13 травня - День Матері

Міжнародний день Матері.

Місце для текстового опису фотографії © Джерело

У 2018 року День Матері в Україні випадає на 13 травня. Це міжнародне свято, популярний в США, Канаді, Австралії, Туреччини, Японії та багатьох європейських країнах відзначається у другу неділю травня, тому дата святкування змінюється щорічно.

З давніх-давен жінка цінувалася в першу чергу, як продовжувачка роду і мати. Ще стародавні греки і римляни влаштовували пишні гуляння на честь богині матері Реї і Кібели.

Однак, витоки сучасного свята слід шукати в християнських традиціях. Спочатку, в 17 столітті Материнська неділя проходило в четверту неділю Великого посту, коли віруючі повинні були повернутися до своєї "материнської церкви" - в околицях свого будинку або тієї, де хрестили.

Спочатку, в 17 столітті Материнська неділя проходило в четверту неділю Великого посту, коли віруючі повинні були повернутися до своєї материнської церкви - в околицях свого будинку або тієї, де хрестили

Згодом свято ставало все більш світським, поки на початку 19 столітті не перетворився на день. коли діти вітають і дякують свою матір.

В роки громадянської війни в США в Західній Вірджинії були створені "Клуби робочих матерів", де розповідали, як правильно доглядати за дітьми. У 1868 році вони перетворилися в об'єднуючу силу між Півднем і Заходом, а в країні був проголошений "День дружби матерів".

У 1873 році суфражистка Джулія Уорд Хоу закликає всіх матерів до сприяння миру і оголошує "День Матері світу", який повинен був проходити 2 червня.

У 1873 році суфражистка Джулія Уорд Хоу закликає всіх матерів до сприяння миру і оголошує День Матері світу, який повинен був проходити 2 червня

Але тільки зусилля Анни Джарвіс з'явився звичний для нас "День Матері". Після смерті своєї матері в 1905 році жінка почала агітацію за появу дня, коли б дочки могли почитати своїх матерів. У цьому ж році вона провела перше святкування в методистської церкви в Західній Вірджинії.

Натхненна першим успіхом, Джарвіс присвятила своє життя тому, щоб її свято нарешті з'явився в календарі. Вони активно співпрацювала зі ЗМІ, писала замітки, роздавала листівки і звинувачувала, що американські свята вже давно стали виключно чоловічими. У 1912 році більшість штатів визнали День Матері, як офіційне свято. А в 1914 президент Вудро Вільсон призначив другу неділю травня - Днем Матері.

Домігшись свого, Анна Джарвіс була розчарована, адже свято швидко здобув популярність і процвітала його комерційна сторона. Якщо спочатку передбачалося піднести матері одну білу гвоздику і разом відвідати церкву, то до до 1920 року з'явилися спеціальні букети, листівки, випічка та подарунки до Дня Матері.

Якщо спочатку передбачалося піднести матері одну білу гвоздику і разом відвідати церкву, то до до 1920 року з'явилися спеціальні букети, листівки, випічка та подарунки до Дня Матері

Але по справжньому популярним і поширеним День Матері став після 1930-х.

До моменту своєї смерті в 1948 році, Джарвіс відреклася від свята і вимагала, щоб його виключили з календаря.

Зараз в день матері діти найчастіше вітають свою улюблену жінку квітами, тортами і листівками. Свято так і не втратив своє комерційне напрямок.

У Європі та США в цей день прийнято снідати всією сім'єю і проводити разом цілий день без шуму, суєти і зайвих гостей.

Читайте також: Травневі свята 2018: скільки днів відпочиваємо

Проголосувало: 63 осіб.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация