Вибори в Раду: Голоси виборців подорожчали в порівнянні з 2012 роком

  1. Віддали гроші, але не потрапили в парламент

25 листопада Центрвиборчком оприлюднив офіційні дані про те, скільки партії витратили на виборчу кампанію.

Лідером рейтингу стали ВО "Батьківщина" та "Опозиційний блок" - єдині політсили, які переступили позначку в 100 млн грн (109,4 млн грн і 106,3 млн грн відповідно). Причому "Батьківщина" в основному витрачала власні гроші, лише 2 млн - це добровільні внески громадян. Так званої опозиції громадяни "скинулися" більш щедро - 12,9 млн грн.

Незважаючи на найбільші витрати, "Батьківщина" набрала найменшу кількість голосів з шести партій, які пройшли до парламенту, і заплатила найвищу ціну за голос - 122 грн (п про порівнянні з кампанії 2012 року голос "Батьківщини" істотно подорожчав - на минулих парламентських виборів партія витрачала на виборця лише 20,5 грн).

Політолог Олексій Голобуцький такий результат "Батьківщини" пояснює тим, що серед усіх пройшли до парламенту політсил "Батьківщина" не є новою, так вона і сприймається виборцями. Проблема такого низького рейтингу є ідеологічною, час іде, а "Батьківщина" все з тими ж гаслами - це партія старого зразка.

Якщо ж розглядати Опозиційний блок, то їх витрати (106,4 млн грн) знизилися в два рази в порівнянні з виборами 2012 року. Тоді Партія регіонів офіційно витратила на вибори 218 млн грн (вартість одного голосу - 35 грн).

Решта партій є новими, в їх виборчих списках було багато нових облич і активістів. Вартість одного голосу виборця у них істотно менше. Блок Петра Порошенко витратив на вибори на 4 млн більше, ніж "Народний фронт" (93,6 млн грн), переплативши за один голос лише півтори гривні.

Радикальна партія Олега Ляшка в рейтингу використання фінансових ресурсів виявилася на п'ятому місці, зайнявши, відповідно і п'яте місце на виборах. Партія витратила 73,2 млн грн, майже всі гроші пішли на оплату ефірного часу на телебаченні і радіо. На думку Голобуцького, такий підхід до реклами не спрацював, так як "якщо тебе все знають, це ще не означає, що за тебе проголосують".

Економніше всього розпорядився грошима "Об'єднання" Самопоміч ": витративши в чотири рази менше, ніж" Батьківщина ", партія набрала в два рази більше голосів. Політолог пояснює це тим, що" Самопоміч "за допомогою реклами акуратно і адекватно заявила про те, що йде на вибори, і показала свою молоду команду - люди в це повірили. При цьому партія не була нав'язливою.

Віддали гроші, але не потрапили в парламент

Серед тих, хто не потрапив до парламенту, а лише даремно витратив партійні гроші, самими "щедрими" стали "Сильна Україна" Сергія Тігіпка і ВО "Свобода" - ці політсили не отримали ні копійки добровільних внесків. Сергію Тігіпку довелося віддати на вибори 60,8 млн грн, а Олег Тягнибок примудрився витратити на 300 тис. Грн більше, ніж спочатку запланував (на рахунок було покладено рівно 38 млн грн, а витрачено 38,3 млн грн). Таким чином ціна голосу виборця "Свободи" виросла майже в п'ять разів - з 10,8 грн на виборах-2012 до 51,2 грн в 2014 році.

Виходячи з фінансових звітів можна помітити, що складно в політичній боротьбі було КПУ. Щоб набрати в три рази більше голосів, ніж нова політсила "Правий сектор", "вічної" партії довелося віддати в 26 разів більше грошей, ніж людям Яроша. Так, КПУ витратили 23,3 млн партійної каси, в той час як "Правий сектор" задовольнився лише 863,3 тис. Грн.

Швидше за все недостатнє фінансування і відповідно мала кількість реклами стало причиною низького результату на виборах. "Якби" Правий сектор "поставив хоча б півтори тисячі білбордів, то набрав би більше голосів", - вважає Голобуцький.

Виходячи з розрахунків, середня ціна голосу в цьому році становить 54 грн. У порівнянні з минулими парламентськими виборами-2012, коли в парламент також пройшли шість партій, ціна виросла на 6 грн.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация