14 жовтня православні святкують Покрову Пресвятої Богородиці

Християни - парадоксальні люди. Вони вірять у воскресіння після смерті. Вони йдуть до величі через смирення. Вони вміють святкувати свої поразки як найбільші перемоги. 14 жовтня Російська Православна Церква святкує Покров Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії - свято, встановлене на честь чудової перемоги греків над нашими предками русами-язичниками. Християни - парадоксальні люди

Фото: AP

Дивовижне явище Матері Божої відбулося в середині Х століття в Константинополі, у Влахернської церкви, де зберігалася риза Богоматері, Її головний покрив (мафорій) і частина поясу, перенесені з Палестини в V столітті. Греки зібралися в храмі в надії на диво: над ними нависла загроза - з моря атакували кораблі русів, а сил, достатніх для захисту міста, не було. Під час богослужіння юродивий Андрій і його учень Єпіфаній побачили парить у повітрі Богородицю, яка розпростерла над людьми, що молилися своє широке біле покривало - покров.

У недільний день, під час всеношної, коли храм був переповнений людьми, що молилися, святий Андрій, Христа ради юродивий, о четвертій годині ночі, піднявши очі до неба, побачив що йде по повітрю Пресвяту Богородицю, осяяну небесним світлом і оточену Ангелами і святими. Святий Іоанн Хреститель і апостол Іоанн Богослов супроводжували Царицю Небесну.

Читайте також: Покров на Нерлі під час повені

Схиливши коліна, Пресвята Діва почала зі слізьми молитися за християн. Закінчивши молитву, Вона зняла зі Своєї голови покривало і простягнула його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів видимих ​​і невидимих. Пресвята Владичиця сяяла небесною славою, а покрив у руках Її блищав "краще променів сонячних". Пресвята Богородиця просила Господа Ісуса Христа прийняти молитви всіх людей, хто кличе Його Ім'я і які вдаються до Її заступництва.

Святий Андрій з трепетом споглядав чудове бачення. Він запитав стояв поряд учня Єпіфанія: "Чи бачиш, брате, Царицю і Пані, що молиться про весь світ?" . Єпіфаній відповів: "Бачу, святий отче, і жахаюся".

Святі Андрій і Єпіфаній, котрі удостоїлися споглядати молиться Богоматір, "довгий час дивилися на розпростерте над народом покривало і на блищала на зразок блискавки славу Господню, і посядуть була там Пресвята Богородиця, мабуть, було і покривало; відійду же Її, зробилося і воно невидимим, але , взявши його з Собою, Вона залишила благодать, що була там ", - оповідає сказання про свято.

Дивне явище Богородиці, що покриває християн, підбадьорило і втішило греків. Зібравши останні сили, вони відбили напад. Цікаво, що святий Андрій, споглядав чудове бачення, був слов'янином. В молодості він потрапив в полон і був проданий в Константинополі в рабство місцевому жителю Феогносту.

У Влахернської церкви збереглася пам'ять про явлення Богоматері. У XIV столітті російський паломник дяк Олександр бачив у церкві ікону молиться за мир Пресвятої Богородиці, написану так, як Її споглядав святий Андрій. Але Грецька Церква не знає цього свята.

Читайте також: Пояс Богородиці захистить жінок і дітей

Час встановлення свята на Русі точно не визначено. Більшість дослідників пов'язують історію появи свята з ім'ям князя Андрія Боголюбського. У 1164 році князь здобув перемогу над ворогами. Перечитуючи житіє Андрія Юродивого, князь зустрів розповідь про один з чудових видінь подвижника. Князь Андрій Боголюбський в "Слові про встановлення свята Покрова" пише: "Се убо егда я почув, думаючи: како страшне і милосердне бачення бисть без свята. Восхотех, та не без свята залишиться святий Покров Твій, Преблагая -" Коли я почув це, подумав : наскільки страшне і милосердне бачення залишилося без свята. Захотів, щоб святий Покров Твій, Преблагая, не залишився без святкування ".

На Русі храми на честь Покрова Божої Матері з'явилися в XII столітті. Всесвітньо відомий за своїми архітектурними достоїнств храм Покрова на Нерлі був побудований у 1165 році князем Андрієм Боголюбським. У Новгороді в XII столітті існував монастир Покрова Пресвятої Богородиці (так званий Звіринський монастир); в Москві царем Іваном Грозним був побудований собор Покрови Божої Матері у храмі Святої Трійці (відомий як храм Василя Блаженного).

Зараз на Русі існує безліч храмів, соборів і монастирів, освячених на честь цього свята. Найвідоміший з них - Покровський монастир в Москві, де з 1998 року перебувають мощі блаженної стариці Матрони.

Читайте найцікавіше в рубриці "Релігія "

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация