12 відмінностей Радянської армії від Збройних сил

  1. Прикріплений файл

Сьогодні Україна святкує День захисника Вітчизни, який два десятиліття тому називали Днем Радянської армії і Військово-морського флоту. Хоча при незалежності його було скасували і "справжній" свято наших армійців тепер 6 грудня, але традиції виявилися сильнішими, і 11 років тому, якраз 23 лютого, президент Леонід Кучма на прохання ветеранів повернув тим, хто служив у Збройних Силах СРСР, їхнє свято. До речі, його в цей день відзначають також в Росії та Білорусі. "Сегодня" з'ясувала, як розташована в Україну частину "незламної і легендарної" Радянської армії, якою командували з Москви, за два десятиліття трансформувалася в збройні сили самостійної держави. Нинішня українська армія набагато менше числом і слабкіше озброєнням, ніж стояли на її території радянські дивізії і корпусу (див. Інфографіку). Та й завдання у неї інші: не тримати в страху півсвіту, а лише "дати по зубах" дрібному агресору.

"Після розвалу СРСР ми отримали не армію, а майже мільйонне військо, яке становило другий ешелон СА (перший - угруповання в країнах Варшавського договору), значна частина якого, наприклад ракетні війська, підпорядковувалася безпосередньо Москві, - згадує екс-міністр оборони генерал армії Олександр Кузьмук . - Плюс величезна кількість зброї, техніки, військового майна і боєприпасів на складах, і сьогодні набагато перевищує потреби української армії. Причому майже вся техніка була на той час нової, випущеної в середині і наприкінці 80-х років. Р організація в невелику (ВСУ складають всього 150 тисяч військових і 50 тисяч цивільних службовців), але боєздатну армію зайняла майже 10 років. Багато офіцерів, в основному росіяни, виїхали до Росії, до нас повернулося близько 40 тисяч офіцерів-українців, які виявили бажання служити незалежній державі . Україна в односторонньому порядку відмовилася від атомної зброї, на 1 червня 1996 року всі боєголовки вивезли в Росію, до 2002-го знищили все шахтні пускові установки. Упевнений, це рішення було правильним, інакше ми не тільки стали б країною-ізгоєм, а й отримали б величезні проблеми, пов'язані з обслуговуванням та утриманням ракет і боєголовок. Росії передали, а частково знищили і стратегічні бомбардувальники, здатні нести ядерні бомби і ракети ".

"Радянський солдат чітко знав, хто ховається за словами" умовний противник "- це НАТО на чолі з США, - говорить полковник Костянтин Саділов (центральний апарат Міноборони), що починав службу при СРСР. - Українська ж військова доктрина не розглядає якусь державу як ворога. Радянська армія готувалася воювати на фронті від Балтійського до Чорного моря, від Атлантики до Тихого океану. у ВСУ завдання скромніше: відображення локальних вторгнень, в яких задіяні армійські корпуси, авіація, танки, флот ".

У чому у нас є досягнення - це в організації умов служби і побуту солдатів. Український воїн служить вдвічі менший термін, він краще одягнений, взутий і нагодований, ніж радянський, живе в теплій казармі, не ходить в наряди по кухні. А ось нашим офіцерам служиться набагато гірше, перш за все матеріально - їх зарплата в перерахунку зараз в 4-5 разів менше, ніж була у офіцерів СА. Тому багато лейтенанти і капітани, відбувши 5-7 років з 20, після яких вони мають право на пенсію (в СА обов'язково було відслужити 25 років), звільняються в запас і працюють "на громадянці", де платять набагато більше.


Клацніть по зображенню для збільшення

СЛУЖАТЬ ЗА КОПІЙКИ

Майбутнє ЗСУ генерал Кузьмук бачить за професійною армією. Але підготовлена ​​в 1998 році МОУ програма переходу до контракту до 2015 року була відкинута, скоротили лише термін служби з 24 до 12 місяців. Сьогодні у нас 37 тис. Контрактників, хоча на першому етапі передбачалося втричі більше. "Щоб людина віддала армії 15-20 років життя, треба, щоб держава пропагувало, що захист Батьківщини - почесно. Треба забезпечити сучасною технікою, налагодити побут. І головне - військовий повинен мати житло, зарплату. Сьогодні солдат-контрактник отримує менше 900 грн. - це неприпустимо. Мінімум - 2000 грн. (сержант-надстроковик СА мав 140-150 рублів, це нинішні 2800-3000 грн.). Зарплата молодших офіцерів (від мл. лейтенанта до капітана) повинна бути в межах 8000 грн. (сьогодні 1200 -1300), старших офіцерів (майор-полковник) 12-15 тис. грн. (сьогодні 3-5 тис.), тільки т оли люди підуть служити, вважає Кузьмук.

ТРАГЕДІЯ, АЛЕ ПОКИ ЩО НЕ КАТАСТРОФА


Еліта. Аеромобільні війська - найбільш боєздатні підрозділи української армії

Експерти стверджують: незабаром наша армія може стати небоєспроможною, тому що дісталася їй від Cоветской армії бойову техніку перетвориться на металобрухт. На думку генерала Кузьмука, насамперед це стосується авіації. "На потреби армії щорічно закладали в бюджет до 3% ВВП (15-18 млрд грн.), Але це не виконувалося. Тому літаки лише ремонтували, чи не закуповуючи нових. Україна ніколи не створить свій бойовий літак, мені смішно чути, коли про це заявляють деякі політики, - каже Кузьмук. - Нові літаки треба купувати. Сьогодні в ЗСУ є трагедія, але немає катастрофи. треба вдихнути життя в армію, а зробити це можна лише фінансово. Дати хоча б 2% ВВП (15 млрд. грн.) , але ці гроші повинні бути реально виділені з бюджету і витрачені на нову техніку ".

Як розповів нам полковник Костянтин Саділов, 20 років Україна "проїдала" і продавала дісталася у спадок зброю. Краплею в морі виглядають поставлені у війська десяток танків "Булат" заводу імені Малишева і аж один танк "Оплот", нехай навіть суперсучасний і повністю український. Так Чорноморський флот отримав два корвети - "Луцьк" (1997 г.) і "Тернопіль" (2005 рік), закладені на стапеля ще при СРСР. Це суду 3-го рангу (авіаносець має 1 ранг, есмінець - 2-й), основне завдання - боротьба з підводними човнами супротивника. А флагман - фрегат "Гетьман Сагайдачний" - трохи крупніше корвета. Вони ефективні лише на Чорному та Азовському морях.

Чого в надлишку - це патронів і снарядів. На складах понад 800 тис. Т "зайвих" (які періодично вибухають через порушення умов зберігання та головотяпства. - Авт.). Здавалося б, їх можна розстріляти під час навчань, але немає палива, щоб вивести в поле бойові машини. Розуміючи, що грошей на всіх не вистачить, Генштаб щорічно оголошував "рік одного з видів збройних сил": повітряних, військово-морських, сил забезпечення спецоперацій. Їх постачали, проводили навчання, інші сиділи на голодному пайку. А в 2009-му настала криза, і навчань практично не було.

"З ДОНБАСУ - У Сержант"

Офіційно в Міноборони стверджують, що горезвісна дідівщина СА (коли молоді солдати ночами прали "дідам" онучі і форму і розважали їх іграми в "дембельський поїзд" і т. Д.) У нас викоренена. "У 1994 році зламана щелепа у солдата була, як нежить, ніхто цього не помічав, - говорить підполковник Саділов. - А зараз доходить до абсурду: солдат наб'є синяк на навчаннях, так прокуратура вимагає пояснення у командира, свідків ...". А ось командир навчального взводу Олексій Бевз стверджує: нічні розбирання в казармах залишилися. Хто з молодих не може платити данину "дідам на сигарети", тих утискають. Та й преса регулярно пише з приводу того, як "діди" молодих "мочать". Вимагають гроші, жорстоко б'ють, принижують гідність.

Як і раніше є в армії і земляцтва. Але вони, на відміну від радянських часів, будуються вже не за національною ознакою, а за регіональною. "Так, є земляцтва. Командири не перешкоджають, щоб Старослуживі солдати з одного регіону допомагали, підтримували один одного. Але такого, щоб, наприклад, харків'яни конфліктували з киянами, немає", - говорить Бевз. У командирів, до речі, є свої "регіональні" переваги. "Гарні хлопці з Донбасу, які" знають, як лава сиплеться ", їм не треба пояснювати, куди не можна лізти. Ці хлопці часто стають сержантами. А ось з Західної України слабший", - вважає Олексій Бевз.

З відпустками зараз ситуація легше, ніж в радянській армії. Так, солдату ВСУ покладено відпустку 14 днів (не раніше ніж через півроку служби), а якщо у солдата народжується дитина - тата відразу звільняють в запас. В СА відпустку (10 діб) був лише формою заохочення за відмінну службу.

Хмелів СОЛДАТ, СЛЬОЗА котилася ...

Пропонуємо вам варіанти sms-поздоровлень з 23 лютого: від патріотичних - до смішних.

23 лютого зустрінь як личить, нехай почує вся земля, як солдат гуляє.

Будь відважний, сміливий і крутий! І тебе перемоги чекають!

Чоловік сьогодні свято, для суперечок немає причин, як дівки б ні міцнішали, надійніше немає чоловіків.

Якщо хочеш бути військовим, але поки ти їм не став - тренуйся на дівчатках і билися їх наповал!

Нехай жирком заплив твій прес і в'ялий біцепс викличе посмішку ... Ти, хлопче все-таки Боєць! Ти просто-напросто проспав розминку.

Давно вже не в казармі я, не в чоботях нога. Але мені рідна армія, як раніше, дорога!

Сапера - наших душ! Зв'язківцеві - наших думок! Артилеристові - наших рубежів! Розвіднику - наших помислів! Маршалу - наших бажань ... Присвячується це свято!

Нехай буде флот на морі, а мужики на волі!

Подруга каже: "Бажаю тобі, милий, зараз і тут, всього і відразу, і міць твоєї збройної сили побачити неозброєним оком".

Хмелів солдат, сльоза котилася, хрипів трофейний патефон. А на грудях його блищала медаль "За місто Вашингтон".

Прикріплений файл:
Прикріплений файл
army.jpg

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация