10 фактів про Різдво Пресвятої Богородиці

  1. 1. Різдво Божої Матері - перший двонадесяте свято церковного року
  2. 2. Копти святкують Різдво Богородиці в травні
  3. 3. В Євангелії про Різдво Божої Матері немає ні слова
  4. 4. На місці Різдва Богородиці стоять і православний, і католицький храм
  5. 5. Діва Марія відбувається з пророчого, царського і священичого пологів
  6. 6. У цей день можна говорити не тільки про відмінності між православними і католиками, але і про загальний...
  7. 7. Це свято не уникнув заломлення народним свідомістю
  8. 8. У соборі на честь Різдва Богородиці були поховані святі Петро і Февронія Муромське
  9. 9. На честь батьків Діви Марії названі вулиці та район в Москві
  10. 10. Святі Йоаким і Анна потрапили на герби міст

21 вересня Російська Православна Церква святкує Різдво Пресвятої Богородиці .

1. Різдво Божої Матері - перший двонадесяте свято церковного року

Церковний рік починається 14/1 вересня. Різдво Божої Матері - перший великий свято церковного року, Успіння - останній.

2. Копти святкують Різдво Богородиці в травні

Копти святкують Різдво Богородиці в травні

Християни, які живуть за юліанським календарем, святкують цю подію 21 вересня (за н.ст.), що живуть за григоріанським - 8 вересня. А ось копти встановили святкування в честь Різдва Пресвятої Богородиці 9 травня. Це пов'язано з тим, що повсюдно святкувати Різдво Богородиці стали вже після V століття. Коптські християни не прийняли рішень Халкідонського собору і відпали від Церкви раніше, і рішення про дату свята приймали незалежно від всього християнського світу.

3. В Євангелії про Різдво Божої Матері немає ні слова

В Євангелії про Різдво Божої Матері немає ні слова

Святе Письмо - це звістка про прихід у світ Христа Спасителя. Про Божої Матері в ньому сказано трохи - в основному те, що важливо для нашого спасіння. Решта біографічні подробиці ми дізнаємося з Священного Передання Церкви. Зокрема, історія сьогоднішнього свята і взагалі життя святих Іоакима і Анни описані в перших семи розділах Протоевангелия Якова, написаного в другій половині II - початку III ст.

4. На місці Різдва Богородиці стоять і православний, і католицький храм

Храм Різдва Пресвятої Богородиці, Єрусалим

Згідно із загальноприйнятою переказами, якого однаково дотримуються православні і католики, Діва Марія народилася в будинку Іоакима і Анни, який знаходився в північно-східній частині Єрусалиму, проте точне місце православні і католики вказують по-різному. Ці місця відстоять один від одного приблизно на 70 метрів. На православному побудований монастир святої Анни, на першому поверсі якого є церква в честь Різдва Богородиці, а під самою будівлею монастиря збереглася печера, колишня, за переказами, частиною будинку Іоакима і Анни. Католики вказують місце будинку в безпосередній близькості від Віфезда. Вони побудували там базиліку святої Анни, в крипті якої також знаходяться стародавні підземні приміщення.

5. Діва Марія відбувається з пророчого, царського і священичого пологів

Цар і пророк Давид

Свята праведна Анна походила з коліна Левія, з роду первосвященика Аарона, Іоаким - з коліна Іуди з роду Давида. У Діві Марії, таким чином, з'єднуються дві найважливіші сакральні генеалогічні лінії іудейського Священного Писання: царська і месіанська лінія Давида і священицьке - Аарона. Вони об'єднуються в Ісуса Христа як Месії, Царя і одночасно Небесному Первосвященика.

6. У цей день можна говорити не тільки про відмінності між православними і католиками, але і про загальний між нами

У цей день можна говорити не тільки про відмінності між православними і католиками, але і про загальний між нами

Католики вважають, що Діва Марія була зачата непорочно, православні не погоджуються з цим твердженням і наступними з нього висновками. Однак тропар Різдва Божої Матері у нас однаковий. Такі збіги текстів пісень зустрічаються досить рідко.

7. Це свято не уникнув заломлення народним свідомістю

Це свято не уникнув заломлення народним свідомістю

21 вересня, в день осіннього рівнодення, сільські жителі святкували Осеніни: осінь проганяє літо, завершуються польові роботи, і все життя переходить в наступну фазу. Рано вранці жінки і дівчата виходили до берегів річок, озер і ставків зустріти матінку Осенін вівсяним хлібом і киселем; влаштовували трапезу, співали пісні, танцювали, грали. У свідомості російської людини образ Осеніни зливався з образом Богородиці, тому зверталися до неї: «Богородиця Пречиста, визволи від маете, напруги, від інших відведи, моє життя-буття освяти!»

8. У соборі на честь Різдва Богородиці були поховані святі Петро і Февронія Муромське

Собор Різдва Богородиці, Муром

Цей собор стояв в Муромі, на вершині Воєводській гори над Окою. Краєзнавці вважають, що він був побудований в камені ще на початку XIII століття, в зв'язку з затвердженням в Рязанській-муромских землях традиції шанування Богородиці князем Юрієм Всеволодовичем Володимирським. До революції 1917 року в його Петропавлівському приділі (влаштованому в правій апсиді) спочивали мощі муромских чудотворців Петра і Февронії. Після революції собор був розграбований, частина найдавніших ікон та начиння передана в місцевий краєзнавчий музей, так само як святі мощі. У 1924 р собор був закритий, а потім зруйнований. В даний час на місці соборного комплексу - міський парк ім. В. І. Леніна ( «Окський»).

9. На честь батьків Діви Марії названі вулиці та район в Москві

Якиманка. Вид від Храму Христа Спасителя

Вулиця Велика Якиманка отримала свою назву на ім'я меж Іоакима і Анни Благовіщенської церкви, вперше побудованої в 1493 і знесеної в 1933. Храм розташовувався на місці перетину вулиці Мала Якиманка і сучасного Якиманской проїзду. На ім'я головної вулиці отримав назву і весь район.

10. Святі Йоаким і Анна потрапили на герби міст

Герби Кобрина, Санкт-Аннена і Яхимова

На гербах Кобрина (Білорусь), Санкт-Аннена (Німеччина) і Яхимова (Чехія) зображені святі праотці. Нескладно здогадатися, що Яхімов названий на честь Іоакима, Санкт-Аннен - ​​на честь Анни. На герб Кобрина зображення святої Анни потрапило завдяки Ганні Ягеллонка, якій в 1589 році її племінник король польський і великий князь литовський Сигізмунд III передав у володіння місто з навколишніми землями.

Читайте також:

Чому ми святкуємо Різдво Богородиці?

Горе бездітного шлюбу і славне Різдво Богородиці

Від болю до болю, від радості до радості. Різдво Богородиці

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация