15 фактів про районі Кок Тобі, які повинен знати кожен алматінец

Міста розвиваються так само швидко, як йде час. Яскравий приклад тому - район Кок Тобі, який кілька десятків років тому називався Верігіної горою. З назвою змінився і сам район - якщо раніше поблизу знаходилися тільки дачні масиви і сади, то сьогодні це один з найбільш затребуваних і престижних районів міста, який користується великою популярністю серед жителів Алмати.

Район Кок Тобе і довколишнє передгір'ї в першу чергу привертає тих, хто вважає за краще бути мобільним, любить проводити час в «старому центрі» Алмати, але при цьому цінують свіже гірське повітря Заилийского Алатау. Відповідаючи вимогам ринку, девелопери запустили тут безліч проектів - квартал вдало поєднує в собі житлову нерухомість і всі необхідні об'єкти інфраструктури: адміністративні та офісні приміщення, дитячі садки, школи, торгові центри та ресторани. Крім цього, в межах комфортної транспортної доступності району розташовані одні з найбільш знакових символів міста - Медео, Шимбулак і парк «Кок Тобе».

Пагорб був улюбленим місцем відпочинку жителів міста завжди - верненци в теплу погоду тут влаштовували маївки, а взимку каталися на лижах і санках. Верненской купці називали гору «синій пагорб» - кажуть, так її нарекли ще середньовічні місіонери. Згодом гора отримала саме таку назву, правда, в перекладі з казахської мови. Скільки ж ще забутих фактів зберігає історія про цей район?

1. На Кок Тобі могли не затвердити проект будівництва телевежі. Член-кореспондент Академії наук Георгій Медоєв вважав, що для подібної споруди більше підходять Бурундайскіе пагорби. До нього не прислухалися, завдяки чому красива вежа, зведена в 70-80-х роках минулого століття, стала ще одним символом Алмати, без якого уявити це місто неможливо.

2. Верігіна гора могла стати урядової, якби були здійснені проекти Соколова-Земін. Архітектор пропонував побудувати кілька громадських будівель на схилі, а на самій вершині гори - будинок Верховної Ради країни.

3. У 50-ті роки минулого століття район гори Кок Тобі стає місцем відпочинку радянської еліти. Тут були побудовані персональні дачі для академіків Казахської РСР, а за часів СРСР - дача першого секретаря ЦК Дінмухамеда Кунаева.

4. З тих пір пройшло кілька десятків років, але попит на нерухомість району залишається як і раніше стабільно високим і лідирує при опитуванні громадської думки жителів Алмати. Згідно з аналітичними даними минулого року зростання цін на житлову нерухомість Медеуського району склав близько 24%, що говорить про високий значенні попиту та інвестиційної привабливості району, якісна пропозиція нового житла вельми обмежена і представлено лише декількома об'єктами преміум-сегмента на чолі з від Будівельної компанії Global. Об'єкт буде зданий в кінці 2016 року.

Більш докладно про Dostyk Residence Ви можете дізнатися на і по телефону +7 (727) 335 69 47.

Більш докладно про Dostyk Residence Ви можете дізнатися на і по телефону +7 (727) 335 69 47

5. Біля Кок Тобі тече гірська річка - Мала Алматинка. Вона бере свої витоки від льодовика Туюксу на висоті 3 200 м над рівнем моря і впадає в Капчагай. У центрі міста річка укладена в підземну трубу.

6. Поряд з Малої Алматинка проходить доріжка «Теренкур» - стежка здоров'я, побудована в 1974 році. В даний час протяжність маршруту складає 4,5 кілометра з досить великим перепадом висот - від 876 метрів до 1 058 метрів над рівнем моря. Прогулянки по теренкури тренують витривалість і сприяють поліпшенню здоров'я. Багато алматинцев це знають і роблять ранкові пробіжки і вечірні прогулянки саме тут.

7. Якщо йти вниз по теренкури, то можна вийти до кінотеатру «Арман». Кінотеатр має велику історію - він був побудований близько 50 років тому. У 1981 році був зафіксований найбільший наплив глядачів - протягом року його відвідали 1 700 000 чоловік!

8. Найзвучніше і красиву назву в районі Кок Тобі у вулиці Киз Жибек, що пролягає паралельно проспекту Достик. «Шовкова дівчина» є твором казахського фольклору, такою собі «Ромео і Джульєттою», що розповідає про чвари двох пологів, до яких належать кохані.

9. По проспекту Достик знаходяться торговий центр Dostyk Plaza, готелі Royal Tulip і Donatello, які полюбилися алматинцев знакові гастрономічні місця. Наприклад, ресторан Bellagio, гармонійно вписаний в гірський ландшафт, нагадує заміський курорт - там можна чудово провести час з сім'єю, відпочити і прогулятися в тіні дерев і прохолоді фонтанів.

10. Днем під сонячними променями схил Кок Тобі красиво переливається золотистим кольором - кілька років тому тут була побудована мечеть на 2 000 відвідувачів. Кришталева люстра, спеціально привезена з Саудівської Аравії, підкреслює пишність внутрішнього простору мечеті. Віряни відзначають унікальність цього місця - тут знаходиться Кисва - тканина, якою обтягнуті стіни Кааби - головної святині ісламу, що є серцем найбільш відвідуваною мечеті в Мецці.

11. Район привабливий для тих, у кого є діти - тут влаштовано кілька дитячих садків та загальноосвітніх шкіл. Крім того, дитячі садки з'являються завдяки будуються житловим комплексам - наприклад, в відкриється дитячий садок на 120 місць. Трохи нижче Кок Тобі розташовується Палац школярів місткістю 2 200 чоловік, побудований в 1984 році. Ініціатором будівництва виступив особисто Дінмухамед Кунаев після одного з візитів столиці Північної Кореї. Мета робочої поїздки була присвячена врученню Кім Ір Сену ордена Леніна. У вільний час делегація відвідала історичні місця Пхеньяна і його околиць, одним з яких став Палац школярів району Мангенде, що став прообразом Алматинської будівлі. У 1985 році колектив, який проектував об'єкт, був нагороджений грамотою Верховної Ради Казахської РСР.

12. Ще один спосіб провести час всією родиною - колесо огляду, встановлене в цьому році в парку «Кок Тобе» на вершині гори. Унікальний атракціон знаходиться на висоті 1 100 метрів над рівнем моря і є самим високогірним колесом огляду в світі. Що може бути прекрасніше, ніж піднятися на висоту пташиного польоту і звідти спостерігати за життям величезного мегаполісу? У гарну погоду звідси видно навіть Капчагай.

13. Канатна дорога, по якій можна дістатися до парку «Кок Тобе» була побудована в 1967 році. У той час всього два вагончика місткістю 20 осіб піднімали і спускали бажаючих на гору і в місто - їх називали «червоний» і «синій». Сьогодні по канатній дорозі курсує 17 сучасних комфортних кабінок, кожна з яких розрахована на чотири людини.

14. Зовсім недавно в Алмати вирішили прокласти стежки протяжністю 25 кілометрів, які з'єднували б найпопулярніші точки міста. Наприклад, доріжка від Кок Тобі призведе пішоходів і велосипедистів до Медеу і Шимбулак. Почати прокладку стежок планують цього літа, а завершити - в наступному році.

15. Завдяки прокладених доріжках алматинцев зможуть спостерігати за мімoлeтним цвeтeніeм япoнcкoй вишні, саджанці якої були висаджені на горі цієї весни. Крім цього, на Кок Тобі ростуть маки, ромашки, волошки, різні дерева і чагарники, в тому числі знамениті тянь-Шанський їли. Раніше пагорб прикрашали яскраво-червоні півонії, які за старою традицією звали по імені-по батькові - Марія Коревна. Тепер півонії змінили яскраві і ароматні троянди, правда, тільки в районі парку - рослина примхлива, вимагає до себе людської турботи і уваги.

Немає нічого дивного в тому, що все більше алматинцев і гостей міста прагнуть бути ближче до передгір'я Заилийского Алатау. Це місце з давньою історією, наповненою безліччю цікавих і пізнавальних фактів, яке не хочеться залишати.

Мальовничі краєвиди на гори, прекрасний чисте повітря, кращі об'єкти інфраструктури і при цьому досить близьку відстань до улюбленого алматинцев «старого центру» - такі переваги життя в районі Кок Тобе.

Скільки ж ще забутих фактів зберігає історія про цей район?
Що може бути прекрасніше, ніж піднятися на висоту пташиного польоту і звідти спостерігати за життям величезного мегаполісу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация