальті газети повідомили нашим читачам про те, що в Окружному суді Південного округу Нью-Йорка (США) слухається незвичайне для нашої країни справу, в якому громадянка України Олена Гельман звинувачує VAB Банк в шахрайських діях та реалізації схеми фінансової піраміди , А відомі американські банки - Citibank і Bank of New York - в допомоги при здійсненні таких дій.

Приводом для позову стало небажання банку повертати внесок розміром $ 870 тис. Через фінансову кризу і девальвації гривні.

Потім в VAB Банку почався процес зміни основного акціонера. Замість бізнесмена Сергія Максимова контрольний пакет акцій опинився у Олега Бахматюка.

Новий менеджмент банку витратив багато сил, щоб переконати громадськість у тому, що прорахунки в діяльності установи були пов'язані з махінаціями колишнього власника, а новий власник VAB Банку - публічний і відкритий бізнесмен, якому варто довіряти свої заощадження.

Тепер ситуація повторюється, можливо, з ще гіршими наслідками. З тих пір, за даними звітності VAB за другий квартал 2014 р зобов'язання банку зросли в кілька разів - до 20,6 млрд. Грн. З них - майже 11 млрд. В банку розмістили фізичні особи, т. Е. Вкладники, в тому числі 4,4 млрд. Грн. в іноземній валюті.

При цьому власні активи банку в значній мірі (16,5 млрд. Грн.) Складаються з заборгованості перед ним юридичних осіб, т. Е. Підприємств. Але про їх платоспроможності можна судити за численними позовами в різних регіонах, де банк хоче відсудити у цих підприємств землю, обладнання або інше майно.

За інформацією «2000», який свого часу VAB Банк кредитував підприємства самих різних видів діяльності, в тому числі: хутряну фабрику «Тисмениця» (55 млн. Грн.), Калуський пивзавод (близько 56 млн. Грн.), «Сінбіас Фарма» і «Онко Дженерікс» (виробництво онкопрепаратів) - 115 млн. грн., виноробне СП «Аквавинтекс» (11 млн. грн.) та інші. Деякі з них до цих пір перераховують банку великі суми.

Однак сподіватися, що банк зможе сповна розрахуватися з вкладниками, продавши майно підприємств-банкрутів, все ж не варто. У нинішній політичній ситуації їх майно є сильно переоціненим. А корумпованість українських судів дозволяє здійснювати схеми, після яких на погашення банківських вкладів залишаються крихти.

Навпаки, сьогоднішні численні судові розгляди VAB Банку зі своїми боржниками, як і позови позичальників до банку про розірвання депозитних договорів та повернення вкладів (рахунок таких обчислюється вже десятками тисяч), є вельми серйозним аргументом для Нацбанку України, що дозволить йому ввести тимчасову адміністрацію, щоб запобігти банкрутству банку, якщо його ще можна запобігти.

За неофіційною інформацією, VAB Банку вже заборонено залучати депозити, щоб банк не зміг нарощувати заборгованість перед вкладниками. А це означає, що і чиновники Нацбанку вже не вважають VAB Банк надійним учасником банківської системи України.

Тому в нинішній ситуації редакція «2000» ні в якому разі не радить людям розміщувати свої капітали в цій установі. Помітивши вивіску VAB Банку cо слоганом «Більше ніж банк», краще біжіть від нього без оглядки. А якщо ви мали нещастя покласти в VAB Банку гроші на депозит - не чекайте дива, не тягніть час, а зробіть все можливе для того, щоб спробувати повернути власні гроші, поки вони ще не пропали остаточно в утробі банку і його господарів.

Як все-таки можна це зробити, використовуючи українське законодавство, ми розповімо в наступному номері. Ми також на прохання наших читачів працюємо над наступними темами про діяльність VAB банку: аналіз змісту його кредитних договорів; аналіз капіталу та зобов'язань банку; історії вкладників; дивні кредити банку; судові тяжби нового власника Олега Бахматюка зі старим - Сергієм Максимовим; бізнес Олега Бахматюка; реакція НБУ на скандал; чи можна змусити пана Бахматюка платити за боргами банку.

Слідкуйте за нашими публікаціями!

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

«VAB Банк - більше ніж банк». Шахрайство, обман і хамство

Шахрайство, обман і хамство

ПріVABлівость обману

«Люди, ніколи, взагалі ніколи (!) Не користуйтеся послугами цього« банку », в якому немає грошей. Таких контор взагалі не повинно існувати! »- написав на банківському інтернет-форумі обурений вкладник Олександр Боговик після четвертого безрезультатного походу в відділення VAB Банку за своїми грошима.

«Ніколи більше не буду мати справи з цим банком», - пише Вадим Тютюнник, якому довелося їхати за вкладом зі Львова до Києва, тому що співробітники банку запевняли, що закрити депозит можна тільки в тому відділенні, де його відкривав. Але на цьому пригоди клієнта не закінчилися. Після приїзду до Львова він так і не зміг отримати гроші на картковий рахунок, оскільки співробітник банку не оформив в договорі цю можливість.

«Найгірший банк!» - розповів свою історію Сергій Гаврилюк, у якого термін депозиту закінчився півроку тому.

«Внесок в доларах, але зняти долари абсолютно нереально. Доводиться знімати по 1000 гривень, але навіть це далеко не завжди вдається. Кожен раз, коли приходжу до відділення банку, доводиться вистоювати чергу з таких же, як і я, бажаючих отримати свої гроші. У більшості випадків грошей в касі немає, ні гривень, ні тим більше доларів, ні іншої валюти. Іноді доводиться чекати, поки хто-небудь не внесе гроші на рахунок, або погасить кредит, або сплатить комунальні платежі, тільки тоді з'являється можливість отримати хоч трохи грошей.

Часто доводиться обійти кілька відділень банку, оскільки в більшості відділень в касах немає «готівки». А недавно вони настільки знахабніли, що встановили комісію за зняття грошей.

Але найбільше мене розлютило, коли тиждень тому я побачив рекламу цього банку з написом: «VAB Банк - найкращий банк в Україні». Свої зобов'язання перед клієнтами цей банк не виконує, рівень якості обслуговування клієнтів - нижче плінтуса, і все одно вони вважають себе кращим банком в Україні. Я міг би висловити все, що думаю про цей банк, але не люблю лаятися матом. Просто не користуйтеся послугами VAB Банку ».

«Ві Ей Бі Банк - аферист! Позбавити ліцензії ... Вкрай розчарована в роботі ЦЬОГО банку !!! »- Лідія Апалкова. Ці та багато інших повідомлення доступні на форумі сайту banker.ua. А є ще й інші форуми, на яких про VAB говорять те ж саме. ( banker.ua )

«Тепер мені банк постійно шле смс з привабливими пропозиціями по депозиту під 27-28% річних, але я ні за яких умов більше не хочу мати нічого спільного з цим банком !!!» - це вже колишня вкладниця Олена Анатоліївна, яка мала відразу два депозиту «в цьому злощасному банку» - валютний і гривневий, які закінчилися в січні - березні. Знімала їх кілька місяців «по копійці». Тепер зі співчуттям спостерігає за пригодами таких же вкладників.

Подібних заяв в інтернеті сотні. До редакції «2000» також нещодавно звернулася сім'я одного дуже шанованого представника наукового світу: вони мали нещастя повірити рекламі VAB Банку. Вклади там не бозна які. Але і їм було відмовлено під приводом якоїсь інструкції Нацбанку України, який забороняє банку видавати гроші вкладникам, що, звичайно ж, є грубим обманом клієнтів.

Вирішивши розібратися з даним конкретним випадком, щоб в ході його розслідування прояснити повну картину того, що відбувається в банку, ми написали передбачений законодавством інформаційний запит на ім'я голови правління ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» Дениса Мальцева. Однак представники цієї установи в порушення закону «Про інформацію» залишили нас без інформаційного хліба. Хоча читачам і клієнтам банку було б цікаво дізнатися, в тому числі:

- Як керівництво банку пояснює шквал судових справ за участю VAB Банку? На сьогоднішній день в єдиному реєстрі судових рішень зафіксовано понад 25 тисяч згадувань про «ВіЕйБі Банк». Майже за кожним - судове засідання. Справи ж за участю банку умовно можна розділити на дві великі групи: ті, де банк намагається відсудити видані раніше кредити, і позови до самого VAB Банку про повернення коштів, покладених на депозит.

- Як вийшло, що банк видавав кредити людям і підприємствам, які виявилися неспроможними?

- Чи завжди ведеться і чи є обов'язковою перевірка позичальників?

- Який стан справ з поверненням коштів, нібито незаконно виведених з банку його колишнім власником - бізнесменом Сергієм Максимовим? Скільки коштів уже повернуто, і як вони розподілені?

- Якщо кредитування компаній, пов'язаних з основними акціонерами банку, має високий ризик зловживань, то наскільки активно банк кредитує компанії, пов'язані з його новим власником - Олегом Бахматюком?

- Чи існує план виведення банку з кризи? Чи звертався банк до НБУ за рефінансуванням або за рекапіталізацією? Яка доля цих переговорів?

- Яка сума необхідна банку, щоб заспокоїти хвилю невдоволення вкладників, і чи готовий вливати додаткові кошти в капітал VAB Банку його основний акціонер пан Бахматюк?

В даний час вкладники VAB Банку стверджують, що повертати депозити, хоча б і частинами, їм допомагають тільки протестні акції біля стін Нацбанку. Перші дві відбулися в травні і липні. При цьому службовці НБУ викликали для розмови з незадоволеними вкладниками співробітників банку, а потім виділяли банку додаткове рефінансування для розрахунку з клієнтами. Але вкладники все ж сумніваються, що кошти НБУ пішли за призначенням.

Ситуація з поверненням вкладів поліпшувалася на лічені дні. Після все поверталося на круги своя - відписки, брехня, марне стояння в чергах. І все ж на 21 серпня, на 10.00 біля стін НБУ була призначена третя за рахунком акція протесту. Очікувалося, що в ній візьмуть участь не тільки кияни, а й представники інших регіонів, які об'єдналися для захисту своїх прав в ініціативні групи. Читайте, будь ласка, наш розповідь про цю акцію в наступному номері газети.

Банк не тільки не відповів на всі ці питання, але і пролунала думка, що непублікації матеріалу про справи і витівки банку мала б для газети більший сенс, ніж оприлюднення цієї таємниці Полішинеля.

Куд-куди пішли гроші?

Олег Бахматюк володіє контрольним пакетом акцій // img
Олег Бахматюк володіє контрольним пакетом акцій // img.pravda.com.ua

Один з додаткових факторів роздратування, як стверджують вкладники, - викликає нахабство банкірів. Зокрема, ще в травні представник банку В. С. Язовицкий розповідав вкладниці про те, що «восени підростуть курочки і ми з вами розрахуємося». Очевидно, він мав на увазі, що найбільшим акціонером VAB Банку є відомий бізнесмен Олег Бахматюк, який займається вирощуванням курей і виробництвом яєчного порошку.

Хоча ми більш ніж упевнені, що іноземні акціонери належить пану Бахматюку холдингу Avangardco IPL, чиї акції мають обіг на Лондонській фондовій біржі, були б дуже незадоволені, якби дізналися, що гроші, вкладені ними в яєчний бізнес, йдуть на погашення збитків від непрофільного бізнесу українського підприємця.

З великим сумнівом можна поставитися і до заяви заступника правління VAB Банку - директора роздрібного банку Антона Шаперенкова: «одним з результатів роботи роздрібного бізнесу VAB Банку в червні стало збільшення кількості нових вкладників на 5%». Отримати надбавку вкладників на тлі скандалу з невиплатою існуючих депозитів можна, лише запровадивши в оману нових вкладників.

А пан Шаперенков і не приховує, що для цього їм довелося скористатися методом, відомим по роботі багатьох фінансових пірамід або структур мультімаркетінга, які пропонують кращі умови для вкладників, які залучають до їх діяльність своїх друзів і знайомих.

До речі, «2000» ще 5 років тому, практично в самий початковий період «розкрутки» в Україні VAB, першими забили на сполох, висловивши сумнів у надійності цього нібито солідного фінансової установи.

У 2009 році ми на першій шпальті газети повідомили нашим читачам про те, що в Окружному суді Південного округу Нью-Йорка (США) слухається незвичайне для нашої країни справу, в якому громадянка України Олена Гельман звинувачує VAB Банк в шахрайських діях та реалізації схеми фінансової піраміди , А відомі американські банки - Citibank і Bank of New York - в допомоги при здійсненні таких дій.

Приводом для позову стало небажання банку повертати внесок розміром $ 870 тис. Через фінансову кризу і девальвації гривні.

Потім в VAB Банку почався процес зміни основного акціонера. Замість бізнесмена Сергія Максимова контрольний пакет акцій опинився у Олега Бахматюка.

Новий менеджмент банку витратив багато сил, щоб переконати громадськість у тому, що прорахунки в діяльності установи були пов'язані з махінаціями колишнього власника, а новий власник VAB Банку - публічний і відкритий бізнесмен, якому варто довіряти свої заощадження.

Тепер ситуація повторюється, можливо, з ще гіршими наслідками. З тих пір, за даними звітності VAB за другий квартал 2014 р зобов'язання банку зросли в кілька разів - до 20,6 млрд. Грн. З них - майже 11 млрд. В банку розмістили фізичні особи, т. Е. Вкладники, в тому числі 4,4 млрд. Грн. в іноземній валюті.

При цьому власні активи банку в значній мірі (16,5 млрд. Грн.) Складаються з заборгованості перед ним юридичних осіб, т. Е. Підприємств. Але про їх платоспроможності можна судити за численними позовами в різних регіонах, де банк хоче відсудити у цих підприємств землю, обладнання або інше майно.

За інформацією «2000», який свого часу VAB Банк кредитував підприємства самих різних видів діяльності, в тому числі: хутряну фабрику «Тисмениця» (55 млн. Грн.), Калуський пивзавод (близько 56 млн. Грн.), «Сінбіас Фарма» і «Онко Дженерікс» (виробництво онкопрепаратів) - 115 млн. грн., виноробне СП «Аквавинтекс» (11 млн. грн.) та інші. Деякі з них до цих пір перераховують банку великі суми.

Однак сподіватися, що банк зможе сповна розрахуватися з вкладниками, продавши майно підприємств-банкрутів, все ж не варто. У нинішній політичній ситуації їх майно є сильно переоціненим. А корумпованість українських судів дозволяє здійснювати схеми, після яких на погашення банківських вкладів залишаються крихти.

Навпаки, сьогоднішні численні судові розгляди VAB Банку зі своїми боржниками, як і позови позичальників до банку про розірвання депозитних договорів та повернення вкладів (рахунок таких обчислюється вже десятками тисяч), є вельми серйозним аргументом для Нацбанку України, що дозволить йому ввести тимчасову адміністрацію, щоб запобігти банкрутству банку, якщо його ще можна запобігти.

За неофіційною інформацією, VAB Банку вже заборонено залучати депозити, щоб банк не зміг нарощувати заборгованість перед вкладниками. А це означає, що і чиновники Нацбанку вже не вважають VAB Банк надійним учасником банківської системи України.

Тому в нинішній ситуації редакція «2000» ні в якому разі не радить людям розміщувати свої капітали в цій установі. Помітивши вивіску VAB Банку cо слоганом «Більше ніж банк», краще біжіть від нього без оглядки. А якщо ви мали нещастя покласти в VAB Банку гроші на депозит - не чекайте дива, не тягніть час, а зробіть все можливе для того, щоб спробувати повернути власні гроші, поки вони ще не пропали остаточно в утробі банку і його господарів.

Як все-таки можна це зробити, використовуючи українське законодавство, ми розповімо в наступному номері. Ми також на прохання наших читачів працюємо над наступними темами про діяльність VAB банку: аналіз змісту його кредитних договорів; аналіз капіталу та зобов'язань банку; історії вкладників; дивні кредити банку; судові тяжби нового власника Олега Бахматюка зі старим - Сергієм Максимовим; бізнес Олега Бахматюка; реакція НБУ на скандал; чи можна змусити пана Бахматюка платити за боргами банку.

Слідкуйте за нашими публікаціями!

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

«VAB Банк - більше ніж банк». Шахрайство, обман і хамство

Шахрайство, обман і хамство

ПріVABлівость обману

«Люди, ніколи, взагалі ніколи (!) Не користуйтеся послугами цього« банку », в якому немає грошей. Таких контор взагалі не повинно існувати! »- написав на банківському інтернет-форумі обурений вкладник Олександр Боговик після четвертого безрезультатного походу в відділення VAB Банку за своїми грошима.

«Ніколи більше не буду мати справи з цим банком», - пише Вадим Тютюнник, якому довелося їхати за вкладом зі Львова до Києва, тому що співробітники банку запевняли, що закрити депозит можна тільки в тому відділенні, де його відкривав. Але на цьому пригоди клієнта не закінчилися. Після приїзду до Львова він так і не зміг отримати гроші на картковий рахунок, оскільки співробітник банку не оформив в договорі цю можливість.

«Найгірший банк!» - розповів свою історію Сергій Гаврилюк, у якого термін депозиту закінчився півроку тому.

«Внесок в доларах, але зняти долари абсолютно нереально. Доводиться знімати по 1000 гривень, але навіть це далеко не завжди вдається. Кожен раз, коли приходжу до відділення банку, доводиться вистоювати чергу з таких же, як і я, бажаючих отримати свої гроші. У більшості випадків грошей в касі немає, ні гривень, ні тим більше доларів, ні іншої валюти. Іноді доводиться чекати, поки хто-небудь не внесе гроші на рахунок, або погасить кредит, або сплатить комунальні платежі, тільки тоді з'являється можливість отримати хоч трохи грошей.

Часто доводиться обійти кілька відділень банку, оскільки в більшості відділень в касах немає «готівки». А недавно вони настільки знахабніли, що встановили комісію за зняття грошей.

Але найбільше мене розлютило, коли тиждень тому я побачив рекламу цього банку з написом: «VAB Банк - найкращий банк в Україні». Свої зобов'язання перед клієнтами цей банк не виконує, рівень якості обслуговування клієнтів - нижче плінтуса, і все одно вони вважають себе кращим банком в Україні. Я міг би висловити все, що думаю про цей банк, але не люблю лаятися матом. Просто не користуйтеся послугами VAB Банку ».

«Ві Ей Бі Банк - аферист! Позбавити ліцензії ... Вкрай розчарована в роботі ЦЬОГО банку !!! »- Лідія Апалкова. Ці та багато інших повідомлення доступні на форумі сайту banker.ua. А є ще й інші форуми, на яких про VAB говорять те ж саме. ( banker.ua )

«Тепер мені банк постійно шле смс з привабливими пропозиціями по депозиту під 27-28% річних, але я ні за яких умов більше не хочу мати нічого спільного з цим банком !!!» - це вже колишня вкладниця Олена Анатоліївна, яка мала відразу два депозиту «в цьому злощасному банку» - валютний і гривневий, які закінчилися в січні - березні. Знімала їх кілька місяців «по копійці». Тепер зі співчуттям спостерігає за пригодами таких же вкладників.

Подібних заяв в інтернеті сотні. До редакції «2000» також нещодавно звернулася сім'я одного дуже шанованого представника наукового світу: вони мали нещастя повірити рекламі VAB Банку. Вклади там не бозна які. Але і їм було відмовлено під приводом якоїсь інструкції Нацбанку України, який забороняє банку видавати гроші вкладникам, що, звичайно ж, є грубим обманом клієнтів.

Вирішивши розібратися з даним конкретним випадком, щоб в ході його розслідування прояснити повну картину того, що відбувається в банку, ми написали передбачений законодавством інформаційний запит на ім'я голови правління ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» Дениса Мальцева. Однак представники цієї установи в порушення закону «Про інформацію» залишили нас без інформаційного хліба. Хоча читачам і клієнтам банку було б цікаво дізнатися, в тому числі:

- Як керівництво банку пояснює шквал судових справ за участю VAB Банку? На сьогоднішній день в єдиному реєстрі судових рішень зафіксовано понад 25 тисяч згадувань про «ВіЕйБі Банк». Майже за кожним - судове засідання. Справи ж за участю банку умовно можна розділити на дві великі групи: ті, де банк намагається відсудити видані раніше кредити, і позови до самого VAB Банку про повернення коштів, покладених на депозит.

- Як вийшло, що банк видавав кредити людям і підприємствам, які виявилися неспроможними?

- Чи завжди ведеться і чи є обов'язковою перевірка позичальників?

- Який стан справ з поверненням коштів, нібито незаконно виведених з банку його колишнім власником - бізнесменом Сергієм Максимовим? Скільки коштів уже повернуто, і як вони розподілені?

- Якщо кредитування компаній, пов'язаних з основними акціонерами банку, має високий ризик зловживань, то наскільки активно банк кредитує компанії, пов'язані з його новим власником - Олегом Бахматюком?

- Чи існує план виведення банку з кризи? Чи звертався банк до НБУ за рефінансуванням або за рекапіталізацією? Яка доля цих переговорів?

- Яка сума необхідна банку, щоб заспокоїти хвилю невдоволення вкладників, і чи готовий вливати додаткові кошти в капітал VAB Банку його основний акціонер пан Бахматюк?

В даний час вкладники VAB Банку стверджують, що повертати депозити, хоча б і частинами, їм допомагають тільки протестні акції біля стін Нацбанку. Перші дві відбулися в травні і липні. При цьому службовці НБУ викликали для розмови з незадоволеними вкладниками співробітників банку, а потім виділяли банку додаткове рефінансування для розрахунку з клієнтами. Але вкладники все ж сумніваються, що кошти НБУ пішли за призначенням.

Ситуація з поверненням вкладів поліпшувалася на лічені дні. Після все поверталося на круги своя - відписки, брехня, марне стояння в чергах. І все ж на 21 серпня, на 10.00 біля стін НБУ була призначена третя за рахунком акція протесту. Очікувалося, що в ній візьмуть участь не тільки кияни, а й представники інших регіонів, які об'єдналися для захисту своїх прав в ініціативні групи. Читайте, будь ласка, наш розповідь про цю акцію в наступному номері газети.

Банк не тільки не відповів на всі ці питання, але і пролунала думка, що непублікації матеріалу про справи і витівки банку мала б для газети більший сенс, ніж оприлюднення цієї таємниці Полішинеля.

Куд-куди пішли гроші?

Олег Бахматюк володіє контрольним пакетом акцій // img
Олег Бахматюк володіє контрольним пакетом акцій // img.pravda.com.ua

Один з додаткових факторів роздратування, як стверджують вкладники, - викликає нахабство банкірів. Зокрема, ще в травні представник банку В. С. Язовицкий розповідав вкладниці про те, що «восени підростуть курочки і ми з вами розрахуємося». Очевидно, він мав на увазі, що найбільшим акціонером VAB Банку є відомий бізнесмен Олег Бахматюк, який займається вирощуванням курей і виробництвом яєчного порошку.

Хоча ми більш ніж упевнені, що іноземні акціонери належить пану Бахматюку холдингу Avangardco IPL, чиї акції мають обіг на Лондонській фондовій біржі, були б дуже незадоволені, якби дізналися, що гроші, вкладені ними в яєчний бізнес, йдуть на погашення збитків від непрофільного бізнесу українського підприємця.

З великим сумнівом можна поставитися і до заяви заступника правління VAB Банку - директора роздрібного банку Антона Шаперенкова: «одним з результатів роботи роздрібного бізнесу VAB Банку в червні стало збільшення кількості нових вкладників на 5%». Отримати надбавку вкладників на тлі скандалу з невиплатою існуючих депозитів можна, лише запровадивши в оману нових вкладників.

А пан Шаперенков і не приховує, що для цього їм довелося скористатися методом, відомим по роботі багатьох фінансових пірамід або структур мультімаркетінга, які пропонують кращі умови для вкладників, які залучають до їх діяльність своїх друзів і знайомих.

До речі, «2000» ще 5 років тому, практично в самий початковий період «розкрутки» в Україні VAB, першими забили на сполох, висловивши сумнів у надійності цього нібито солідного фінансової установи.

У 2009 році ми на першій шпальті газети повідомили нашим читачам про те, що в Окружному суді Південного округу Нью-Йорка (США) слухається незвичайне для нашої країни справу, в якому громадянка України Олена Гельман звинувачує VAB Банк в шахрайських діях та реалізації схеми фінансової піраміди , А відомі американські банки - Citibank і Bank of New York - в допомоги при здійсненні таких дій.

Приводом для позову стало небажання банку повертати внесок розміром $ 870 тис. Через фінансову кризу і девальвації гривні.

Потім в VAB Банку почався процес зміни основного акціонера. Замість бізнесмена Сергія Максимова контрольний пакет акцій опинився у Олега Бахматюка.

Новий менеджмент банку витратив багато сил, щоб переконати громадськість у тому, що прорахунки в діяльності установи були пов'язані з махінаціями колишнього власника, а новий власник VAB Банку - публічний і відкритий бізнесмен, якому варто довіряти свої заощадження.

Тепер ситуація повторюється, можливо, з ще гіршими наслідками. З тих пір, за даними звітності VAB за другий квартал 2014 р зобов'язання банку зросли в кілька разів - до 20,6 млрд. Грн. З них - майже 11 млрд. В банку розмістили фізичні особи, т. Е. Вкладники, в тому числі 4,4 млрд. Грн. в іноземній валюті.

При цьому власні активи банку в значній мірі (16,5 млрд. Грн.) Складаються з заборгованості перед ним юридичних осіб, т. Е. Підприємств. Але про їх платоспроможності можна судити за численними позовами в різних регіонах, де банк хоче відсудити у цих підприємств землю, обладнання або інше майно.

За інформацією «2000», який свого часу VAB Банк кредитував підприємства самих різних видів діяльності, в тому числі: хутряну фабрику «Тисмениця» (55 млн. Грн.), Калуський пивзавод (близько 56 млн. Грн.), «Сінбіас Фарма» і «Онко Дженерікс» (виробництво онкопрепаратів) - 115 млн. грн., виноробне СП «Аквавинтекс» (11 млн. грн.) та інші. Деякі з них до цих пір перераховують банку великі суми.

Однак сподіватися, що банк зможе сповна розрахуватися з вкладниками, продавши майно підприємств-банкрутів, все ж не варто. У нинішній політичній ситуації їх майно є сильно переоціненим. А корумпованість українських судів дозволяє здійснювати схеми, після яких на погашення банківських вкладів залишаються крихти.

Навпаки, сьогоднішні численні судові розгляди VAB Банку зі своїми боржниками, як і позови позичальників до банку про розірвання депозитних договорів та повернення вкладів (рахунок таких обчислюється вже десятками тисяч), є вельми серйозним аргументом для Нацбанку України, що дозволить йому ввести тимчасову адміністрацію, щоб запобігти банкрутству банку, якщо його ще можна запобігти.

За неофіційною інформацією, VAB Банку вже заборонено залучати депозити, щоб банк не зміг нарощувати заборгованість перед вкладниками. А це означає, що і чиновники Нацбанку вже не вважають VAB Банк надійним учасником банківської системи України.

Тому в нинішній ситуації редакція «2000» ні в якому разі не радить людям розміщувати свої капітали в цій установі. Помітивши вивіску VAB Банку cо слоганом «Більше ніж банк», краще біжіть від нього без оглядки. А якщо ви мали нещастя покласти в VAB Банку гроші на депозит - не чекайте дива, не тягніть час, а зробіть все можливе для того, щоб спробувати повернути власні гроші, поки вони ще не пропали остаточно в утробі банку і його господарів.

Як все-таки можна це зробити, використовуючи українське законодавство, ми розповімо в наступному номері. Ми також на прохання наших читачів працюємо над наступними темами про діяльність VAB банку: аналіз змісту його кредитних договорів; аналіз капіталу та зобов'язань банку; історії вкладників; дивні кредити банку; судові тяжби нового власника Олега Бахматюка зі старим - Сергієм Максимовим; бізнес Олега Бахматюка; реакція НБУ на скандал; чи можна змусити пана Бахматюка платити за боргами банку.

Слідкуйте за нашими публікаціями!

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Як вийшло, що банк видавав кредити людям і підприємствам, які виявилися неспроможними?
Чи завжди ведеться і чи є обов'язковою перевірка позичальників?
Який стан справ з поверненням коштів, нібито незаконно виведених з банку його колишнім власником - бізнесменом Сергієм Максимовим?
Скільки коштів уже повернуто, і як вони розподілені?
Якщо кредитування компаній, пов'язаних з основними акціонерами банку, має високий ризик зловживань, то наскільки активно банк кредитує компанії, пов'язані з його новим власником - Олегом Бахматюком?
Чи існує план виведення банку з кризи?
Чи звертався банк до НБУ за рефінансуванням або за рекапіталізацією?
Яка доля цих переговорів?
Яка сума необхідна банку, щоб заспокоїти хвилю невдоволення вкладників, і чи готовий вливати додаткові кошти в капітал VAB Банку його основний акціонер пан Бахматюк?
Куд-куди пішли гроші?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация