10 цікавих місць по дорозі з Гродно до Мінська. Частина 1

Будь-який житель білоруського міста (будь-то маленького чи великого) знає практично кожен куточок рідного містечка Будь-який житель білоруського міста (будь-то маленького чи великого) знає практично кожен куточок рідного містечка. У Білорусі міста маленькі. Навіть порівняно великий за нашими мірками місто непорівнянний з маленьким російським. Та й взагалі, Білорусь - країна зовсім не велика, всього 600-700 кілометрів від одного кордону до іншого.

Особисто для мене важливо і цікаво побачити щось нове, відкрити для себе Білорусь, яка досі була невідомою. І знаєте, виходить! Це вдається зробити буквально на рівному місці. Для цього немає необхідності витрачати багато грошей на організовані екскурсії, приділяти час. Просто трохи затримайтеся в дорозі з міста в місто, наприклад, дорога Гродно до Мінська піднесе вам масу приємних і незабутніх сюрпризів.

Сьогодні я розповім вам про 10 найцікавіших містечках, які можна відвідати, збільшивши час свого шляху всього на 2 години. Маршрут: Гродно - Мінськ.

Маршрут з Гродно до Мінська я вибрав не випадково, саме їм найчастіше їжджу я, та й взагалі, мало не кожен третій гродненец мотається по трасі М 6 раз на місяць. Гродненська область багата на пам'ятки архітектури, що стали свідками не самою спокійною, але самої інтригуючою частини історії. Деякі з пам'яток зруйновані повністю, інші залишаються німими свідками подій давніх років. Загалом, на даній ділянці дороги є, на що подивитися і чим здивувати!

Досить вступів, в путь! Нагадую, що перед нами дорога Гродно - Мінськ. (Жителям Мінська читати з кінця!)

У 10-12 кілометрах від Гродно дуже рекомендую заїхати в Жітомлю У 10-12 кілометрах від Гродно дуже рекомендую заїхати в Жітомлю. Збереглася Благовіщенська дерев'яна церква (1743 роки) заслуговує на те, що б витратити 1-1,5 часу. Спочатку споруда зводилася як католицький храм. Однак отримати достовірну інформацію про цей пам'ятник не вдасться, оскільки в архівах не збереглися зберегли документи-першоджерела. Неподалік реально відвідати меморіальну каплицю XIX століття.

У 30 км від Гродно (що складе близько 18 км або 10 хвилин від Жітомлі в бік Мінська) вас зустріне Скідель. Перше враження від цього транзитного містечка - «тут нічого немає і дивитися тут нема на що!». Але, повірте, перше враження оманливе. У Скідель зберігся костел XIX століття (точніше 1870 роки), який за чиєюсь помилково не потрапив ні в один архітектурний довідник. Побудований він в парку, що вельми мальовничо і лаконічно. Навпаки костелу колись була панська садиба, спалена партизанами. Від неї залишилися лише ворота з круглими баштами різної висоти.

Від неї залишилися лише ворота з круглими баштами різної висоти

Між скидель і щука знаходиться Кам'янка, якщо згорнути на пару кілометрів з траси. У цьому селищі побудований неоготичний костел Андрія Падуанського 1908 року. Дуже мальовничий і красивий! Тут же рекомендую відвідати єврейське кладовище.

Виїжджаємо знову на трасу - попереду нас чекає Щучін. Всього 2 кілометри від траси і ви в містечку. Тут вас зацікавлять: палац Сципионов і костел св. Терези. Два історичні пам'ятки розташовані біля озера і виглядають вельми привабливо, незважаючи на те, що потребують реставрації.

Щучинський палац (арх. Ю. Піола, 60-70-і рр. XVIII ст.) - пам'ятник перехідного періоду від бароко до класицизму. Двоповерхова будівля з центральною широкої лоджією і двома колонами. Будова ніби розділене на три частини, що дозволяє виділити вестибюльну групу і парадні приміщення палацу (що відбилися в ризалитах). Декоративна частина фасаду - пілястри і колони іонічного ордера, віконні лиштви, балюстради з щитом в центрі для скульптурного картуша. Палац побудований в мальовничому парку, головний фасад його звернений в сторону центру щука.

За озером розташований костел святої Терези і монастир піарів За озером розташований костел святої Терези і монастир піарів.

Костел св. Терези (1827 г) являє собою латинський хрест, який переходить в восьмигранний барабан під куполом. Планування чітка і проста, характерна для архітектури першої третини XIX в. Храм нагадує будови класицизму своїми тричетвертними колонами доричного ордера, стриманими пластичними елементами в обрамленні.

Чи не повертаючись на трасу, їдемо по шосе Р 51 і потрапляємо в Рожанку (приблизно в 6 км від щука). Тут швиденько дивимося на костел святих Петра і Павла, побудований чи в 1674-му, чи то в 1827 році. Як би там не було такого фасаду немає жодного костелу в Білорусі. Саме так костел зобразив Наполеон Орда в XIX столітті. Поруч з ним побудована церква, облаштована з синагоги.

Якою дорогою назад через Щучін повертаємося на трасу М 6 і їдемо в напрямку Гродно-Мінська. Десь через 30 км чекає дуже цікаве місце ...

Далі буде.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация