15 зовнішніх і внутрішніх загроз економіці Росії

Стан економіки Росії, незважаючи на всі її незліченні природні багатства і величезні території, є близьким до катастрофічного вже зараз
Стан економіки Росії, незважаючи на всі її незліченні природні багатства і величезні території, є близьким до катастрофічного вже зараз. Нагадаю, спад російського ВВП в другому кварталі 2015 року прискорився більш ніж удвічі - до 4,6% після спаду на 2,2% в першому кварталі. як заявив в минулий четвер міністр економічного розвитку РФ Улюкаєв, в третьому кварталі він очікує падіння на 4,5%, а в четвертому - на 3,9%. За підсумками року буде близько мінус 4%.

Також в Росії зараз б'є рекорди інфляція, падають реальні доходи населення (чого не було останніх 15 років), скорочуються резерви, йде відтік капіталу і т. Д., І т.п.

Однак в майбутньому - в короткостроковій, середньостроковій і навіть довгостроковій перспективах - ситуація в російській економіці напевно буде лише погіршуватися. На що вказують в сукупності відразу 15 негативних для Росії зовнішніх і внутрішніх факторів.

зовнішні загрози

  1. Захід

Західні санкції проти Росії за агресію щодо України, звичайно ж, завдали і продовжують завдавати найпотужніший шкоди економіці РФ. Діють вони зараз, і продовжиться їх дію ще довго.

Як заявили Меркель і Олланд після недавньої зустрічі «Нормандської четвірки» в Парижі, санкції проти Росії можуть бути послаблені тільки після повного виконання нею всіх пунктів досягнутих угод. При цьому ясно, що Путін, принаймні, найближчим часом повертати Україні контроль на кордоні, виводити своїх військових і своє озброєння з Донбасу не збирається. Відповідно, ніякі вибори на окупованій території неможливі, і, отже, санкції проти Росії будуть зберігатися.

Якщо ж Путін надумає, раптом, посилити ескалацію, то, як попередили раніше на Заході, санкції відразу ж будуть посилені.

  1. Донбас

Окупований Донбас лежить важким тягарем на російському бюджеті. Москва змушена витрачати великі гроші на своїх найманців-бандитів, на утримання влади так званих ДНР-ЛНР, на «гумконвоі», на пенсії і т. Д.

Як, зокрема, недавно розповіло агентство Bloomberg з посиланням на достовірні джерела, тільки на виплати пенсій пенсіонерам в так званій республіці ДНР з російського бюджету щомісяця виплачується близько 40 млн дол .

  1. Крим

Також багато грошей з держскарбниці Росії доводиться витрачати на окупований Крим. Мало того, що на півострові грандіозно провалені два останніх відпускних сезону (адже туди ніхто не хоче їхати), так ще нинішня кримська влада настільки грузнути в корупції і некомпетентності, що вже навіть так званий глава Криму Аксьонов (кримінальна кличка - Гоблін) вирішив недавно влаштувати «тотальну зачистку» тамтешніх чиновників.

Ще з російського бюджету йдуть чималі кошти на будівництво керченського мосту, додаткових ліній передачі електроенергії, поліпшення роботи поромної переправи і т. Д. При цьому нещодавно кримські татари спільно з Правим сектором повністю заблокіроваліКрим з боку материкової України, а в найближчому майбутньому вони мають намір також відключити Крим від електроенергії і заблокувати морське сполучення з островом.

Крім того, як твердо пообіцяли керівники США і ЄС, санкції проти Криму і проти Росії за його анексію збережуться до тих пір, поки півострів не буде повернений Україні.

  1. Сирія

Останнім часом Москві доводиться все більше витрачатися на військову авантюру в Сирії. Причому, цілком можливо, що російська влада скоро будуть змушені вступити там і в сухопутну війну.

Нещодавно голова комітету Держдуми РФ з оборони адмірал Комоєдов заявив про те, що для посилення сирійських урядових військ може бути створена і направлена ​​в регіон «добровольча бригада». А для фінансування таких найманців доведеться витрачати великі гроші з російського бюджету.

загрузка ...

Крім того, поза всяким сумнівом, в майбутньому стане наростати число жертв серед російських військових в Сирії (недавно Аль-Каїда навіть призначила ціну за «скальп» російського солдата). Тому будуть збільшуватися витрати на виплати сім'ям загиблих і лікування поранених росіян, транспортування вантажів 200, похорон і т. П.

До того ж, через Сирію Росія ризикує заробити додаткові санкції від Заходу.

  1. Іран

Іран і "шістка" міжнародних учасників переговорів 14 липня нинішнього року досягли історичної угоди про врегулювання багаторічної проблеми іранського атома. Через що Іран тепер стає потужним конкурентом Росії на світовому енергетичному та інших ринках.

Як писала в зв'язку з цим російська газета «Коммерсант», російські експерти переконані : Москві розв'язка "іранського вузла" не обіцяє нічого хорошого, так як після зняття міжнародних санкцій Іран стане чи не основним конкурентом Росії на енергетичних ринках і почне активно зближуватися з країнами Заходу.

А, нагадаю, у вересні, Іран приступив до попередніми переговорів з європейськими нафтовими компаніями Total, Eni і Saipem про їхню участь в розробках родовищ в Перській затоці.

  1. Китай

Китай також активно займається останнім часом, що витісняє Росію з світових ринків. Причому, як розповіла в серпні «Голосу Америки» провідний дослідник Інституту Брукінгса Лілія Шевцова, в тандемі з Китаєм Росія приречена бути «Приниженою і ображеною». На її думку, політика, заснована на кардинальному переорієнтуванні Кремля з Заходу на Схід, «містить кілька елементів фантастичного провалу».

Крім того, всупереч брехливих тверджень Путіна, китайські інвестори не хочуть інвестувати в Росію, китайські банки підтримують західні санкції проти російських банків, а поставки російського газу до Піднебесної незабаром стануть збитковими для Москви.

Загалом, очевидно, що чим більше Росія буде слабшати, тим сильніше її буде «тиснути» Китай за всіма економічними напрямами.

  1. Туреччина

Справи у Росії з Туреччиною не склалися вже давно. Про що переконливо свідчили неуспіхи Кремля в переговорах по «Турецькому потоку».

А в четвер, 8 жовтня, президент Туреччини Ердоган взагалі пригрозив Путіну , Що Туреччина повністю припинить закупівлю російського газу, та ще відмовить Росії в участі в будівництві АЕС «Аккую».

Всі ці погрози Туреччини, швидше за все, втіляться в життя, внаслідок чого російська економіка зазнає колосальних втрат (Туреччина є другим після Німеччини споживачем російського газу).

  1. Україна

У вересні були, нарешті, введені і українські санкції проти Росії. В списку санкцій були внесені 105 юридичних осіб та 388 фізичних з Росії та України (здебільшого на окупованих територіях в Донбасі і Криму). Офіційний Київ вніс до списку авіаційні компанії РФ, суднобудівні, банківські установи, військово-промислові центри і телеканали.

Звичайно, українські санкції в порівнянні із західними набагато слабкіше для Росії. Проте, певної шкоди російській економіці вони теж завдадуть. Уже, зокрема, почали зазнавати втрат російські авіакомпанії.

  1. світ

Обвал світових сировинних ринків продовжиться і поглибиться. Такий прогноз нещодавно оголосили провідні інвестбанки .

За словами аналітика по emerging markets Morgan Stanley Рушір Шарми, інвесторам варто готуватися до "довгої зими". Експерт прогнозує збереження "ведмежого" тренда в сировинному секторі на роки вперед і падіння цін на нафту до $ 35 за барель. Прогноз же Goldman Sachs для нафтового ринку ще більш похмурий: експерти не виключають падіння цін на нафту до $ 20 за барель, вважаючи ринок істотно перенасиченим. Причому, головний аналітик Goldman Sachs по сировинному сектору Джеффрі Каррі вважає, що низькі ціни на нафту збережуться протягом наступних 15 років.

Навряд чи потрібно говорити, що дані прогнози є просто жахливими для російської економіки, яка дуже сильно залежить від експорту енергоносіїв, металів та іншої сировини.

  1. транстихоокеанський партнерство

5 жовтня США і 11 держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону досягли підсумкової угоди по створенню транстихоокеанський партнерства (Trans Pacific Partnership, ТТП). Домовленість передбачає в тому числі створення зони вільної торгівлі, яка охоплює приблизно 40% глобального ВВП і близько третини світового торгового обороту. Крім США в партнерство увійшли Австралія, Бруней, В'єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур, Чилі та Японія.

При цьому, як повідомили днями експерти московського Центру міжнародної торгівлі (ЦМТ), які вивчили відповідну статистику International Trade Centre (структура СОТ і ЮНКТАД), частина російського експорту, що йде в країни транстихоокеанський партнерства (ТТП), виявиться в зоні ризику через неминучою переорієнтації торговельних потоків. Якщо подивитися тільки на найбільші п'ять-шість статей російського експорту в кожну з 12 країн ТПП, то виявиться, що в зоні ризику знаходяться товари на $ 5 млрд на рік (за даними за 2014 року), випливає з даних ЦМТ.

  1. ЮКОС

Ще в червні поточного року на підставі вироку Гаазького арбітражу у справі ЮКОСа почалися арешти російських держактивів в Бельгії, Австрії, Франції та інших країнах.

Надалі ж заарештовувати російське державне майно будуть на тільки в країнах Європи, але також в США, Канаді, Японії, Австралії та інших нормальних державах. При цьому, на думку експертів, вартість арештованого російського майна може багаторазово перевищити $ 50 млрд .

  1. малайзійський Boeing

Рада з безпеки (СБН) Нідерландів має 13 жовтня опублікувати доповідь про причини трагедії з рейсом MH17. При цьому немає ніяких сумнівів, що в ньому буде доведена вина Путіна в цій трагедії - що малайзійський літак був збитий в минулому році над Донецьком російським «буком», які обслуговує російськими військовими.

Зокрема, США впевнені , Що доповідь про причини катастрофи Boeing на сході України підтвердить їхню позицію з питання винних у цій трагедії (Росії і Путіна). Про це у вівторок заявила помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд.

Москва, звичайно ж, не визнаватиме справедливість висновків даної доповіді. У зв'язку з чим обурений демократичний світ, швидше за все, не тільки зробить нев'їзним Путіна, але і введе додаткові санкції проти Росії - в тому числі, економічні.

внутрішні загрози

  1. корупція

Тотальна корупція, створена в Росії головним злодієм і шахраєм цієї країни Путіним, завжди наносила величезний шкоду російської економіки. Однак протягом 2000-2014 років вона «компенсувалася» ростом економіки РФ, що відбувалося не завдяки, а всупереч Путіну. Головною причиною відносної «успішності» російської економіки в останні 15 років було стрімке зростання світових цін на енергоресурси.

Зокрема, в 1998-1999 роках світові ціни на нафту опускалися до відміток 8-10 дол за барель, а наприклад, влітку 2014 року ціна нафти еталонної марки Brent досягала 115 дол за барель.

Н про потім почалося стрімке падіння ціни (на цю хвилину - 9 жовтня, 10.12 за київським часом - ціна Brent дорівнює 53,5 дол за барель). Так що цей «компенсатор» від корупції для російської влади втрачено. Причому, надовго.

  1. невдоволення народу

У Росії останнім часом стрімко росте число незадоволених владою громадян. Як випливає зі свіжого аналітичного матеріалу, підготовленого експертами Російської академії народного господарства і державної служби (РАНХиГС), росіяни все більше усвідомлюють, що насуваються на них негативні перспективи: кількість громадян, що дивляться в майбутнє з упевненістю, до осені різко скоротилося.

При цьому є реальна загроза, що вже в самий найближчий час в Росії почнуться масові протестні акції. Наприклад, директор Інституту соціального аналізу і прогнозування РАНХиГС Тетяна Малєва попередила, що вже цієї осені в Росії можливі масові соціальні потрясіння .

Коли ж вони дійсно почнуться, то негативно позначиться це і на російській економіці.

  1. Путін

Звичайно, головною загрозою для російської економіки і взагалі Росії є її нинішній президент Путін. Зараз, зберігаючи ще свої війська і найманців в Україні, він почав також військову авантюру в Сирії. Але не можна виключати, що цей маніяк незабаром пошле російських військових ще в Ірак або Афганістан, а то і взагалі в країни Прибалтики, Польщу або Фінляндію.

Наскільки Путін неадекватний, він переконливо продемонстрував всьому світу в березні нинішнього коли. коли таємниче зник аж на десять днів, а потім, з'явившись, навіть нікому нічого не пояснив ...

Ось такі страшні перспективи вимальовуються зараз перед економікою Росії. Причому, як бачимо, вина за більшість з перерахованих негативних факторів лежить на Путіні. У зв'язку з чим хочеться задати йому питання, дуже схожий на ним же недавно озвучене в залі ООН вигук: чи розумієш ти, Путін, взагалі, що ти накоїв ?!

Економіка від Пророка

У зв'язку з чим хочеться задати йому питання, дуже схожий на ним же недавно озвучене в залі ООН вигук: чи розумієш ти, Путін, взагалі, що ти накоїв ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация