10 головних визначних пам'яток Санкт-Петербурга і його околиць

  1. ЕРМІТАЖ І Палацовій площі
  2. НЕВСЬКИЙ ПРОСПЕКТ
  3. ІСААКІЇВСЬКИЙ СОБОР
  4. КРЕЙСЕР АВРОРА"
  5. Піскаревському меморіальному кладовищі
  6. ПЕТРОПАВЛІВСЬКА ФОРТЕЦЯ
  7. ПЕТЕРГОФ І Великого Петергофського ПАЛАЦ
  8. ОЛЕКСАНДРО-НЕВСЬКА ЛАВРА
  9. КУНСТКАМЕРА
  10. ГРАНД МАКЕТ РОСІЯ

Санкт-Петербург немов створений для того, щоб у гостей міста вражень було в надлишку. Тут тобі і шедеври архітектури на кожному кроці, і мости, і музеї, і пам'ятники, і картинні галереї, і місця, де історія так густо замішана з життям літературних героїв і їхніх творців, що голова йде обертом. Занадто багато всього, що варто подивитися, де погуляти і куди поїхати. «МИР 24» склав власний рейтинг найголовніших пітерських пам'яток.

ЕРМІТАЖ І Палацовій площі

Палацова площа з чудовим будівлею Зимового палацу - це серце міста, його головна визначна пам'ятка. Вона стала центром стількох історичних подій!

Побудоване в середині XVIII століття італійським архітектором Бартоломео Растреллі, грандіозний будинок Зимового було резиденцією російських імператорів до початку XX століття. Потім тут засідав Тимчасовий уряд. А після революції спочатку частина, а потім і всю будівлю віддали Державному Ермітажу, що дозволило чудовим інтер'єрів дожити до наших днів.

У центрі Двірцевій площі височіє знаменита Олександрівська колона роботи Огюста Монферрана, споруджена в пам'ять про перемогу над Наполеоном. Завершують архітектурний ансамбль площі два дугоподібних будівлі, побудовані за проектом Карла Россі, - це Головний штаб. Будинки пов'язані між собою тріумфальною аркою, прикрашеною композицією з військових обладунків, в центрі яких знаходиться колісниця, керована богинею перемоги Нікою.

Багато гостей міста, відвідавши Двірцеву площу, обмежуються зовнішнім оглядом архітектури Зимового палацу. Це велика помилка! Такий чудовою колекцією художньо-історичних цінностей, яка зберігається в Ермітажі, не може похвалитися жоден музей Росії, і дуже небагато музеїв світу перевершують його. В Ермітажі зібрано майже три мільйони експонатів. На детальний огляд експозиції можна витратити кілька тижнів, але якщо у вас часу небагато, то Ермітаж, безумовно, заслуговує на те, щоб хоча б півдня були присвячені йому.

На детальний огляд експозиції можна витратити кілька тижнів, але якщо у вас часу небагато, то Ермітаж, безумовно, заслуговує на те, щоб хоча б півдня були присвячені йому

НЕВСЬКИЙ ПРОСПЕКТ

Невський проспект - головна вулиця Санкт-Петербурга, історична забудова якої збереглася, незважаючи на бомбардування і артобстріли, яких зазнав місто під час Великої Вітчизняної війни. Невський проспект простягнувся від Адміралтейства до Олександро-Невської лаври. Найбільш популярна у туристів його частина до площі Повстання, протяжністю трохи менше трьох кілометрів.

Однією з головних визначних пам'яток Невського є монументальний Казанський собор. Це головний православний собор Санкт-Петербурга. На площі біля нього встановлені пам'ятники великим російським полководцям фельдмаршалом Барклаю-де-Толлі і Кутузову. Розповідають, що відправляються в окопи захисники Ленінграда, проходячи повз цих пам'ятників, віддавали честь прославленим воєначальникам минулого.

Невський проспект перетинає три річки: Миття, канал Грибоєдова і Фонтанку. Найвідоміший міст Невського - Анічков міст - чудовий тим, що прикрашений скульптурами роботи Петра Клодта «Приборкувачі коней».

До будівель Невського проспекту, найбільш цікавим з історичної і архітектурної точок зору, відносять храм Спаса На Крови, будинок Гейденрейха, палац Строганова, Срібні ряди, колишня будівля міської Думи, Гостинний двір, Анічков палац, вірменську церкву, будинки Зінгера і Мертенса, а також Елісеевскій магазин.

ІСААКІЇВСЬКИЙ СОБОР

Ісаакіївський собор одночасно є музеєм-пам'ятником і чинним собором, в якому проходять церковні служби. Він весь - витвір мистецтва, з усіма своїми вітражами, художніми полотнами і скульптурними групами. І не дарма він вважається одним з найвидатніших кафедральних соборів Європи. Зведений за проектом архітектора Огюста Монферрана, Ісаакіївський собор є видатною пам'яткою російського класицизму середини XIX століття.

Краще оглядати його з екскурсією, тоді вам розкажуть, які приголомшливі художники і скульптори брали участь у створенні його багатющого внутрішнього оздоблення. Над розписом собору працювали Карл Брюллов, Василь Шебуев, Федір Бруні. Понад 300 скульптур і рельєфів виконані Іваном Віталі, а мозаїчні і вітражні твори російських майстрів придбали міжнародну популярність. Особливо цікавий знаходиться у вівтарі вітраж «Воскреслий Христос». Адже вітражне оформлення вівтаря зовсім незвично для православних храмів.

Обов'язково підніміться на оглядовий майданчик, розташований на висоті 40 метрів. Будьте готові подолати більше 200 сходинок по гвинтових сходах, це варто того. Вид на місто відкривається приголомшливий! Для людей з обмеженими можливостями працює ліфт.

Фото: Ivan Smelov, wikimedia
Фото: Ivan Smelov, wikimedia.org

КРЕЙСЕР АВРОРА"

До середини липня легендарний крейсер «Аврора», два роки перебував на ремонті в доці Кронштадтського морського заводу, знову займе своє місце біля Петроградської набережної. В акваторії Неви вже монтують рейдові обладнання для нього. А для відвідувачів крейсер-музей відкриється до Дня Військово-Морського флоту, в самому кінці липня.

Знаменитий крейсер, який взяв участь в трьох війнах і дав сигнал до штурму Зимового палацу в жовтні 1917 року, довгий час залишається одним з найзнаменитіших символів Північної столиці. Він був спущений на воду в травні 1900 року, так що в цьому році йому виповнилося 116 років.

За ті роки, що крейсер був відкритий як музей, десятки мільйонів людей відвідали його, щоб доторкнутися до живої історії. Після реконструкції це буде сучасний мультимедійний музей - не тільки революції 1917 року, але і всієї історії славного російського військово-морського флоту.

Піскаревському меморіальному кладовищі

Санкт-Петербург не тільки місто, пов'язаний з ім'ям Петра I і історією російської імператорської сім'ї. Це не тільки місто революції, а й місто, що пережило блокаду. Тому, побувавши в Санкт-Петербурзі, не можна не вклонитися жертвам блокади Ленінграда і всім полеглим воїнам-захисникам міста.

Пискаревское меморіальне кладовище на півночі міста - це загальнонаціональний пам'ятник історії Великої Вітчизняної війни, музей подвигу Ленінграда. Це найбільше кладовище жертв війни. У 186 братських могилах покояться 420 тисяч жителів міста, які загинули під час блокади від голоду, бомбардувань і обстрілу, а також 70 тисяч воїнів Ленінградського фронту.

На кладовищі споруджено меморіал полеглим. У центрі кладовища встановлений величний монумент - гранітна стела, над якою височить бронзова скульптура «Мати-Батьківщина». Біля головного входу на кладовище музейні павільйони, в яких знаходиться виставка фотографій, зроблених в місті під час блокади.

ПЕТРОПАВЛІВСЬКА ФОРТЕЦЯ

Петропавлівська фортеця на Заячому острові - місце, звідки починав будуватися Санкт-Петербург. Заячий острів для будівництва оборонної фортеці вибрав особисто Петро I. З Петроградської стороною острів з'єднує Иоанновский міст, а з Митнінской набережній - Кронверкський міст, побудований вже в XX столітті.

Зараз Петропавлівська фортеця - це унікальне історико-культурний простір. Радимо вам відвідати оглядово-історичну екскурсію по всій Петропавлівці, пройтися по березі Неви, вийти на бастіони, подивитися в'язницю Трубецького бастіону, де сиділи бунтівники всіх часів, і комендантську будинок.

Радимо вам відвідати оглядово-історичну екскурсію по всій Петропавлівці, пройтися по березі Неви, вийти на бастіони, подивитися в'язницю Трубецького бастіону, де сиділи бунтівники всіх часів, і комендантську будинок

Фото: Шамуков Руслан, ТАСС

Неодмінно потрібно побувати в Петропавлівському соборі, який з'єднаний галереєю з Великокнязівської усипальницею, побудованої для поховання членів імператорського будинку. Тут покояться майже всі російські монархи, від Петра I до Миколи II, і члени сімей російських імператорів.

У виставкових приміщеннях Петропавлівки працює безліч змінних експозицій, частина з яких по-справжньому захоплюючі, інші - спірні і похмурі, як, наприклад, Музей тортур. Дуже цікавий Музей космонавтики і ракетної техніки в Іоанівському равеліні, де за радянських часів була лабораторія по розробці ракетних двигунів.

А ще в Петропавлівці проходять міжнародні музичні фестивалі під відкритим небом, перфоманси і квести. І там просто дуже приємно погуляти всією сім'єю.

ПЕТЕРГОФ І Великого Петергофського ПАЛАЦ

Особливість Санкт-Петербурга полягає в тому, що частина найвизначніших пам'яток знаходиться в найближчому передмісті. Відвідавши Північну столицю, не можна не побувати хоча б в одній з чудових імператорських заміських резиденцій, які славляться своїми парками і палацами: в Петергофі, Гатчині, Павловську, Пушкіна, Царському селі, Оранієнбаумі. Якщо все ви подивитися не встигаєте, вибирайте неперевершений Петергоф, цей знаменитий «російський Версаль».

Одна тільки прогулянка по Верхньому і Нижньому парках з відвідуванням всіх фонтанів і вертушок варто того, щоб провести тут весь день. Найвідоміший з фонтанів - «Великий каскад», який займає визначне місце серед фонтанних споруд світу завдяки своїм розмірам і багатства декору. Далі за значущістю йдуть фонтани «Самсон», каскад «Шахова гора», «Нептун», «Піраміда», «Алея фонтанів». Влітку ви отримаєте велике задоволення від вертушок. Це раптово виростають прямо посеред доріжки фонтанчики, які норовлять облити вас з ніг до голови. Беріть запасний комплект одягу для дітей!

Вище всяких похвал Великий палац, коронна резиденція російських імператорів, перебудована архітектором Бартоломео Растреллі на замовлення імператриці Єлизавети в стилі зрілого бароко за зразком Версаля. Експозиція музею-палацу налічує сьогодні близько трьох з половиною тисяч експонатів. Але головним з них є саме оздоблення приміщень і залів, яких тут більше 30. Ви зможете ясно уявити собі, як жили Романови і їх оточення.

ОЛЕКСАНДРО-НЕВСЬКА ЛАВРА

Свято-Троїцька Олександро-Невська лавра побудована за особистим розпорядженням Петра I на передбачуваному місці перемоги військ святого князя Олександра Невського над шведами у Невській битві в 1240 році. Основним в ансамблі монастиря є діючий Троїцький собор, в якому знаходяться мощі святого Олександра Невського.

Олександро-Невська лавра є одним з найкрасивіших архітектурних ансамблів Санкт-Петербурга. Але сюди варто приїхати не тільки заради того, щоб подивитися на красу і строгість монастирських корпусів і храмів, а й заради того, щоб вклонитися праху видатних діячів Росії.

На території монастиря в Лазаревському некрополі поховані Шереметєв, Фонвізін, Ломоносов. На Ново-Лазаревському цвинтарі покояться Карамзін, Крилов, Жуковський, Достоєвський, Глінка, Мусоргський, Римський-Корсаков, Чайковський, Кустодієв, Клодт, Комиссаржевская і безліч інших державних діячів, письменників, композиторів, художників, скульпторів, політиків і мислителів.

Одним з перших будівель монастиря є Благовіщенська церква, будівля якої збереглася до наших днів. Зараз там знаходиться усипальниця, в якій покоїться прах багатьох представників імператорського прізвища. Крім того, прийти сюди варто, щоб поклонитися праху видатного російського полководця Олександра Васильовича Суворова.

КУНСТКАМЕРА

Офіційна назва цього музею, розташованого в історичній частині міста, - «Музей антропології і етнографії імені Петра Великого». Музей почав свою історію з того, що Петро I наказав перевезти в Петербург з Москви всю свою величезну особисту колекцію рідкостей. Саме ця государева колекція і стала основою експозиції нового музею. Кунсткамера - це застаріле слово, так за Петра називали установа, що зберігає колекції історичних, художніх, природничо-наукових рідкостей. У перекладі з німецького «кунст» - це «мистецтво».

Зараз пітерська Кунсткамера є одним з найбільших в світі музеїв такого роду. У музеї можна побачити багатющі колекції по традиційній культурі і побуті корінних народів практично всіх континентів Землі. Багато експонатів є справді унікальними.

Але більш за все Кунсткамера відома своєю колекцією заспиртованих «виродків» - анатомічних рідкостей і аномалій, а також зборами препаратів екзотичних тварин, риб, рептилій і комах. Ці унікальні експонати, яким понад 300 років, і зараз представляють собою велику наукову цінність. І вже точно такого роду музеями може похвалитися далеко не кожне місто світу.

Фото: Кунсткамера

ГРАНД МАКЕТ РОСІЯ

У Санкт-Петербурзі, серед сотень різних музеїв, є один, який ні в якому разі не можна пропустити. Це «Гранд Макет Росія» на Квітковій вулиці. Музей цей з упевненістю можна поставити в один ряд з кращими сучасними інтерактивними музеями світу.

На просторі площею 800 квадратних метрів представлено величезний діючий макет нашої країни: міста, річки і гори, заводи і транспортні вузли, аеропорти і військові об'єкти. Все це живе своїм кипучої життям: працюють заводи, йде видобуток нафти, ремонт автомобілів і доріг, будуються мости і будинки, рухаються за своїми маршрутами поїзда. Автобуси, вантажівки та легковика зупиняються на світлофорах, блимають, змінюють швидкість, йдуть на обгін ...

Макет густо населений. Крихітні чоловічки ведуть тут насичену і таку впізнавану життя! Вони вчаться, працюють, ходять в походи, розповідають байки на привалі, їздять на курорти, ходять в гості і в ресторани, ростять дітей, знімають кіно, та хіба мало що ще!

Особливе місце на макеті відведено залізницях. Їх дуже багато. Потяги, пасажирські і товарні, стоять на станціях, вантажаться, рушають, набирають швидкість, зустрічаються на складних розв'язках. Рейки пов'язують всю країну в єдине ціле. І побачити це, безумовно, варто!

Тетяна Рубльова

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация