Війна на Донбасі: все починалося з викрадення лікаря і підпалів авто

  1. Частина 1. Підпали, вибухи, викрадення людей в 2012-2013 роках на Донбасі відбувалися кожні два дні
  2. Частина 2. Пшонка, «Вимпел»
Версія для друку

Історія підготовки війни на Донбасі спецслужбами РФ і місцевої «п'ятою колоною» в 2011-2014 роках.

Дивлячись на те, що відбувається зараз на Донбасі, Україна жахається, але ми дивимося сумно, тому що Київ не помітив, а люди не знали, що війна на цій території України триває давно, що викрадення людей, промислові диверсії, підпали і угони автомобілів здійснювалися за сценарієм, по наростаючій. І тривало все це цілих два роки (старт - 2012), а відомо стало тільки два місяці тому, коли стали висуватися вже політичні гасла. А поки тенденція формувалася, місцеві правоохоронці дотримувалися тишу, а донеччани не могли ні до кого докричатися.

Так, ми не мовчали. Нижче я приведу хроніку кримінальних подій в Донецьку 2012-2013, яка опублікована майже рік тому, розіслану нами неодноразово в усі владні кабінети часів Януковича. Якщо чесно, ми не думали, що і сам Янукович задіяний в цьому. Глава держави все-таки не повинен був бути зацікавлений в підриві країни, якою він керує. Історія незрозуміла, але має явне продовження.

Дорогі кияни, полтавчани, львів'яни, одесити, Ви про все це не знали, але подивіться тепер на те, що творилося з Донецьком, в світлі вже СЬОГОДНІШНІХ подій. Для того, щоб разом не дати згаснути вогнику надії в наведенні порядку тут. Ви зможете. Я вірю. Як виявилося, зусиль тільки нас, донеччан, недостатньо, щоб зупинити цей маховик.

Частина 1. Підпали, вибухи, викрадення людей в 2012-2013 роках на Донбасі відбувалися кожні два дні

З серпня 2011 року в Донецьку серійно починають грабувати відділення банків. Спочатку грабіжників знаходять «по гарячих слідах», але пограбування повторюються. Міліція тримається, як може: рапортує, що всіх знайшла. Міліція знаходить, а нальоти на банки тривають і до кінця 2011 року набувають характеру епідемії. Зовні здається, що всі злочинці Донецька зійшли з розуму.

15.11.2011 - пограбування інкасаторського авто «Укрпошти» в Старобешівському районі Донецької області людьми в бронежилетах і формі «невідомого правоохоронного органу»,

08.12.2011 - пограбування банку «Капітал» (грабіжники з «предметом, схожим на пістолет, одягнені в камуфляжну форму),

15.12.2011 - люди в масках і чорному камуфляжі стріляли з автоматів в банку «Кредит-Агріколь» (троє відвідувачів поранені, один пізніше помер),

20.12.2011 - спроба пограбування відділення Ощадбанку в Донецьку (грабіжникам завадило броньоване скло, працівниця встигла натиснути тривожну кнопку),

29.12.2011 - фінал: у центрі Донецька двоє зайшли у відділення для віп-клієнтів «Приватбанку» і розстріляли 5 людина (всіх, хто в цей момент знаходився у відділенні).

Ні, потім міліція швидко встановила, що вбивці - це два молодих хлопця, які раніше встановлювали системи відеоспостереження в цьому банку, що через це в камери вони не потрапили, що і пограбувати-то не встигли. Не встигли, тому просто розстріляли всіх і пішли.

Родичі обвинувачених довго кричали про лжеобвіненіі, але ... Суд пройшов, як то кажуть, на «ура».

З сьогоднішнього дня ті події віддаються якимось відлунням: «Приватбанк», люди в камуфляжі з автоматами, розстріляли в упор, міліція не встигла ...

З цього моменту пограбування банків в Донецьку припинилися і почалася нова низка незрозуміло чого.

У 2012-му почали саджати чиновників. Разом з міліцією прокурор г Донецька Ольмезов (про нього пізніше) 6. січня 2012 года с перевищенням повноважень «взяв» на хабарі начальника управління Донецької ОДА Івана Пащенка (відповідав за АПК). Всі знали, що хабарі не було, але взятий під варту Пащенко все визнав. Потім були й інші арешти. Налякані і здивовані чиновники говорили: ну там хоч гроші були, підкинуті міліцією, але були, а у цього-то, у цього-то і грошей-то не було, за обіцянку хабара заарештували. Чиновників Донецької області хтось цілеспрямовано чистив «по-бєспрєдєлу». Кажуть, прибирали найадекватніших.

Тільки два роки по тому ми будемо дивуватися, як злагоджено здавали Донбас чиновники і депутати Донецької області. Але, якщо подивитися на історію, все починає прояснюватися.

Отже, низка абсолютно божевільних злочинів, які захлеснули Донбас, почалася з викрадення професора ІНВХ (інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В. К. Гусака) в Донецьку. Машину знайшли, в машині сліди крові, професор Калінкіна пропала. Тіло знайдуть через півтора року. Через півтора року виявиться, що Калінкіна була автором запатентованих робіт. Документи, як розповість ЗМІ її батько, пропали при вилученні, коли правоохоронці проводили слідчі дії «з пошуку» Калінкіна.

В тему: Міліція зробила таємницю з пошуків зниклого професора

А далі? Далі Донбас захлеснула хвиля чогось дикого: викрадення людей, стрілянина по тролейбусах «просто так», угони і підпали машин не якогось конкретного господаря, а хаотично, невмотивовано.

Але будь-який хаос - це добре організована закономірність, яка здається нам хаосом, тому що ми не бачимо в ній причинно-наслідкових зв'язків. Перед тим, як привести хроніку захлеснули Донецьк в 2012-2013 роках подій, скажу, що підпали і викрадення авто та інші дивні події були відпрацюванням технології війни, яку ми бачимо зараз.

А метою цієї відпрацювання були, крім усього іншого, довести виконавцям, що правоохоронна система (міліція, прокуратура, СБУ в Донецькій області) під контролем, і нічого їм (виконавцям) за вчинене не буде. Це я про виконавців професійних, які, мабуть, вимагали гарантій.

Отже, систему тестували два роки (я привожу хроніку подій з листопада 2012-го по вересень 2013 року (частина цієї хроніки була опублікована на сайті ОРД ).

Особливо «зворушливо» все це виглядає зараз:

5 листопада 2012 - Донецьк. Зникла професор ІНВХ Н. Калінкіна, сліди крові знайшли в її машині. 6 грудня прокуратура області повідомила, що вона «контролює хід розслідування».

6 листопада 2012 у Маріуполі невідомий стріляв по трамваю з пасажирами.

20 листопада 2012 - Донецьк. Підпал 5 автомобілів на Ленінському проспекті (центральна частина Донецька).

29 листопада 2012 - Донецьк. Викрадення людини (затягли в машину) днем ​​при свідках. МВС утримується від коментарів. Було встановлено, що машина викрадачів з фальшивими номерами.

29 листопада 2012 - Донецьк. У Київському районі підпалили BMW-X6.

11 декабря 2012 - Донецьк. На Ленінському проспекті підпалили бежевий авто «КІА».

11 грудня 2012 пограбування на 3 млн грн магазина шуб в центрі Донецька.

11 грудня 2012 Пограбування ломбарду в Кіровському районі Донецька.

20 декабря 2012 - Донецьк. Невідомий викрав психічно хворого прямо з лікарні (формулювання МВС).

22 декабря 2012 - Донецьк. Угон Лексуса GX 460 2011 р.в.

23 декабря 2012 - Донецьк. Угон БВМ X6, 2012 р.в.

24 декабря 2012 - Донецьк. Угон Лексуса LX 570.

25 декабря 2012 - Донецьк. Угон Мерседеса CL63AMG.

25 декабря 2012 - Донецьк. Угон БМВ Х6.

25 декабря 2012 - Макіївка. Пограбування на 200 тис грн магазина шуб в центрі Макіївки.

28 січня 2013 - Донецьк. Наліт на ювелірний салон-майстерню на Ленінському проспекті. Розбита вітрина, викрадені золоті прикраси. Нападників було двоє. Обидва зникли.

8 лютого 2013. Кілька маршруток в Донецьку піддалися обстрілу невідомими. За попередньою версією кулі були випущені з автоматичної пневматичного пістолета або рушниці, так як йшли чергою. В цей же день, але трохи далі невідомі зрешетили ще один автобус. Все обстріляні автобуси ходять по 77 маршруту, але належать різним перевізникам. Перед пострілами бачили затоновані мінівен Mitsubishi сріблястого кольору, який рухався на підозріло маленькій швидкості.

24 лютого 2013 Донецьк. Вночі в Калінінському районі від будинку № 77 по пр-ту Полеглих Комунарів був викрадений автомобіль Лексус LX570 АН7171НР білого кольору.

В ніч з 24 на 25 лютого 2013 Донецьк. З 22.00 до 09.00 від будинку № 19 «ж» по пр-ту Ілліча в Калінінському районі Донецька був викрадений автомобіль Лексус LX570 АН0076ЕІ чорного кольору.

28 лютого 2013. Донецьк. Спроба пограбування банку в Костянтинівці. Збройні двоє невідомих увірвалися до відділення «Приватбанку» і під загрозою застосування зброї зажадали від співробітників віддати всі гроші. Касиру вдалося викликати міліцію, злочинці зникли з місця злочину

5 березня 2013. Донецьк. О 9.10 напад на ювелірний магазин, розташований в Кіровському районі м.Донецька по вул. Бірюзова, при відкритті магазину.

14 березня 2013. У Маріуполі на одній з приватних стоянок згоріли 10 автомобілів. В автомобілях не було акумуляторів, тому самозапалившись вони не могли.

26 березня 2013. Донецьк. Вночі біля багатоповерхівки, розташованої в центрі Донецька по проспекту Миру, д 1, загорівся Infiniti M35 X.

29 березня 2013, Вуглегірська ТЕС о 15:14 почалася пожежа після вибуху, в результаті пожежі були зруйновані чотири турбіни. Пожежі передував вибух в котельно-турбінному цеху. Хіміки відзначають характер горіння, при якому повинен був бути або примусовий приплив повітря для поширення загоряння, або так могла горіти солярка, якій попередньо облили приміщення.

1 квітня 2013. Торез. О 19 годині 30 хвилин по вулиці Баумана, 15 у дворі кафе «Добрий Шубін» стався вибух, в результаті якого пошкоджено господарські будівлі - вікна кафе. Постраждалих немає. Ймовірно, граната Ф1.

2 квітня 2013. У Харцизьку Донецької області 5 невідомих в масках і з предметами, схожими на пістолет, скоїли пограбування ювелірного магазину «Діамант», викрали близько 20 літаків з дорогоцінного та напівдорогоцінного металами.

7 квітня 2013. У Горлівці згорів автомобіль Toyota Land Cruiser.

8 квітня 2013. Горлівка. По проспекту Леніна поблизу заправки «Паралель» о 00.05 загорівся автомобіль ВАЗ 2199. Автомобіль повністю знищений вогнем.

14 квітня 2013. У Пролетарському районі Донецька на початку п'ятого ранку невідомі кинули в приміщення магазину «коктейль Молотова», в результаті чого пожежею знищено приміщення торгової точки.

15 квітня 2013 близько 17.00 в Будьонівському районі Донецька (мікрорайон Донськой) на парковці супермаркету «БУМ» сталася перестрілка. На парковці стояв обстріляний автомобіль «Мерседес». На місці працювали експерти та представники правоохоронних органів. Як кажуть очевидці, на асфальті лежав чоловік. У міській міліції повідомили, що міліція проводила «звичайні оперативні заходи заради безпеки громадян» та перестрілки не було.

21 квітня 2013. У Донецьку зловмисники розбили вікно і підпалили невеликий продуктовий магазин, але зреагувала наряд міліції охорони запобіг пожежа.

3 травня 2013 близько 20:30 жителі Радянського району м.Макіївки (Донецька обл.) Повідомили, що в селищі Ханжонкове прогриміли 4 вибухи на території заводу «Енергокапітал», через що над підприємством стоїть вогняне зарево. Мер Олександр Мальцев оголосив, що завод не платить податки до міського бюджету, а платить в Пролетарський район міста Донецька, він також повідомив, що місто подало в суд на завод. Мер анонсував на найближчій сесії міськради питання про закриття заводу і навіть запевнив людей, що питання вже внесене до порядку сесії міськради. (25 квітня відбувся мітинг противників роботи заводу).

8 травня 2013 4 годині ранку на вул. Торгової в Маріуполі загорівся магазин будівельних матеріалів. Вогонь перекинувся на покрівлю сусіднього будинку. Ніхто не постраждав.

15 травня 2013 - пожежа біля Донецького інституту управління. Підпалили купу сміття, згорів кондиціонер і частина прибудови-магазину.

26 травня 2013. Пожежа на аміачному заводі «Стирол» у Горлівці знищив покриття будівлі на площі 100 квадратних метрів і пошкодив компресор.

28 травня 2013. У Горлівці вночі в житловому масиві Комсомольський згорів позашляховик Toyota Land Cruiser 200, що належав місцевому підприємцю.

30 травня 2013. Донецьк. У Ворошиловському районі скоєно незаконне заволодіння BMW Х6 АН5000СВ чорного кольору.

31 травня 2013. Донецьк. У Калінінському районі скоєно незаконне заволодіння BMW Х5 бежевого кольору АН2227ЕВ.

2 червня 2013. Донецьк. У Київському районі по вул.Артема, будинок № 150 скоєно незаконне заволодіння BMW Х5 АН0010НХ чорного кольору.

16 червня 2013. Донецьк. У Будьонівському районі Донецька на вулиці жовтня виникла пожежа в будівлі колишнього кінотеатру «Берізка». Займання сталося увечері в неділю. Вогонь знищив покрівлю та перекриття на площі 300 квадратних метрів.

20 червня 2013. Донецьк. У мікрорайоні Привокзальний згорів двоповерховий будівельний магазин. Рятувальники вибивали вікна, щоб забезпечити гасіння вогню ззовні. У приміщенні розташовувався ломбард. Знищено майно десятків торгових точок.

30 червня 2013. У Єнакієвому близько 19:00 на перетині вулиць Вокзальної та Трофимова (селище Корсунь), на узбіччі дороги місцеві жителі виявили згорілий двохсотий «Мерседес». У багажнику було знайдено труп чоловіка - підприємця.

5 липня 2013. Донецьк. Згорів дотла магазин-павільйон біля ж-д вокзалу в районі ринку «Аквілон» (вул Гірська).

15 липня 2013. Донецьк, в ніч на 15 липня 2013 року в мікрорайоні Донськой повністю згоріли 2 машини.

19 липня 2013. Донецьк, на Пр.Ілліча невідомі на мотоциклі без номерного знака вчинили напад на водія автомобіля «ВАЗ».

24 липня 2013. В. Маріуполі вночі горів автомобіль. загасили самі господарі ще до приїзду пожежників.

29 липня 2013. Маріуполь. Мешканці будинку по вул Машинобудівною в Іллічівському районі скаржаться на стрілянину по вікнах будинку. Невідомі розстріляли близько 5-7 квартир на різних поверхах будинку. За словами жителів, подібне відбувається не вперше - постріли періодично повторюються з травня поточного року.

3 серпня 2013. Донецьк. Невідомі намагалися спалити музей української історії в Донецьку

6 серпня 2013. Вибух в Горлівці на заводі «Стирол». Загинули п'ять осіб, 20 постраждали.

8 серпня 2013. Єнакієве. Чотири людини госпіталізовані в результаті витоку газу на Єнакіївському метзаводі.

8 серпня 2013. Донецьк. Одна людина загинула і шестеро людей постраждали при виконанні робіт зі зведення храму в Ленінському районі Донецька. «Що сталося - цього ніхто не знає. Попередня версія - порушення технології при монтажі металоконструкцій. Велися підготовчі роботи ... сталося обвалення лісів », - зазначив представник генпідрядника. Один загиблий, 7 потерпілий.

9 серпня 2013. Єнакієве, на території Єнакіївського металургійного заводу впав з даху однієї зі споруд і загинув 33-річний електрогазозварювальник. Йому було видано наряд на наземні роботи і керівництво заводу не знало, яким чином загиблий виявився на даху.

10 серпня 2013. Маріуполь. На «Азовсталі» близько 05.15 в одному з цехів стався прорив кисневого трубопроводу, в результаті чого загинула жінка 1957 р.н..

12 серпня 2013. У Ленінському районі м.Донецька згорів автомобіль Mitsubishi Grandis.

13 серпня 2013. У Горлівці пожежа в багатоповерховому будинку по проспекту Перемоги, 81 з 5 по 9 поверх все в вогні. Пожежу загасили. Жертв немає, квартири цілі.

16 августа.2013. Горлівка. Особняк циганського барона горів в п'ятницю ввечері.

17 серпня 2013 г. Макіївка. На Донбасі люди штурмували завод «Енергокапітал». Міліція заявила, що притягати до відповідальності нікого не буде, тому що люди сходили «на екскурсію» (знесли фізично охорону і зайшли на режимний об'єкт зі складним технологічним циклом).

17 серпня 2013. Донецьк. Близько 23: 0, в селищі Жовтневий в Донецьку прогримів вибух. Невідомі кинули бомбу у двір бізнесмена Анатолія Трунова. Як пише блогер pauluskp, «судячи з усього, використовували порох, обрізки дроту і балончик з-під монтажної піни». Постраждалих немає. У міліції сказали, що донецького бізнесмена хотіли залякати не бомбити, а петардою.

21 серпня 2013. У Новогродівці згоріло 30 сараїв і два гаража.

25 серпня 2013. Донецьк. Співробітника лінійного відділу міліції в аеропорту Донецька ім. Сергія Прокоф'єва вбили на дитячому майданчику в центрі міста. Місцеві жителі кажуть, що вбивала п'яна компанія, але прокуратура непохитно вказує на одного 29-річного судимого.

25 серпня 2013. Торез. О 3:00 ночі в районі Торезької шахти 3-біс сталася пожежа, незвестно спалили «копанку».

5 серпня 2013. Краматорськ. Спроба підпалу дверей центрального та службового входів Краматорського виконкому.

6 вересня 2013. Донецьк. Чоловік, який сховав своє обличчя чорним пакетом для сміття, зламав вхідні двері в зону самообслуговування клієнтів одного з відділень Приватбанку на пр. Миру, розкрив сейфовую частина терміналу і заволодів грошима з банкомату.

7 вересня 2013. У Горлівці викрали БМВ Х-6.

13 вересня 2013. Маріуполь. О 10:23 на меткомбінаті ім. Ілліча в цеху холодного прокату, у відділенні гарячого безперервного цинкування виникла пожежа - під час проведення зварювальних робіт сталася розгерметизація прокатного агрегату гарячого цинкування. Загорілися приблизно 3 тонни відпрацьованого масла, жертв і постраждалих немає.

14 вересня 2013. Макіївка. Три людини загинули і одна постраждала в результаті пожежі в 9-поверховому будинку в Макіївці Донецької області.

Причем, зверніть увагу, завод Фірташа «Стирол» підрівалі Чотири рази! І Чотири рази Йому прокуратура розповідала, что винні его Власні працівники! Я не знаю, до якої Міри неповагі до себе повінні дійті українські бізнесмени, Які гордо іменують себе олігархамі, щоб почату боротися з системою Відкрито. Фірташ мовчав, визнавав, виплачував загиблим компенсації. І тільки з появою ДНР він зупинив виробництво, відкрито заявивши, що невідомі фотографували територію.

Потім підпали автомобілів, магазинів і диверсії на підприємствах переміщаються до Києва. Ми, дивлячись новини, думали: група переїхала. Ми ще не знали, що попереду Майдан .

Частина 2. Пшонка, «Вимпел»

Насправді, методика «опору», якщо це взагалі можна так називати, була розроблена і запущена в 2006. Але особливо потужно почала розігруватися в 2009. Готувалися до генеральної чистці Донецької прокуратури. Ми фінальну стадію всього цього зафіксували, коли в Донецьку почала розгортатися жахлива за своєю безпардонності піар-компанія проти прокурора Київського району м.Донецька Сергія Софієва.

Як виявилося пізніше, цей прокурор зазіхнув на святе - за три роки він посадив десь 8 міліціонерів, т. Е. Завів справи, взяв під варту, довів до суду, злочинцям винесли вирок. Як бачимо тепер, це і було найстрашніше для міліції «від Рината», тому що міліції треба було довести, що ніхто її не посадить, ніхто не чіпатиме, що команда «можна» - це правильна команда. І тут - одна біла прокурорська ворона наробила стільки лиха самому господареві Ботанічного саду!

Почався чорний піар, прокурора Софієва представляли справжнім чудовиськом. Публікації дивували «методами» боротьби ( http://www.gromrada.com.ua/index.php?id=1621&show=news&newsid=26145 ). Ми намагалися вирахувати, хто в системі? Ну тому що кількість публікацій по сумі витрат перевершувало всі можливі навіть теоретично доходи від посади.

Аналізуючи те, що відбувається, ми з'ясували, що друг сім'ї Софієва «взяв» (т. Е. Вкрав) з його будинку сімейні фотографії, які передав своїм «господарям» в СБУ, ті віддали міліції, міліція - журналістам. «Друг» з ГПУ виявився «підсадженим» двома скандалами: записали передачу хабара їм Медведько, також брав участь у масовій бійці у дворі ГПУ, де працівники одного управління ГПУ повибивали зуби та трошки підстрелили працівників іншого управління того ж ГПУ.

Заходи виявилися зафіксовані, і з тих пір «друг» (він уже на пенсії з 2014) був готовий на все, тому передавав фотографії, кому треба, «стукав» і організував переклад Софієва до Києва, тому що «місцеві» з Донецька сказали, що якщо викинути зі зниженням не виходить, то треба хоча б подалі прибрати.

А потім в 2011-му вусики у цій комашки вилізли назовні. Нашу організацію (Спілка будівельників Донбасу "- А) в травні запросили на підготовку круглого столу при обладміністрації під керівництвом А. М. Близнюка. Підготовка відбувалася в офісі ... «Вимпел» (спецпідрозділ КДБ РФ) в Донецьку. Там «головний» В. І. Клименко вміло режисирував пропозиції від «видних» громадських об'єднань. Однією з пропозицій було - почати компанію проти прокурора Софієва (який на той час уже працював в Києві заступником прокурора міста).

Я запитала у В. І. Клименко: «Ви зацікавлені в переділі наркотрафіку?» (Софієв посадив ментів, які, як писали ЗМІ, до наркоторгівлі мали відношення). У Клименко розширилися очі, він відкинувся на спинку стільця, вдихнув, видихнув, потім зробив ласкаве вираз обличчя і сказав: «Ні, звичайно». На цьому питання по Софієв на круглому столі Донецької ОДА (насправді - «Вимпел» РФ) був закритий.

До речі, після зняття прокурора Донецька Ольмезова в 2012-му ми думали, що його місце займе саме С. Софієв. Але не здивувалися, коли в крісло прокурора г Донецька з льоту за домовленостями з Олександром Януковичем плюхнувся І. Сагунов. «Як же дороги донецькі мєнти Російської Федерації» - подумали ми. Як же їм важливо вичистити прокуратуру від будь-якого, хто може перешкодити «злагодженої» саботажну роботі донецької міліції ...

До речі, після зміни влади в 2014-му Софієва теж не повернули до Донецька. Це я про вміння нової влади аналізувати і прораховувати ходи, відповідаючи на виклики. Нічого не зрозуміли і повернули тих, хто зараз бігає по підпілля з пошепки «як страшно жити». І тому ментам в Донецьку поки нічого не загрожує.

Але не тільки менти були козирною картою Росії в організації захоплення східних територій нашої країни. Ні, менти - це було важливо. Та й схема вразлива. Один прокурор, який не погодився покривати міліціонерів, ледь не підірвав систему. Але були ще два прокурора, які ледь не зірвали ту війну, яка, судячи з усього, зараз йде до завершення. це Баганець А. В. (Нині - заступник генпрокурора), і Левочко Б. Н.

З Баганцом історія показала перші паростки донецької ДНРовщіни, коли спецпідрозділами РФ, які курирувалися Логвиненко (тоді губернатор) і Близнюком (тоді глава Донецької облради) почали створюватися підрозділи «народу».

Це психічно неповноцінні або просто непрацюючі і не бажають працювати люди, яких вираховували за скаргами, підсилали агентів і переконували починати захищати свої права. Згодом їх навчили ходити на мітинги проти Баганця та мера міста Донецька Лук'янченко ( http://gromrada.com.ua/index.php?id=1621&show=news&newsid=7537 ).

Рівень піару - як проти Софієва. «Групка» скаржників бігала з пікетами, робила гидоти, виступала перед ЗМІ з викривальними промовами. Теми перевірок були такими, за якими прокуратура просто не могла прийняти законне рішення, тому що скаржники подавали марення, на вигляд законний. Так вирішувалися відразу дві проблеми - у прокуратури часів Баганця не залишалося часу на інші звернення людей, тому що ці добігли першими і створили свого роду «пробку».

Перед новою владою в Києві «групка скаржників від РФ» виставлялася як «Лідер Громадської думки Донеччини». А Київ не хотів розбиратися - лідери так лідери. Так нова помаранчева влада в Києві почала танцювати під дудку ляльок від російського спецпідрозділу «Вимпел» (групу очолювали Марія Олійник, Костянтин Лавров, Вадим Черкас, Сергій Денисенко. Зараз всі вони - видатні патріоти і українці, постраждалі від режиму Януковича).

Але тоді ще один прокурор в Донецькій області створив чимало проблем ФСБ РФ - це заступник Баганця Богдан Левочко. Левочко почав шукати, а чи є в місті інші громадські працівники, і як вони ставляться до того, що відбувається. Знайшов нас. Ми сказали матом. Левочко попросив пояснити.

Пояснили про Близнюка, про Логвінеко, про СБУ, про те, як бабусі в заму Логвінеко ходять отримувати інструкції, як правильно паркан ламати. Ми разом з прокуратурою області тоді зафіксували всю методику роботи РФ по скаржникам. Методика виявилася струнка і без змін. Таку ж гру потім влаштували прокурору Софієв (див вище), потім ці ж особи (без Лаврова, Черкаси і Олійник з Денисенко, яким ще належить зіграти видатних євроінтеграторів) спливли в ДНР. Все так просто.

Баганець відмовився «закрити» Лук'янченко, пояснивши, що вибачте, за законом просто нема за що. Баганця зняли в 2006-му. За ним поїхав до Києва і Б. Левочко. З тих пір в Донецьку майбутні ДНРовци відчували себе добре.

З загрозою міліції РФ розібралася, перевівши до Києва прокурора Софієва. З новим прокурором Франтовський у ФСБ РФ все майже вийшло: він погодився створити громадську раду при прокуратурі області, включив туди ахметовского вірного екс-прокурора Ольмезова , Залишив прес-секретарем вірну екс-прокурору області Сюсяйло (теж ахметовський) дівчинку.

За це команді Франтовського з РФ допомагають, як можуть, поширюючи листівки, як Франтовського шукають, в полон хочуть взяти, який великий викуп за нього покладається. І навіть генпрокурор Махніцький сказав, що прокуратура Донецької області - єдиний працюючий правоохоронний орган Донеччини. Ми віримо, що безкоштовно сказав, так би мовити, через незнання, невідання, але точно безкоштовно. Хоча раніше такі акції завжди добре оплачувалися з РФ.

Загалом, після призначення Віктора Пшонки в кінці 2010-го Генпрокурором прокуратура виявилася вичищена від небажаних кадрів. Їх звільнили або перевели в інші області . Це було важливо, тому що міліція завжди поводиться так, як дозволить їй прокуратура. Донецьку міліцію треба було убезпечити. Пшонка завдання виконав.

І ось тепер питання: що далі? Тих, хто втекли з Донецька, називають кращими, біженцями, допомагаючи Росії розвивати тему «гуманітарних коридорів». Влада говорить про люстрацію, як і в 2006-му. Штатні скаржники, виховані «Вимпелом» з РФ, вже готові до «діалогу з Києвом». Ховаються донецькі прокурори, я так розумію, марять про медалях «за мужність, яку проявили в тікання від ДНР».

Невже все повториться знову? ..

-

Наталя Кашкевич ( «Спілка будівельників Донбасу»), спеціально для видання «Аргумент»

В тему:

Php?
Ми намагалися вирахувати, хто в системі?
Клименко: «Ви зацікавлені в переділі наркотрафіку?
Php?
І ось тепер питання: що далі?
Невже все повториться знову?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация