10 подій року, які потрясли Калмикію

Сьогодні ми підготували список найвидатніших «досягнень» республіки в 2018-м, який склали з вашою допомогою, дорогі читачі. Спасибі, що постійно читаєте «МК в Калмикії», жваво відгукується на публікації і залишаєтеся з нами, ми це високо цінуємо! А сьогодні перед вами рейтинг найгучніших справ і подій в Калмикії, які в минулому році нікого не залишили байдужими.

Льодовий палац проти «корівника»

У минулому січні в селі Малі Дербети Малодербетовского району урочисто відкрився зимовий каток для любителів хокею та фігурного катання, який був зведений методом народного будівництва.

Ініціатором будівництва льодового поля виступив оргкомітет у складі місцевих жителів Олексія Інджікова, Валерія Чирикова, Андрія Ліджіева, Віктора Болдаева, Борлика Санджіева, Аркадія Петькіева, Івана Джалсанова, Сана Петькіева та інших ентузіастів. Самі рівняли поле, заливали водою, самостійно «варили» залізні ворота.

«Такого в Калмикії більше ніде немає», - заздрять малодербетовцам в Елісті і інших населених пунктах республіки. І, видно, почувши їх, глава республіки домовився з Мінспорту Росії про будівництво в столиці льодового палацу.

На думку Олексія Орлова, найочевидніший спосіб його появи - в регіональному співфінансуванні. Так, федеральне міністерство може виділити 100 мільйонів рублів на зведення «голої арени», тоді республіці за свій рахунок доведеться профінансувати комунікації, пристрій трибун, роздягалень.

Якщо мова піде про проект, який вкладеться в обговорену суму, то в місті буде побудована арена з хокейної майданчиком 60х30 м під Повітроопірна куполом з трьома рядами трибун. При цьому палац, і це вже зараз не ховається, буде відданий в приватні руки, за подобою сьогоднішньої «ойратам-Арени», і стане працювати на чийсь загребущі кишеню.

Затію керівника регіону підтримує лише його оточення. Інший народ називає її "маячнею". Він реально дивиться на стан справ в республіці і мріє хоча б про нові дорогах в столиці і районах, нарікає на тотальна відсутність питної води (п'ємо в основному ми технічну), газу, електрики, соціального житла по всьому регіону.

Та хоча б направити якісь кошти на будівництво або капітальний ремонт республіканського психоневрологічного диспансеру, який в селі Приютне Пріютненского району буквально розвалюється по швах. Будівля, де зараз лікуються пацієнти, навіть корівником не назвати: приміщення розраховані на 72 людини, а живе в них у п'ять разів більше.

Так виглядає стеля республіканського психдиспансера в ПРИЮТНЕ.

Тут побував депутат Державної думи Микола Ареф'єв і жахнувся: «такого убозтва в Росії не було навіть в роки Великої Вітчизняної війни».

Депутат з'ясував, що заклад належить республіці разом з обов'язком його змісту. І є руїни із забитими фанерою вікнами і обдертими до цегли стінами. В палатах на вікнах немає фіранок, тумбочок і шаф для особистих речей. Стіни обшарпані, а стеля зяє отворами. В їдальні обідні столи хрущовських часів протерті до дірок. Стільців теж немає, замість них саморобні рубані лави, виготовлені місцевим теслею. В якості посуду - пластикові баночки з-під майонезу і йогурту і діряві ложки. У кімнатах іржаві залізні ліжка, палати набиті так, що пройти неможливо, до своєї постелі потрібно переповзати через ліжка.

Ковдри і простирадла рвані, різнокольорові, тому що привезені з дому, а казенні не видаються. Вуличні труби опалення вкриті старими дірявими матрацами. У туалетах навіть слідів фарби і кахлю вже не залишилося. Сірий пощерблений цемент з фрагментами цегли на стінах і підлозі, замість унітазів - цементні жолоби. Умивальники іржаві, тримаються на чесному слові. У туберкульозному відділенні ще гаже. «Тут немає навіть видимості людського житла! - вигукує депутат. - Зайдіть в сучасний свинарник або корівник - вони виглядають палацами проти тутешньої злиднів і убогості ».

Гойдалки під напругою і потворний парк

Калмикія другий рік бере участь в програмі «Формування комфортного міського середовища» і отримала на її реалізацію 56 мільйонів з федерального бюджету, вклавши додатково зі своєї скарбниці шість мільйонів рублів.

У 2017 році тут відзначилися три муніципалітету - Іки-Бурульскій, Яшалтінскій райони і Еліста, що зайнялася, як відомо, реконструкцією міського парку «Дружба» (від того, що з цього вийшло, здригнулася не тільки республіка, але і вся країна).

У минулому році роботи з благоустрою пройшли знову в Елісті, а також в Городовиковськ, Лагані, Іки-Бурулі, ПРИЮТНЕ і Яшалті. Таким чином, було облагороджена 12 дворових і шість громадських територій. А що вийшло з дитячими майданчиками у столиці республіки і Лагані - ми повідомляли .

Де «хлюпається» елістінского море?

Водосховище в околицях калмицької столиці давно вже стало притчею во язицех. Проекту пішов восьмий рік, але там, в чистому полі, як кажуть, і кінь не валявся.

Нагадаємо, що в липні 2011 року в рамках реалізації ФЦП «Розвиток водогосподарського комплексу Російської Федерації в 2012-2020 роках» ФДМ «Калмкаспвод» провело конкурс на будівництво Елістінского «моря» обсягом 35 мільйонів кубометрів вартістю 1,3 мільярда. Перемогу здобуло Калмицьке дорожнє управління, очолюване Дмитром Монастирським (пізніше був призначений віце-прем'єром РК, але потім зник з республіки).

За паперами і, отже, витрат на цьому місці б'ється крута хвиля

У балку Гашун Сала завезли техніку, почалися земляні роботи. Глава РК пишався проектом, часто виїжджав на об'єкт. Спочатку він говорив, що водосховище буде здано в 2015-му. Потім в ефірі ТБ обіцяв: в 2016-му. У підсумку, за твердженням громадських діячів, на місці рукотворного моря, «на будівництво якого витрачено 771 мільйон рублів, видно тільки голий степ, злегка зачеплена слідами хаотичної« господарської діяльності ». При цьому аудитори Рахункової палати РФ розкрили «порушення», тобто зафіксували нецільове витрачання бюджетних коштів (по суті, банальне розкрадання - шляхом невиправданого завищення розцінок) на загальну суму 447,8 мільйона. При цьому, ще в 2015 році з 621,5 мільйона рублів, передбачених на будівництво, не освоєно 475,6 мільйона, або 76,5%. Крім того, тутешні роботи проводилися за відсутності затвердженої декларації безпеки гідротехнічної споруди.

Зараз про елістінского водосховище народ вже призабув, що не згадує про нього і сам ідейний натхненник і куратор проекту пан Орлов.

Сійте! «Спасибі» вам скаже сердечне калмицький і російський народ ...

Колишній глава Яшалтінского району та секретар районного відділення партії «Єдина Росія» Матвій Вадижев засуджений за зловживання службовим становищем в корисливих цілях. За махінації з рухомим муніципальним майном він оштрафований на 300 тисяч рублів і позбавлений права займати посади в органах місцевого самоврядування строком на два роки і шість місяців.

У листопаді за зловживання своїм службовим становищем засуджений заступник міністра із земельних і майнових відносин РК. Він лобіював інтереси комерційних організацій при проведенні процедур закупівель для державних потреб і засуджений до позбавлення волі строком на 1 рік умовно з випробувальним терміном 1 рік.

У грудні засуджений заступник міністра з будівництва, транспорту і дорожнього господарства РК. Він був визнаний винним в отриманні хабара автомобільними шинами і оштрафований на 60 тисяч рублів.

Також, за даними прокуратури РК, до адміністративної відповідальності в Калмикії залучено чотири посадові особи регіональних міністерств, сім посадових осіб органів місцевого самоврядування та муніципальних установ. Крім того, за поданнями прокурорів дисциплінарно покарано 22 посадових особи органів місцевого самоврядування.

А ще в минулому році завершилося слідство у справі чергового керівника району. Глава адміністрації Малодербетовского РМО, він же секретар районного відділення партії «Єдина Росія» Олег Чомподов під час перебування першим заступником міністра сільського господарства РК в грудні 2014 року скоїв злочин - зловжив своїми посадовими повноваженнями при розгляді документів СФГ «Санан» на відшкодування частини витрат на будівництво меліоративної системи.

В результаті благовоління Чомподова фермеру необгрунтовано надали понад дев'ять мільйонів рублів субсидії, що завдало значної шкоди державі. Олегу Ерендженовічу загрожувало до чотирьох років позбавлення волі, але недавно глава республіки призначив його директором одного з елістінского коледжів, де той почав, по Некрасову, «сіяти розумне, добре, вічне».

Історія шкільної парти

На всю країну прогримів випадок з елістінского школою, де директор зажадала від батьків купити своїм дітям парти. Втомившись від безсовісних вимагань, багатодітна мати Лариса Якупова поскаржилася на пряму лінію президента країни.

У липні 2017 року на зустрічі з главою Калмикії Володимир Путін не зміг приховати обурення: «Коли змушують купувати підручники - це вже порушення закону. Але купити парту - це взагалі щось новеньке, я такого, чесно кажучи, взагалі навіть ніколи не бачив і не чув ».

Відразу після скандалу керівника елістінского школи №12 Марину Гедера зняли з посади і перевели вчителем малювання і креслення. Було заведено кримінальну справу.

Батьки першокласників стверджували, що тоді в справу вступила завідуюча управлінням освіти міської адміністрації Людмила Минькова, яка вимагала від вчителя Саглари Чурюмова взяти провину на себе: нібито, це вона, а не Гедера, озвучила на зборах пропозицію батькам скинутися на нові парти.

На суді директор (на фото в центрі) свою вину не визнала. У свою чергу, мама Лариса Якупова розповіла про те, що протягом кількох років скаржилася в усі інстанції на практику поборів в школі №12, де навчаються її діти. Але вимоги здати гроші на різні потреби (покупку парт, підручників і т.д.) не припинялися, звернення не розглядалися, і тоді вона зважилася зателефонувати президенту.

За версією слідства, в травні-червні 2017 року директор дванадцятої школи вимагала від мам і тат першокласників придбати за свій рахунок меблі - під виглядом добровільних пожертвувань. При цьому вона попередила тих батьків, хто не мав фінансової можливості, що їх дітям дістануться старі парти. Більшість з них погодилося виконати вимоги, і в діях Гедера наслідок побачило зловживання посадовими повноваженнями (ч. 1 ст. 285 КК РФ). Підкреслювалося, що збиток, нанесений більше 60-ти потерпілим, оцінений в 85 тисяч рублів. Прокурор просив два роки позбавлення волі умовно з випробувальним терміном один рік. Однак 10-го серпня 2018 року Елістінскій міський суд пані Гедера виправдав.

Батьки не захотіли з цим миритися, і адвокат Віталій Зубенко, який представляє з ініціативи правозахисної організації «Зона права» інтереси потерпілої сторони, подав апеляційну скаргу до Верховного суду РК, зажадавши скасувати виправдувальний і винести обвинувальний вирок.

До речі, відразу після скандалу практика поборів у школах Калмикії припинилася. До цього практично всі школи республіки оновлювали меблі й устаткування за батьківський рахунок. Чи не здати по тисячі рублів до 1-го вересня на парти, лінолеум, фіранки, шкільні дошки і т.д. вважалося мало не саботажем.

Темна справа «Мармурового м'яса Калмикії»

Ймовірно, гучна кримінальна історія з Петром Ланцановим, про яку «МК в Калмикії» повідомляв , Скоро прийде до фіналу. В Елісті почався розгляд кримінальної справи екс-міністра сільського господарства і колишнього першого заступника голови уряду Калмикії, якого звинувачують у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 286 і ч. 4 ст. 159 КК РФ (Перевищення посадових повноважень і Шахрайство, вчинене в особливо великому розмірі).

Пану Ланцанову загрожує до 10-ти і більше років позбавлення волі. Терміни, швидше за все, отримають і ті, щодо кого кримінальну справу за пособництво, як обіцяно, виділено в окреме провадження.

Але можливо, екс-міністра і випустять на свободу, адже про преференції в його адресу говорить той факт, що, нудячись на нарах, він цілий рік, як і його апарат, отримував за неробство дуже навіть непогану зарплату. Так, мабуть, арештант досі числиться в віце-прем'єрах республіки (і, отже, «заробляє» незаслужену получку), а, щоб переконатися в цьому, досить заглянути на сайт уряду РК.

Вкидання бюлетенів: ефір на весь світ

У наш топ-10 відразу потрапив скандал з виборами в республіканський парламент 9-го вересня на ДВК № 81 в селищі Пріманич Іки-Бурульского району. Там спостерігач есерів з правом дорадчого голосу Айса Хулаева зафіксувала на камеру мобільного телефону факт масового вкидання бюлетенів і подала на злісне порушення скаргу.

Це відео вкидання виборчих бюлетенів облетіло весь світ.

За словами члена Центрвиборчкому Миколи Левичева, це відео облетіло соціальні мережі і офіційні ЗМІ не тільки країни, а й світу. Айсу Хулаеву, до речі, круглу сироту, залякували, погрожували відрахуванням з юрфаку калмицького університету, але від своїх позицій хоробра дівчина не відреклася.

Зараз вона живе в Москві і вчиться в одному зі столичних вузів, все у неї добре. А 6-го грудня в селищі Іки-Бурул, в постійному судовому присутності Пріютненского районного суду в Іки-Бурульском районі, відбувся суд над трьома членами дільничної виборчої комісії № 81, які звинувачувалися у скоєнні злочинів за ч. 2 ст. 142 (Фальсифікація виборчих документів) і ст. 142.1 (Фальсифікація підсумків голосування).

Подяка Айсе Хулаевой за громадянську мужність від Елли Памфілова.

Суд оштрафував заступника голови дільничної комісії, вчителі Пріманичской середньої школи Любов Еренжееву на 95 тисяч рублів, кухар шкільної їдальні Світлана Німяшева заплатить державі 45 тисяч, а місцевий фермер Сергій Церенов отримав 120 годин громадських робіт, про що ми першими з усіх республіканських ЗМІ розповіли читачам.

Ордер на паличку Коха

У своїх статтях: в «Московському Комсомольці в Калмикії» - «У Калмикії людей поселили в туберкульозної лікарні: всі заразилися» і в «Московському Комсомольці» - «Люди, яких поселили в колишньої туберкульозної лікарні, стали інвалідами» і «Ордер на паличку Коха», ми повідомили про кричущий факт: селище Яшкуль Яшкульского району виділив квартири мають потребу в житлі людям в колишній будівлі туберкульозної лікарні, де через якийсь час дорослі і діти заразилися страшної інфекцією. Багато стали інвалідами, а один вже виріс хлопець днями звів рахунки з життям.

У колишньому лікарняному бараці, відданому під житло, люди захворіли на туберкульоз.

У відповідь на наші публікації прокуратура республіки організувала наглядову перевірку, в ході якої, як підкреслили в прес-службі відомства, будуть оцінені дії посадових осіб, які прийняли рішення про переведення нежитлової будівлі (колишнє протитуберкульозне відділення райлікарні) в житлове.

В даний час територіальне відділення «Північно-Східний» Управління Росспоживнагляду по Калмикії на вимогу наглядового відомства проводить позапланову перевірку. А прокурорська перевірка триває.

Спливло багато води, а насправді її і не було

Офіційні ЗМІ били в фанфари: 1-го вересня в республіці нарешті урочисто відкрився водопровід протяжністю 195 кілометрів, що зв'язав Левокумское родовище підземних вод в Ставропольському краї з Калмикією, будівництво якого забрало цілих 12 років.

На святковій церемонії глава РК запитав у будівельників: коли Левокумское вода надійде в будинку елістінцев? Йому відповіли: засувка, мовляв, відкрита, чекають лише дозволу Росспоживнагляду.

Олексій Орлов категорично зажадав, щоб тарифи були оптимальними, и остался задоволений назвою терміном: самє 8-го вересня якісна вода винна булу надійті в крани міськіх жителей, что підтвердів перший заступник голови правительства РК Сергій Бадмаев, Який назвавши цею день історічнім, оскількі ФГБУ « управління меліорації земель и СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО водопостачання по Республіці Калмікія », або Калммеліоводхоз, Яким ВІН до недавнього часу керували, передавши Елісті завершень об'єкт для подачі Левокумское води го одскім и пріміськім мереж. Те ж підтвердив безпосередній забудовник - заступник директора з капбудівництва підприємства Микола Тумудов.

Повідомлялося, що вартість проекту склала 5,01 мільярда рублів, продуктивність водоводу - 45 тис. М3 / добу, в тому числі: 30 тис. М3 / добу для населених пунктів Калмикії, з них три тисячі призначене Іки-Бурульскому району, 2,3 тис. - Пріютненскому, селу Вознесеновка - 700 кубів і Елісті - 24 тис. м3 / добу; а 15 тис. м3 / добу відводиться поселенням Ставропольського краю.

Залишається додати, що з того часу - 1 і 8-го вересня - спливло багато води, та тільки Левокумское ні в місто, ні в населені пункти досі не прийшла, і у жителів нашої багатостраждальної республіки з'явилися питання: коли ж нарешті ми почнемо споживати якісну питну воду? куди поділися величезні суми грошей? �� чому на тему Левокумское водоводу в республіці раптом наклали табу?

Як в Китаї один одного «обнюхували»

А на десерт - історія про те, як керівництво слабшого за всіма показниками регіону (у Калмикії останні місця в таблиці загальної якості життя населення (РІА Рейтинг), темпів впровадження цифрових технологій (Центр фінансових інновацій), рівня регулюючого впливу органів влади (Мінекономрозвитку РФ) і ефективності держзакупівель (Аналітичний центр при уряді РФ) відвідало Китайську Народну Республіку. Поїхало чи з дружнім візитом, то чи в турпоїздку по системі «все включено», а значить, на гроші платників податків.

Кажуть, Орлов літав до Китаю, щоб лише помолитися.

Як повідомляла прес-служба глави республіки, «урядова делегація з Калмикії вирушила до Китаю в пошуках інвесторів для аграрного та енергетичного секторів економіки регіону». До її складу увійшли, крім голови РК, віце-прем'єр Людмила Іванова, міністр економіки і торгівлі Зоя Санджіева, міністр сільського господарства Баатр Бола (тепер уже колишній), міністр із земельних і майнових відносин Борис Лідж, глава адміністрації Елісти Вікон Нохашкіев, глава Лаганському району Андрій Манджу і директор мікрокредітной компанії «Центр розвитку підприємництва» Арслан Кусьмінов.

За повідомленням дружнього чолі РК федерального видання, «мета поїздки урядової делегації Калмикії в Китай - не тільки провести розвідку в частині пошуку реальних економічних партнерів і інвесторів під конкретні проекти, а й домовитися про їхній приїзд до Калмикії». І цитата звідти ж: «Звичайно, в ході зустрічей відбудеться, перш за все, знайомство і« обнюхування »один одного на предмет з'ясування серйозності намірів і ступеня взаємної довіри».

І тоді «МК в Калмикії» задався питанням: а на які такі кошти поїхала численна делегація і які реальні підсумки візиту? Свій запит ми відправили в уряд РК і Генеральну прокуратуру. Перший заступник голови уряду РК Сергій Бадмаев нам практично нічого не відповів, крім того, що всі витрати в Китаї взяла на себе приймаюча сторона. А о котрій вилився переліт представницької групи, і хто оплачував їй квитки в бізнес-класі, він не уточнив.

А буквально днями ми отримали великий відповідь і. о. начальника відділу з нагляду за виконанням федерального законодавства прокуратури РК Ірини Унгарліновой, де вона повідомила: «Перевіркою встановлено, що поїздка делегації Республіки Калмикія в КНР була організована на підставі розпорядження Глави РК Орлова А.М. від 19.10.2018 №230-рг. Оскільки делегацію очолював Глава Республіки Калмикія, Апарат Уряду РК не мав іншою інформацією, крім тієї, яка була викладена у відповіді на Ваше звернення. Організацією візиту Уряд республіки не займалося. Оскільки вказане звернення було Вами адресовано, в тому числі і керівнику Адміністрації Глави РК, воно Урядом республіки в зазначений орган не пересилає. Оскільки порушень вимог Федерального закону «Про засоби масової інформації» уповноваженим органом не допущено, підстав для вжиття заходів прокурорського реагування немає. Справжня відповідь Ви маєте право оскаржити відповідно до ст. 10 ФЗ «Про прокуратуру Російської Федерації» прокурору Республіки Калмикія або відповідно до глави 22 Кодексу адміністративного судочинства України - в судовому порядку ».

А тим часом в Китай з'їздила вже друга делегація республіки - молодіжна, яку очолив директор Регіонального центру спортивної підготовки «ойратам-Арена» Терек Дордже, син керівника адміністрації глави РК Артура Дорджиева.

Що молоді люди шукали в Піднебесній, з якими результатами повернулися - неясно. А за повідомленням прес-секретаря керівника республіки пана Галзанова, яке він озвучив все того ж федеральному ЗМІ: «до кінця поточного року заплановано візит офіційної делегації Республіки Калмикія ще і в Тибетський автономний район Китайської Народної Республіки». Ось вже дійсно, як в тій пісні: «Ми прилетіли в Китай не випадково, в казковий світ нас мрія позвалаааа» ...

Де «хлюпається» елістінского море?
На святковій церемонії глава РК запитав у будівельників: коли Левокумское вода надійде в будинку елістінцев?
Куди поділися величезні суми грошей?
? чому на тему Левокумское водоводу в республіці раптом наклали табу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация