14 мільярдів за п'ять років: що побудують в аеропорту "Бориспіль" в найближчому майбутньому (Фото)

  1. Розширення зони отримання багажу
  2. розширення процесора
  3. Додаткові виходи на посадку
  4. Розширення зони обслуговування трансферних пасажирів
  5. Розширення пасажирської галереї
  6. Реконструкція льотної зони №2
  7. Будівництво паркінгу

За підсумками 2016 року Міжнародний аеропорт "Бориспіль" посів третє місце за темпами зростання залучених пасажирів в рейтингу європейських аеропортів. За рік йому вдалося збільшити пасажиропотік на 18,8%. З огляду на такі темпи зростання, керівництво "Борисполя" вирішило удосконалити інфраструктуру аеропорту, щоб забезпечити достатню пропускну здатність і збільшити якість обслуговування пасажирів. Так, за найближчі п'ять років в найбільшому аеропорту країни планується здійснити сім великих інфраструктурних проектів на загальну суму близько 14 млрд грн.

"Зростаючий на 20-30% в рік пасажиропотік вказує нам на необхідність змін наших виробничих потужностей. При цьому фінансова стабільність підприємства дозволяє розвивати аеропорт до необхідного рівня", - заявив перший заступник генерального директора "Борисполя" Євген Дихне.

Так, до 2022 року в аеропорту планується розширення зони отримання багажу, процесора, трансферної зони, а також галереї і перону. Також будуть побудовані три бас-гейта, парковка і проведена реконструкція другої льотної зони.

Розширення зони отримання багажу

В "Борисполі" вже розпочато будівництво зони видачі багажу, яка буде використовуватися тільки для внутрішніх рейсів. Нове відділення є одноповерхову прибудову до будівлі терміналу D площею 568 кв. м.

У наземної частини планується розмістити технологічні приміщення доставки і видачі багажу, а також медпункт. У підземній частині буде обладнаний технічний тунель для обслуговування інженерних мереж. Операційний зал отримання багажу буде об'єднаний з основним залом терміналу D. Нова зона зможе обслуговувати близько 900 пасажирів на годину і обробляти близько 1200 одиниць багажу.

"Зараз у нас є п'ять" каруселей "видачі багажу, одна з них використовується для внутрішніх ліній. Коли буде добудована нова зона, існуючі п'ять транспортерів працюватимуть тільки на міжнародні рейси, і один, додатковий, на внутрішні", - пояснив головний механік аеропорту Олександр Нестеренко.

За словами Євгена Дихне, будівництво об'єкту планується завершити в травні наступного року, воно обійдеться в 28,1 млн грн. Генпідрядником виступає ТОВ "Український виробничо-будівельний альянс" Центр ", договір з яким було підписано 1 червня.

розширення процесора

Щоб встигати за постійно зростаючим пасажиропотоком, керівництво "Борисполя" прийняло рішення провести реконструкцію центральної частини (процесора) терміналу D. За словами заступника директора з операційної діяльності "Борисполя" Миколи Корніяк, розширення процесора планується почати в середині наступного року. На сьогоднішній день триває вибір підрядної організації, яка буде створювати проект.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з аеропортами "Бориспіль" і "Львів" в разі концесії

Згідно з планами, прибудова буде трьох-четирехуровневая, загальною площею близько 25 тис. Кв. м. Орієнтовно проект обійдеться в 2 млрд грн.

На першому рівні буде зона отримання багажу, комерційні зони і офісні приміщення. На другому також розмістяться офіси, побутові приміщення та приміщення для персоналу. Третій рівень буде займати зона реєстрації, пункти контролю на авіаційну безпеку та пункти паспортного контролю. Щоб прискорити процеси, тут обіцяють встановити стійки самореєстрації і системи самостійної здачі багажу. "В цілому нам це дасть підвищення пропускної спроможності - плюс чотири тисячі пасажирів на годину (дві тисячі на приліт і дві - на виліт). Існуючий процесор дозволяє нам обслуговувати шість тисяч пасажирів. Таким чином, ми виростемо до 10 тисяч пасажирів на годину", - розповів Микола Корніяка.

Таким чином, ми виростемо до 10 тисяч пасажирів на годину, - розповів Микола Корніяка

Добудова процесора має на увазі знесення частини існуючої парковки. "Ми плануємо роботи таким чином, щоб не перешкодити іншим процесам. Тому, коли ми почнемо будівництво процесора, у нас буде реалізований проект парковки і люди зможуть вільно залишати свої автомобілі там", - зазначив Корніяка.

Тому, коли ми почнемо будівництво процесора, у нас буде реалізований проект парковки і люди зможуть вільно залишати свої автомобілі там, - зазначив Корніяка

Він додав, що будівельні роботи також ніяк не вплинуть на швидкість і якість обслуговування пасажирів в існуючому процесорі.

Додаткові виходи на посадку

Щоб збільшити пропускну здатність аеропорту, в північній частині терміналу D з'явиться трирівнева прибудова до галереї терміналу площею 183 кв. м з трьома виходами на посадку типу Bus Gate. До автобусам пасажири зможуть спуститися з третього поверху за допомогою ліфта, ескалатора або ступенів.

Завдяки прибудові пропускна здатність збільшиться на 390 пасажирів на годину. "Нам це дає шість додаткових рейсів на годину, які ми зможемо обслужити в терміналі D", - розповів Микола Корніяка.

Нам це дає шість додаткових рейсів на годину, які ми зможемо обслужити в терміналі D, - розповів Микола Корніяка

Генеральним проектувальником цього проекту виступило ТОВ "Альтіс-Констракшн", взявши за свої послуги 419 тис. Грн. Генпідрядник буде визначено на конкурсі. Роботи почнуться 21 серпня і повинні зайняти півроку. Їх орієнтовна вартість - 47,3 млн грн.

Розширення зони обслуговування трансферних пасажирів

Сьогодні площа трансферної зони терміналу D становить 370 кв. м. Тут розміщуються три пункти контролю на авіаційну безпеку, які розраховані на обслуговування 450 пасажирів в годину пік. Але цієї пропускної здатності недостатньо - кількість трансферних пасажирів на сьогоднішній день зросла до 780 осіб на годину. Щоб виправити ситуацію, було прийнято рішення розширити трансферну зону, за рахунок чого пропускна спроможність збільшиться вдвічі (до 1,5 тис. Пасажирів на годину - Ред.).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 100 днів Рябікина: яким буде аеропорт "Бориспіль" в 2040 році

Згідно з проектом, між авіамостів №5 і №6 з'явиться прибудова на рівні другого і третього поверхів. На рівні другого поверху розміститься зона верифікації, облаштована сучасними швидкодіючими сканерами посадкових талонів - як паперових так і електронних. Пройшовши її, пасажир потрапить в зону контролю авіаційної безпеки з сімома контрольними пунктами. Після їх пригоди пасажир зможе піднятися на третій поверх в зону Duty Free.

"Процеси тут будуть побудовані таким чином, що пасажир не буде стояти на місці, за рахунок чого повністю зникнуть черги. По ходу руху він буде отримувати як візуальну інформацію з моніторів, так і усну, від працівників аеропорту", - розповів заступник генерального директора по авіаційної безпеки аеропорту "Бориспіль" Микола Хлевной.

По ходу руху він буде отримувати як візуальну інформацію з моніторів, так і усну, від працівників аеропорту, - розповів заступник генерального директора по авіаційної безпеки аеропорту Бориспіль Микола Хлевной

Генпідрядником виступає ТОВ "Альтіс-Констракшн", вартість договору склала 119,9 млн грн, на будівельні роботи піде 14 місяців.

Розширення пасажирської галереї

У зв'язку з намірами базового перевізника, компанії "МАУ", значно наростити обсяги перевезень, а також збільшити кількість авіарейсів і парку повітряних суден, було прийнято рішення розширити існуючий перон терміналу D в південному напрямку. Відповідно, виникла потреба розширення галереї вильоту, розташованої паралельно перону, на 375 м.

"Для чого потрібна галерея? В першу чергу, щоб обслуговувати пасажирів і літаки. Для того, щоб вона почала функціонувати, необхідний перон. Для його будівництва виділено 18 гектарів", - розповів Євген Дихне.

Для його будівництва виділено 18 гектарів, - розповів Євген Дихне

В результаті продовження галереї з'являться шість додаткових авіамостів на вісім виходів, що збільшить пропускну спроможність терміналу до 3,7 тис. Осіб на годину (зараз - 3 тис. Осіб). Крім того, будівництво перону дасть можливість більш оперативно та якісно обслуговувати авіакомпанії. "Сьогодні в терміналі D ми маємо 11 гейтов і 40 стоянкових місць перед пероном, що не дає можливості в годину пік всім авіакомпаніям поставити свої повітряні судна на необхідне місце. Це забирає час", - розповів Дихне. Він додав, що здійснення цього проекту допоможе скоротити час обслуговування авіакомпанії з 40 хвилин до необхідних 25.

Реалізація проекту займе три роки, його генпроектувальником виступило ПрАТ "Аеробуд", отримавши за послуги 2,7 млн ​​грн. Генпідрядник буде відібраний на конкурсі. Вартість проекту - 3,5 млрд грн.

Реконструкція льотної зони №2

Друга льотна зона аеропорту була введена в експлуатацію в 1971 році і зараз використовується як запасна. На думку експертів, в найближчі п'ять років однієї смуги аеропорту "Бориспіль" буде недостатньо, тому необхідно вже зараз починати технічну підготовку до можливої ​​реконструкції або будівництва другої. Оскільки дослідження останніх семи років показали, що підстава смуги №2 значно зіпсувався і реконструкції не підлягає, в "Борисполі" вирішили будувати на її місці нову.

За словами директора Інституту цивільної авіації "Украеропроект" Кирила Новікова, крім робіт на злітній смузі будуть реконструйовані перони, комплекс руліжних доріжок і місця стоянок, а також встановлено нове радіонавігаційне і світло-сигнальне обладнання.

"Будівництво льотної зони - це найдорожчі роботи для аеропорту. Вартість цієї смуги можна визначити по об'єктах-аналогах. Орієнтовна вартість будівництва квадратного метра (на підставі ТЕО 2010 року - Ред.) Становить $ 400. На сьогоднішній день, виходячи з того, що будівельні матеріали подорожчали, ця цифра може бути більше ", - розповів Кирило Новиков. Він додав, що площа нової льотної зони повинна скласти 500-550 тис. Кв. м і на виконання робіт піде близько двох років.

У свою чергу Євген Дихне оцінив проект в 8 млрд грн.

Будівництво паркінгу

Одним з найважливіших інфраструктурних об'єктів в "Борисполі" називають паркінг. Його будівництво почалося в 2011 році і тривало до 2014 року. Тоді підрядник, ПрАТ "Будівельне управління №813", не завершив роботи і не провів консервацію об'єкта.

12 липня 2017 року Кабмін затвердив скоригований проект будівництва паркінгу, яким передбачено два пускові комплекси загальною місткістю 2038 паркомісць. Перший комплекс розрахований на 1019 місць, він буде включати в себе адміністративні приміщення і дворівневий критий пішохідний міст для з'єднання паркінгу і терміналу D. У другому розміститься 1019 паркомісць і інженерне обладнання.

Загальний термін виконання робіт складе 12 місяців, при цьому на перший пусковий комплекс відведено 10 місяців. Підрядником виступило ТОВ "НАН", договір з яким було укладено в червні 2017 року на 439,6 млн грн.

Підрядником виступило ТОВ НАН, договір з яким було укладено в червні 2017 року на 439,6 млн грн

Фото: Тетяна Довгань

ABCnews

Для чого потрібна галерея?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация