15 найвитонченіших психологічних тортур (+ Фото)

Кажуть, що пілоти ВПС США після Корейської війни масово проходили тренування, в ході яких їх навчали протистояти психологічному впливу противника.

Ще кажуть, що психологічні тортури куди дієвіше тортур тілесних: людська психіка ще довго відновлюється після такого впливу ... А ще кажуть, що в ЦРУ розробили цілу систему "нетелесного впливу". Ось лише деякі приклади з "Звіту про тортури".

Комітет з розвідки Сенату США в 2014 році опублікував скорочену версію свого дослідження про використання тортур в ЦРУ. У представленому громадськості документі міститься 528 сторінок, що описують «посилені техніки допиту» ЦРУ.
Методи психологічного і фізичного впливу на ув'язнених були розроблені психологами, раніше співпрацювали зі Школою виживання в надзвичайних умовах ВВС США.
Згідно Центру дослідження прав людини Північної і Південної Америки, психологічні тортури повинні відповідати наступним чотирьом критеріям:
1. Страждання;
2. Покарання;
3. Загальна тривалість;
4. Відсутність прямого фізичного насильства.

Недостача сну

Недостача сну

Позбавлення сну є одним із видів катувань, коли ув'язненого позбавляють сну протягом тривалого часу. Сон має життєво важливе значення для людей і тварин. Поки неясно, як довго людина може не спати. Сьогодні встановлений рекорд належить Ренді Гарднера, який не спав протягом 264,4 годин без використання стимуляторів.
Методи, що позбавляють сну, включають гучну вибухову музику, яскраві стробоскопи, і приміщення людини на щаблі п'єдесталу, з якого, падаючи, він отримує електричний розряд ... Після закінчення певного періоду часу без сну починаються галюцинації. Якщо недолік сну стає постійним протягом декількох місяців, це призводить до психічних захворювань.
Інші, більш легкі, наслідки можуть включати в себе погіршення емоційного стану. Девід Дінджес, професор психології і директор відділу по експериментальної психіатрії в Університеті Пенсільванії, стверджує, що "коли людину позбавляють сну, він перестає відчувати позитивні емоції. Він може стверджувати, що він щасливий - але при цьому насправді він не відчуває нічого ".

остракізм

Громадський осуд є формою психологічного катування, що йде своїм корінням в середні віки. Пам'ятаєте вислів "ганебний стовп"? Перша згадка цього пристрою датується 1 274 роком. Так що у цих тортур довга історія.
Ганебний стовп з отворами для голови і рук людини встановлювали в самому людному місці: на торговій площі або біля ратуші. Це дозволяло принижувати винного, лаяти його, кидати в нього каміння і навіть деколи бити.
Цікавий випадок стався в 1703 році, коли Даніель Дефо був засуджений до "ганебного стовпа" за наклеп. Проте, громадська думка про нього, як про героя, було так високо, що його закидали квітами, а не брудом або екскрементами.

За часів, коли ще Саддам Хусейн був при владі, однією з найвідоміших в'язниць в світі була Абу-Грейб. Після того, як Хусейн був повалений, там розмістилася військова в'язниця США. Виявилося, що службовці армії США знущалися над полоненими іракцями. Вибухнув загальнонаціональний скандал і одинадцять солдатів були засуджені за злочини.
Одним із видів катувань, використовуваних в Абу-Грейб, стала вимушена нагота. Ув'язнених чоловіків насильно роздягали і змушували перебувати перед іншими в чому мати народила.
В арабській культурі нагота і оголення перед іншими принизливі для чоловіків.

ізоляція

ізоляція

Одним з улюблених прийомів психологічного тиску є тривала ізоляція ув'язненого. Колишній в'язень, Гайрат Бахир, згадував:
- Якщо ви не співпрацюєте, вони вас закривають в довгому, як труну, ящику, де немає кисню. Немає світла. Ви відчуваєте, ніби вас заживо поховали.
Ізоляція, або одиночне ув'язнення використовується в деяких в'язницях США.
Які наслідки такого висновку для людини? У сумнозвісному досвіді "яма відчаю" над макаками, проведеному в 1950-х роках, психолог Гаррі Харлоу встановив, що через день або два тварини "ставали глибоко неспокійними, байдужими або тривожними. Бродили по клітці, калічачи себе чи безумно розгойдувалися з боку в бік, що не відгукуючись ".

звук

Звукова катування використовується для впливу на ув'язнених за допомогою гучної музики або білого шуму. У порівнянні з фізичними тортурами, так звані тортури "без дотику" можна було б вважати більш гуманним, але вони не менш ефективні.
Подібно ганебного стовпа, звукові тортури мають довгу історію - скажімо так, нам відома ацтекська форма катування під назвою "свисток смерті".
Плейлист ЦРУ частенько містить в собі такі сингли, як Enter Sandman гурту Metallica, хіт Rage Against the Machine - Killing in the Name Of або навіть Deicide і їх незабутній F * ck Your God. А найпопулярніша пісня в Гуантанамо? - "Я тебе люблю" від Барні.
У школі виживання в важких умовах безперервно звучать "Кроки" Редьярда Кіплінга.
Сержант Марк Хедселл з компанії "Психологічні операції" стверджує, що якщо людина ніколи не слухав важкий метал, він не в змозі витримати добу безперервно з цією музикою - "мозок і тіло починають втрачати свої функції. Хід думок сповільнюється і воля зламана ".

Маніпуляції з лікарськими препаратами

Вживання наркотиків, особливо галюциногенів, було частенько використано в психологічних тортурах. У сумно відомій програмі під назвою Project MK-ULTRA, ЦРУ експериментувало з контролем розумової діяльності. Ці експерименти містили наркотики, щоб "послабити волю індивіда за допомогою контролю над розумовими операціями."
МК означає, що проект був організований для технічних служб ЦРУ, в той час як "Ультра" зазвичай використовується для позначення секретних даних розвідки часів Другої світової війни.
Найбільш поширений препарат - LSD, хоча агентство також експериментували з розробкою сироваток правди. Власний веб-сайт ЦРУ дає звіт про типах препаратів, які використовуються для встановлення істини: різних сироваток, в їх числі скополамін і різні барбітурати.
- Немає такого чарівного кошти, як в кіно. Барбітурати, знижуючи захисні механізми, іноді можуть бути корисні при допиті, але навіть в найкращих випадках вони викликатимуть ілюзії, фантазії, перекручену мову і т.д.

фальшива смерть

фальшива смерть

Пам'ятайте, як великий російський письменник Федір Михайлович Достоєвський описував свої переживання, коли очікував страти, в останній момент змінив на посилання? Це переживання змінило все його життя ...
До сих пір цей вид психологічного впливу вважається одним з украй дієвих і широко застосовується на практиці в різних країнах. Від інсценування розстрілу і повішення до часткового "удушення" або "утоплення".
Інша форма є "очікуванням" смерті - знаходження в так званому "списку засуджених до смертної кари". Кажуть, що наслідки незворотні - ув'язнені стають самогубцями або знаходять різного роду манії.

Екстремальні температури

Використання екстремальних температур є одним з варіантів «посиленого допиту». Незважаючи на те, що ці тортури включає в себе фізичний вплив, вона вважається психологічної, тому що це має психічний вплив.
Зниження температури також використовується для позбавлення сну. Втім, переохолодження є поширеним побічним ефектом, ця форма тортури має високий рівень смертності - до 50%. Зниження температури може позначитися на пам'яті - укладені страждають амнезією. Використання вкрай високих температур може призвести до теплового удару. Навіть при дотриманні необхідних умов, тепловий удар, як правило, супроводжується смертельними наслідками, так що ця форма тортури вже не може бути розцінена як тільки психологічна.

страх

страх

Використання страхів і фобій щодо ув'язнених може бути ефективно, але далеко не завжди можливо. Розміщення Арахнофобія в одній камері з павуками є однією з форм такого роду тортур. Вона передбачає глибоке знання жертви, так що навряд чи буде використовуватися в "офіційної" обстановці.
Військові психологи допитали затриманих в Гуантанамо, щоб розуміти, які з фобій використовувалися: фобії наготи, фобії замкнутого простору, фобії темряви ...

тактильна депривація

Сенсорна депривація є крайньою формою психологічної тортури. Це означає, що ви не чуєте, не бачите і не можете нічого чіпати. Уявіть себе в пастці в звуконепроникній камері.
Така є у Microsoft - вони там тестують обладнання. Рівень шуму всередині становить рекордні -20,35 децибел. Зробити камеру ще тихіше, кажуть в Microsoft, неможливо через рухомих частинок повітря, які стикаються один з одним. Говорити всередині кімнати, повністю ізольованою від зовнішнього шуму, дуже складно, виникає почуття, що ви кричите в подушку. У Microsoft використовують аудіолабораторію для поліпшення власних продуктів. Наприклад, вона може посилити "слух" голосової помічниці, коли користувач звертається до Windows-пристрою з іншого кінця кімнати, а планшети і ноутбуки - навчити сприймати ледь помітні сигнали.
У випадку з психологічними тортурами все виглядає не так мило. Хосе Паділья був визнаний винним в пособництві терористам в 2007 році. У в'язниці він піддавався сенсорної депривації протягом декількох тижнів. За 3,5 року він містився в камері без природного світла, там не було ні годинника, ні календаря. За словами адвоката Паділья, той був настільки "розбитий", що прийшов до переконання, нібито його адвокати були частиною програми тортур і бачив в своїх стражниках захисників, а це вже називається Стокгольмським синдромом.

утоплення

утоплення

Тепер ми переходимо до більш конкретних форм тортур. "Утоплення" виглядає наступним чином: людина прив'язана до дошки, йому на обличчя ллють воду для імітації знаходження під водою.
Фізичні ефекти включають сильний біль, пошкодження легенів і головного мозку від кисневого голодування. Хоча утоплення в основному фізична форма катування, психологічні ефекти можуть тривати протягом багатьох років.
Адміністрація Буша дозволила використовувати цю форму катування після подій вересня 2001 року. Міністерство юстиції уповноважив ЦРУ працювати з водою при «посиленому допиті". Після скандалу в 2004 році держава зупинила "програму". Нарешті, в 2006 році адміністрація Буша заборонила тортури, включаючи тортури водою, стосовно затриманих. В даний час обраний президент Дональд Трамп хоче повернути "утоплення" в якості однієї з дозволених форм тортур.

Китайська тортури водою

Китайська тортури водою є менш екстремальною, ніж утоплення, хоча настільки ж ефективною. Укладеного прив'язують і капають йому на лоб водою. Незважаючи на те, що ніхто не зміг підтвердити, що катування народилася саме в Китаї, ця назва явно прижилося. Винахідником цього катування вважається Іполит де Марсилій: так ми знаємо напевно, що вже іспанська інквізиція використовувала цей метод відносно не особливо вірних підданих.

Кубарко: посібник з тортур

Кубарко: посібник з тортур

У 1963 році ЦРУ видало посібник KUBARK Counterintelligence Interrogation для застосування під час війни у ​​В'єтнамі. Включає в себе спеціалізовані форми допиту, наприклад, допити за допомогою електричного шоку, загроз / страху, сенсорної депривації та ізоляції.
Другим посібником з проведення розширеного допиту стало посібник Human Resource Exploitation Training Manual, розширене і доповнене, для спецслужб в країнах Латинської Америки.
Керівництво дає чіткі інструкції. Наприклад, в ньому рекомендується проводити арешт підозрюваних рано вранці, несподівано, зав'язуючи злочинцям очі, позбавляючи одягу. Підозрювані повинні бути позбавлені також їжі і сну. Камери для допиту повинні звуко- і світлонепроникними.
У посібнику стверджується, що у деяких методів тортур можуть бути неприємні наслідки, і очікування болю може бути більш ефективним, ніж сама біль. Посібники були розсекречені і оприлюднені в травні 2004 року, і їх можна знайти в Інтернеті.

Розкладання, дезорієнтація, дезорганізація, деморалізація

Метод, названий по-німецьки Zersetzung (розкладання, дезорієнтація, дезорганізація, деморалізація), був удосконалений «Штазі» в Східній Німеччині, яка інтенсивно використовувала його проти дисидентів в 1970-і і 1980-і роки.
Згідно колишнім офіцерам «Штазі», мета полягала в тому, що «вимкнути» дисидентів шляхом порушення їх соціального, особистого або сімейного життя. Жертва піддавалася остракізму, стеження, у неї розвивалася параноидная манія та інші психози ...
Метод психологічного розкладання включав зняття під час відсутності господарів квартири картини зі стін, заміну одного сорту чаю на інший або ще що. Зазвичай жертви не підозрювали, що це підлаштовано.
Інші методи Zersetzung включали шпигунство, розтин листів і прослуховування телефонних розмов, незаконне проникнення на приватну власність в загрозливою манері, маніпуляції з машинами, харчові отруєння та "помилкові ліки."

пропаганда

пропаганда

Мабуть, самим тонким і підступним з усіх методів "додаткового впливу" була і залишається пропаганда. Вона може розглядатися як форма психологічного катування. Початок сучасних "психологічних атак" було покладено в Першій світовій війні. На початку такі країни, як Великобританія і Німеччина, почали використовувати пропаганду як одне з дієвих зброї. У той час англійці володіли однією з найавторитетніших світових новинних систем - і контролювали більшу частину медіа.
Приклади британської пропаганди включали створення брошур, які поширювалися з літаків на полях битв. У брошурах містилася інформація про різні звірства - як реальних, так і підроблених, - нібито скоєних німецькою армією проти цивільних осіб. З малюнками і карикатурами.
Німці змогли успішно використовувати пропаганду, щоб змусити султана Османської імперії оголосити джихад, або «священну війну» проти Заходу. До початку Другої світової війни Адольф Гітлер прийняв британські методи пропаганди і використовував їх, щоб впливати на уми німецького народу.

Підписуйтесь на Ukrnews24.net в Telegram , Щоб бути в курсі найцікавіших подій.

Останні новини

Пам'ятаєте вислів "ганебний стовп"?
Які наслідки такого висновку для людини?
А найпопулярніша пісня в Гуантанамо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация