Вибори в Україні: Київ готується перекрити для Росії Азовське море - Вільна Преса - Україна. Новини України сьогодні. Рейтинг кандидатів у президенти України, останні новини.

У Києва з'явився якийсь секретний план розв'язання кризи в Азовському морі. Про це, як передає телеканал «112 Україна», розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Ми розглядаємо різні опції щодо договорів. Звичайно, всім нам зрозуміло, що Азов - це не внутрішнє море, а територіальне море. До цього ми повинні прийти. Але зараз здійснюється міжнародний арбітраж щодо порушення прав України щодо Чорного моря і щодо Азовського моря, Керченської протоки та нелегального будівництва Кримського моста. Щоб не загрожувати цим, а також іншим процесам як юридичним, так і політичним, я свідомо не говорю про плани, вони узгоджені, вони є », - заявив він.

За його словами, Київ буде піднімати питання про ситуацію в Азові на сесії Генеральної Асамблеї ООН. Міністр також багатозначно додав, що влада його країни «проаналізували всі опції» і «обговорили їх з друзями і партнерами». Клімкін наголосив, що успіху в ситуації навколо Азовського моря можна досягти тільки завдяки діям «одночасно у всіх площинах».

Читайте також

Вибори в Примор'ї скасували в пожежному порядку Вибори в Примор'ї скасували в пожежному порядку

Не виключено: тепер Росію чекає вимушена зміна політичного класу

Крім того, глава української дипломатії наголосив на необхідності «фундаментального збільшення присутності і мощі» України в Азовському морі. Він розповів, що, за його даними, зараз середній час затримки російськими прикордонниками для огляду наступних в Маріуполь і Бердянськ судів становить 33 години. Що призводить до великих економічних витрат для Києва.

Словом, такий собі план виходу з положення у Клімкіна є, але про нього він поки публічно нікому не розповість. Що ж, спробуємо здогадатися, що в тій секретної папері, яка на столі у міністра.

Нагадаємо, що раніше українські військові вже перекинули з Чорного на Азовське море два новеньких бронекатера типу «Гюрза». Розмістили їх в Бердянську і сьогодні готують до виходу в море. У тому ж місті найближчим часом мають намір розгорнути свою повноцінну військово-морську базу. Для чого?

Ризикнемо припустити: найближчим часом за допомогою цих бронекатерів Київ може сам почати затримувати в Азовському морі російські судна для прикордонного контролю. Під приводом, що має на це таке ж право, як і Росія, оскільки мова йде про внутрішні води обох країн.

- «Секретний план» Клімкіна ще дві-три тижні озвучений постійним представником України в ООН Володимиром Єльченко, - зазначає журналіст з Приазов'я Сергій Шведко. - Він включає в себе виступ Порошенко на Генеральній асамблеї організації, яке відбудеться 26 вересня. Там пан президент зажадає нових санкцій відносно Росії за «блокаду» Азовського моря. Крім того, зараз українська сторона намагається включити цей пункт в свій позов щодо РФ в суді ООН і звернутися в Міжнародний трибунал з морського права, що розташовується в Гамбурзі.

Правда, тут потрібно розуміти, що поки це тільки мрії. По-перше, Генасамблея ООН - це щорічні рекомендаційні «посиденьки», резолюції яких не мають обов'язкової сили.

Інша справа - трибунал з морського права. Але в ньому важливо обгрунтувати, в чому саме порушення Росією прав України? Судячи з практики, цей орган розбирає, в більшій мірі, конкретні факти арешту кораблів одних країн іншими. І яким чином через нього «наші партнери» збираються скасувати договір з Росією по Азову - абсолютно незрозуміло.

Втім, в цих, як і в інших словах офіційних представників Києва, швидше треба шукати внутрішній контекст: еліті «незалежної» потрібна будь-яка «перемога», щоб тільки обгрунтувати необхідність свого перебування при владі.

«СП»: - А навіщо вони перекидають в Азовське море бронекатера?

- Що стосується перекидання в Азовське море двох українських бронекатерів типу «Гюрза-М», то ті ситуації тут серйозно не змінять. У російській угрупованню там прикордонних кораблів і катерів значно більше.

По-друге, в разі необхідності підтримку прикордонним кораблям може надати Чорноморський флот. Відкрите протистояння з яким для Військово-Морських сил України позбавлене виразних перспектив.

Хоча організувати провокації в самому дрібному море українські моряки зможуть. Наприклад - блокувати узбережжя ДНР і обстріляти прибережні населені пункти республіки. Але, як показує недавня історія, особливого толку від цього не буде.

Єдиний реальний серйозний негатив в цій ситуації - в мілітаризації самого мирного до недавніх пір моря і виникненні нового вогнища напруженості на кордонах Росії.

- Україна стоїть на порозі президентських і парламентських виборів, - нагадує політолог Іван Мезюхо. - Очевидно, що тема Азовського моря піднімається членами політичної команди Петра Порошенка для підтримки в інформаційному просторі країни зовнішньополітичної тематики. Тому що у внутрішній політиці України одні провали: політичні, економічні, соціальні. Влада не має чим похвалитися перед виборцями.

Я не виключаю, що сам Петро Порошенко виступить на сесії в Генасамблеї ООН з антиросійською промовою, наповненою черговою брехнею про Крим і Донбас. Український лідер зараз використовує всі майданчики для самопіару. Будь то трибуна ООН або Гаазький суд.

Що стосується статусу Азовського моря, виходячи з здорової логіки - його зміна неможливо. Але, з огляду на ангажованість міжнародних інституцій, я не здивуюся, що вони підтримають Київ в цьому питанні.

У будь-якому випадку, своєю неадекватною поведінкою Україна ще більше ускладнить собі життя в акваторії. Ми, я думаю, і далі будемо змушені особливо ретельно оглядати українські судна.

«СП»: - Чи може Київ під охороною перекинутих в Азов бронекатерів почати прикордонний огляд суден, що прямують до російських портів Таганрог, Ростов-на-Дону? І як ми будемо відповідати? Адже в Москві тисячу разів заявлено, що море це внутрішнє, тому такий огляд абсолютно законний.

- Сподіваюся, що після колишніх провокацій Києва щодо наших судів в акваторії Азовського моря, на зразок тієї, що мала місце з «Норд», ми зробили певні висновки. І зможемо захистити свої кораблі. Судячи з повідомлень ЗМІ, українська сторона з побоюванням дивиться на російських прикордонників.

«СП»: - Чому вони тільки зараз схаменулися? Чого тепер хочуть?

- Вони хочуть шуму. Порошенко частково орієнтується на націоналістичну частину українського електорату, який на «ура» вітає антиросійські дії влади і є політично активним шаром українського суспільства. Крім того, українському президенту необхідно міжнародну увагу для того, щоб знову випрошувати гроші у Заходу, посилаючись на міфічну «агресію» Москви.

За словами історика, публіциста, постійного експерта Ізборськ клубу Олександра Дмитрівського, гіпотетичне зміна статусу Азовського моря з внутрішнього для Росії і України на територіальне дасть можливість заходу в його порти іноземним військовим кораблям.

- По суті справи, колективний Захід прагне нав'язати нам щось на кшталт доктрини Монтре, яка регулює режим чорноморських проток. Відповідно до цієї конвенції, Туреччина зобов'язана вільно пропускати судна третіх країн, такі під торговим прапором. А для тих, що під прапором військовим, досить завчасно поданого повідомлення.

«СП»: - Що за план може бути у Клімкіна? І чому в Києві його поки не розкривають?

- Щодо плану згадалися фольклорні мотиви на тему творів Жюля Верна: «Чи є у вас план, містер Фікс? Відповідь: «Так у мене цілий мішок цього плану!».

Просто коли кажуть про плани української сторони, то відразу ж виникають асоціації з дурманним зіллям. А зовсім ні з добре продуманою програмою майбутніх дій.

Читайте також

Порошенко припинив дружбу, якої і не було

У відповідь нам слід відмовитися від ілюзій про «братський народ»

«СП»: - Чи можуть українські військові почати оглядати судна, які прямують до російських портів в Азовському морі?

- Проблема в тому, що географічно західні кордони Таганрозької затоки позначаються лінією між Білосарайської і Должанской косами. А фактично, якщо дивитися по конфігурації морського дна, його воротами є траверс Бердянська. Де будь-пароплав, який випливає з гирла Дону, згортає в бік Керчі.

Таким чином, для того, щоб створити Росії труднощі, українській владі досить перекрити фарватер в районі Бердянська. І тоді, щоб Москва змогла відновити судноплавство між Таганрогом і Керчю, їй доведеться вдаватися до вельми жорстким методам щодо України. Саме цього від нас і чекають західні «партнери».

«СП»: - А їм яке діло до Азовського моря?

- Західні господарі Києва не змирилися з втратою Криму Україні. І не збираються миритися. Чи не заспокояться до тих пір, поки залишиться хоч найменший шанс реваншу на кримському «фронті».

Щоб заспокоїлися в Вашингтоні і в Брюсселі, треба повернути в орбіту російського впливу якщо не все Північне Причорномор'я, то хоча б межиріччі Дону і Дніпра.

«СП»: - Клімкін хоче бачити Азов не внутрішнім морем Росії і України, а територіальним. Здійсненно це? Адже є договори, що закріплюють його теперішній статус. Його можна змінити?

- Як ми бачимо, Україна - абсолютно недоговороздатності партнер. А договори з нею не стоять чорнила, якими написані. Тому попереду - тотальне розірвання всіх колишніх договорів між Києвом і Москвою з вимогою переділу всього і вся.

На жаль, але схоже, що Росія до цього переділу сфер впливу не сильно підготувалася.

Для чого?
Але в ньому важливо обгрунтувати, в чому саме порушення Росією прав України?
«СП»: - А навіщо вони перекидають в Азовське море бронекатера?
«СП»: - Чи може Київ під охороною перекинутих в Азов бронекатерів почати прикордонний огляд суден, що прямують до російських портів Таганрог, Ростов-на-Дону?
І як ми будемо відповідати?
«СП»: - Чому вони тільки зараз схаменулися?
Чого тепер хочуть?
«СП»: - Що за план може бути у Клімкіна?
І чому в Києві його поки не розкривають?
«СП»: - А їм яке діло до Азовського моря?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация