15 серпня. КАЛЕНДАР Казінформ «ДАТИ.СОБИТІЯ. ІМЕНА »

15 серпня. КАЛЕНДАР Казінформ «ДАТИ.СОБИТІЯ. ІМЕНА »

15.08.2015 3:09

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - Казінформ пропонує читачам інформаційний календар «Дати. Події. Імена ».

15 СЕРПНЯ

ДАТИ

день археолога

Професійне свято, яке відзначається в ряді країн СНД. На Україні він з 2008 року має статус офіційного свята, а археологи Росії і Білорусії відзначають його неофіційно.

Національний день трауру в Бангладеш

Встановлено на згадку про загибель першого президента і прем'єр-міністра Бангладеш Муджибура Рахмана в 1975 році.

У студентські роки Муджибур Рахман зацікавився політичною діяльністю і почав брати участь в русі за незалежність Пакистану. У 1947 році відбувся поділ Британської Індії на Індійський Союз і домініон Пакистан. Бангладеш увійшов до складу Пакистану.

В цьому ж році Рахман повернувся на батьківщину, в Східний Пакистан, і взяв участь в боротьбі опозиції проти дискримінації бенгальського населення Східного Пакистану. Він став харизматичним лідером опозиції, неодноразово піддавався тюремного ув'язнення, але це тільки посилювало його підтримку народом.

Після кровопролитної громадянської війни Східний Пакистан в 1972 році став незалежною державою - Народною Республікою Бангладеш. Рахман став її президентом. Але 15 серпня 1975 року в країні стався переворот, в ході якого Рахман, на той момент обіймав посаду прем'єр-міністра, був розстріляний.

Всесвітній день бездомних тварин

У третю суботу серпня відзначається Всесвітній день бездомних тварин (International Homeless Animals Day). Дата з'явилася в календарі з ініціативи Міжнародного товариства прав тварин. Організація виступила з цією пропозицією в 1992 році; починання підтримали зоозахисних організацій різних країн. Ця дата вважається не святом, а приводом звернутися до проблеми бездомних тварин, розповісти максимальній кількості людей про їхню трагічну долю.

Свято Війська Польського

Відзначається в країні щорічно 15 серпня в пам'ять про Варшавську битву, яка відбулася в серпні 1920 року між Червоною Армією і Військом Польським. Це був бій під Варшавою між військами Західного фронту Червоної Армії під командуванням М.Тухачевського і Польськими військами фронтів: Середнього - під командуванням маршала Ю. Пілсудського і Північного - під командуванням генерала Ю.Галлера. Битва тривала з 13 по 16 серпня.

День заснування Асунсьйона в Парагваї

Історія політичного, економічного і культурного центру країни починається в 1537 році. 15 серпня іспанські завойовники заклали поселення, яке повинно було бути опорним пунктом по дорозі в Перу.

Оскільки дата заснування поселення збіглася з християнським святом Успіння Пресвятої Богородиці, місто назвали Nuestra Señora Santa María de la Asunción, що в перекладі з іспанської означає «Успіння нашої пані Святої Марії Богородиці». Це до сих пір є його офіційною назвою, але зазвичай місто називають просто Асунсьйон.

У XVI-XVIII століттях Асунсьйон був адміністративним колоніальним центром Іспанії, а коли в 1811 році була проголошена незалежність Парагваю, він був оголошений столицею держави. Зараз це великий розвинене місто з населенням близько 1,3 млн осіб.

День звільнення в Кореї

Встановлене на згадку про капітуляцію Японії 15 серпня 1945 року, яка звільнила Корею від колоніального правління.

Початком колонізації Кореї Японією можна вважати Російсько-японську війну, що почалася в 1904 році. Офіційно Корея не приймала в ній участі, але війна велася в її межах. Під тиском Японії Корея формально визнала себе її союзником. Після закінчення війни залежність корейської держави збереглася.

У 1905 році Японія встановила над Кореєю протекторат, а в 1910 році анексувала її. До закінчення Другої світової війни Корея була японської колонією. Японці, з одного боку, проводили політику культурної і економічної модернізації країни, а з іншого - придушували антияпонське рух і прагнули до асиміляції корейців.

15 серпня 1945 року Японія капітулювала, що поклало кінець її пануванню в Кореї. Цей день відзначається на державному рівні і в Північній, і в Південній Кореї.

День Республіки Тива (День Туви)

Свято затверджений законом республіки від 12 лютого 1999 року «Про святкові дні Республіки Тива».

Республіка Тива розташована в самому центрі Азії (тут навіть встановлено обеліск «Центр Азії»), на півдні Східного Сибіру, ​​в верхів'ях річки Єнісей (на тувинському мовою річка називається Улуг-Хем - Великий Єнісей). Регіон межує з Монголією, Іркутської областю, республіками Хакасія, Бурятія, Алтай і з Красноярським краєм. Столиця - місто Кизил.

Національне свято Ліхтенштейну

Головне національне свято Князівства Ліхтенштейн пов'язаний з набуттям Ліхтенштейном незалежності від Німецького союзу.

Ліхтенштейн вперше став суверенною державою в 1806 році, коли розпалася Священна Римська імперія німецької нації. Однак в 1815 році був утворений Німецький союз, що став наступником Священної Римської імперії. До його складу увійшов і Ліхтенштейн. У 1866 році Німецький союз розпався, і Ліхтенштейн став незалежною державою.

Офіційно Німецький союз був розпущений 23 серпня 1866 року, проте в якості національного свята Ліхтенштейну була обрана дата 15 серпня, так як в цей день католики відзначають свято Вознесіння Діви Марії. Цей християнський свято є офіційним вихідним у багатьох країнах Західної Європи.

День незалежності Індії

В цей день в 1947 році була проголошена незалежність Індії від Великобританії.

У XVI столітті Португалія, Франція, Нідерланди, Великобританія та деякі інші європейські країни почали боротьбу за владу над територією Індії. Найуспішнішими колонізаторами виявилися англійці; до 1856 року велику частину Індії контролювала Британська Ост-Індська компанія, а після її ліквідації Індія стала колонією Британської імперії, яка керувалася безпосередньо Британською короною.

У першій половині XX століття в Індії зародилося національно-визвольний рух. Його лідером став Махатма Ганді, який прямував принципом ненасильницького опору. Його послідовники не вели збройну боротьбу, натомість демонстративно порушуючи закони і бойкотуючи британські установи та товари.

Після Другої світової війни Індія стала однією з перших колоній, які отримали повну незалежність від метрополії. Першим прем'єр міністром незалежної республіки став Джавахарлал Нeру.

День Збройних сил Польщі (Свято Війська Польського)

Засновано в 1992 році, святкується на згадку про Варшавську битву, що відбулася в 1920 році між Військом Польським і Червоною Армією.

Варшавська битва була одним з ключових битв радянсько-польської війни. В ході битви польським військам вдалося зупинити наступ Червоної армії, в результаті чого Польща зберегла свою незалежність і підписала мирний договір з Радянською Росією.

День матері в Коста-Ріці

Офіційний загальнонародний вихідний день. Святкується щорічно і збігається зі святкуванням Успіння пресвятої Богородиці. У цей день всім матерям і бабусям дарують дуже дорогі подарунки: дуже часто навіть холодильники, меблі або гарний одяг.

ПОДІЇ

71 рік тому (1944) був створений Казахський державний жіночий педагогічний інститут. Головною специфікою інституту було те, що в ньому навчалися, в основному діти-сироти, діти чабанів, колгоспників, робітників з віддалених сільських районів Казахстану. Основний контингент на 80-90% становили дівчата з сільської місцевості. В інституті було створено три факультети: фізико-математичний, історичний і казахської мови і літератури. Перший набір склав 75 ​​осіб. Першим ректором інституту була призначена Т.М.Мирзабекова.

54 роки тому (1961) на карті Казахстану з'явилися два нових міста - Шахтинск і Абай.

Шахтинск - місто обласного підпорядкування в Карагандинській області Казахстану. Розташований в 28 км на захід від залізничної станції Карабас (на лінії Караганда-Моїнти), в 50 км на північний захід від Караганди на березі однієї з приток Нури - Тентек. Місто утворене в 1961 році. Раніше це був робочий селище під назвою Тентек, який виник в 1955 році. Виникнення селища пов'язане з освоєнням Тентекского родовища високоякісного коксівного вугілля.

Абай (до 1961 - селище Шерубай-Нұра) - місто в Карагандинській області Казахстану. C 2002 року - центр Абайського району Карагандинської області. Місто розташовується недалеко від залізничної станції Карабас, в 30 км на північний захід від Караганди і в 8 км від Абая. Через місто проходить автомобільна траса Караганда-Жезказган-Кизилорда, пов'язаний упорядкованими дорогами з Шахтинском, Саранью. У селища Карабас поблизу Абая проходить Жартасскій водовід. Названий на честь Абая Кунанбаева.

23 роки тому (1992) в Алмати в урочистій обстановці при великому скупченні народу в будинку, де жив літератор і громадський діяч сагати Ашімбаев було встановлено меморіальну дошку.

Сагати Ашімбаев (1947-1991) політичний діяч Республіки Казахстан, літературний критик, тележурналіст, письменник.

Уродженець Раімбекского району Алматинської області. Закінчив Казахський національний університет ім. аль-Фарабі.

Трудову діяльність розпочав в 1969 році літературним співробітником відділу літератури і мистецтва газети «Жас Алаш». Працював завідувачем відділу журналу «Жулдиз», заступником редактора газети «Жас Алаш», працював у видавництві «Жалин», провідний на КазТВ популярної гострої програми «Париз пен Кариз» - «Честь і борг», заступник голови Держтелерадіо Казахської РСР, голова Державного комітету казахської РСР по телебаченню і радіомовленню.

Автор книг «Син мұрати» ( «Мета критики» 1974р.), «Талантқа тағзим» ( «Зовнішність критики» 1982р.), «Парасатқа құштарлиқ» ( «Зрілість» 1985р.), «Шиндиққа сүйіспеншілік».

Одна з вулиць міста Алмати названа його ім'ям. У Раімбекском районі Алматинської області відкрили бюст сагати Ашімбаева в школі, що носить його ім'я з 1993 року.

19 років тому (1996) у місті Байконир Кизилординській області відкрито пам'ятник великому поетові, письменникові, громадському діячеві, засновнику сучасної казахської письмової літератури Абаю.

14 років тому (2001) вийшла Постанова Уряду Республіки Казахстан «Про генеральний план міста Астани», розробленому дослідницькою групою японського агентства з міжнародного співробітництва.

9 років тому (2006) в Алмати вийшов у світ перший номер республіканського педагогічного журналу «Колеги». Періодичність журналу - шість разів на рік. На його сторінках виступають відомі вчені і рядові вчителі, які разом з читачами і досвідченими юристами обговорюють найгостріші шкільні проблеми. Журнал розповідає про кращих педагогів країни і запрошувати на бесіди «у самовара» цікавих людей, які розкажуть про свої шкільні роки і педагогічний досвід.

У виданні багато цікавих рубрик, в тому числі «Наукова кафедра», «Майстер-клас», «Відкритий урок», «Сім'я і школа», «Демократизація і освіта» і так далі. Є й рубрика «Синій птах», присвячена літературній творчості вчителів.

8 років тому (2007) в селі Кашир Павлодарської області був відкритий перший сільський центр обслуговування населення (ЦОН). У просторому приміщенні, що відповідає сучасним стандартам, зосереджені всі служби Качірского району - центр нерухомості, ЗАГС, служби юстиції та соціального забезпечення, які будуть обслуговувати населення за принципом «одного вікна».

8 років тому (2007) пройшла церемонія відкриття станції біологічної очистки в Кизилорда. Станція оснащена сучасними технологіями, які дозволяють вирішувати екологічні та соціальні проблеми в обласному центрі та регіоні. На спорудження станції було виділено близько 2 млрд. 600 млн. Тенге, за добу тут можливо здійснювати очищення майже 70 тис. Кубічних метрів води.

6 років тому (2009) в Астані відбулася урочиста церемонія відкриття нового футбольного поля на території аеропорту. Відкриття спортивної споруди є найважливішим внеском у виховання спортивного духу у співробітників столичного аеропорту, закликає до стимулювання здорового способу життя.

4 роки тому (2011) Театр пісні і танцю «Фараб» столичного Казахського агротехнічного університету ім. С. Сейфуллина завоював головний приз XX міжнародного фольклорного фестивалю «Варна-2011» в Болгарії.

На участь у фестивалі подали заявки 34 творчі колективи з 24 країн, з яких до фінальної частини конкурсу було відібрано 8 кращих. Колектив з Казахстану до уваги глядачів представив казахські танці і Кюї, в числі яких: «Балбирауин», «Серпін», «Жайлауда», «Қайиң», «Қилиқти қиздар», «білястого», «Қара жорға», а також були виконані народні пісні: «Сәулем-ай», «Ой, жайлау», «Аулиң сенің іргелі».

4 роки тому (2011) в Алмати пройшов ярмарок-продаж виробів ручної роботи, на якій був представлений великий спектр виробів і жанрів - художня ліпка, розпис по тканині, в'язання, виробництво ювелірних виробів, предметів інтер'єру, різних сувенірів і навіть фігурного мила. Всього брало участь 30 авторів - як уже відомі народні майстри, так і початківці.

3 роки тому (2012) у рамках робочого візиту до Костанайську область Назарбаєв Президент РК Нурсултан відвідав нову будівлю Казахського обласного театру драми ім. І. Омарова. У фойє театру Главу держави зустріла театральна трупа, співробітники театру. Багато артистів були одягнені в костюми персонажів, яких вони грають на сцені. Президент високо оцінив оздоблення та оснащення театру, поцікавився у його працівників можливими проблемами, задав питання про репертуарній політиці, заявив про важливість для культурної політики держави розвитку театрального мистецтва.

3 роки тому (2012) Президент РК Нурсултан Назарбаєв відвідав АТ «Агромашхолдинг» та ТОВ «Сари-Арка Автопром» в Костанай, де ознайомився з планами будівництва нового майданчика потужністю 25 тис. Машин на рік. Президенту РК продемонстрували лінійку моделей автомобілів, які збирають на Костанайської заводі.

Н.Назарбаєв, зокрема, зацікавився машиною представницького класу, так званим автомобілем для чиновників. Керівництво заводу охарактеризувало цю машину як гордість виробництва.

3 роки тому (2012) в Алмати пройшла презентація кліпу італійського музиканта Сона Паскаля «You should speak қ аза қ ша» ( «Ви повинні говорити українською»).

Кліп вийшов веселий, завзятий, але в ньому піднімається дуже серйозна проблема. Композиція записана спільно з Алматинському репером Gallardo.

3 роки тому (2012) в Алмати перед Палацом спорту ім. Б.Шолака відбулося урочисте відкриття нової пам'ятки міста - 300-кіллограммовой медалі. Величезна медаль встановлена ​​з метою залучення в спорт молоді, а також на знак подяки казаха, який зумів завоювати нагороди на ХХХ літніх Олімпійських іграх в Лондоні (Великобританія).

3 роки тому (2012) в Павлодарі на семінарі, який провели співробітники АТ «Казахстанський центр державно-приватного партнерства», обговорені питання розвитку державно-приватного співробітництва в регіоні.

У його роботі взяв участь заступник акима області Арслан Абдикаликов, представники місцевих виконавчих органів, банків та НУО. Вони обговорили різні схеми співпраці, розподіл ризиків між державою і бізнесом, міжнародний досвід застосування державно-приватного партнерства в різних сферах, особливості та можливості його використання в соціальному секторі та реалізації інвестиційних проектів.

3 роки тому (2012) в одному з найпрестижніших культурних установ американської столиці - Галереї Фрієра і Саклера, яка є частиною всесвітньо відомого Смітсонського інституту, відбулося офіційне відкриття виставки під назвою «Кочівники і їх зв'язку: стародавнє мистецтво і культура Казахстану» і урочистий прийом в честь її організаторів.

Дана виставка стала плодом кропіткої дворічної роботи Інституту з вивчення стародавнього світу при Нью-Йоркському університеті, посольства РК в США, міністерств культури і інформації та освіти і науки РК, «Назарбаєв Центру», Центрального державного музею, Інституту та музею археології ім. А.Маргулана і Науково-реставраційної лабораторії «Острів Крим».

Основу експозиції виставки складають найбагатші археологічні та етнографічні колекції, пов'язані з яскравою культурою древніх і середньовічних кочівників. Відвідувачі виставки змогли побачити вироби з золота, виявлені в курганах Чілікти і Берелі, золоті прикраси, що представляють оздоблення парадного костюма сакського царя 8 століття до н.е., унікальні золоті прикраси з поховання усуньского жриці в Каргали 2-1 ст. до н.е., а також безліч інших предметів з дерева, бронзи і т.д.

2 роки тому (2013) до 80-річчя утворення Авіаційної бази Прикордонної служби КНБ РК військової частини 2177 створено документальний фільм «Крила кордону».

Фільм тривалістю 18 хвилин розповідає про основні етапи історії Авіаційної бази. Режисер фільму Олена Ковардакова, автор сценарію - заступник голови громадського об'єднання ветеранів війни в Афганістані «Чорний лелека» Андрій Якунін.

У фільмі взяли участь військовослужбовці військової частини 2177, ветерани Великої Вітчизняної війни, ветерани війни в Афганістані, а також військовослужбовці Жаркентского прикордонного загону військової частини 2091.

2 роки тому (2013) в Астані відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Національним музеєм РК і Першим каналом «Євразія».

Національний музей Республіки Казахстан і Перший канал «Євразія» домовилися про співпрацю, орієнтованому на реалізацію базових цінностей, викладених у Посланні Президента РК - Лідера нації Нурсултана Назарбаєва народу «Стратегія« Казахстан -2050 »: новий політичний курс відбувся держави» і програми «Народ в потоці історії ».

Площа музею перевищує 73 тис. Кв.м. Основною місією і метою буде ознайомлення з минулим, сьогоденням і майбутнім країни не тільки громадян Казахстану, але і зарубіжних гостей. Тобто, музей повинен стати таким місцем, де увійшла, буде вже уявляти собі, яка це країна - Казахстан.

2 роки тому (2013) в Алмати в Центрі з надзвичайних ситуацій і зниження ризику стихійних лих пройшов міжнародний семінар «Комплексна політика профілактики наслідків стихійних лих» за участю японських експертів, запрошених Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) в рамках подальшої технічної підтримки для Казахстану.

Найважливішою метою даного заходу є формування нового проекту з надання подальшої технічної підтримки JICA для Казахстану в дослідницькій місії восени 2013 року.

Семінар дозволив перейняти досвід Японії в справі зменшення шкоди від наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

2 роки тому (2013) в ході робочого візиту делегації Мінської області на чолі з губернатором Борисом Батурою в Карагандінскую область досягнута домовленість про створення сервісного центру з обслуговування кар'єрної техніки БелАЗ.

На території Карагандинської області експлуатується понад 200 білоруських кар'єрних самоскидів. З огляду на зростаючий ринок цієї техніки в Казахстані, є перспективи в розширенні поставок БелАЗ, відповідно необхідна і база по сервісному обслуговуванню машин.

2 роки тому (2013) вчені та інженери підвідомчого Казкосмосу підприємства - АТ «Національний центр космічних досліджень і технологій» (АТ «НЦ КИТ») виготовили і передали замовнику 18 диференціальних станцій (ДС), які складуть основу системи високоточної навігації Республіки Казахстан (СВСН РК).

Основним завданням диференціальних станцій є збір інформації глобальних навігаційних супутникових систем (ГЛОНАСС) і GPS, отриманої на місцях установки. На сьогодні в Акмолинської і Алматинської областях працюють 10 ДС, які були виготовлені швейцарською фірмою «Leica».

2 роки тому (2013) в Павлодарі вперше організований танцювальний табір для молодих людей з сільських регіонів.

Любителів сучасних танців зібрав у центрі народної творчості «Шанирак» Громадський фонд «Біс асил» за підтримки танцювальної школи «Джем».

З ранку до вечора в майстер-класах, які проводять тренери, студенти засвоюють хіп-хоп, хаус, брейк-данс, фанк-стайл і фристайл.

Заняття в таборі проводяться і для молодих людей з обмеженими можливостями.

Рік тому (2014 року) вперше в історії всесвітньо відомого Берлінського музичного фестивалю класичної музики «Audi Klassik Open Air» виступила представник Казахстану - Айман Мусахаджаева. Вимогливі цінителі класичної музики і берлінська публіка високо оцінили блискуче виконання творів композиторів А. Хачатуряна, П.Чайковського, а також інших авторів, підкреслюючи високу майстерність представників казахстанської школи класичної музики. На думку багатьох музичних критиків, найбільш яскравим виступом став вихід на сцену всесвітньо відомого діяча мистецтв А.Мусахаджаевой.

Рік тому (2014 року) Посольство Німеччини передало в дар Шім'ї книги А.Кунанбаева і М.Ауезова, видані на німецькій мові.

В урочистій обстановці безцінний дар в руки акима міста Сімей Айбека Карімова передав перший секретар Посольства Німеччини в Казахстані, керівник відділу культури і преси Джонні Крамер.

За його словами, "Слова повчання" і "Шлях Абая" були видані німецькою мовою ще в 2010 році. Це був спільний проект Німеччини і Казахстану «Казахська бібліотека». Однак до сих пір це видання вважається бібліографічною рідкістю. Про Абае в Німеччині знають ще з середини 50-х років минулого століття, коли його твори, в тому числі і поетичні, були вперше перекладені на німецьку мову. Пізніше вони були кілька разів перевидані. І зараз в Німеччині все більше дослідників літератури з великим інтересом вивчають спадщину Абая, віддаючи належне його мудрості і поетичному таланту.

496 років тому (1519) на місці індіанського рибальського села засновано місто Панама, назва якого в перекладі означає «багато-багато риби».

292 роки тому (1723) відбулося урочисте відкриття літньої резиденції російських імператорів - Петергофа.

Вперше Пітерхоф (Петергоф) згадується в похідному журналі царя Петра I в 1705 році, незабаром після закладки на Неві нової столиці Росії - Пітербурх (Петербурга). Ідея створення на прилеглому березі Балтійського моря заміської резиденції, яка за своєю розкішшю не поступалася б грандіозного палацово-паркового комплексу французького короля Людовика XIV у Версалі під Парижем, виникла у Петра в 1714 році. Дійшли до нас малюнки царя, його укази та позначки на документах підтверджують, що загальна концепція планування подібного ансамблю під Петербургом також належать йому самому.

207 років тому (1808) провалилася спроба Англії встановити дипломатичні і торгові контакти з Японією - сьогун відмовив англійської делегації на в'їзді.

172 роки тому (1843) в Копенгагені відкрився парк Тіволі, заснований офіцером Георгом Карстенсеном. Сучасний Тіволі - це знаменитий парк розваг, який є третім в Європі за відвідуваністю, поступаючись лише Діснейленду в Парижі і Європа-парку в Руста (Німеччина).

167 років тому (1848) Уолдо Хенчетт з міста Сірак'юс (штат Нью-Йорк) запатентував зуболікарське крісло.

138 років тому (1877) винахідник Томас Едісон, обговорюючи в листуванні з президентом Питтсбургской телеграфної компанії перспективи використання телефону, вперше запропонував використовувати для звернення по телефону слово «Нello», тобто - «Привіт» ( «Алло»).

86 років тому (1929) буллою Папи Римського Пія XI «Quam curam» була заснована Папська колегія Русікум - католицький навчальний заклад в Римі, призначене для підготовки священиків візантійського обряду. Її першим ректором став словацький священик Венделін Яворках.

80 років тому (1935) прапор зі свастикою затверджено як державний прапор Німеччини.

57 років тому (1958) під Хабаровськом зазнав катастрофи літак Ту-104 компанії «Аерофлот»: через півгодини після зльоту він увійшов у штопор і впав в тайгу, загинули всі 64 людини, що знаходилися на борту. На той момент це була найбільша авіакатастрофа в Радянському Союзі.

25 років тому (1990) загинув в автокатастрофі Віктор Робертович Цой, радянський рок-музикант, автор пісень, художник і актор, засновник і лідер відомої рок-групи «Кіно». Смерть Цоя стала шоком для його численних шанувальників, на його похоронах були присутні тисячі людей.

13 років тому (2002) американська авіакомпанія «National Airlines» оголосила про своє рішення перевозити 11 вересня всіх пасажирів за символічну плату в 1 долар США.

3 роки тому (2012) в американському штаті Каліфорнія випробуваний літальний апарат Waverider, який може стати основою для створення гіперзвукових літаків майбутнього. Він літає в 6 разів швидше за швидкість звуку, яка дорівнює 340 метрів в секунду.

ІМЕНА

85 років тому (1930-1992) народився КАЛДАЯКОВ Шамші - казахський композитор, народний артист Казахстану, автор чинного гімну Казахстану 85 років тому (1930-1992) народився КАЛДАЯКОВ Шамші - казахський композитор, народний артист Казахстану, автор чинного гімну Казахстану.

Уродженець Отрарском району Південно-Казахстанської області. Закінчив Капиланбекскій зооветеринарний технікум в Сариагаш, Ташкентський музичне училище, Алматинська державну консерваторію.

Автор багатьох ліричних пісень про щасливе життя молоді, повних справжніх почуттів «Қара көз» ( «Чорні очі»), «Қайиқта» ( «У човні»), «Ақ маңдайлим», «Ақсұңқарим» ( «Білий сокіл мій»), « Менің Қазақстаним »(« Мій Казахстан »),« Ана турали Жир »(« Пісня про матір »),« Сир сұлуи »(« Красуня Сирдар'ї »),« Арись жағасинда »(« На березі Арись »),« Ақ бантик » ( «Білий бантик»), «Қуаниш вальсі» ( «Вальс радості») та інших, які користуються і по сьогоднішній день великою популярністю в народі.

З 1992 року в республіці для композиторів, співаків проводиться міжнародний фестиваль-конкурс ім. Калдаякова.

Шимкентскій обласна філармонія, дві вулиці в Шимкенті і Алмати, музична школа в рідному його селі Шаульдер названі в честь знаменитого казахського композитора. Перед Шимкентскій обласною філармонією в 1991 році був відкритий пам'ятник, знятий документальний фільм «Шәмшіғұмир», видано безліч спогадів - статей і книг про Калдаякове.

68 років тому (1947-2012) народився Байсултанов Султан Магамедовіч - тенор, соліст, колишній директор опери Державного академічного театру опери і балету ім 68 років тому (1947-2012) народився Байсултанов Султан Магамедовіч - тенор, соліст, колишній директор опери Державного академічного театру опери і балету ім. Абая.

Народився в Кизилординської області. Закінчив вокальний факультет Ленінградської консерваторії (1978), оперно-концертний співак.

Виконував провідні партії: Ленський - «Євгеній Онєгін», Герцог - «Ріголетто», Альмавіва - «Севільський цирульник», Герман - «Пікова дама», Пінкертон - «Чіо-Чіо-сан», Альфред - «Травіата», Фауст - « Фауст ».

Нагороджений орденом «Құрмет» (2003).


64 роки тому (1951) народився СЕЙТАХМЕТОВ Сансизбай Капаровіч - заступник голови правління з авіаційної безпеки АТ «Аеропорт Павлодар»
64 роки тому (1951) народився СЕЙТАХМЕТОВ Сансизбай Капаровіч - заступник голови правління з авіаційної безпеки АТ «Аеропорт Павлодар».

Народився в КазРСР. Закінчив Карагандінскую вищу школу МВС, юрист; факультет перепідготовки керівних працівників органів внутрішніх справ академії МВС СРСР.

Трудова діяльність: інструктор Краснокутського РЗК Павлодарська області (01.1970-05.1970); працівник с / з Байгунус Качірского району Павлодарської області (1972-1974); викладач Воскресенської ЗОШ Качірского району (1974-1975); служба в органах внутрішніх справ (1975-2004); начальник юридичного відділу ДГП «Павлодар НПЦзем (2004-2008); начальник служби авіаційної безпеки АТ «Аеропорт Павлодар» (01.2010-03.2010).

На займаній посаді - з березня 2010 року.

63 роки тому (1952) народився ЕСПА Сакен Сибанбаевіч - директор Інституту економіки МОН РК, доктор економічних наук, академік Маін 63 роки тому (1952) народився ЕСПА Сакен Сибанбаевіч - директор Інституту економіки МОН РК, доктор економічних наук, академік Маін.

Народився в Алматинській області. Закінчив КазГАУ; МСХА ім. К.Тімірязєва і ВШУ АПК.

Трудова діяльність: бухгалтер (1969-1971), молодший, старший науковий співробітник і в.о. керівника відділу скарбниці ЕО АПК (1976-1986); доцент і завідувач кафедрою економічного механізму господарювання в РВШУ АПК1986-1993; начальник управління економіки АПК і начальник управління розвитку товарних ринків, заступник предкомплекса, член колегії в Міністерстві економіки РК (1993-1996); керував різними відділами Сенату Парламенту: по роботі з комітетами, економічної експертизи і комітетом соціально-культурного розвитку, а з 2008 року - інформаційно-аналітичним відділом (1996-2012).

На займаній посаді - з 2012 року.

60 років тому (1955) народився Нуралін даули Даулетовіч - суддя Верховного суду Республіки Казахстан 60 років тому (1955) народився Нуралін даули Даулетовіч - суддя Верховного суду Республіки Казахстан.

Народився в Кокчетавської області. Закінчив Казахський державний університет ім. С.М. Кірова (1978), правознавець.

Трудовий стаж: секретар нотаріальної контори Ленінського району Алма-Ати (1972-1973); експедитор відділу юстиції Алма-Атинської облвиконкому (1973-1978); стажист прокуратури г.Кокчетава (1978-1979); старший слідчий прокуратури г.Кокчетава (1979-1981); член Кокчетавского обласного суду (1981-1990); заступник голови Кокчетавского обласного суду (1990-1997); голова колегії у кримінальних справах Кокшетауського обласного суду (01.1997-05.1997); суддя Північно-Казахстанської обласного суду (1997-1999).

На займаній посаді - з 1999 року.

Нагороджений медалями «Қазақстан Констітуціясина 10 жил» (2005), «Астананиң 10 жилдиғи» (2008); Почесним знаком Союзу суддів Республіки Казахстан «Үш бі» (2009).

59 років тому (1956) народився АДЕКЕНОВ Сергази Минжасаровіч - голова правління АТ «Міжнародний науково-виробничий холдинг« фітохімії » 59 років тому (1956) народився АДЕКЕНОВ Сергази Минжасаровіч - голова правління АТ «Міжнародний науково-виробничий холдинг« фітохімії ».

Народився в Карагандинської області. Закінчив хімічний факультет Карагандинського державного університету (1978).

Автор понад 1000 друкованих наукових робіт, 19 монографій, методичних посібників і рекомендацій. Має понад 80 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, в тому числі 14 зарубіжних.

Трудова діяльність: з 1978 року - старший лаборант, інженер, молодший науковий співробітник, старший науковий співробітник Хіміко-металургійного інституту, Інституту органічного синтезу і вуглехімії АН КазССР; з 1985 року - завідувач лабораторією хімії природних сполук Інституту органічного синтезу і вуглехімії АН КазССР (РК). У 1995 році під його керівництвом організовано Інститут фітохімії НАН РК; з квітня 2006 року - президент АТ «Науково-виробничий центр« фітохімії »(колишній Інститут фітохімії).

На займаній посаді - з 2009 року.

Нагороджений орденами «Құрмет» (2006), ім. М.В. Ломоносова (РФ, 2007); медалями «Астана» (1998), «Ерен еңбегі үшін» (2001), «Қазақстан Констітуціясина 10 жил» (2005), «Қазақстан Парламентіне 10 жил» (2006), «Астананиң 10 жилдиғи» (2008); знаками «Відмінник охорони здоров'я Казахстану» (1999), «За заслуги в розвитку науки РК» (2001); грамотою Верховної Ради КазССР (1981). Міжнародним біографічним центром Кембриджу присвоєно звання «Міжнародний вчений-2001» з нагородженням золотою медаллю (2001).

54 роки тому (1961) народилася АЙМУХАМБЕТОВА Саулі Туленовна - керівник управління фінансів акімату Костанайської області 54 роки тому (1961) народилася АЙМУХАМБЕТОВА Саулі Туленовна - керівник управління фінансів акімату Костанайської області.

Народилася в Костанайської області. Закінчила Целиноградский сільськогосподарський інститут, економіка і організація сільського господарства (1983).

Трудова діяльність: старший економіст, начальник інспекції держдоходів Карасуского районного фінансового відділу (1983-1990); головний податковий інспектор, начальник відділу оподаткування населення і кооперативів, заступник начальника податкової інспекції податкової інспекції по Карасускому району (1990-1992); начальник податкової інспекції по Алтинсарінскому району (1992-1998); радник заступника акима області, завідувач відділом економіки та ринкових відносин апарату акима області, начальник відділу, управління Податкового комітету з Костанайської області (1998-2004); заступник директора Департаменту фінансів (2004-2006).

На займаній посаді - з 2006 року.

Нагороджена медалями «Ерен еңбегі үшін», до 10-річчя Незалежності РК; Почесною грамотою акима області.

48 років тому (1967) народився МУРЗАГАЛІЕВ Нуркен Кілімовіч - генеральний директор ТОВ «КазМунайгазАеро» 48 років тому (1967) народився МУРЗАГАЛІЕВ Нуркен Кілімовіч - генеральний директор ТОВ «КазМунайгазАеро».

У 1990 році закінчив Казахський політехнічний інститут за спеціальністю «буріння нафтогазових свердловин», в 2003 році закінчив Казахський інститут економіки і права за спеціальністю «фінанси і кредит».

Трудову діяльність розпочав у 1990 році.

З 1990р. по 1996р. - помічник бурильника, буровий майстер, інженер ПТО, начальник ЦІТС ВАТ «Атирау НефтегазГеологія»

З 1996р. по 1997р. - менеджер з розробки нафтогазових родовищ СП «Степовий леопард»

З 1997р. по 1999р. - менеджер, директор представництва в г.Атирау ННК «Казахойл»

З 1999р. по 2002р. - керівник служби по роботі АНПЗ в західному філії ЗАТ «КазТрансОйл»

З 2002 р. по 2004р. - директор Атирауського філії ЗАТ «Торговий дім« КазМунайГаз »

З 2004р. по 2009р. - перший заступник Генерального директора, Генеральний директор ТОВ «КМГ-Жайик»

З 2009р. по 2011р. - заступник Генерального директора TheRompetrolGroup RompetrolBulgaria (м.Софія)

З 2011р. по 2014р. - Генеральний директор RompetrolGeorgia (м.Тбілісі) TheRompetrolGroup

З квітня по травень 2014 р. - радник Генерального директора АТ «КазМунайГаз-ПМ»

З червня 2014года на займаній посаді.

Поділитися в Whatsapp

Залишити коментар

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация