16 січня - 11 років від дня трагічної пожежі в будівлі ПромбудНДІпроекту у Владивостоці

  1. Очима очевидців і потерпілих
  2. Очима співробітників МНС
  3. життя після
  4. уроки трагедії

У вікнах палахкотів вогонь, жінки намагалися втриматися на рекламних розтяжках. Фото: Валентин Труханенко

Вся країна застигла в жаху, дивлячись, як люди вистрибують з вікон верхніх поверхів, намагаючись врятуватися від вогню і диму (ХРОНІКА)

Події 11-річної давнини, коли в будівлі "ПромбудНДІпроекту" на проспекті Червоного Прапора, 59 у Владивостоці сталася велика пожежа, важко згадувати і зараз. Співробітники розташованих в будівлі офісів, намагаючись врятуватися від вогню, вистрибують з верхніх поверхів, очевидці шукають картонні коробки, щоб влаштувати імпровізовану подушку під вікнами, а пожежні машини не можуть проїхати до місця трагедії через припаркованих машин. Кореспонденти РІА PrimaMedia зібрали сумну хроніку того дня, а також дізналися, які висновки були зроблені після трагедії, хто покараний і чи можна евакуюватися по сходах цієї будівлі зараз, або вони як і раніше закриті на замки.

Очима очевидців і потерпілих

"Хтось крикнув:" Пожежа! ". Ми вискочили в коридор, а там вже дим стіною, нічого не видно. До сходовій клітці було не пробитися. Повернулися в кабінет, вікна відкрили і дихали. Потім приїхала пожежна машина з драбиною, і нас зняли ", - цитувала 11 років тому газета" Комерсант "Слова співробітників відділу банку, розташованого на останньому поверсі" ПромбудНДІпроекту ".

"Нас ніхто не попередив, що почалася пожежа, - розповіла тоді" Комсомольской правде "Олена Баринова, яка працювала на дев'ятому поверсі. - Ми стали спішно йти, коли відчули запах гару. Через пару хвилин в кабінетах з'явився дим. Покидали все - верхній одяг, документи, гаманці. І побігли".

Очевидці згадують, що одна з жінок, загорнувшись в норкову шубу, ризикнула втекти з палаючої сходовій клітці. Шуба обгоріла, але жінка залишилася жива. Багатьом жінкам стало погано. Чоловіки брали втратили свідомість на руки, виносили на повітря.

Чоловіки брали втратили свідомість на руки, виносили на повітря

Будівля була охоплена вогнем і димом. Фото: Валентин Труханенко

Співробітники кредитного та корпоративного відділів банку, в основному жінки, були відрізані від виходів, вогонь проник в кабінети. Дівчата висунулися з вікон і несамовито кричали. Дехто намагався вибратися на карнизи вікон, кондиціонери та рекламні щити, прикріплені до стіни будівлі.


У вікнах палахкотів вогонь, жінки намагалися втриматися на рекламних розтяжках. Фото: Валентин Труханенко

"Давай швидше на восьмий поверх воду заливай!" - командував один з пожежних своїм підлеглим. - Скоріше, скоріше машини прибирайте, а то все згорить, а під'їхати всі розрахунки так і не зможуть ".

Люди на руках відносили легковика до бордюрів, звільняючи місце для "Швидкої" і пожежників. Добровольці укладали картонні коробки, щоб спробувати врятувати тих, хто буде стрибати з вікон.

Добровольці укладали картонні коробки, щоб спробувати врятувати тих, хто буде стрибати з вікон

Люди робили "подушку" з картонних коробок і рекламних банерів, щоб у людей була хоч якась можливість вижити при падінні. Фото: Валентин Труханенко

"Ми всі бачили з вікна з самого початку. Одна з наших дівчаток ходила в ту будівлю і вийшла звідти в 12.15, і тут же поруч пролунав хлопок - впала перша дівчина. У рожевій блузці. Повалив з вікон дим, і звідти люди стали вилазити, - каже співробітник Далекосхідної оперативної митниці Катерина. - Дівчина в рожевій блузці вилізла з ще однією жінкою. І та жінка трималася за рекламний щит. А хвилин через 25 все ж впала. в центральному вікні на той час ще чоловік п'ять з'явилися. всі жінки. викидати щось. Натовп охнула: думали, людини кидаю т. Але це була шуба і якісь папери. Потім все п'ятеро сіли на підвіконня ногами вниз. Але тут дим такий сильний повалив, що дві дівчини не витримали і перелізли назовні, вчепилися в підвіконня. Ми чули, вони кричали, що у них діти, що їм не можна вмирати, просили врятувати. потім вони теж впали ... Ще одна жінка сиділа прямо на рекламному щиті і кричала, мабуть, від болю - щит на очах плавився. Гаряче там було. Вона терпіла до останнього, а потім теж впала. Нарешті пожежні до одного краю будівлі протягнули сходи і стали знімати людей з даху. Інша машина намагалася сходи до того страшного вікна протягнути. Навела. Три напівживі дівчата почали по сходах спускатися. Одна з них відразу зірвалася. Тут з вікна виривається полум'я, і ​​дві що залишилися дівчата горять заживо "...


Сходи. Фото: Валентин Труханенко

Як заявив журналістам ІА REGNUM студент Політехнічного університету Іван, у них в вузі був Центр порятунку, і відповідальний лабораторією відразу дав розпорядження дістати батути. "Три хлопця побігли з цим батутом брезентовим, які витримують падіння з 5 поверху. Але так як він важкий, була завантажена машина, а цю машину просто ДАІ не пропустило. Все було перекрито. Він кричав, що там люди падають, у мене є батут , а у вас немає. Все одно це було без толку ", - згадує Іван.

"На моїх очах вистрибнули або зірвалися п'ятеро осіб, - розповів" Независимой газете "один з очевидців трагедії Олександр. - Хтось упав на коробки, які тягли з магазинів. Пожежні намагалися розтягнути тент. Один чоловік зірвався з банера і впав поряд з цим тентом. Коли я підійшов до магазину комп'ютерної техніки "ДНС", розташованому з торця будівлі, там лежали чотири трупи. Всі - жінки. Люди падали з висоти восьмого-дев'ятого поверхів. Навколо було дуже багато людей, багато з них вручну прибирали машини, загородивши пожежним під'їзд до будівлі. Поруч зі мною виявилися жінки, які вже спустилися, - продовжує Олександр. - Вони говорили, що поливали себе водою і висовувалися у вікна, щоб вода підмерзла. Так ставало легше ".

Від розпачу, що не можуть допомогти, люди на вулиці плакали в голос.

В результаті пожежі загинули дев'ять жінок - співробітниць банку, у багатьох з них залишилися діти; 13 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, більш 30 постраждалим була надана медична допомога.

Очима співробітників МНС

Пожежа виникла на сходовій площадці між 6 і 7 поверхами. Близько 12.10 один із співробітників, який проходив коридором 8 поверху, звернув увагу охоронця офісу банку на дим, що пробивається з-під дверей до сходової клітки з правого боку. Він спустився по лівій сходовій клітці на 7 поверх і відчинив ключем двері в перегородці. Після цього охоронець приступив до евакуації співробітників банку, за винятком людей перебували в кабінетах на передостанньому поверсі правій частині будівлі (щодо фасаду будівлі). У пожежну охорону не повідомляв.

Повідомлення про пожежу в 9-ти поверховій будівлі "ДВ ПромбудНДІпроект" за адресою: проспект Червоного прапора, 59 надійшло лише о 12.16. А в 12.23 перші розрахунки були вже на місці події. Пожежні побачили сильне задимлення двох верхніх поверхів будівлі, відкрите полум'я на сьомому поверсі, в вікнах верхніх поверхів люди просили про допомогу. Оцінивши обстановку, було запрошено підкріплення і автодрабини.

На момент прибуття другого загону майданчик перед головним входом в будівлю була заставлена ​​легковими автомобілями, що заважало встановленню пожежної техніки та проведення бойового розгортання. Тому в 12.24 віддається розпорядження рятувати людей по внутрішній сходовій клітці. У цей момент з вікна передостаннього поверху на козирок будівлі впала жінка.

В 12.26 прибуває ще дві автоцистерни та автодрабина, рятувальники з цивільними особами розтягують припарковані біля будівлі машини. Ланка газодимозахисної служби евакуює людей по маршовим сходам, автодрабину вирішено встановити на звільнилася майданчику з лівого боку, одночасно з цим розчищається від автомобілів територія біля фасаду будівлі, щоб подати ствол в палаючі вікна. До місця події викликають ГИБДД, швидка допомога і автодрабини.


Навколо було дуже багато людей, багато з них вручну прибирали машини. Фото: Валентин Труханенко

У цей момент з вікон на козирок впали дві жінки. Дається команда встановити сходи на козирок будівлі для надання допомоги впав жінкам. У цей момент з вікна передостаннього поверху на козирок впала ще одна жінка.

12.29 - прибуває ще одне відділення на автоцистерні. З палаючого вікна приміщення, суміжного з сходовою кліткою, на передостанньому поверсі викинулися чотири жінки, троє з яких померли на місці, одну, яка дістала травми, надалі госпіталізували.

Ще одна група рятувальників приступає до евакуації людей з внутрішньої сходовій клітці. Прокладена робоча лінія для подачі стовбура "Б" на гасіння.

В 12.31 одна ланка вже працює на сходовому майданчику 6-го поверху, розкривається металеві двері для проникнення на поверх і порятунку людей.

На даний момент з вікон 7-9 поверхів в районі правої сходової клітки з двох сторін будівлі відбувається відкрите горіння, загальна площа пожежі становить 430 кв. метрів. Полум'я виривається з вікон як з фасадної, так з тильного боку будівлі, люди просять про допомогу. Чотири жінки лежать на землі, троє з них без ознак життя. На козирок впали ще чотири жінки, звідти рятувальники передають їх на другий поверх медикам.


Рятувальники і очевидці розтягують рекламний банер і ловлять жінку. Фото: Валентин Труханенко

Дві автоцистерни не можуть під'їхати до будівлі, особовий склад спільно з громадянами розтягують автомобілі. За встановленою автодрабині рятують людей з верхніх поверхів фасадної частини будівлі і даху.

Кілька разів намагаються висунути сходи для порятунку людей з правого боку будівлі в районі сходової клітки, але через козирка цього зробити не вдається. Єдиний вихід - переставити авто драбину до правої частини будівлі, але там все ще не прибрані припарковані автомобілі.

Водій сходи приймає рішення рятувати людей з лівого крила, з вікон якого йшов дим. Це не сподобалося кільком очевидцям, зав'язалася словесна перепалка, яка переросла в бійку. Водій, отримавши кілька ударів, піднявся на пульт управління сходи і продовжив порятунок людей. Після йому знадобилася допомога медиків.

О 12.40 прибувають кілька пожежних автомобілів і 30-метрова драбина. Поки з палаючих поверхів групами по ній спускають людей з палаючих поверхів фасадної частини, зриваються вниз дві жінки, які з останніх сил трималися на розтяжках рекламного банера.

На 12.46 площа пожежі становить 600 кв. метрів, вогонь стрімко поширюється по приміщеннях 8 поверху. Прийнято рішення про перестановку автодрабини, врятовані ще 12 осіб з вікон палаючих приміщень і жінки з банера на рівні сьомого поверху. Організовано підвіз води для безперебійної роботи. Воду подають прямо в віконні отвори, це стримує динаміку поширення пожежі на ділянці.

О 12.55 автодрабина передислокується на праву тильну сторону будинку, з верхніх поверхів по ній рятують чотирьох людей.

Пожежа була локалізована о 13.55. В 14.39 на 8 поверсі рятувальники виявили загиблу жінку.

Врятовано 102 людини, з них 86 осіб по Пожежні автодрабини і 16 осіб ланками газодимозахисників всередині будівлі. На гасінні пожежі було задіяно 20 автоцистерн, п'ять автодрабин, міська і крайова пошуково-рятувальна служби, три бригади Центру медицини катастроф, 16 бригад швидкої допомоги.

життя після

20 січня Владивосток прощався з жертвами пожежі. Тисячі людей прийшли попрощатися із загиблими під час пожежі в Приморський крайовий театр імені Горького. Це не тільки рідні, товариші по службі, друзі загиблих, але і багато городян, яких не залишила байдужими страшна трагедія. Єпископ Владивостоцький і Приморський Веніамін відслужив панахиду за загиблими, а після траурні процесії вирушили на "Морське" і на "Лісове" кладовища. У регіоні був оголошений одноденний траур, скасовані всі розважальні заходи в установах культури.

У регіоні був оголошений одноденний траур, скасовані всі розважальні заходи в установах культури

20 січня Владивосток прощався з жертвами пожежі. Фото: Валентин Труханенко

Прокуратурою Приморського краю після трагедії було порушено кримінальну справу за фактом великої пожежі в місті Владивостоці. Однією з причин загибелі людей, як вважало слідство, з'явилася установка решіток на сходових прольотах будівлі.

Судові розгляди з приводу пожежі тривали довго, висувалося безліч звинувачень. Жителі Владивостока влаштовували пікети, щоб домогтися достовірного розслідування причин і покарання винуватців страшної трагедії.

В ході розслідування з'ясувалося, що загоряння сталося на сходовому марші між 6 і 7 поверхами. З огляду на, що сходи була завалена документами, списаної оргтехнікою, стільцями і дерев'яними шафами, вогонь за лічені хвилини поширився до 9 поверху, перекинувся з сходів на коридори і службові приміщення, де залишилися своєчасно не сповіщені про евакуацію і не встигли евакуюватися працівники і відвідувачі банку.

"У будівлі на той момент були відсутні в робочому стані автоматична пожежна сигналізація і система оповіщення людей про пожежу. Крім цього, евакуаційні виходи були захаращені сторонніми предметами, захаращені займистими предметами, металеві двері, що ведуть до евакуаційного виходу, була закрита на замок. У ситуації, що склалася люди були позбавлені можливості покинути приміщення і, рятуючись від вогню, вистрибували з вікон палаючих службових кабінетів ", - пояснила старший помічник прокурора Приморського краю Олена Телегіна .

У ситуації, що склалася люди були позбавлені можливості покинути приміщення і, рятуючись від вогню, вистрибували з вікон палаючих службових кабінетів , - пояснила старший помічник прокурора Приморського краю Олена Телегіна

Вікна тих самих верхніх поверхів - банерів на будівлі вже немає. Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

У жовтні 2007 року Первореченский районний суд виніс вирок п'ятьом обвинуваченим у кримінальній справі про велике пожежі в будівлі ПромбудНДІпроекту. Керівник відділення банку Людмила Феофанова, старший інженер адміністративно-господарського відділу відділення банку Віктор ХАНИК і начальник відділу державного пожежного нагляду Первореченского району Сергій Лузган засуджені до 2 років позбавлення волі кожен. На 1 рік і 10 місяців засуджені директор ТОВ "Східна стіна" Віктор Марченко і старший інспектор відділу державного пожежного нагляду Первореченского району Владивостока Олексій Лобанов, з відбуванням покарання в колонії-поселенні. Всі п'ятеро відбували покарання в колонії-поселенні. Вироком суду Лузган і Лобанов також позбавлені права займати посади в певних органах строком на 2 роки, інших підсудних суд позбавив права займатися діяльністю, пов'язаною із забезпеченням пожежної безпеки на конкретний термін. Суд також стягнув з засуджених матеріальну та моральну шкоду, заподіяну потерпілим. Всі підсудні були взяті під варту в залі суду.

Імена дев'яти співробітниць Ощадбанку, загиблих у страшній трагедії 2006 року, викарбувані на пам'ятній дошці, яка встановлена ​​на вході в будівлю "ПромбудНДІпроект". Щорічно 16 січня сюди приходять десятки людей з квітами.

уроки трагедії

"Чи можна було врятувати тоді дівчат, чи достатньо покарані винні - ці питання вже втратили свій інтерес. Дивлячись на вулиці нашого міста, на установи, на житлові будинки, залишається відкритим питання:" Чи захищені ми все від трагедій? ", - зауважила в листуванні з кор. РІА PrimaMedia мама однієї із загиблих дівчат.

У минулому році фотографи агентства напередодні пам'ятної дати побували в будівлі і подивилися, витягнуті уроки після січневої трагедії.

Квіти біля будівлі "ПромбудНДІпроекту". Фото: РИА PrimaMedia

Фото: РИА PrimaMedia

Квіти біля будівлі "ПромбудНДІпроекту". Фото: РИА PrimaMedia

Фото: РИА PrimaMedia

Квіти біля будівлі "ПромбудНДІпроекту". Фото: РИА PrimaMedia

Фото: РИА PrimaMedia

Парковка у "ПромбудНДІпроекту". Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Парковка у "ПромбудНДІпроекту". Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Парковка у "ПромбудНДІпроекту". Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Парковка у "ПромбудНДІпроекту". Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Парковка у "ПромбудНДІпроекту". Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Парковка у "ПромбудНДІпроекту". Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Парковка у "ПромбудНДІпроекту". Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Парковка у "ПромбудНДІпроекту". Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Парковка у "ПромбудНДІпроекту". Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Вікна тих самих верхніх поверхів - банерів на будівлі вже немає. Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Парковка у "ПромбудНДІпроекту". Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Хитров РІА PrimaMedia

Електронні замки. Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

7 поверх. Вхід закритий. Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Коридор 6 поверху. Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

План евакуації. Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

6 поверх. Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Вхід на 6 поверх відкритий. Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

У п'ятницю, 15 січня, до місця, де загинули кілька дівчат, поклали квіти. Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Але один з автовласників навіть не звернув на це увагу. Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Втім як и на оголошення з Проханов НЕ паркуваті тут машини. Фото: Бородіна Марія, РІА PrimaMedia

Вийти на тому самому 8 поверсі з ліфта тоді не дозволив пильний охоронець, розгорнув співробітника агентства з двома потужними фотоапаратами назад.

А ось за однією з сходів все-таки вдалося піднятися наверх. Виявилося, що двері на поверхах закриті, майже на всіх встановлені електронні замки. Як зазначив керівник прес-служби головного управління МНС Росії по Приморському краю Михайло Ісаметов, в разі пожежі такі замки зазвичай автоматично відкриваються.

"Відповідно до закону, планові перевірки протипожежної безпеки можуть проводитися не частіше одного разу на три роки. Перевірки в будівлі" ПромбудНДІпроекту "проводяться частіше, враховуючи, що там понад 200 суб'єктів господарювання. Якщо є якісь зауваження, виписуються постанови про усунення порушень. В випадку їх невиконання, ми звертаємося до суду. у 2016 році була проведена перевірка всієї будівлі спільно з прокуратурою ", - зауважив представник МНС по Приморському краю.

За словами керівника прес-служби відомства, претензії з приводу запаркованності території біля будівлі на Червоного прапора, 59 все ще є.

Сьогодні, як і в минулому році, в'їзд на парковку здійснюється через шлагбаум, до будівлі пропускають тільки машини співробітників компаній, що працюють на Червоного прапора, 59, і відвідувачів цих компаній. Хаотичності на стоянці не спостерігається - автомобілі стоять у кілька рядів, якщо немає вільних місць, то паркувальник не відчиняє шлагбаум.

Місце трагедії через 11 років. Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Місце трагедії через 11 років. Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Місце трагедії через 11 років. Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Місце трагедії через 11 років. Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Місце трагедії через 11 років. Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Місце трагедії через 11 років. Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Місце трагедії через 11 років. Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Місце трагедії через 11 років. Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Місце трагедії через 11 років. Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Місце трагедії через 11 років. Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

Місце трагедії через 11 років. Фото: Олександр Ратніков, РІА PrimaMedia

"Але це проблема актуальна для всього Владивостока - припарковано території не тільки в офісних будівель, але і у житлових будинків. Що й казати, спецтехніка через припаркованих машин не може виїхати з пожежної частини №9 на Дальзаводская. У кращому випадку на лобовому склі залишають номер телефону, але трапляється і викликати евакуатор. А все це - дорогоцінні хвилини для порятунку життя людини ", - уточнив Михайло Ісаметов.

І якщо ситуація з запаркованностью під'їздів залишається колишньою, то реагування на пожежу з 2006 року змінилося. Тепер, якщо спалах трапляється в будівлях, де можуть знаходитися велика кількість людей, йому відразу присвоюється підвищений ранг, а до місця події прямують кілька автоцистерн і автодрабин. Уже після прибуття рятувальники оцінюють ситуацію і знижують ранг пожежі або ж викликають підкріплення.

З огляду на зрослу у Владивостоці кількість висотних будівель, на озброєнні підрозділів МНС в Приморському краї є спеціальне обладнання, яке допоможе в разі необхідності порятунку людей з верхніх поверхів. Крім розсувних драбин, є рятувальні рукава, за якими евакуйованих швидко і без травм можуть спустити вниз. Також в Примор'ї є 18 так званих "кубів життя", дев'ять з них - у Владивостоці. Але їх використання виправдане тільки в екстремальній ситуації, коли інші способи порятунку неможливі, вважають фахівці: на таку повітряну подушку треба вчитися падати правильно, інакше каліцтв не уникнути.


Куб життя. Фото: Ланин Сергій, PrimaMedia

На щастя, ні "куби життя", ні рятувальні рукави під час пожежі в Примор'ї не використовувалися, тільки в навчальних цілях.

ПОСИЛАННЯ З ТИМИ:

Владивосток: уроки трагедії 16 січня

Офіційний висновок комісії МНС по пожежі у Владивостоці 16 січня

16.01.2017

Дивлячись на вулиці нашого міста, на установи, на житлові будинки, залишається відкритим питання:" Чи захищені ми все від трагедій?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация