10 головних заяв Путіна на "прямій лінії". Коротко

  1. Прибутковий податок не зросте, а податок з продажів не введуть
  2. Путін не став відповідати на питання про пенсійний вік
  3. Боротьбу з екстремізмом не потрібно доводити до абсурду
  4. Соцмережі не заборониш
  5. Росія не думала про обмін Сенцова
  6. Російські військові залишаються в Сирії
  7. Капітали треба тримати в Росії
  8. Уряд бореться з ростом цін на бензин
  9. Президент не чув про скандал зі Слуцьким
  10. Путіну не самотньо на політичному Олімпі

Володимир Путін у четвер в 16-й раз в прямому ефірі відповів на запитання росіян. Російська служба Бі-бі-сі подивилася чотиригодинний ефір і вибрала головні заяви і обіцянки президента Росії.

Прибутковий податок не зросте, а податок з продажів не введуть

Влада найближчим часом продовжать займатися "податкової налаштуванням", але введення прогресивної шкали і податку з продажів в планах не значиться. "Як тільки він [прогресивний ПДФО] вводиться, частина громадян, які мають високі доходи, починають різними способами приховувати ці доходи. Починаються зарплати додаткові в конвертах і так далі. Тобто фіскальний результат майже нульовий, а шуму багато. І погіршення в цілому інвестиційного клімату очевидно ", - заявив Путін.

В уряді і експертному співтоваристві багато виступали за введення податку з продажів, але і від цієї ідеї відмовилися: "Це серйозне навантаження на економіку в цілому і це серйозне навантаження на громадян, тому що це призведе до значного зростання інфляції. Все це разом переконало нас в тому, що введення такої норми недоцільно ".

Путін не став відповідати на питання про пенсійний вік

Відразу кілька питань, які задали на "прямій лінії", були присвячені майбутній пенсійній реформі, проте Путін не став говорити про заходи, які планує влада.

"Завдання уряду - підвищення доходів пенсіонерів, значне підвищення. Треба зменшити в два рази число людей, що живуть за межею бідності. А як буде це завдання вирішувати уряд, - це ми обговоримо. Ще раз скажу: головне завдання - підвищення рівня життя громадян. І це обов'язково потрібно зробити ", - сказав глава держави.

Media playback is unsupported on your device

Ціни на бензин, безробіття і допомоги. У чому боїться помилитися Путін?

Боротьбу з екстремізмом не потрібно доводити до абсурду

Тему екстремізму під час ефіру підняв письменник, депутат "Справедливої ​​Росії" Сергій Шаргунов. Він розповів президенту про засуджених за "лайки і репости", а також згадав кримінальну справу проти ініціаторів референдуму щодо введення відповідальності для влади за результати роботи. Серед засуджених у цій справу - журналіст РБК Олександр Соколов, про його справі Путіна вже неодноразово запитували журналісти. Президент обіцяв звернути увагу на ситуацію, однак в підсумку Соколов був засуджений на 3,5 роки колонії.

"Я з вами згоден. Судова, правозастосовна практика, безумовно, повинна знаходитися в полі зору громадськості і коригуватися. Якщо мова йде про поширення інформації, яка є екстремістською, то, звичайно, повинні застосовуватися загальні правила: порушив - відповідай. Але потрібно визначитися з поняттями, що це таке. Не потрібно доводити все до маразму і до абсурду ", - заявив Путін. При цьому президент пообіцяв, що влада продовжить ставити заслін "екстремізму, пропаганді суїцидів і поширенню фашистських якихось ідей". Допомогти визначитися з "поняттями" може Верховний суд.

Соцмережі не заборониш

Про можливе закриття окремих соціальних мереж, наприклад, Instagram і YouTube, Путіна запитали блогери - спеціальне включення з ними було організовано з бізнес центру Москва-сіті. "Я розумію вашу стурбованість і занепокоєння тих людей, з якими ви працюєте в інтернеті, але ми не збираємося нічого закривати", - пообіцяв Путін.

Президент при цьому прокоментував і ситуацію з месенджером Telegram, який в Росії вирішили заблокувати за відмову надати ключі шифрування. "Коли представники правоохоронних органів і спецслужб говорять мені, що після вибухів в петербурзькому метро вони не могли відстежити переписку терористів і вчасно прийняти рішення, тому що вона зашифрована, як я повинен на це реагувати? Це ж в першу чергу питання безпеки, - пояснив Путін , але тут же додав. - Найлегше заборонити. Найважче - знайти цивілізовані способи вирішення. Тому я буду спонукати всіх своїх колег йти саме цим шляхом ".

Росія не думала про обмін Сенцова

Під час "прямої лінії" Володимира Путіна запитали, чи думав він про можливий обмін російського журналіста Кирила Вишинського на українця Олега Сенцова. "Це абсолютно різні, несумісні речі, тому ми поки про це не думали. А думали про те, що здоровий глузд повинен перемогти на Україні", - сказав Путін. За його словами, Сенцова затримали "нема за журналістську діяльність", як Вишинського, "а за підготовку теракту, підготовку вибуху, від якого могли постраждати конкретні люди".

СБУ підозрює Вишинського в підготовці підривних акцій в Криму і самопроголошених республіках Донбасу. Сенцов, за версією російських правоохоронців готував теракт в Криму. Він отримав 20 років в'язниці. Сенцов з 14 травня тримає голодовку в колонії, вимагаючи звільнити 64 українців, які перебувають в ув'язненні в Росії, їх він вважає політв'язнями.

Media playback is unsupported on your device

"Завтра це кожен з нас". Звягінцев, Ахеджакова та інші про справу Сенцова

Російські військові залишаються в Сирії

Сергій Михайлов з Карачаєво-Черкесії запитав Путіна, коли російський контингент повністю виведуть з Сирії. Путін відповів, що російські військові залишаться на базах в порту Тартус і аеродромі Хмеймім, "поки це буде вигідно нашій країні", і виводити їх не планується. "Вони там для того, щоб забезпечити інтереси Росії", - зазначив президент.

Путін зазначив, що російські збройні сили отримали унікальний досвід застосування в бойових умовах, і "жодні навчання не йдуть в порівняння". Президент визнав, що це пов'язано з втратами, і пообіцяв не забувати про сім'ї загиблих військових. Але місія в Сирії, за його словами, важлива для захисту інтересів країни. Путін вважає, що виїхали воювати в заборонене "Ісламська держава" громадян Росії краще знищувати там, "ніж приймати їх тут зі зброєю в руках".

Раніше Путін вже двічі говорив про виведення російських сил із Сирії. Операцію там Росія початки 30 вересня 2015 року. У березні 2016 року Путін оголосив про виведення основної частини російського угруповання з Сирії. Після цього, однак, російська авіація продовжила завдавати ударів. У грудні 2017 року президент прилетів на авіабазу Хмеймім сам і наказав розпочати виведення з Сирії російського угруповання військ.

За офіційними даними міноборони, російські збройні сили втратили в Сирії більше 90 військовослужбовців, з них 40 осіб - в боях. Однак, за версією ЗМІ, загиблих росіян куди більше. Зокрема, за підрахунками агентства Рейтер, тільки в 2017 році в Сирії загинув також 131 російський найманець (агентство зазначає, що військовослужбовців ця цифра не враховує).

Капітали треба тримати в Росії

Ведучий Кирило Клейменов сказав Путіну, що на Заході (і, зокрема, в Англії) "кошмар" російських представників великого бізнесу, і запитав, що робити. Путін сказав, що попереджав про це, і порадив капітали тримати на батьківщині. "Хто ж буде допомагати їм за кордоном? Там їх тільки переслідують", - зазначив президент, але хто ці "вони" не уточнив. Переслідування російського бізнесу - велика помилка Заходу, підриває довіру до економічної політики провідних країн, додав президент.

З проблемами зіткнувся , Зокрема, підприємець Роман Абрамович - Великобританія не відповіла на його запит про продовження інвесторської візи. Інтереси в Великобританії є у ​​Алішера Усманова і Михайла Фрідмана.

Уряд бореться з ростом цін на бензин

Перший відеовопрос на "прямій лінії" стосувався високу вартість палива - далекобійник з Санкт-Петербурга цікавився: "45 рублів за літр солярки, скільки можливо це терпіти?".

Путін пояснив, що відбувається "неточним регулюванням у сфері енергоресурсів" - ціни на нафту виросли, експорт сирої нафти став вигіднішим, ось ціни і ростуть. Він нагадав, що уряд знизив акциз на паливо, а замет закликав до відповіді міністра енергетики Олександра Новака. Той відзвітував: "Зростання цін зупинений". І розповів про ідею підвищити мита на експорт, щоб знизити експорт і забезпечити рівновагу цін. "Готуйте законопроект, я все підтримаю", - відповів Путін.

Image caption Цю картинку Путіну показали під час дискусії про ціни на бензин

Ведучий Кирило Клейменов показав президенту мем - Путін на зображенні заправляє жовту Ладу Калину, і здивовано дивиться на лічильник. Підпис: "Ну і ціни !!". Путін посміявся

Президент не чув про скандал зі Слуцьким

У березні цього року відразу троє російських журналісток, в тому числі кореспондент Бі-бі-сі Фаріда Рустамова, заявили про домагання з боку депутата ЛДПР Леоніда Слуцького. Те, що відбулося коментували високопоставлені чиновники, в тому числі голова Держдуми і прес-секретар президента Дмитро Пєсков, але Путін заявив, що нічого не чув про це. У той же час президент знає про боротьбу з домаганнями в Голлівуді.

"Чи не чув нічого про цю історію. Але у мене звичайно є на цей рахунок свою думку. Зараз розгортаються цілі процеси в деяких західних країнах, в Голлівуді, піднімають проблеми, як вони стверджують, десяти, двадцяти, тридцятирічної давності. Потрібно захищати інтереси всіх громадян незалежно від статі та віросповідання, але виникає питання - чому це робилося не 10 років тому? - відповів Путін на питання РБК. - Я не вважаю, що ми повинні перетворювати всі ці питання, особливо конкретні випадки, в якусь кампанію ".

Путіну не самотньо на політичному Олімпі

Media playback is unsupported on your device

"Росія для сумних": самі незвичайні повідомлення на "прямій лінії" з Путіним

Відповідаючи на питання про невисокої політичної конкуренції в Росії, Володимир Путін заявив, що йому не самотньо "на політичному Олімпі". "Тому що це той випадок, коли, як то кажуть," один в полі не воїн ". Справа в тому, що домагатися позитивних результатів, взагалі результатів в роботі, сьогодні можна - і це стосується не тільки Росії, але і будь-який інший країни світу - тільки спираючись на дієздатну, ефективну команду професіоналів, однодумців. У мене така команда є ", - пояснив президент.

Традиційно Путіну поставили запитання і про те, визначив він свого наступника. "Я, безумовно, завжди про це думаю. Наступника - в класичному сенсі слова - немає, його визначить російський народ, виборець Російської Федерації", - відповів він.

У чому боїться помилитися Путін?
Quot;Хто ж буде допомагати їм за кордоном?
Потрібно захищати інтереси всіх громадян незалежно від статі та віросповідання, але виникає питання - чому це робилося не 10 років тому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация