1 травня - що ми святкуємо зараз? Чому присвячений свято?

У дитинстві 1 травня - це були демонстрації, з паперовими квітами, з важкими портретами Леніна, з прапорами, плакатами «Мир, Труд, Май» і бравурної музикою. А потім все йшли відзначати офіційний день солідарності всіх трудящих. А чого - вихідний, пироги, міцні напої - в цьому трудящі були дійсно солідарні.

А що ми святкуємо зараз?

А що ми святкуємо зараз

Протоієрей Георгій Митрофанов

Протоієрей Георгій Митрофанов :

Є державне свято 1 травня, але ніхто не знає, чого ми святкуємо. Наша сучасна життя в значній мірі здійснюється за інерцією. І інерція ця пов'язана з інерцією нашої душі.

Люди втомилися від змін, від невпевненості в собі і навколишньому світі, від всякого роду перейменувань. Їм хочеться якоїсь стабільності. У зв'язку з цим виникає бажання повернутися до тих, навіть абсолютно безглуздим свят, які колись були в їх житті спокійними днями відпочинку від перманентного занепокоєння радянського часу.

Свято «об'єднання трудящих всіх країн», що не несе в собі ніякого змісту, оскільки багато наших сучасників перестали взагалі бути трудящими, представляється ще однією ознакою того, що ніяких нових духовних світоглядних орієнтирів наші сучасники за останні 20 років не придбали. Тому вони повертаються до старих своїм звичкам.

А що стосується 1 травня в поєднанні з 9 травня - це низка днів, які можна провести ні про що не замислюючись, наодинці з природою, на садовій ділянці, створивши у себе самого ілюзію якоїсь іншої життя. Попереду літо, до якого треба готуватися, позаду зима, викликає втому.

Я б з огляду на те, що в наш час існує державне свято Пасхи, що випадає приблизно на той же самий час, вважав за краще б, щоб у нас в травні не було «неслужбових днів», які, ні до чого, крім неробства, не ведуть.

Читайте також - День праці? (ВІДЕОколонка Анни Данилової)

І якщо вже зараз таке основоположне значення для нашої народжується ідеології набуває день 9 травня, то 1 травня можна було абсолютно спокійно скасувати. Як день, що санкціонує «право на лінь» - основний лейтмотив соціалізму.

Те, що свято 1 травня асоціюється з садінням картоплі і редиски на садовій ділянці, для мене - зловісний знак. Немає нічого страшнішого, ніж ця вигадка комуністів - садові ділянки. Відірвавши людей, споконвіку колишніх селянами, від нормального праці на землі, їм, змучився на міських підприємствах, стали давати можливість на цих «шести сотках» займатися в і без того невеликий вільний час тією працею, для якого багато хто був насправді спочатку призначені .

Людей займали звичним для них фізичною працею, а заодно заохочували недоопреодоленное почуття приватного власника, який міг мати хоча б свою картоплю і свої огірки, а також вирішували нездійсненне для соціалізму продовольчу завдання, адже люди забезпечували самі себе.

Це диявольська вигадка комуністичного періоду - відірваних від землі селян, поміщених в міста, розважати в нечисленні тоді вільні дні обробленням «шести соток».

Це диявольська вигадка комуністичного періоду - відірваних від землі селян, поміщених в міста, розважати в нечисленні тоді вільні дні обробленням «шести соток»

Підготувала Оксана Головко.

Читайте також:

А що ми святкуємо зараз?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация