10 Заповідей Закону Божого. Тлумачення Заповідей. Гріхи проти 10 Заповідей

Людству потрібно почати жити за Божими заповідями. Тільки тоді життя кожної людини зміниться на краще ... 1. Я Господь, Бог твій нехай не буде Тобі інших богів, крім Мене.
2. Не сотвори собі кумира і всякої подоби, що Я на небі горе, і що Я на землі низу, і що Я в водах під землею: Нехай не поклонилися їм, ні послужіші ім.
3. Не приемли саме Господа Бога твого всує.
4. Пам'ятай день суботній, їжаку святити його: шість днів роби, і зробиш в них усі діла твоя, в день же сьомий, субота, Господу Богу твоєму.
5. Шануй батька твого і матір твою, та благо ти буде, і так дологолетен будеши на землі.
6. Не убий.
7. Не чини перелюбу.
8. Не вкради.
9. Не послушествуй на друга твого свідоцтва помилкова.
10. Не пожадай жінки ближнього твого, тільки побажаєш дому ближнього твого, ні села його, ні раба його, ні рабині його, ні вола його, ні осла його, ні всякого худоби його, ані всього, що Я суть ближнього твого.

Православний сайт "10 Заповідей" створений на основі тлумачення 10 Заповідей Закону Божого православним священиком Алексієм Морозом для більш глибокого розуміння людьми як самого значення Заповідей, так і гріхів, якими порушуються ці Заповіді. Люди сьогодні настільки просякнуті гріхом і помилкової духовністю, що часто не в змозі усвідомити всю повноту, яка викладена в 10 Заповідях Господніх. Живучи "як всі", не здійснюючи смертних гріхів, багато хто вважає себе мало не праведниками, між тим, як нерідко впадають в гріх. Матеріали даного сайту допоможуть глибше, з православної точки зору, пізнати сенс 10 Заповідей, даних Богом Мойсею на горі Синай багато століть назад ...
Подібно до того, як існують закони матеріального світу (які також були встановлені Господом) і порушує їх піддає своє життя небезпеці або навіть ризику смерті, точно так само існують і закони духовного світу і той, хто противиться їм, прирікає себе на безліч нещасть і на саму можливість духовної або фізичної загибелі. Нікому з живуть на землі не приходить в голову, наприклад, обурюватися тим, що існує закон тяжіння і людина, зістрибнула з великої висоти, розбивається на смерть. Також розуміють практично всі, що не варто вважати голову в огонь або намагатися дихати під водою. Ті, хто керуються законами матеріального світу, спокійно і розсудливо живуть на землі, а намагаються переступити можливості свого єства, гинуть. В силу свого атеїстичного виховання, сучасна людина, як правило, живе так, як ніби духовний світ, просто не існує. Чи не намагаючись пізнати закони невидимого світу і жити відповідно до них, люди часто жорстоко розплачуються за це. Тим часом, закони духовного світу, створеного Богом, викладені в Євангелії і безпосередньо містяться в десяти заповідях, даних ще Мойсею на горі Синай. На даному сайті на підставі 10 заповідей Господніх, даний не тільки найбільш повний перелік, що зустрічаються гріхів, але і розкрита їх суть, вказано шляхи боротьби з ними. Спочатку наводиться заповідь Господня, потім вказуються дії, які вважаються її порушенням, потім розкривається їх гріховна сутність.
Всі коментарі і пояснення сутності заповідей і гріха виходить від їх порушень, засновані на святоотецьких писаннях і настановах.

Десять заповідей закону розміщені були на двох скрижалях, тому що в них міститься два види любові: любов до Бога і любов до ближнього.
Вказуючи на ці два види любові, Господь Ісус Христос на питання, яка заповідь більше всіх в законі, сказав: «Люби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею своєю, і всією думкою твоєю. Це є перша і найбільша заповідь. А друга однакова з нею: Люби ближнього твого, як самого себе. На цих двох заповідях увесь закон і пророки »(Матв. 22: 37-40).
Любити Бога ми повинні перш за все і найбільше, тому що Він наш Творець, Промислитель і Спаситель, - «Їм ми живемо, і рухаємося, і існуємо» (Деян.17: 28).
Потім повинна слідувати любов до ближнього, яка служить виразом нашої любові до Бога. Хто ближнього свого не любить, той і Бога не любить. Св. Апостол Іоанн Богослов роз'яснює: «Хто говорить:« я люблю Бога », а брата (тобто ближнього) свого ненавидить, той брехун; Бо хто не любить брата свого, якого бачить, як може любити Бога, якого не бачить »(1 Ів. 4:20).
Люблячи Бога і ближніх, ми цим виявляємо і справжню любов до самих себе, тому що справжня любов до самого себе і складається у виконанні наших обов'язків до Бога і ближніх. Вона виражається в турботі про свою душу, в очищенні себе від гріхів, в підпорядкуванні тіла духу, в обмеженні особистих потреб. Ми повинні берегти своє здоров'я і дбати про розвиток своїх душевних сил і здібностей, щоб краще виявляти свою любов до Бога і ближніх.
Таким чином, любов до себе не повинна бути проявляемостью на шкоду любові до ближнього. Навпаки того. Ми повинні любов до себе приносити в жертву любові до ближніх. «Немає більше від тієї любові, як хто душу свою (тобто пожертвує життям своїм) за друзів своїх (ближніх своїх) (Иоан.15: 13). А любов до себе і любов до ближніх повинна приносити в жертву любові до Бога. Господь Ісус Христос про це говорить так: «Хто любить батька або матір більше, ніж Мене, той Мене недостойний і хто любить сина або дочку більше, ніж Мене, той Мене недостойний І хто не візьме хреста свого (тобто хто відмовляється від усіх життєвих тягот-поневірянь, страждань і випробувань, які посилає Господь, а йде легким беззаконним шляхом) і не піде за Мною, той Мене недостойний »(Матв. 10:37 -38).
Якщо людина перш за все любить Бога, то природно він не може не любити, і батька, і матір, і дітей, і всіх ближніх своїх; і любов ця буде освячена божественною благодаттю. Якщо ж людина буде любити кого-небудь з них, без любові до Бога, то така любов його може бути навіть злочинної, наприклад, така людина для благополуччя любого друзя може позбавити благополуччя інших, бути до них несправедливим, жорстоким і т. П.
Отже, хоча весь Закон Божий і полягає в двох заповідях любові, але для того, щоб нам краще уявити наші обов'язки до Бога і ближнього, вони розділені на 10 заповідей. Обов'язки наші до Бога пропонуються в перших чотирьох заповідях, а обов'язки до ближніх - в останніх шести заповідях.
І сказав Бог;

1-а заповідь: «Я Господь, Бог твій ... Хай не буде в тебе інших богів перед лицем Моїм» (Вихід 20: 2-3).

Бог не претендує на першість серед деяких богів. Він не бажає, щоб Йому надавали більше уваги, ніж якимось іншим богам. Він каже, щоб поклонялися Йому Одному, бо інших богів просто не існує.

2-а заповідь: «Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм »(Вихід 20: 4-6).

Бог вічності не може бути обмежений чином з дерева або каменю. Спроба зробити це принижує Його, перекручує істину. Ідоли не можуть задовольнити наші потреби. «Бо устави народів - порожнеча: вирубують дерево в лісі, обробляють його руками теслі за допомогою сокири, Сріблом і золотом, прикріплюють цвяхами і молотом, щоб не хиталося. Вони - як опудало на стовп, і не говорять; їх носять, бо не ходять вони. Не бійтеся їх, бо вони не вчинять лихого, і також учинити добро не в силах »(Єремії 10: 3-5). Всі наші потреби і потреби може задовольнити тільки реальна Особистість.

3-тя заповідь: «Не свідчи імені Господа, Бога твого, надаремно, бо Господь не залишить без покарання того, хто вимовляє ім'я Його марно »(Вихід 20: 7).

Ця заповідь не тільки забороняє помилкові клятви і ті звичайні слова, якими люди божаться, але вона також перешкоджає недбало або з легковажністю вимовляти ім'я Господа, не думаючи про Його святому значенні. Ми зневажаєш Бога також тоді, коли необдумано згадуємо Його ім'я в розмові, або всує повторюємо його. «Святе та грізне Його Ймення!» (Псалом 110: 9).

Зневага до імені Божого можна демонструвати не тільки словами, а й справами. Той, хто називає себе християнином і не надходить так, як вчив Ісус Христос, знеславлення ім'я Боже.

4-а заповідь: «Пам'ятай день суботній, щоб святити його. Шість днів працюй, і роби всю працю свою, а день сьомий - субота для Господа, Бога твого: не роби в нім ніякої справи ні ти, ні син твій, ні дочка твоя ... Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них; а в день сьомий спочив. Тому поблагословив Господь день суботній і освятив його »(Вихід 20: 8-11).

Субота представлена ​​тут не як нове встановлення, але як день, затверджений при творінні. Ми повинні пам'ятати про нього і дотримуватися його в пам'ять про справи Творця.

5-а заповідь: «Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі» (Вихід 20:12).

П'ята заповідь вимагає від дітей не тільки поваги, покірності і слухняності по відношенню до батьків, але також любові, ніжності, турботи про батьків, заощадження їх репутації; вимагає, щоб діти були для них допомогою і розрадою в похилому віці.

6-а заповідь: «Не вбивай» (Вихід 20:13).

Бог є джерело життя. Тільки Він Один може дати життя. Вона є святим даром Божим. Людина не має права забирати її, тобто вбивати. Творець має певний задум про кожну людину, відняти ж життя у ближнього - значить втручатися в план Божий. Позбавити життя себе або іншого - означає спробувати встати на місце Бога.

Всі дії, що скорочують життя, - дух ненависті, помсти, злісні почуття - є також вбивством. Такий дух, поза всякими сумнівами, не може приносити людині щастя, свободу від зла, свободу до добра. Дотримання цієї заповіді передбачає розумне шанування законів життя і здоров'я. Скорочує свої дні, ведучи нездоровий спосіб життя, звичайно, не робить прямого самогубства, але робить це непомітно, поступово.

Життя, яка була дарована Творцем, є велике благо, і її не можна бездумно марнувати і скорочувати. Бог бажає, щоб люди жили повнокровним, щасливого і довгого життям.

7-а заповідь: «Не чини перелюбу» (Вихід 20:14).

Шлюбний союз - початкове встановлення Творця Всесвіту. Засновуючи його, Він мав певну мету - зберегти чистоту і щастя народу, підняти фізичні, розумові і моральні сили людини. Щастя у взаєминах можна досягти тільки тоді, коли увага зосереджена готівки, якої віддаєш всього себе, свою довіру і відданість протягом усього життя.

Забороняючи перелюб, Бог сподівається, що ми не будемо шукати нічого іншого, крім повноти любові, надійно захищеної подружжям.

8-а заповідь: «Не кради» (Вихід 20:15).

Ця заборона має на увазі як явні, так і таємні гріхи. Восьма заповідь засуджує викрадення людей, работоргівлю і загарбницькі війни. Вона засуджує крадіжку і грабіж. Вона вимагає неухильного чесності в самих незначних життєвих справах. Вона забороняє шахрайство в торгівлі, і вимагає справедливого розрахунку з боргами або ж у видачі заробітної плати. Ця заповідь говорить про те, що будь-яка спроба отримати вигоду за рахунок чийогось невігластва, слабкості або нещастя записується в небесних книгах як обман.

9-а заповідь: «Не свідчи неправдиво на ближнього твого» (Вихід 20:16).

Будь-яке умисне перебільшення, натяк або наклеп, розраховані на те, щоб зробити помилкове або уявне враження, або навіть опис фактів, що вводять в оману - є брехнею. Цей принцип забороняє будь-яку спробу зганьбити репутацію людини необгрунтованими підозрами, лихослів'ям або плітками. Навіть умисне замовчування правди, яке може зашкодити іншим, є порушенням дев'ятої заповіді.

10-а заповідь: «Не бажай дому ближнього свого, , не бажай жони ближнього свого ... нічого, що у ближнього твого »(Вихід 20:17).

Бажання привласнити власність сусіда - значить зробити перший найстрашніший крок до злочину. Заздрісна людина ніколи не може знайти задоволення, тому що завжди хтось буде володіти чимось таким, чого у нього немає. Людина перетворюється на раба своїх бажань. Ми використовуємо людей і любимо речі, замість того, щоб любити людей і використовувати речі.

Десята заповідь вражає корінь всіх гріхів, застерігаючи від себелюбних бажань, що є джерелом беззаконних вчинків. «Великий же зиск - то благочестя із задоволенням» (1 Тимофія 6: 6).

Ізраїльтяни були схвильовані тим, що почули. «Якщо така воля Божа, ми виконаємо її», - вирішили вони. Але знаючи, як забудькуваті люди, і не бажаючи довіряти цих слів тендітної людської пам'яті, Бог написав їх Своїм перстом на двох кам'яних скрижалях.

«І коли закінчив говорити з ним на горі Сінай, дав йому дві таблиці свідоцтва, таблиці кам'яні, на яких писані Божим перстом" (Вихід 31:18).

останні статті

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация