15 найуспішніших російських фільмів в міжнародному прокаті

  1. 15. « Серпень. восьмого »(2012, закордонні збори - 2,56 мільйона доларів)
  2. 14. « метро »(2013, закордонні збори - 3 мільйони доларів)
  3. 13. « Висоцький. Спасибі, що живий »(2011, закордонні збори - 3,5 мільйона доларів)
  4. 12. « повернення »(2003, закордонні збори - 3,5 мільйона доларів)
  5. 11. « Адмірал »(2008, закордонні збори - 3,6 мільйона доларів)
  6. 10. « Курочка Ряба "(1994 закордонні збори - 4 мільйони доларів)
  7. 9. « стомлені сонцем »(1994, закордонні збори - 4 мільйони доларів)
  8. 8. « сніжна королева »(2012, закордонні збори - 4,3 мільйона доларів)
  9. 7. « Вій »(2014 року, зарубіжні збори - 4,95 мільйона доларів)
  10. 6. « Іронія долі. продовження »(2007, закордонні збори - 5,7 мільйона доларів)
  11. 5. « російський ковчег »(2002, закордонні збори - 6 мільйонів доларів)
  12. 4. « Денна варта »(2006, закордонні збори - 6,9 мільйона доларів)
  13. 3. « Сибірський цирюльник »(1998, закордонні збори - 8,6 мільйона доларів)
  14. 2. « Сталінград »(2013, закордонні збори - 16,4 мільйона доларів)
  15. 1. « Нічна варта »(2004, закордонні збори - 17,7 мільйонів доларів)

За перший уїк-енд прокату в Південній Кореї новий російський мультфільм « Снігова королева 2: Перезаморозка »Заробив 1,3 мільйона доларів. Чи не суперблокбастерний, але вражаючий результат. Особливо в країні, розпещеної захоплюючій далекосхідної анімацією (і не менш захоплюючою західної). А що ж інші російські стрічки? Кому з них вдалося пробитися на іноземні ринки і забрати звідти більше ніж пару-трійку доларів? Порившись в доступних нам фінансових свідках, ми склали хіт-парад російських картин, які найбільше заробили за межами Росії.

Відзначимо, що в цей список потрапили тільки стрічки з переважно вітчизняної знімальною групою, а не спільні картини на кшталт «Мачете вбиває» і «Монгола», над якими працювало лише кілька наших кінематографістів (нехай і на ключових посадах начебто режисера і продюсера).

15. « Серпень. восьмого »(2012, закордонні збори - 2,56 мільйона доларів)

Автори цього військового блокбастера витратили чимало сил на спроби переконати журналістів, що «Август. Восьмого »розповідає про простих людей, які страждають під час бомбардувань і перестрілок, а не пропагує російське бачення« п'ятиденної війни »2008 року. Але шило в мішку було не приховати, і спроби прокату фільму за межами Росії зустрічали шалений опір всіх, хто хотів висловити солідарність з грузинськими військами, героїчно отбівшімі неспровоковане російське вторгнення (саме так події війни були представлені в багатьох західних ЗМІ). На Україні, наприклад, прокат «Августа» був заборонений після скарги нацистської партії «Свобода» на те, що фільм «розпалює ненависть до братнього грузинського народу». Здавалося, міжнародний прокат стрічки не відбудеться. Однак братський китайський народ допоміг північній рідні, і фільм Джаника Файзієва заробив в Піднебесній левову частку своєї закордонної каси. У Росії, нагадаємо, «Август» зібрав майже 10 мільйонів доларів.

14. « метро »(2013, закордонні збори - 3 мільйони доларів)

З огляду на те, які почуття відчувають до російським і росіянам в багатьох країнах світу, «Метро» мало стати міжнародним хітом. Глядачі всієї планети повинні були будуватися в черзі, щоб побачити, як москвичі гинуть, коли в метро трапляється катастрофічний потоп. Будуються ж люди в черзі, щоб побачити, як гинуть американці в голлівудських фільмах-катастрофах! А якщо серйозно, то «Метро» Антона Мегердічева було гідно більшого, ніж три мільйони зарубіжних доларів, переважно зароблених в Китаї і на Україні. Хоча це, звичайно, не був «катастрофічний фільм» американського розмаху, і велика частина екранного часу була витрачена на аж ніяк не спецеффектних сцени. Що ж, зате в Росії картина зібрала понад 12 мільйонів доларів.

13. « Висоцький. Спасибі, що живий »(2011, закордонні збори - 3,5 мільйона доларів)

Висоцький, звичайно, вже тридцять років як не живий. Але це за документами. У пам'яті своїх шанувальників, деякі з яких народилися вже після його смерті, знаменитий актор, поет і співак все ще живий. Живий настільки, що російські глядачі мало не двері зносили, щоб побачити, м'яко кажучи, не найкращу в світі замальовку-байопік Петра Буслова (саме «замальовку» - на повноцінний, глибокий байопік стрічка ніяк не тягнула). Картина зібрала у вітчизняному прокаті 27,5 мільйона доларів і волала палкі суперечки про те, хто ховався під маскою музиканта (зараз ми знаємо, що Висоцького в основному зіграв Сергій Безруков). Чи не забула російську мову публіку з країн колишнього СРСР стрічка також захопила, і завдяки їй сумарні збори стрічки зашкалили за 30 мільйонів доларів.

12. « повернення »(2003, закордонні збори - 3,5 мільйона доларів)

Мало хто з сучасних російських режисерів може похвалитися таким художньо сильним і таким комерційно успішним дебютом, як Андрій Звягінцев. Саме комерційно успішним - знята за 400 тисяч доларів сімейна драма зібрала в світі більше 4 мільйонів доларів. Велика їх частина була зароблена в прокаті західних країн. У США, наприклад, глядачі заплатили 500 тисяч доларів на можливість подивитися на Костянтина Лавроненко, а в італійських кінотеатрах стрічку подивилися 175 тисяч осіб. Хоча для такого кіно головна нагорода - це престижні фестивальні призи, і Звягінцев напевно був щасливий, коли «Повернення» удостоїлася «Золотого лева» МКФ у Венеції і ще чотирьох нагород того ж фестивалю.

11. « Адмірал »(2008, закордонні збори - 3,6 мільйона доларів)

У критиків свого часу знайшлося чимало невтішних слів на адресу двогодинний епопеї про морське офіцера Олександра Колчака, який до революції брав участь в географічних експедиціях, а у час Громадянської війни став одним з ватажків білого руху (в 1919 році він навіть був оголошений Верховним правителем Росії) . Однак російські збори в 34,5 мільйона доларів показали, що антибільшовицький пафос у поєднанні зі зворушливою любовною історією і знаменитими акторами відмінно продається і навіть окупається - витрати на фільм склали близько 20 мільйонів доларів. З іноземних глядачів прокатників порадували тільки українці. 750 тисяч жителів України побачили в кіно, як Колчак відбивався від комуністів.

10. « Курочка Ряба "(1994 закордонні збори - 4 мільйони доларів)

Пам'ятайте таке кіно? Ми, чесно кажучи, насилу його згадали, коли знайшли відомості про його зборах. Фарсова комедія Андрія Кончаловського про вдачі російського села, тільки що перестала бути радянською, - кіно, яке хочеться стерти з пам'яті і ніколи про нього не думати. Тому що сперечатися з ним неможливо - ідейний бардак після краху СРСР справді був страшний, і речі в країні творилися страшні. Куди більш страшні, ніж події, які розгортаються в колишньому колгоспі, коли одна з курей зносить золоте яєчко. Російський прокат в той час віддав кінці, але Кончаловський був добре відомий на Заході. Тому «Курочка Ряба» брала участь в основному конкурсі Каннського фестивалю і непогано заробила в прокаті Західної Європи.

9. « стомлені сонцем »(1994, закордонні збори - 4 мільйони доларів)

Такі різні, і все ж вони поруч! У 1994 році брати-режисери Андрій Кончаловський і Микита Михалков випустили по значимого фільму, і їхні картини приблизно однаково заробили в європейському прокаті. Було, однак, і важлива відмінність. Якщо «Курочка Ряба» зараз згадується насилу, то «Стомлені сонцем» ми числі серед кращих пострадянських картин. І аж ніяк не тому, що вона отримала «Оскар» і приз журі Каннського фестивалю. «Стомлені сонцем» розповідає о сталінські репресії, але вона також нагадує, що серед репресованих були кати і мерзотники, І об'єктивний погляд те, що трапилося дозволив Михалкову зняти цікаву, складну, що не зводиться до штампів психологічну і політичну драму.

8. « сніжна королева »(2012, закордонні збори - 4,3 мільйона доларів)

Нинішні прокатні успіхи «Снігової королеви 2» - це продовження досягнень першої серії, яка при бюджеті в 7 мільйонів доларів заробила у світовому прокаті 12 мільйонів доларів. При цьому, як і зараз, найбільший інтерес мультфільм за мотивами казки Андерсена викликав у країнах, як правило, не з'являються в прокатних переліках наших картин. Так, в Південній Кореї «Снігову королеву» подивилися 277 тисяч глядачів, у Бразилії - 135 тисяч, в Польщі - 125 тисяч, а в Туреччині - 81 тисяча. Ну і, звичайно, українці теж здорово допомогли московським продюсерам і воронезьким аніматорам «Королеви».

7. « Вій »(2014 року, зарубіжні збори - 4,95 мільйона доларів)

Як нам доводилося писати, у запрошення британського актора Джейсона Флемінга на головну роль в російському трилері «Вій» були вагомі художні підстави. Подібні стрічки тільки виграють від того, що в центрі подій опиняється абсолютний «чужак», і українську або російську персонажі не змогли б замінити європейця, який опинився в глухий прикарпатської селі. Але, звичайно, в першу чергу Флемінга наймали, щоб забезпечити «Вія» повноцінний міжнародний прокат, і від картини чекали, що вона поб'є всі рекорди в цій категорії для російського кіно. Однак, по наявним у нас даними, рекорд не вийшов. Як і можна було припустити, вільна фантазія на гоголівські мотиви зацікавила тільки глядачів в Росії і на Україні. Що ж, принаймні, у нас «Вій» став хітом - 34 мільйони доларів, четвертий результат в річному бокс-офісі (після трьох голлівудських блокбастерів).

6. « Іронія долі. продовження »(2007, закордонні збори - 5,7 мільйона доларів)

Чи варто було знімати сиквел «Іронії долі»? Відповідь залежить від того, як ви розумієте кіно. Якщо ви вважаєте, що кіно - це перш за все мистецтво, то, звичайно, до новорічного шедевру Ельдара Рязанова не можна було торкатися. Тим більше через 30 років після його виходу. Якщо ж ви вважаєте, що кіно - це в першу чергу бізнес, то, звичайно, Костянтин Ернст і Тимур Бекбамбетов зобов'язані були нажитися на ностальгії і випустити картину, яка передбачувано зібрала грандіозні для російського прокату 50 мільйонів доларів. Зарубіжні збори «Іронії» на тлі цього рекорду були не дуже вражаючими, але 5,7 мільйона доларів - не фунт ізюму. Особливо коли збираєш їх або в маленьких, або в бідних країнах колишнього СРСР.

5. « російський ковчег »(2002, закордонні збори - 6 мільйонів доларів)

У західних кіноманів фільм Олександра Сокурова свого часу викликав культурний шок. У той час як інші режисери пишаються складними безперервними кадрами довжиною в кілька хвилин, Сокуров зняв одним дублем півторагодинну картину, протягом якої камера «проходить» по 33 залах Ермітажу і «помічає» дві тисячі акторів і учасників костюмованої масовки. Це одне з найбільших технічних досягнень світового кіно. Але чи є картина також художнім досягненням? Це питання можна обговорювати нескінченно. Ми лише констатуємо, що в Росії химерна стрічка про трьох століттях російської історії викликала куди менший інтерес, ніж на Заході, і у нас в кіно «Ковчег» практично не йшов. Всі його прокатні збори - зарубіжні.

4. « Денна варта »(2006, закордонні збори - 6,9 мільйона доларів)

Цікаво, що саме завадило іноземним глядачам з'явитися на покази сиквела «Нічного Дозору»? Чому рекордне досягнення "Нічного Дозору» не було повторено? Може, зарубіжної публіці наше фентезі здалося занадто дивним і незрозумілим? Або тріумф першого «Дозору» був неповторним і незбагненним сплеском інтересу до російського кіно? Як би там не було, цифри говорять самі за себе. В одній тільки Німеччині «Денний Дозор» подивилося у вісім разів менше людей, ніж першу картину за мотивами книг Сергія Лук'яненко. А адже Тимур Бекмамбетов так старався - навіть Останкінську телевежу зніс! Зрозуміло, понарошку. Втім, майже 7 мільйонів доларів - це теж чудовий результат. І, звичайно, зароблені другим «Дозором» в Росії 32 мільйони доларів цілком компенсували неувага до картини іноземців.

3. « Сибірський цирюльник »(1998, закордонні збори - 8,6 мільйона доларів)

"Він росіянин. Це багато що пояснює". Ось вже дійсно. В якій країні зважилися б ухнути 35 мільйонів доларів на кіно, яке толком ніде було показувати? Адже старий прокат до 1998 року вже віддав кінці, а новий прокат тільки почав складатися. Звичайно, ексцентричний історичний епік Микити Михалкова можна було показати по ТБ. Але знімався-то він для великого екрану і для потужної звукової системи! Утім, чого вже тепер переживати ... Що зроблено, то зроблено. По крайней мере, іноземці (перш за все французи) змогли оцінити «Цирульника» у всьому його блиску. У Росії ж стрічка зібрала всього 2,6 мільйона доларів. І спровокувала чимало запеклих дискусій про суть фільму, про сенс нашого кінематографа і про те, як краще було б витратити 35 мільйонів «зелених».

2. « Сталінград »(2013, закордонні збори - 16,4 мільйона доларів)

Який все-таки величезний шлях пройшла наша кіноіндустрія з часів «Сибірського цирульника»! В 1998 року лише божевільний міг очікувати, що 35-мільйонна стрічка окупиться в Росії. А всього 15 років по тому Федір Бондарчук зняв набите спецефектами військове кіно, і його 30-мільйонний блокбастер заробив в Росії 52 мільйони доларів. Тобто він окупився, навіть якби за кордоном «Сталінград» ніхто не побачив. Однак його побачили. Картину подивилися майже 2 мільйони китайців й майже 600 тисяч українців. Також «Сталінград» заробив мільйон доларів в обмеженому (дуже обмеженому) американському прокаті. Все це разом забезпечило стрічці майже 70-мільйонні світові збори. Відмінний результат! От би ще фільм був бездоганним ...

1. « Нічна варта »(2004, закордонні збори - 17,7 мільйонів доларів)

Багато голлівудських стрічки заробляють половину своїх світових зборів на батьківщині, а другу половину - за кордоном. У Росії такий розклад здається неможливим. Хіба що для картини, яка знайде дуже обмежений попит як «тут», так і «там». Однак «Нічний Дозор» в 2004 році показав, що це не неможливо. Картина Тимура Бекбамбетова заробила 33 мільйони доларів, і лише половину з них заплатили вітчизняні глядачі. У Німеччині, наприклад, стрічку побачили майже 600 тисяч осіб, а в Іспанії - майже 450 тисяч. У Штатах же «Нічний Дозор» заробив 1,5 мільйона доларів. Неймовірне досягнення для фільму за мотивами книги, просоченої «російським духом» (незважаючи на формальне спорідненість із західними фентезі). Легко зрозуміти, чому саме з «Нічного Дозору» відраховується нова, блокбастерного епоха російського кіно.

Залишайтеся з нами на зв'язку і отримуйте свіжі рецензії, добірки і новини про кіно першими!
За перший уїк-енд прокату в Південній Кореї новий російський мультфільм «   Снігова королева 2: Перезаморозка   »Заробив 1,3 мільйона доларів Яндекс Дзен | Instagram | Telegram | Твіттер

А що ж інші російські стрічки?
Кому з них вдалося пробитися на іноземні ринки і забрати звідти більше ніж пару-трійку доларів?
Але чи є картина також художнім досягненням?
Чому рекордне досягнення "Нічного Дозору» не було повторено?
Може, зарубіжної публіці наше фентезі здалося занадто дивним і незрозумілим?
Або тріумф першого «Дозору» був неповторним і незбагненним сплеском інтересу до російського кіно?
В якій країні зважилися б ухнути 35 мільйонів доларів на кіно, яке толком ніде було показувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация