10 хвилин духовного читання. Каятися в своїх, а не в чужих гріхах (+ аудіо)

  1. Дуже багато з тих, хто приходить на сповідь, приходять зі списками гріхів.
  2. І ось, є давня молитва, в якій говориться, що вирішуються в тобі всі гріхи, які ти сповідав і ті гріхи,...

З бесіди митрополита Сурозького Антонія про великопісному говінні. https://www.pravmir.ru/wp-content/uploads/2016/03/velikopostnoe_govenie_1.mp3

Слово «говіння» означає «період уваги», уваги до самого себе, але не на тій площині, в якій ми постійно уважні до себе - в роботі чи, в сімейної чи життя, в дружбі і так далі, а уваги по відношенню до самого глибинного, що в нас є. Чи не до своїх переживань, а до своєї сутності.

І тому говіння щороку ми проводимо так, що буває дві або три бесіди, в залежності від обставин, і потім період мовчання. І цей період мовчання надзвичайно важливий, тому що це момент, коли ви, якщо слухали бесіди, можете на підставі почутого стати перед самим собою і поставити перед собою питання, яке ваше ставлення до сказаного, що воно вам говорить, і що ви можете з цього творчо зробити.

Ця бесіда триватиме близько трьох чвертей години, потім буде період мовчання, а потім о першій годині дня буде наша спільна трапеза в великому залі, і о другій годині я знову проведу бесіду, теж приблизно три чверті години, потім буде знову період мовчання, а потім загальна сповідь . І ось про цю загальної сповіді я хочу відразу сказати щось.

Дуже багато з тих, хто приходить на сповідь, приходять зі списками гріхів.

Я пам'ятаю молодого людини, який прийшов і приніс з собою довгий лист, де в алфавітному порядку були перераховані всі гріхи, які святі і грішники в собі знаходили і записували.

І я пам'ятаю, як, розмовляючи з цією молодою людиною, коли він скінчив вичитування цього листа, я йому сказав: «Я вам не можу дати дозвільної молитви, тому що ви не сповідували своїх гріхів. Ви половину слів, які ви читали, не розумієте. Що таке «мшелоїмство», що таке те, що це? »

З бесіди митрополита Сурозького Антонія про великопісному говінні

Митрополит Сурожский Антоній

«Та ні, мені сказали, що треба сповідувати всі гріхи». Я кажу: «Так, свої, але не обов'язково чужі». «А що ж мені робити?»

«Робіть дуже просто: поставте перед собою питання, що за один перед своєю совістю і перед обличчям Бога і про це говорите. Це буде не повна сповідь в тому сенсі, що це не вичерпує вашої особистості до кінця. Але це - як археологічні розкопки: розкопують землю і знаходять перший шар, і це вже знахідка.

Коли цей шар освоєний, тоді можна копати далі і поступово можна розкопати ціле місто, але для початку треба переходити від одного шару до іншого. Причому, можна отримати дозвільну молитву про тих гріхах, які вже виявлені і які визнані як такі, але не можна отримати оптом дозвіл гріхів, про які ми не маємо жодного уявлення ».

І ось, є давня молитва, в якій говориться, що вирішуються в тобі всі гріхи, які ти сповідав і ті гріхи, які ти ще не усвідомив, але які ще перед тобою.

Це дуже важливий момент, тому що сповідь - це відновлення нових відносин з самим собою і з Богом. З самим з собою в тому сенсі, що ми перед сповіддю і протягом сповіді намагаємося бути гранично чесними, щирими, і тому ми говоримо про себе не зі священиком, а з Богом. І чому ми говоримо з Богом? Хіба Він не знає всього? Звичайно, знає.

Але ви знаєте, як буває з друзями. Якщо ми дружимо з ким-небудь і в чому-небудь виявилися йому невірним, то недостатньо того, щоб він це знав. Треба, щоб ми самі підійшли до нього і сказали: «Ти, ймовірно, це чув від інших, ти це знаєш, спостерігаючи життя навколо себе: я по відношенню до тебе був не лояльний, я тебе зрадив. Говорили про тебе погано, а я змовчав. Я міг би тебе підтримати або допомогти - я злякався або полінувався ».

І ось, так ми повинні ставитися і до своєї сповіді. Підійти до Бога і Йому сказати: «Так, Ти це знаєш, але я хочу це відкрити перед Тобою, щоб з мого боку була повна відкритість, повна правда, і щоб дружба наша була справжньою дружбою двох друзів, а не одного, який несе на собі всю тяжкість хитається невірності моєї ».

Читайте також:

Що таке «мшелоїмство», що таке те, що це?
«А що ж мені робити?
І чому ми говоримо з Богом?
Хіба Він не знає всього?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация