Житомир.info | У Харкові затримали злочинну групу, яка обікрала житомирських онкохворих дітей

Працівники Управління по боротьбі з кіберзлочинністю Харківській області викрили міжрегіональну злочинну групу у складі п'яти осіб, які обікрали онкохворих дітей на 360 тисяч гривень. Правоохоронці довели причетність їх до сорока епізодами вчинення злочинів.

Про це Житомир.info повідомили у відділі зв'язків з громадськістю Головного управління МВС України в Харківській області.

Підозрювані протягом 2012 і декількох місяців 2013 року заволоділи грошима, які призначалися на лікування онкохворих дітей: жителів Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Сумської областей та АР Крим.

Ще в минулому році в Головне управління МВС України в Харківській області почали надходити звернення громадян із заявами про несанкціоноване зняття коштів з їх банківських рахунків. Зазначені грошові суми були перераховані меценатами на лікування онкохворих дітей.

Для розкриття зухвалого злочину, яке викликало в суспільстві великий резонанс, була створена слідчо-оперативна група в складі досвідчених правоохоронців, в тому числі, фахівців Управління по боротьбі з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ України.

Ними було встановлено, що підозрювані по оголошеннях в мережі Інтернет отримували особисті дані осіб, які збирали кошти на лікування дітей, після чого шляхом компрометації виготовляли дублікати сім-карт з номерами мобільних телефонів потерпілих, які були визначені як основні фінансові номера для управління їх особистими рахунками в «Приватбанку».

Надалі з використанням системи електронних переказів зазначеного банку по телефону шахраї представлялися від імені потерпілих і повідомляли оператору їх особисті дані і таким чином здійснювали незаконні перекази коштів з рахунків потерпілих на рахунки інших осіб. Потім зловмисники переводили гроші у готівку і отримували їх у банкоматах міста Харкова.

«Слідством встановлено, що злочинну схему розробили і здійснювали троє засуджених громадян, які в той час перебували за гратами. На волі у них були свої спільники, які допомагали їм «провертати» незаконні операції з чужими грошима - двоє раніше судимих ​​харків'ян. На сьогоднішній день доведено причетність цих осіб до скоєння щонайменше 40 епізодів шахрайства з використанням електронно-обчислювальної техніки. Активну допомогу у виявленні і розкритті злочинної діяльності зловмисників надавали міліціонерам працівники прокуратури та служби безпеки «ПриватБанку», - розповів заступник начальника ГУМВС України в Харківській області - начальник кримінальної міліції полковник міліції Ігор Сенчук.

Зараз підозрюваним повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів в складі організованої злочинної групи, передбачених ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 4 ст.190 (шахрайство), ч.2 ст.185 (крадіжка), ч. 1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

А найстрашнішим є те, що в результаті таких дій зловмисників, четверо онкохворих дітей померли через брак коштів на лікування.

Зловмисники арештовані і знаходяться в Харківському СІЗО № 27. За вчинення вищевказаних злочинів законодавство передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Фото відділу зв'язків з громадськістю Головного управління МВС України в Харківській області

Житомир.info

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация