1-а Гвардійська залізнична бригада

  1. Історія
  2. нагороди
  3. Повна назва

Цей термін має також інші значення див. 1-а бригада . Цей термін має також інші значення див. 28-я бригада . 1-а гвардійська Варшавська ордена Кутузова залізнична бригада
28-я окрема залізнична бригада Роки існування

1941 рік -

Країна

СРСР 1941 - тисячу дев'ятсот дев'яносто один

Участь у

велика Вітчизняна війна

Знаки відмінності

Знаки відмінності

Командири Відомі командири

полковник Борисов Н. В.
полковник Чігарков В. А.


1-а гвардійська залізнична бригада (1 гв. ЖБР) - військове з'єднання СРСР в Великій Вітчизняній війні .

Історія

28-я окрема залізнична бригада показала зразки мужності, відваги, дисципліни і організованості. Ведучи безперервні бої з німецько-фашистськими загарбниками, зазначена частина завдала величезних втрат фашистським військам і своїми нищівними ударами знищила живу силу і техніку противника, нещадно громив німецьких загарбників. За проявлену відвагу в боях за Вітчизну з німецькими загарбниками, за стійкість, мужність, дисципліну і організованість, за героїзм особового складу перетворити 28-ю залізничну бригаду в 1-у гвардійську залізничну бригаду.

З наказу Народного комісара оборони СРСР від 28 квітня 1942 р № 127.


25-27.07 1941 28-я залізнична бригада здійснює технічне прикриття та оборону станції Христинівка, виводить зі станції 37 поїздів в тил.

серпень - вересень 1941 року, Залізничні війська забезпечували технічне прикриття та обслуговування наступних ділянок Південно-Західного напрямку : 28-я залізнична бригада: Дніпропетровський вузол і залізничні ділянки Нижньодніпровськ - Новомосковськ, Нижньодніпровськ - Синельникове - Запоріжжя, Синельникове - Павлоград, Павлоград - Лозова, Новомосковськ - Константиноград, Константиноград - Лозова, Запоріжжя - Федорівка;

листопад 1941 року, 28-я залізнична бригада на правому фланзі 12-ї армії обороняє ділянку Водопровід - Сентянівка, запобігаючи прорив 4-го німецького армійського корпусу генерала Шведлера до Ворошиловграду. За героїзм 56 бійців бригади нагороджені орденами і медалями.

28.4.1942, Наказом Народного комісара оборони СРСР № 127 28-я окрема залізнична бригада, що відзначилася в боях під Сентянівка, була перетворена в 1-у гвардійську залізничну бригаду (командир бригади полковник Борисов Н. В.).

17.5.1942, Заступник начальника залізничних військ генерал-майор А. Е. Крюков вручив 1-ї гвардійської залізничної бригаді гвардійський Прапор. До цього часу бригадою командував полковник Чігарков В. А.

нагороди

В Бою під Сентянівка

Величезну допомогу бійцям 28-ї окремої залізничної бригади надали бронепоїзда № 2 «За Батьківщину!» (Командир - капітан А. Л. Бондаренко), № 6 «За Батьківщину!» (Командир - капітан П. К. Шуригін) і № 11 « за Батьківщину! »(командир - капітан П. М. Бойко).

16 листопада 1941 частини 4-го німецького армійського корпусу перейшли в наступ. На кінець дня вони вклинилися на 20 кілометрів на північний схід від Артемівська в глибину нашої оборони. Командувач 12-ю армією генерал-майор К. А. Коротєєв поклав на 28-у окрему залізничну бригаду оборону ділянки Сентянівка - Водопровід. Для підтримки її батальйонів були перекинуті три радянських бронепоїзда.

Вранці 19 го листопада під прикриттям вогню двох бронепоїздів залізничні батальйони почали наступ на Голубівка. Частини бригади увірвалися на північно-східну околицю селища і утримували її. Протягом 20 листопада гітлерівці неодноразово переходили в атаки, прагнучи обійти правий фланг бригади. Але підтримані вогнем бронепоїздів, які знищили чимало вогневих точок і солдатів противника, воїни-залізничники відкинули фашистів. 21 листопада в ході жорстокої артилерійської дуелі були пошкоджені бронепаровозів, що значно послабило дії бронепоїздів. Але вони продовжували мужньо боротися, ведучи активну оборону.

Незабаром прибуло підкріплення - стрілецька бригада, а з нею бронепоїзд № 8 під командуванням Героя Радянського Союзу X. І. Ібрагімова. Один з учасників цих боїв І. М. Бобриков уточнив: «Бронепоїзд № 8" Імені ізюмських робочих "був побудований в місті Ізюм на Україні. У листопаді 1941 року він був перекинутий під Ростов. Командував бронепоїздом № 8 Герой Радянського Союзу капітан X. І. Ібрагімов. Звання це було отримано їм за участь в Радянсько-фінської кампанії 1939-1940 років. Екіпаж діяв мужньо і вміло ». Залізничники змогли відновити один з броньованих паровозів і кілька бойових майданчиків. Місце пошкоджених бронепаровозів зайняли неброньовані паровози - «чорні», як їх називали залізничники. Під командуванням капітана X. І. Ібрагімова бронепоїзд № 8 знову вступив в сутичку з ворогом і відкинув піхоту загарбників. Шість діб йшов нерівний бій, переможцями в якому вийшли воїни-залізничники. Фашисти так і не змогли зайняти Сентянівка. 28 квітня 1942 року наказом Народного комісара оборони 28-я бригада була перейменована в 1-у окрему гвардійську залізничну бригаду.

Повна назва

1-а гвардійська Варшавська ордена Кутузова залізнична бригада

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация