10 документальних фільмів про архітектуру

  1. «Громадянин Архітектор: Семюел МОКБ і дух Rural Studio»
  2. «Імзи: архітектор і художниця»
  3. «Запаморочення Гері»
  4. «Мікротопія»
  5. «Філіп Джонсон: щоденник ексцентричного архітектора»
  6. «Божевільний і собор»
  7. «Кордон допустимого»
  8. «Архікультура»
  9. "Великі надії"
  10. «Скільки важить ваше будівлю, містер Фостер?»

Архітектура не тільки застигла музика, а й дзеркало суспільства. Ось про що пропонують поміркувати автори часом не претендують на особливу художність фільмів, присвячених архітекторам та архітектури.

«Громадянин Архітектор: Семюел МОКБ і дух Rural Studio»

«Citizen Architect: Samuel Mockbee and the Spirit of the Rural Studio», Sam Wainwright Douglas 2010

«Citizen Architect: Samuel Mockbee and the Spirit of the Rural Studio», Sam Wainwright Douglas 2010

Фільм про кар'єру Семюела МОКБ (1944-2001), архітектора-ідеаліста з американської Алабами, автора радикальної освітньої програми зведення сільських осель для найбідніших верств населення південних штатів, що увійшла в історію як Rural Studio. Але більше - в цій документальній стрічці, знятої вже після смерті МОКБ, увага сфокусована на ролі архітектури в рішенні соціальних питань, проблем освіти, громадянства, класового і расового нерівності. Студенти Обернський університету, вдаючись до крайньої винахідливості і використовуючи тільки місцеві матеріали, розробляли проект житлового будинку, який коштував би якомога менше, але в якому захотів би оселитися будь-хто.

«Імзи: архітектор і художниця»

«Eames: The Architect and the Painter», Jason Cohn, Bill Jersey, 2011

«Eames: The Architect and the Painter», Jason Cohn, Bill Jersey, 2011

Молодий зодчий Чарлз Имз, вже відкрив власне бюро, залишає дружину і дочку, щоб піти до домоглася деякого визнання художниці-абстракціоністке Рей Кайзер. Фільм - історія кохання і вражаючого успіху знаменитої пари, Чарлза і Рей Имз, яка змінила уявлення про меблі. Знаменитий інноваційний стілець з гнутих фанери Eames Lounge Chair, спроектований Імзамі в 1945 році, до цих пір не втрачає актуальності, зважаючи іконою дизайну.

«Запаморочення Гері»

«Gehry's Vertigo», Ila Bêka, Louise Lemoine, 2013

«Gehry's Vertigo», Ila Bêka, Louise Lemoine, 2013

Можна, звичайно, різними способами аналізувати один з найбільш видовищних архітектурних об'єктів минулого століття Музей Гуггенхайма в Більбао, побудований Френком Гері. Творці документальної стрічки здійснили запаморочливе сходження на дах музею, на тридцятиметрову висоту, щоб разом з командою альпіністів, відповідальних за миття вікон та металевих пелюсток гігантського «квітки», через особливості їх віртуозною роботи в повному обсязі відчути міць архітектурної споруди, зразка деконструктивізму.

«Мікротопія»

«Microtopia», Jesper Wachtmeister, 2013

«Microtopia», Jesper Wachtmeister, 2013

Мікродома як одна з варіацій ескапізму, гнучкого підходу до поняття «житло» як синоніма стабільності; сучасні кочівники - архітектори і художники, які тікають від цивілізації в пошуку усамітнення, що піклуються про охорону навколишнього середовища, утилізації відходів, і втілюють свою мрію в створенні якоїсь абсолютно окремої всесвіту ... Шведський режисер фільму задається питанням: чи є майбутнє у такого способу життя або ж це просто експеримент для тих, у кого немає іншого вибору?

«Філіп Джонсон: щоденник ексцентричного архітектора»

«Philipp Johnson: Diary of an Eccentric Architect», Barbara Wolf, 1997.

Глядач отримає насолоду від екскурсії, проведеної Філіпом Джонсоном (1906-2005), лауреатом першої Прітцкерівської премії і патріархом «інтернаціонального стилю» в американській архітектурі за його власними творінь. Вражаючий нескінченним лаконізмом форм і обстановки «Скляний будинок», побудований Джонсоном для себе в 1949 році в маєтку в Коннектикуті, вважається маніфестом архітектора.

«Божевільний і собор»

«El Loco de la Catedral», James Rogan 2009

www.cathedraljusto.com

Сучасний Дон Кіхот, монах дон Хусто Гальєго Мартінес понад півстоліття в поодинці будує храм. Не маючи ні архітектурної освіти, ні будівельного досвіду, креслень або дедлайну, лише ревну віру, житель маленького міста Санта-Марія-де-Уерта, що в іспанській провінції Сорія, в 1963 році заклав перший камінь в підставу свого сміливого проекту. І поки він реалізований лише на дві третини: на ділянці 20 × 50 м намітилася зовнішня оболонка, вже окреслилися силуети монастирських келій, бібліотеки і офісів, на висоту 40 м гордо вознісся купол 12 м в діаметрі, мініатюрна копія завершення римського Собору Святого Петра.

«Кордон допустимого»

«The Edge of the Possible», Daryl Dellora, 1998.

«The Edge of the Possible», Daryl Dellora, 1998

Один з найвідоміших архітекторів ХХ століття датчанин Йорн Утсон побудував видатне будівля, символ Австралії, Сіднея оперу. Фільм глобально про перемогу політики над творчістю, але конкретно - про драматичні нюансах створення пам'ятки під парусообразной дахом, внесеної ЮНЕСКО до списку об'єктів всесвітньої спадщини. У 1957 році Утсон виграв міжнародний конкурс на проект оперного театру в Сіднеї. Але австралійська влада так урізали бюджет, що архітектору довелося змінити початкову ідею, а в 1966 році і зовсім покинути проект, надавши місцевим фахівцям допрацьовувати внутрішній простір театру. Утсон виїхав з Австралії і так і не побачив створене ним дітище.

«Архікультура»

«Archiculture», David Krantz, Ian Harris, 2016

«Archiculture», David Krantz, Ian Harris, 2016

За двадцять п'ять хвилин можна дізнатися всі плюси і мінуси системи і архітектурної освіти, в даному випадку американського, і галузі в цілому. Молоді студенти факультету дизайну останнього курсу Інституту Пратта в Нью-Йорку, даючи інтерв'ю, дуже переконливі і нічого не приховують. Провідні педагоги, історики, зірки архітектури, в тому числі з'являється в кадрі Сігеру Бан, обговорюють ключові аспекти методики викладання, подачі матеріалу і те, наскільки все це відповідає тій реальному житті, де випускник виявляється, отримавши диплом.

"Великі надії"

«Great Expectations», Jesper Wachtmeister, 2007

Фільм - подорож в історію фантастичною архітектури та її творців. По-перше, Ле Корбюзьє, одного з найбільш значущих архітекторів XX століття, автора будівель-блоків, піднятих над землею з вільно розташованими під ними колонами, з плоскими дахами-терасами, «прозорими» фасадами, необробленими бетонними поверхнями, вільними просторами поверхів. По-друге, Річарда Бакминстера Фуллера, архітектора, дизайнера, інженера, який виступив з проектом «Дев'яте небо», що передбачала будівництво повітряних жител у вигляді геодезичних сфер. По-третє, Моше Сафді і запропонований ним дешевий спосіб індустріального домострою «Хабітат 67» - дванадцятиповерховий житловий комплекс, що складається з тисячі блоків, змахують на розсипані кубики «Лего».

«Скільки важить ваше будівлю, містер Фостер?»

«How Much Does Your Building Weigh, Mr. Foster? ", Carlos Carcas 2010

, Carlos Carcas 2010

Фільм не те щоб про поняття маси в архітектурі, скоріше, це розповідь про творчий шлях одного з найбільш відомих архітекторів світу Нормана Фостера, автора штаб-квартири банку HSBC в Гонконгу, купола над будівлею Рейхстагу в Берліні, моста «Міленіум», Сіті-Холла в Лондоні, хмарочоса Херст-тауер в Нью-Йорку, віадука Мійо у Франції, і його нескінченних спробах поліпшити якість життя через дизайн. Через тони сценарію, написаного директором лондонського Музею дизайну Деяном Суджічем і позбавленого якої б то не було критики, стрічка злегка нагадує рекламний ролик. Назвою їй став провокаційне запитання, одного разу заданий Фостеру Бакмінстер Фуллером, які мали на увазі центр образотворчих мистецтв Sainsbury в Східній Англії.

Шведський режисер фільму задається питанням: чи є майбутнє у такого способу життя або ж це просто експеримент для тих, у кого немає іншого вибору?
«Скільки важить ваше будівлю, містер Фостер?
Foster?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация