Вінниця - місто комфортного туризму

  1. День Європи у Вінниці
  2. Три пам'ятки, які є обов'язковими до відвідування
  3. Вінниця - найкраще місто для життя в Україні
  4. Історія міста
  5. Вінницькі музеї

День Європи у Вінниці

14 травня в Вінниці відбудеться святкування Дня Європи. На тиждень раніше, ніж в інших містах України. Як і в минулі роки, обіцяють цікаву і різноманітну пізнавально-розважальну і гастрономічну програми за звичаями і традиціями європейських країн. Всі точки на площах Незалежності і Небесної Сотні, Європейської, вулиці Соборній і в Центральному парку будуть одночасно доступні для відвідування, і ті, хто прийдуть і приїдуть «на променад», наситяться музичним, лицарським мистецтвом, інсталяціями, що характеризують європейські столиці. Будуть і традиційні «живі скульптури», і нова атракція «живі фонтани», і гастрономічні витребеньки під відкритим небом.

А ще свято у Вінниці обернеться для його учасників матеріальною вигодою. Менеджмент авіакомпанії МАУ надасть в цей день можливість покупки авіаквитків на рейси з України до Європи, крім Ніцци, зі знижкою 10%. У тому числі на нові повідомлення Вінниця - Тель-Авів, Вінниця - Варшава, які заявлені з 8 і 26 червня відповідно. Чудова пропозиція з урахуванням того, що цін дешевше, ніж з аеропорту Вінниці не буває: в Тель-Авів - близько 5 тисяч гривень; з Тель-Авіва - близько $ 200. У Варшаву в обидві сторони від 3534 гривень, з Варшави - $ 100 євро з урахуванням всіх зборів і податків.

Не пропустіть шанс значно заощадити на авіаперельоті - приїжджайте на свято, а сервіс онлайн бронювання житла подобово підкаже Вам, де краще подивитися квартири подобово в Вінниці , Де вигідно зупинитися і зі всіма зручностями.

І, звичайно ж, для всіх буде працювати світломузичний фонтан «Рошен» І, звичайно ж, для всіх буде працювати світломузичний фонтан «Рошен». Як відомо, він найбільший в Європі. Крім того, унікальність фонтану, побудованого в руслі річки Південний Буг, полягає в його конструкції. Це плавуча платформа, яку на період холодів опускають під лід. А в теплу пору року фонтан дарує глядачам денні і вечірні шоу із синхронізацією музики, лазера, проектора. Завдяки цьому популярному об'єкту наплив туристів до міста зріс. Їдуть подивитися на «чудо». У світлий час фонтан працює в режимі статичного шоу, в пізній час доби - в режимі шоу зі світловими ефектами. Графік роботи фонтану на сайті www.fountainroshen.com. «Ніч Європи в Вінниці» також ознаменується нічними екскурсіями, безкоштовними для груп за попередніми заявками. Прогулянки з екскурсоводами по нічному місту триватимуть до двох-трьох годин ночі.

Три пам'ятки, які є обов'язковими до відвідування

Якщо Вам по ряду причин не вдасться потрапити до Вінниці на День Європи, не турбуйтеся Якщо Вам по ряду причин не вдасться потрапити до Вінниці на День Європи, не турбуйтеся. Адже пам'ятки, схожих на які немає в інших містах країни, нікуди не дінуться. Отже. №1 рейтингу - фонтан «Рошен», №2 - Ставка Гітлера Вервольф (знаходиться в 8 км від обласного центру біля селища Стрижавка) і №3 - Музей-садиба Миколи Пирогова (розташований біля озера на південно-західній околиці Вінниці). Ставка Вервольф, тобто перевертень, лігво вовка, являє собою руїни в хвойному лісі, дивитися там особливо нічого. Фашисти підірвали перед відступом всі входи. Але за рештою камінню-брилах з стирчить з них товстої арматурою, припускають, що бункер складався з декількох поверхів і був захищений товстими стінами. Місце, перш за все, має історичну цінність, завдяки особистої присутності фюрера на окупованій території. Він переїхав сюди в 1942 році з ставки «Вовче лігво» в Східній Прусії (нині польський Кентшин). Зате ставка Вервольф оповита таємницями і легендами. Зокрема, про підземною залізницею і захованому під землею золоті. Слухати розповідь екскурсовода дуже цікаво, тим більше, що він супроводжується оглядом невеликого приватного музею з технікою та іншими експонатами Другої світової війни. Біля музею працює польова кухня, в якій можна підкріпитися.

Природа Музею-садиби Миколи Івановича Пирогова поруч з Ботанічним садом, налаштовує туристів на позитив. У цій садибі всесвітньо відомий лікар, професор, засновник військово-польової хірургії, «зашивати» поранених при облозі Севастополя під час Кримської війни під кулями, прожив 15 років (з 1866 року по 1881 рік). Це, власне, не музей, а музейний комплекс, що складається з будинку, аптеки і лікарні, в якій Пирогов проводив найскладніші операції, а також церкви-некрополя. Саме в ній спочиває забальзамоване тіло видатного хірурга, який помер від раку верхньої щелепи. Тіло покійного за його ж власною методикою забальзамував учень.

Вінниця - найкраще місто для життя в Україні

У 2013 році журнал «Фокус», відповідно до проведеного рейтингу, назвав Вінницю найкращим містом для життя в Україні У 2013 році журнал «Фокус», відповідно до проведеного рейтингу, назвав Вінницю найкращим містом для життя в Україні. Тут багато туристичних «фішок», парків та скверів, безкоштовних місць для відпочинку, хороші дороги, на совість працюють комунальні служби. Тому побачити всі основні визначні пам'ятки Вінниці можна під час пішої прогулянки і таке знайомство нікому не здасться виснажливим. Тим більше що всі вони знаходяться вздовж вулиці Соборної. Символ Вінниці - 40-метрова водонапірна вежа (Каланча) височить серед каштанових дерев і малоповерхових старих будинків кінця XIX - початку XX століття в сквері імені Козицького. З її верхнього майданчика місто - як на долоні. Побудована цегляна вежа в 1911 році відповідно до проекту архітектора Григорія Артинова, який є автором практично всіх збережених оригінальних вінницьких будинків. У 80-ті роки минулого століття вежа була відреставрована, чому змінила вигляд, проте в первозданному вигляді збереглися годинник-куранти, що радують мелодійним дзвоном.

У нинішньому році Вінниця святкуватиме свою 653 річницю. Насправді місто набагато старше. Найдавніші споруди датуються початком 17 століття! Це Вінницькі мури, зведені монахами-єзуїтами. Мурами називають комплекс оборонних споруд, куди входять будівлі та стіни єзуїтського монастиря, єзуїтські костел, колегіум і конвікт (гуртожиток), а також домініканський монастир і домініканський костел, оточені фортечною стіною. Це цілий квартал, обмежений вулицями Соборною, Осипенко та Володарського. На жаль, Мури знаходяться в непривабливому стані. Скласти уявлення про них можна при огляді фрагментів кріпосних стін з кутовою баштою, колишнього корпуси келій, де розміщується краєзнавчий музей, будівлі колегіуму (обласний архів). Слід зазначити, що для зручності туристів на пам'ятках архітектури недавно з'явилися таблички з короткою інформацією українською та англійською мовами. Тут же розміщений QR-код з інформацією, яку власники смартфона можуть вважати. Таблички виконані в одній колірній гамі з туристичними покажчиками, які служать підмогою при самостійному пошуку пам'яток гостями міста. З цією ж метою створений і працює ТИЦ - інформаційно-туристичний центр.

Історія міста

Історію Вінниці можна відстежити по несучасним, що виділяється із загального ряду споруд Історію Вінниці можна відстежити по несучасним, що виділяється із загального ряду споруд. У центрі міста стоїть Будинок Генерала Брусилова з огорожею навколо нього. Ім'я цієї людини добре відомо. Хтось не чув про «Брусилівському прориві»? Командувач 8-ю армією змінив хід Першої світової війни і поставив Австро-Угорську імперію перед можливістю воєнної катастрофи. У Вінниці Брусилов жив в 1913-1914 роках, перебуваючи на посаді командувача 12 корпусом. Будинок міської державної Думи початку минулого століття по вулиці Соборній вражає уяву навіть зараз: характерний парапет, масивні напівколони ... Значна будівля з трьох поверхів, в якому нині розміщується Торгова універсальна біржа. Проект в новогрецькою стилі завершено вже згаданим місцевим архітектором Артиновим, ім'ям якого названа одна з вулиць міста. Навпаки Міської Думи знаходиться діюча Синагога Лівшиця, побудована в 1897 році. У той час єврейська громада була найбільш заможної прошарком міського суспільства. Тому, крім цієї культової споруди, в 1903 році завершили будівництво ще однієї синагоги. Її можна побачити на вулиці Червонохрестівська, вона теж добре збереглася.

Народний дім, театр Садовського Народний дім, театр Садовського. Народний дім побудований в 1902 року, а десятком років пізніше зведений міський театр. Народний дім - просвітницький центр, який фінансується приватними благодійниками, під час Вітчизняної війни був зруйнований, і як він виглядав, видно лише на старих фотографіях. А ось Театр імені Садовського, хоч і був висаджений в повітря фашистами, відбудовано близько до оріганалу. Будівля унікальна там, що в його стінах в роки окупації артисти давали уявлення для штаб-квартири верховного командування сухопутних військ Німеччини, ставки Герінга та інших військових підрозділів, які влаштувалися в Стрижівці. Та й у самому місті стояли військові частини, були санаторії для офіцерів. Вінницю відвідували «4 Г» - Гітлер, Герінг, Гіммлер, Геббельс, а також Борман. Добре збереглися: Палац Грохольських в класичному стилі (зараз ендокринний диспансер, вулиця Мічуріна, 32), Будинок капітана Длуголенского, Готель «Савой», Будинок капітана Чоткова і інші зразки таланту Григорія Артинова, що відрізняються своєрідністю.

А ще в центрі Вінниці є незвичайна кав'ярня «Пан' Заваркін' та Сін'я» по вулиці Інтернаціональній, будинок 3/44. Сама будівля була побудована в кінці позаминулого століття як прибутковий будинок. Зовні воно непримітне, але всередині інша епоха. Старовинний інтер'єр, музика «а-ля патефон» - кафе-музей. Пити в атмосфері дореволюційної Вінниці чай і кава здасться заняттям приємним, тим більше, коли розповідають історію магазину і його власників.

Вінницькі музеї

Прийнявши рішення побувати в Вінниці, заплануйте відвідування ще кількох туристичних об'єктів Прийнявши рішення побувати в Вінниці, заплануйте відвідування ще кількох туристичних об'єктів. Наприклад, військово-історичного музею Повітряних збройних сил України. Тут зібрані експонати двох видів збройних сил - протиповітряної оборони і військової авіації. Презентовано понад 40 одиниць техніки, унікальна колекція стрілецької зброї. А також Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського. Це музей-садиба класика, він тут народився. До слова, в приміщенні музею знайшла тимчасовий притулок велика колекція марок, пов'язаних з Україною. Ініціатор - філателіст Олександр Балабан, який народився і виріс в Америці, але відчуває себе в душі українцем. Прямих спадкоємців американець не має, тому хвилюється за збереження фондів. Колекцію почав збирати ще його батько Яків в середині XX століття. Повної каталогізації колекції власник не проводив, але марок зібрано приблизно 10 тисяч. Є марки, починаючи з 1850 року, гашені в різних українських містах. Іншими словами, у Вінниці буде самий перший і єдиний в світі музей української марки і найбільший філателістичний музей в світі, після того як переїде в підготовлювану для нього окреме триповерхове приміщення.

І ще дві хороших музейних новини. У Вінниці з'явився музей іграшкових колекційних авто, де можна і подивитися експонати, і трохи пограти ними. Але тільки в присутності власника Олександра Вдовиченко, який збирав експозицію протягом 40 років. Його парк моделей налічує близько 4 тисяч одиниць. Музей знаходиться в приміщенні ТЦ «Кемпа». Вхід для дорослих - 15 грн, для школярів - 5 грн.

До Дня Незалежності завершать реконструкцію музею ім До Дня Незалежності завершать реконструкцію музею ім. Миколи Леонтовича. Це неподалік - в селі Марківка Теплицького району. Земляк-вінничанин збагатив світ мелодією «Щедрика», що стала суперпопулярної в багатьох країнах. В цьому році пісні виповнюється 100 років. У Вінниці вирішили нагадати, де народилася «Колядка дзвонів», пам'ятник композитору планують встановити біля музичного училища і перейменувати парк Горького в парк Леонтовича.

І наостанок: вінницька родзинка для туристів в дусі чарівника Гудвіна. На вулиці Пирогова є інсталяція - фігура «літаючого людини». Так ось, в ній птиці звили гніздо. Причому, з лівого боку грудної клітини. Там, де серце. Виглядає казково.

Хтось не чув про «Брусилівському прориві»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация