10 головних джерел вітаміну С

Вітамін С це, мабуть, найвідоміший, знайомий нам з раннього дитинства вітамін. Більшість представників земної фауни здатне виробляти аскорбінову кислоту з глюкози у власному організмі. На жаль, людина є рідкісним виключенням з цього правила: ми можемо отримувати цінну речовину тільки ззовні, разом з їжею . Отже, в яких продуктах найбільше вітаміну С?

Ківі - це ягода. М'якоть її зазвичай зелена або жовта. Високий вміст калію робить ківі корисним при деяких формах гіпертонії і дефіциті йоду . Вітаміну С в цьому фрукті (як звикли його називати в магазинах) більше, ніж де б то не було ще. Найкорисніше їсти ківі з шкіркою, так як в ній багато грубих волокон. Вони не перетравлюються, а розбухають, вбираючи в себе токсини і виводячи їх з організму. це запорука хорошого імунітету .

Апельсин середнього розміру (150 грамів) може забезпечити денну норму вітаміну С. сік апельсина - відмінний засіб проти цинги та інших видів авітамінозу і гіповітамінозу. Пектини, які містяться в апельсинах, сприяють процесу травлення, посилюють моторну функцію товстого кишечника і зводять нанівець гнильні процеси в ньому.

Червоний болгарський перець перевершує за вмістом вітаміну С навіть лимон . Його плоди несуть в собі алкалоїд капсаїцин (близько 0,03%), цукру (до 8,4%), білки (до 1,5%), вітаміни С (до 500 мг), каротин (до 14 мг), P, B1, B2, ефірне (1,5%) і жирне (в насінні до 10%) масло, стероїдні сапоніни. Капсаїцин може викликати масову загибель ракових клітин . А ще червоний перець має унікальну властивість - розширює звужені і звужує розширені судини.

Капуста містить вітамін С в найбільш стійкою формою - аскорбігене, тому в ній він зберігається особливо довго. В овоче знаходиться більше цього вітаміну, ніж в лимонах або мандаринах. Крім того, в капусті можна виявити цукру, мінеральні солі (сірку, кальцій, калій, фосфор), клітковину, жири, лактозу, ліпазу, протеазу та інші ензими, фітонциди, вітаміни А, В1, P, К, В6, противиразковий вітамін U . Сік з листя капусти рекомендований для лікування виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритів і колітів .

Петрушка. У 50 грамах цього рослини міститься добова норма вітаміну С, а за змістом бета-каротину воно не поступається моркви. Петрушка відома сечогінну, жовчогінну і стимулюючим діями.

Зелену цибулю Зелену цибулю. Пір'я зеленої цибулі містять більше корисних речовин, ніж сама цибулина. В період "весняного авітамінозу " , Ця рослина може стати відмінним засобом для поповнення запасу вітамінів. Всього сто грам такої зелені містять денну норму дорослої людини у вітаміні С. .Каротіна в зеленій цибулі 2,5-5 мг, крім того, в ньому містяться ефірні масла, флавоноїди, вітаміни А, В, цинк, залізо, кальцій, магній, фтор і сірка, що надає цибулі специфічний різкий запах, і хлорофіл. Свіжа зелень цибулі сприяє профілактиці простудних захворювань, є чудовим протицинготним засобом, збуджує апетит і посилює виділення травних соків, покращуючи процес травлення. Високий вміст цинку в зеленій цибулі покращує стан волосся і нігтів , Імунітету, жіночої репродуктивної системи . У чоловіків цинк впливає на активність сперматозоїдів і вироблення чоловічого статевого гормону тестостерону.

Шпинат насичує, постачає організм поживними речовинами, виводить шлаки і токсини. Тільки в моркві міститься більше каротину, ніж в шпинаті, а завдяки досить високому вмісту заліза шпинат допомагає гемоглобіну стати активніше і краще постачати клітини киснем. Він покращує обмін речовин і сприяє виробленню організмом енергії. Найбільше вітаміну С міститься в шпинаті взимку.

Селера додають в перші і другі страви, салати , напої , Соуси і приправи. Стебла його рекомендується використовувати замість солі при захворюваннях жовчного міхура, остеопорозі, захворюваннях нирок. У корені селери багато мінеральних солей, щавлевої кислоти, глікозидів і невелика кількість вітаміну С. Тим часом, в молодих пагонах зазначеного вітаміну предостатньо. Селера сприяє поліпшенню кровообігу, позитивно впливає на судини, нормалізує обмін речовин і зміцнює нервову систему.

Помідори пізніх сортів - лідери за вмістом вітаміну С серед своїх «побратимів». Свіжі томати і томатний сік корисні при серцево-судинних захворюваннях через великий вміст в них заліза і калію, а також можуть стати в нагоді при гастритах зі зниженою кислотністю, загальному занепаді сил, ослабленні пам'яті , Недокрів'ї. Томатний сік знижує кров'яний тиск, крім того, підвищений вміст пектинових речовин в томаті сприяє зниженню холестерину в крові. Завдяки високому вмісту біологічно активних речовин томати регулюють обмінні процеси і діяльність шлунково-кишкового тракту, посилюють роботу нирок і статевих залоз.

Малина містить 5-11% цукрів, серед яких переважають добре засвоювані глюкоза і фруктоза і близько 30 мг Малина містить 5-11% цукрів, серед яких переважають добре засвоювані глюкоза і фруктоза і близько 30 мг. вітаміну С. У медицині сушені плоди вживаються як потогінний і жарознижуючий засіб, сироп - для поліпшення смаку мікстур . Ягоди малини, незалежно від кольори ( червоні , Жовті, білі або чорні ), Володіють не тільки прекрасним смаком і ароматом, але і цілющими властивостями. Вітамін С і фолієва кислота, що містяться в них, захищають клітини організму від шкідливого окислення, зміцнюють імунну систему і сповільнюють прояв ознак старіння . Велика кількість вітаміну С допомагає організму засвоювати міститься в малині залізо (2,0 - 3,6 мг), тому вона дуже корисна при недокрів'ї.

Отже, в яких продуктах найбільше вітаміну С?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация