15 фактів про МакДональдс, які спонукають вас готувати свої бургери

  1. Реймонд Крок витіснив з бізнесу засновників «Макдональдс», щоб досадити їм
  2. Гамбургери не псуються роками
  3. Для виготовлення картоплі фрі використовується 14 інгредієнтів
  4. Що може бути шкідливіше «Біг-Мака»? Салат!
  5. «Макдональдс» - учасник одного з найдовших судових процесів в історії
  6. Ухилення від сплати податків
  7. Відомі репери і не відбулася реклама Біг-Мака
  8. У 90-х компанія припинила відстежувати число обслужених клієнтів
  9. Філе-о-Фіш і ананасовий Хула-Бургер
  10. Актори, що виконували роль Рональда Макдональда, брехали дітям про походження їжі
  11. Красивим дівчатам - не місце в «Макдональдсі»
  12. Діти - основна цільова аудиторія
  13. Все заради збільшення прибутку
  14. Без спеціальних харчових добавок їжа в «Макдональдсі» була б несмачною
  15. Як підвищити апетит клієнтів?

«Макдональдс» - найвідоміша і багата мережа швидкого харчування у світі. Щодня однойменна компанія заробляє трохи менше 10 мільйонів доларів. Тим не менш, багато людей обходять «Макдональдс» десятою дорогою. І причина криється зовсім не в цінах, які, в принципі, залишаються доступними. Пропонуємо вашій увазі 15 фактів про «Макдональдсі», які характеризують мережу зовсім не з кращого боку.

Реймонд Крок витіснив з бізнесу засновників «Макдональдс», щоб досадити їм

«Макдональдс» - найвідоміша і багата мережа швидкого харчування у світі

Засновники компанії «Макдональдс»

Компанію «Макдональдс» в 1940 році заснували рідні брати - Дік і Мак Макдональди. У 1961 році багатий американський бізнесмен Реймонд Альберт Крок, який співпрацював з братами більше 10 років, викупив у них 100% прав на компанію. Сума угоди склала всього 2,7 мільйона доларів.

Макдональди захотіли залишити собі хоча б найперший ресторанчик. Заклад було перейменовано в «Big M». Але варто було їм закупити нові меблі та оновити інтер'єр, як Реймонд Крок (по всій видимості, ненавидів Макдональд) вирішив взагалі перетворити своїх колишніх партнерів в безробітних. Він викупив землю на протилежному боці вулиці і побудував там новий «Макдональдс». Через кілька місяців братам довелося закрити свій заклад, що стало безлюдним місцем.

Гамбургери не псуються роками

Один американець зберігав гамбургер 14 років!

Деякі продукти з «Макдональдса» не псуються роками. І це - не вигадка охочих до сенсацій журналістів, а підтверджений факт.

Це цікаво: У 1999 році житель Чикаго Девід Уіппл купив гамбургер, але не встиг його з'їсти, адже дуже поспішав додому. Чоловік поклав бургер в кишеню пальто, а потім забув про нього. Важко уявити здивування Уиппла, коли 14 років тому він випадково виявив гамбургер в кишені свого старого пальто. Той виглядав, як свіжий, і анітрохи не зіпсувався.

Якщо навіть ця історія не викликає у вас підозру, може, ви стурбовані тим фактом, що їду з «Макдональдса», виставлену на свіже повітря, не їдять ні мухи, ні жуки?

Представники компанії заявляють, що гамбургери залишаються свіжими протягом тривалого часу з тієї причини, що в них практично відсутня вода. Але вчені вважають інакше. На їхню думку, продукти з «Макдональдса» перевантажені жирами, цукром і сіллю, з цієї причини при звичайних умовах вони не псуються і не починають гнити.

Для виготовлення картоплі фрі використовується 14 інгредієнтів

Для виготовлення картоплі фрі в Росії використовуються 4 інгредієнта, в США - 14

«Макдональдс» всіма шляхами намагається переконати громадськість у тому, що продукція, пропонована в цій мережі, що не настільки шкідлива, як вважає більшість споживачів.

Відомо, що власники компанії заплатили велику суму грошей Гранту Імахара, ведучому телепередачі «Руйнівники легенд», щоб той сказав в одному з випусків, що їжа в «Макдональдсі» «натуральна». Але навіть широкомасштабна пропаганда, розгорнута компанією, не допомогла керівництву приховати від людей той факт, що в одному тільки картоплі фрі - одному з найпопулярніших продуктів в «Макдональдсі», міститься цілих чотирнадцять інгредієнтів, велика частина яких - хімічні добавки і консерванти. Правда, це відноситься тільки до американських ресторанах. Для приготування картоплі фрі, що продається в російських «Макдональдсах», використовується всього 4 складових: картопля, рослинна олія, цукор і сіль.

Що може бути шкідливіше «Біг-Мака»? Салат!

Цей салат більш калорійний, ніж подвійний чізбургер

Салат - річ, безперечно, корисна, але тільки в тому випадку, якщо ви приготували його самостійно, а не придбали в «Макдональдсі». У числі інгредієнтів, що входять до складу салатів, пропонованих в цій мережі, присутні висококалорійна заправка і смажене куряче м'ясо. Такі салати неймовірно шкідливі для організму. Тому навіть Біг-Мак буде для споживачів менш небезпечним продуктом.

Це цікаво: Подумати тільки: в одній порції салату з «Макдональдса» міститься в 2,5 рази більше жиру, ніж в подвійному чизбургере з беконом або у великій порції картоплі фрі!

«Макдональдс» - учасник одного з найдовших судових процесів в історії

Учасник найдовшою судової тяганини в історії Британії

Здивуєтеся ви, дізнавшись, що компанія «Макдональдс» свого часу виявилася втягнута в один з найдовших судових процесів в історії Великобританії? Навряд чи! Власники компанії його в підсумку і виграли, правда, тільки на папері. Весь процес зайняв близько 10 років і коштував корпорації чималих грошей. А знаєте, що найдивніше? В цьому судовому процесі «Макдональдс» протистояли зовсім не інші компанії або юристи, що представляють інтереси сильних світу цього, а двоє звичайних громадян Британії, які не бажали, щоб однією з найбільших в світі компаній зійшло з рук безжалісне ставлення до природи.

Починало історії датована 1986 р. Тоді 5 жителів Лондона роздавали біля одного зі столичних «Макдональдсов» листівки, за допомогою яких закликали людей підтримати кампанію проти знищення тисяч гектарів тропічних лісів (для вирощування господарських культур) власниками мережі ресторанів. Вони також звинувачували корпорацію у використанні дітей для своєї реклами і експлуатації дешевої робочої сили. Коли ресторан почав зазнавати збитків, його керівництво негайно звинуватило учасників кампанії в необґрунтованою наклепі. 3 активісти злякалися судової тяганини з багатомільярдної фірмою і вийшли з гри, проте Хелен Стіл з Девідом Морісом вирішили відстоювати свою точку зору до переможного кінця. Вони прагнули домогтися заслуженого покарання для «Макдональдса».

Після початку судової тяганини, на якій Стилу і Морісу довелося самостійно представляти свої інтереси, власники компанії неодноразово намагалися змусити цю парочку дати задній хід (у тому числі пропонуючи активістам гроші). Але успіхом ці спроби не увінчалися.

Стіл і Морріс пізніше звернулися до Європейського суду з прав людини. На їхню думку, їм незаконно заборонили звернутися за допомогою до юристів, коли керівництво компанії «Макдональдс» найняло справжню армію адвокатів. Суд зайняв їхній бік і зобов'язав іншу сторону конфлікту виплатити компенсацію.

З юридичної точки зору, мережа ресторанів швидкого харчування виграла справу, але ця перемога була пірровою. Тяганина тривала майже 10 років, а на оплату судових витрат і послуг адвокатів посібників компанії витратило кілька мільйонів доларів. У той же час Морріс і Стіл витратили всього лише 30 тисяч фунтів, а розмір компенсації, отриманої ними після звернення до Європейського суду, досяг 57 тисяч фунтів. Такий результат вони можуть вважати своєю перемогою.

Ухилення від сплати податків

«Макдональдс» не платить податки?

«Макдональдс», подібно іншим великим корпораціям, намагається використовувати безліч юридичних лазівок, які допомогли б компанії не платити податки. З початку двохтисячних років компанію щонайменше 5 разів звинувачували в ухилянні від виплати багатомільярдних податків, але заслуженого покарання боси мережі ресторанів швидкого харчування так і не понесли. Незважаючи на те, що всі ці звинувачення стали надбанням громадськості, представники «Макдональдс» не соромляться заявляти, що у них немає ніяких проблем з податковою службою.

Відомі репери і не відбулася реклама Біг-Мака

Відомі репери відмовилися рекламувати Біг Мак

Сучасні споживачі повільно, але вірно стають несприйнятливими до стандартної реклами - аж надто багато її навколо. Не дивно, що компаніям доводиться знаходити нові способи для того, щоб змусити потенційних клієнтів купувати їхню продукцію. Відомо, що власники «Макдональдс» неодноразово зверталися до зірок хіп-хопу, пропонуючи їм (за гроші, звичайно ж) включити в свої композиції слово «Біг-Мак», але раз по раз спотикався на жорсткий відмову.

Це цікаво: За умовами угоди, відомі репери могли отримувати по 5 доларів за кожен раз, коли їх пісня зі словом «Біг-Мак» звучала б по радіо. Але жоден знаменитий артист не погодився прийняти таку пропозицію.

У 90-х компанія припинила відстежувати число обслужених клієнтів

Вивіска зі словами «більше 99 мільярдів обслужених відвідувачів»

Щорічно протягом декількох десятиліть компанія «Макдональдс» підводила підсумки і підраховувала загальна кількість обслужених за останні 12 місяців клієнтів. Це число постійно зростало, поки не досягло 99,5 млрд. Але в 1994 році керівництво мережі ресторанів швидкого харчування перестало відслідковувати значення цього показника. Боси компанії вирішили, що буде куди простіше просто написати на знаках біля ресторанів «мільярди відвідувачів», ніж встановлювати їх заново щороку.

Філе-о-Фіш і ананасовий Хула-Бургер

рибний бургер

Відомо, що апетитний рибний бургер Філе-о-Фіш з'явився в меню «Макдональдса» не випадково. Він повинен був залучити небажаних католиків, звичайно не споживають м'ясо по п'ятницях, в перший ресторан «Макдональдс», що розташовувався в передмісті Сан-Бернардіно (штат Каліфорнія) і не користувався великою популярністю.

Цікаво, що коли творець Філе-о-Фіш в перший раз представив свій винахід Реймонд Кроку, він був упевнений, що рибний бургер не користуватиметься попитом у американців. Тому кулінар, ім'я якого в історії не збереглося, спробував здивувати людей Хула-Бургером (булочкою з шматочком ананаса). Але його очікування не виправдалися. На думку споживачів, Філе-о-Фіш виявився набагато краще Хула-Бургера, і ананасовий бургер незабаром назавжди зник з меню.

Актори, що виконували роль Рональда Макдональда, брехали дітям про походження їжі

Клоунам не дозволяли їсти продукти з «Макдональдса»

Чи знаєте ви, що Рональда Макдональда засунули на дальній план в рекламі «Макдональдс», коли дослідження вчених показали, що багато людей бояться клоунів? Але кілька десятиліть тому саме цей персонаж був одним з найбільш відомих і улюблених в усіх куточках нашої планети.

Втім, на цьому цікаві факти, пов'язані з персонажем Рональда Макдональда, не закінчуються. Відомо, що актори, що грали його роль, не могли їсти гамбургери або картопля фрі, приготований в «Макдональдсі», тому що це могло зіпсувати нанесений на їх обличчя макіяж. Крім цього, їм забороняли говорити дітям, з чого насправді готують їжу в «Макдональдсах». Якщо якийсь малюк питав, звідки беруться продаються продукти, клоуни говорили, що картопля фрі, гамбургери та інші бургери вирощуються і збираються на спеціальних полях.

Красивим дівчатам - не місце в «Макдональдсі»

Дівчатам забороняють робити макіяж і манікюр, користуватися парфумами і носити спідниці

Це цікаво: Дівчина приємної зовнішності навряд чи отримає право працювати в «Макдональдсі». А якщо менеджери її і візьмуть, то спробують максимально «спотворити». Дівчатам забороняють робити яскравий макіяж, носити ювелірні прикраси, користуватися парфумами, робити манікюр.

Справа в тому, що в 70-х роках минулого століття в ресторанах «Макдональдс» працювали виключно чоловіки. Але незабаром феміністки добилися рівних прав на роботу. Цей факт сильно засмутив керівництво, адже всі прийняті босами компанії зусилля з вибудовування стандартів могли виявитися марними. Тому в компанії прийняли рішення не наймати красунь, а звичайних дівчат одягати в чоловічу форму. Навіть сьогодні носити спідницю мають право тільки дівчата, дослужився до звання старшого менеджера.

Діти - основна цільова аудиторія

«Макдональдс» розглядає дітей як основну цільову аудиторію

У «Макдональдс» широко застосовується система залучення клієнтів через дітей. Керівництво розуміє, що не дорослі приводять сюди своїх дітей, а навпаки - діти дорослих. Тому молодшій віковій групі приділяється максимальна увага. Захоплюючі ігрові майданчики для дітей, організація святкувань іменин по дуже гуманним цінами, роздача приємних бонусів малюкам, які стоять в чергах з батьками, підвищена терпимість з боку обслуговуючого персоналу - всі ці нюанси підтверджують, що компанія слід золотому правилу: «Полюби дитини жінки - і вона полюбить тебе ».

Ще один доказ цього припущення - «Хеппі Міл». У цей комплект, крім стандартних гамбургера, картоплі та напою, включена ще й невелика іграшка. Все це упаковано в яскраву і привабливу коробочку, яка вабить дітей. Відзначимо, що іграшки в основному випускаються серіями. І якщо серія сподобалася вашому чаду - велика ймовірність того, що вам доведеться купити її повністю, тобто ще 8 разів відвідати «Макдональдс».

Все заради збільшення прибутку

Якщо ви не назвете розмір порції - отримаєте найбільшу

У мережі ресторанів «Макдональдс» існує правило, з якого випливає, що якщо клієнт не озвучив розмір порції картоплі фрі, напою, морозива або нагетсів в процесі замовлення, в рахунок слід включити найбільшу. По-перше, це економить час (будь-яке замовлення повинен бути прийнятий не більше ніж за 1 хвилину), по-друге - дозволяє компанії заробляти більше грошей.

Заради збільшення прибутку в завдання касирів також включили необхідність робити клієнтам «підказки». Будь-яка людина, хоча б раз бував в «Макдональдсі», зрозуміє, про що йде мова. Коли ви зробили замовлення, касир в обов'язковому порядку запропонує вам і інші продукти - напої, морозиво, кекси або пиріжки. Як кажуть колишні співробітники мережі фаст-фуду, клієнтам пропонуються страви, час життя яких на «біне», спеціальної підігрівається стійці, закінчується. Дамо невелику пораду: щоб не вислуховувати підказки, досить сказати слово «все», коли ви перерахували все замовлення.

Відзначимо, що співробітники «Макдональдса» ніколи не використовують частку «не», спілкуючись з клієнтами на касі. Дослідження показали, що на подібні пропозиції людина найчастіше автоматично відповідає «ні». Тому касири використовують інші формулювання: «Спробуєте?», «Чи будете?» Або «Візьмете?».

Без спеціальних харчових добавок їжа в «Макдональдсі» була б несмачною

Смак продуктів з «Макдональдса» створюється штучними харчовими добавками

Не секрет, що в гамбургерах, картоплі фрі та інших продуктах «Макдональдса» містяться спеціальні харчові добавки - підсилювачі смаку. А знаєте для чого вони там потрібні? Справа в тому, що основні складові доставляються в ресторани швидкого харчування вже в готовому і порізаному вигляді (навіть солоні огірки), а картопля і м'ясні котлети - в попередньо замороженому. В ході обробки продуктів (консервації і подальшого заморожування) їх природний смак пропадає, так що обійтися без харчових добавок вже ніяк не вийде.

Як підвищити апетит клієнтів?

Холодні напої підсилюють апетит

Керівництво найпопулярнішої в світі мережі швидкого харчування йде на будь-які кроки, щоб збільшити свій прибуток. Зокрема, з цією метою вони намагаються всіляко впливати на клієнтів, щоб підвищити їх апетит. Логіка проста: чим більше голодним відчуває себе гість, тим більше продукції він замовить.

По-перше, варто звернути увагу на кольори, які використовуються в інтер'єрі ресторанів «Макдональдс» - тобто, жовтий і червоний. Фахівці стверджують, що саме вони підвищують апетит.

Це цікаво: Чи помічали ви, що гарячі напої в «Макдональдсі» коштують досить дорого? Цьому є просте пояснення. Вчені з'ясували, що холодні напої, споживані під час їжі, підсилюють апетит. Тому «Кока-Колу», «Спрайт», «Фантом" або соки в «Макдональдсі» подають з льодом. Гарячі ж напої не надають подібного впливу на організм. Тому було вирішено просто сильно завищити їх ціну. Добре ще, що чай і кава взагалі залишилися в меню!

Але і це ще не все! Чи звертали ви увагу на те, що біля стійок чітко відчуваються запахи готується їжі, що провокують посилене слиновиділення? Можливо, ви здивуєтеся, що на ваші рецептори нюху впливають звичайні ароматизатори для повітря, які виробляються компанією International Flavours and Fragrance. Використовуються 3 аромату: смажений бекон з цибулею, смажену картоплю і свіжий хліб.

Не секрет, що американці - нація, більше інших страждає від ожиріння і проблем, спровокованих надмірною вагою. У той же час саме в США фастфуди неймовірно популярні. Збіг? Навряд чи. По суті, всі ресторани «Макдональдс» - маленькі гвинтики величезного і ідеально налагодженого механізму, службовця для збагачення власників компанії. І все це ще можна було б зрозуміти, якби в гонитві за грошима керівництво найпопулярнішою мережі ресторанів швидкого харчування на планеті не забувало про те, що пропоновані людям продукти повинні бути якісними і здоровими.

Якщо навіть ця історія не викликає у вас підозру, може, ви стурбовані тим фактом, що їду з «Макдональдса», виставлену на свіже повітря, не їдять ні мухи, ні жуки?
Що може бути шкідливіше «Біг-Мака»?
А знаєте, що найдивніше?
Тому касири використовують інші формулювання: «Спробуєте?
», «Чи будете?
» Або «Візьмете?
А знаєте для чого вони там потрібні?
Як підвищити апетит клієнтів?
Це цікаво: Чи помічали ви, що гарячі напої в «Макдональдсі» коштують досить дорого?
Чи звертали ви увагу на те, що біля стійок чітко відчуваються запахи готується їжі, що провокують посилене слиновиділення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация