10 порад позбутися від невпевненості в собі

  1. Причини невпевненості в собі

Невпевненість в собі заважає людині будувати соціальні відносини і досягати своїх життєвих цілей, призводить до незадоволеності собою і депресії Невпевненість в собі заважає людині будувати соціальні відносини і досягати своїх життєвих цілей, призводить до незадоволеності собою і депресії. Пропоную 10 ефективних порад, які допоможуть позбутися від невпевненості в собі.

Як ви думаєте, в чому відмінність боягуза від героя? Обидва відчувають страх, але герой змінює своє ставлення до страху і свою енергію спрямовує на досягнення перемоги, а боягуз страждає або ховається в кущі.

Будь-які події нашого життя нейтральні, і тільки ми робимо їх позитивними або негативними. Це слід врахувати, якщо людина хоче позбутися від невпевненості в собі.

Причини невпевненості в собі

Винуватцями появи невпевненості в собі можуть бути різні фактори: генетичний код батьків, неправильне виховання, негативний вплив навколишнього середовища, засоби масової інформації.
У сучасному світі, переповненому спокусами і масовими шаблонами "подивися, який я крутий, роби як я", "будеш так виглядати - досягнеш успіху" і так далі, перетворює неповторну особистість кожної людини в сірого середньостатистичного індивідуума, який, замість того, щоб проявляти свою неповторність і унікальність, втрачає впевненість в собі, орієнтуючись на громадську думку і порівнюючи себе з іншими.

Розглянемо один з перших факторів появи невпевненості в собі - генетичний код батьків. Виявляється, невпевненість в собі, як і деякі риси характеру, можуть бути не тільки придбані протягом життя, а й успадковані від батьків, бабусь, дідусів. Іншими словами, приходячи в цей світ, дитина, у якого будь-хто з родичів є не зовсім впевненим в собі людиною, наслідуючи це генетично, має схильність вирости менш впевненим людиною, ніж його однолітки. Однак навіть при такій, здавалося б, безвихідної ситуації існує вихід - генетику можна міняти, розвиваючи в собі впевненість і силу особистості.

Деякі, відчуваючи, що джерело їх невпевненості йде з попередніх поколінь, починають внутрішньо ображатися і засуджувати своїх батьків, а ще гірше - звинувачувати. Однак таке уявлення про життя не зовсім справедливо. Слід розуміти, що кожне покоління розумніше попереднього. Людина приходить в життя, щоб вирішити завдання не тільки свої особисті і пройти шлях свого розвитку і самовдосконалення, а й вирішити завдання своїх предків. І передати дітям досконаліший спадковий код. Тому завдання кожного генетично невпевненого людини - виховувати в собі впевненість, яка досягається любов'ю і довірою до себе і до світу.

Другим дуже важливим фактором виникнення невпевненості в собі є виховання в дитинстві. Деякі батьки, з благих спонукань або через нерозуміння, зупиняють дітей фразами, які надовго відображаються в підсвідомості і формують невпевненість в собі. Як часто на вулиці і в громадському транспорті можна побачити картину, коли хтось із батьків грубим і незадоволеним голосом жорстко «виховує» свого цікавого, наївного і пізнає світ дитини - «Залиш», «Ти не вмієш», «Не чіпай», «Я тобі сказав», «Знову ти накоїв», «Слухай» - цей список можна продовжувати. А адже це крихітне створення з чистими намірами вже в такому юному віці так проявляє свою індивідуальність і неповторність, і сприймає світ таким, яким він є.

Третім фактором в списку появи невпевненості в собі є соціальне середовище. Соціальне середовище вимагають від людини підпорядкування і ламає його особистість, пригнічує людину і формує невпевненість у собі. Тут дуже важливо залишатися вірним самому собі, не піддаватися під чужий вплив, не орієнтуватися на думку оточуючих, чи не ототожнювати себе з іншими і пам'ятати, що кожна людина унікальна і неповторна.

Одним з найбільш важливих, на мій погляд, факторів, є засоби масової інформації. На жаль, в даний час люди (особливо - журналісти) мають тенденцію концентруватися на негативній інформації. Яскравим прикладом заповнення мислення людей негативом є новини по телебаченню: війни, вбивства, катастрофи, насильство - ось головні теми новин. А скільки людей починають день саме з перегляду новин, програмуючи себе негативом на весь день і навіть не підозрюючи про це. Саме телебачення створює невпевненість у завтрашньому дні і почуття незащіщенності.Еслі ви розумієте, що невпевненість у собі - одна з ваших основних і великих проблем, то варто докласти зусиль для того, щоб подолати невпевненість у собі, набути впевненості і передати її своїм нащадкам.

Невпевненість в собі з'являється, перш за все, через страх спілкування.

Тому, що людина не вміє:

  • виражати свої почуття;
  • відстоювати свої інтереси;
  • розуміти людей;
  • встановити контакти;
  • надто тактовний, боїться образити;
  • надто скромний.

Невдачі в спілкуванні призводять до психологічних блокам, людина замикається в собі, озлобляється, не може встановлювати контакти і будувати соціальні відносини. Це відбувається через невміння розуміти людей, відтінків їх мови або емоцій. Він накопичує образи, гіркоту, відчай. Невирішені конфлікти або проблеми йдуть в підсвідомість.

Щоб подолати невдачі в спілкуванні і позбутися від невпевненості в собі, психологи радять врахувати наступне:

  • Чим більше спілкування - тим менше невпевненості.
  • Слід зосередитися на процесі спілкування, а не на страху або на внутрішніх реакціях.
  • Під час бесіди бути сконцентрованим на співрозмовника, а не на власних думках і відчуттях.

Під час розмови слід:

  • говорити чітко і голосно;
  • дивитися партнеру в очі;
  • триматися вільно і розкуто;
  • висловлювати свої вимоги, бажання і почуття, використовуючи для цього слово «я»;
  • не вибачався, якщо доводиться про щось просити;
  • не вибачався, якщо пред'являєте вимоги;
  • дякувати за надану послугу;
  • же не бути агресивним, чи не ображати і не ображати іншу людину;
  • показати повагу позиції іншої людини.

У молодості я теж страждала від невпевненості в собі. Плакала, коли не могла дати відсіч або постояти за себе, відчувала боязкість в самих різних ситуаціях, боялася чужої думки, засуджень, розмов про мене «за моєю спиною». А мені постійно давалися життєві ситуації, в яких я повинна була навчитися проявляти свою силу.

Шукати рад, як змінити себе, було ніде. А психологів і психоаналітиків можна було побачити тільки в американських фільмах. От і доводилося думати самій над своїми проблемами і шукати вихід.

Кожен раз, підходячи до дзеркала в будь-який час доби і в будь-якому вигляді, я говорила собі, що люблю і поважаю себе. Дивлячись на своє відображення, коли я подобалася собі найбільше, намагалася зафіксувати його в пам'яті, і відчувати себе в такому стані постійно.

Я стала поважати себе і хвалити за найменші успіхи і досягнення. Перестала займатися самоїдством.

Змінила свою поведінку в побутових ситуаціях:

Першою вступала в розмову з сусідами, з попутниками в транспорті під час далеких поїздок, в чергах.

Просила закрити вікно в громадському транспорті, поступитися місцем.

Просила продавців магазину обслужити мене. Навіть якщо це був магазин самообслуговування, і я могла знайти товар сама. Заводила з ними в розмову.

Вибирала дорогі прикраси, довго приміряла їх, просила показати інші, спостерігаючи за продавцями, і розуміючи, що викликаю їх невдоволення.

Найчастіше стала говорити «ні», коли мене про щось просили, і було видно, що хочуть покористуватися мною.

Перестала звертати увагу на те, що про мене говорять.

Вступала в розмову в великих компаніях, висловлюючи свою думку з найрізноманітніших питань.

Така робота над собою допомагала мені позбутися від невпевненості в собі.

В результаті моїх пошуків з'явилися 10 порад, як позбутися від невпевненості в собі.

1.Будь і поважайте себе.

2.Постоянно відчувайте себе в своєму кращому образі, який ви самі сформували.

3.Хваліте себе за найменші досягнення і успіхи.

4.Ізменіте свою поведінку в побутових ситуаціях.

5.Больше спілкуйтеся.

6. Не зациклюйтеся на можливі невдачі, вина і самобичування не призводять до результатів.

7.Ізбегайте самокритики і критики.

8.Не порівнюйте себе з ідеалом, який ви створили в своїй уяві.

9.Не пред'являйте собі надвисокі вимоги.

10.Повторяйте афірмації.

Знайте, що впевнена людина

  • високо цінує свої можливості;
  • вірить, що його власних сил вистачить для досягнення будь-якої мети;
  • не приховує свої почуття, бажання, вимоги;
  • вміє відмовляти;
  • знаходити спільну мову з людьми;
  • знає, коли почати і закінчити розмову.

Хваліть себе за найменші досягнення, якщо ви змогли:

  • відстояти свої інтереси в спорі;
  • спокійно і впевнено виступити публічно;
  • спокійно сприйняти «косі погляди» і обговорення власної персони;
  • переконати людину під час важливої ​​розмови;
  • знайти в собі сили не звертати уваги на думку людей, чия думка раніше сприймалося вами болісно.

Ставайте на шлях самовдосконалення, не відмовляйтеся від задуманого, будьте наполегливі.

Любіть і поважайте себе, і люди будуть Вас любити і поважати. Вони відчувають Вашу енергетику і те, що Ви думаєте про себе, і як оцінюєте себе.

Ефективним засобом для набуття впевненості в собі є афірмації. Регулярно повторюючи афірмації, людина досить швидко здатний перемогти невпевненість у собі. Про це детальніше читайте в статті " афірмації "І" Афірмації щастя і успіху "

Мої 10 порад, як позбутися від невпевненості в собі допоможуть побороти невпевненість в собі, піднімуть вашу самооцінку і думка про вас оточують людей.

З побажанням впевненості в собі, Лариса Петрушкевич .

Буду вдячна, якщо Ви залишите коментар і висловите свою думку про статтю. Поділіться статтею 10 порад позбутися від невпевненості в собі в соц. мережах!

__________________________________________________________________________________

Друзі! Натисніть на кнопочки соціальних мереж і поділіться статтею з друзями!

Залиште свої коментарі або доповнення до статті!

Як ви думаєте, в чому відмінність боягуза від героя?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация