17 березня. Святий мученик князь В'ячеслав Чеський

...
У 2005 році в пам'ять 1070-ї річниці болісної загибелі святого мученика благовірного князя В'ячеслава Чеського вперше був написаний і прийнятий канонічний акафіст з благословення Блаженнішого Христофора, митрополита Чеських земель і Словаччини.
Канонічний акафіст святому В'ячеславу видано вперше і в Росії разом з акафістом святій Людмилі Чеської для прославлення цих святих і відродження шанування їх на Землі Руської, шанованих ще з часів святих рівноапостольних Володимира і Ольги, хрестили Київську Русь, подібно до того, як два століття тому княгиня Людмила привела свій народ до Справжньою Вірі.
Продаються акафісти в іконних лавках монастирів і храмів по всій Росії. У Москві їх можна придбати в іконних лавках Стрітенського монастиря і Храму всіх Святих в Червоному селі, а також на православній виставці на ВВЦ.
...
Святий князь В'ячеслав був сином чеського князя Вратислава, відзначався щирою любов'ю до святої віри, і княгині Драгомиров, що виявляла недовіру і холодність до християнства. Добре розуміючи свою дружину, князь Вратіслав доручив виховання сина своєї матері, св. княгині Людмилі, яка перш за все хотіла бачити в своєму онукові щирого християнина. В'ячеслав відповідав турботам доброї бабусі не тільки ретельністю до навчання, але був добрий, лагідний, поміркований. Йому було дано краще на той час освіту, він добре знав слов'янську, грецьку та латинську мови. Молодий князь, «виконуючи вимоги християнської віри, був добро бідним».
Перед смертю князь Вратіслав оголосив своїм спадкоємцем старшого сина В'ячеслава, який по християнськи влаштовував і справи сімейні, і справи країни. Він дбайливо охороняв спокій своїх підданих: стежив щоб всі справи відбувалися справедливо. Строгість його до самого себе нагадувала древніх пустельників. День він проводив за справами правління, ніч присвячував молитві. Князь будував храми, де кожен день відбувалася служба, і часто сам пік проскури для Божественної літургії. Він переніс мощі святого мученика Віта в Прагу і побудував для них храм. Тоді ж він переніс мощі св.Людміли в празький храм св.Георгія, побудований його батьком.
Князь В'ячеслав останнім часом хотів передати управління князівством своєму братові Болеслава, щоб присвятити всього себе на служіння Богу. Але Господь визначив йому інший шлях. Німці відкрито висловлювали своє обурення проти князя, «ревнителя благочестя батьківського», і вселяли його брату Болеславу, вихованому злий матір'ю Драгомиров, силою захопити владу. Князя В'ячеслава попереджали про підготовку проти нього змову брата, але він не повірив цьому.
На свято св. Косьми і Доміана князь В'ячеслав поїхав в Болеславля, відвідати брата і там був підступно вбитий їм у самих дверей церкви, куди йшов до ранкового Богослужіння. Сталося це 28 сентября (11 жовтня) 935 року. Три дня лежало тіло князя у церкві, і кров не переставала спливати з ран, як у живого. Тільки після поховання св. мученика В'ячеслава «сама собою зникла в землю на очах у всіх» його святая кров біля входу в храм, яку до цього ніяк не могли ні змити, ні зішкребти. Усвідомивши свій тяжкий гріх братовбивства, князь Болеслав розкаявся і велів перенести мощі св. В'ячеслава в Прагу, де поклав їх праворуч від вівтаря в храмі Святого Віта. Там вони спочивають досі, виділяючи багато зцілень, ознаки та чуда, з вірою до них приходять.
Святому В'ячеславу моляться про відновлення монархії і про охорону життя воїнів на полі битви.
молитва перша
Про святий благовірний княже мученику В'ячеслава, обраний воєводо землі Чеської і всіх християн словенських теплий перед Богом заступнику! Днесь, в пам'ять твою одностайно зійшовшись в чесне храм цей і перед іконою твоєю розчулено молячись, сице з глибини серця нашого до тебе взиваємо:
Ти в житті твоєму ревнитель і захисник Православния віри був єси - і нас в ній теплими твоїми до Бога молитвами непохитні утверди.
Ти велике покладене на тя служіння усередині проходив єси - і нас твоєю поміччю пребиваті коегождо, в ньому ж покликаний, настави.
Ти супостатів полки від батьківщини твого силою ратні і мудрістю управітельной відігнала єси - і на нас повстають всіх ворогів видимих ​​і невидимих ​​кинь.
Ти в межах країни своєя правду і мир і милосердя насаждаті потщался єси - і нам від милостивого Бога в цих добродетелех успіх випроси.
Ти безневинну кров твою аки Авель від руки брата свого перед брехати церковними проліял єси - і нас, яко чада едіния Матері Церкви, братерську любов і лагідності навчи.
Про великий і славний княже В'ячеслава, заради вящшія слави Небесні вінець земного князювання оставівий і вінцем мученицьким праведно увінчаний! Нині з мудрою наставницею, праматерию твоєю Людмилою, і всіма святими у Престолу Божого стоячи перед, чи не забудь нас сірих і убогих, якоже в животі твоєму нікогоже від таких залишив еси. І заступництвом твоїм житіє тихе і безгрешное і до вічного царству хід устрій нам, так прославим Бога, дивного у святих Своїх, Отця і Сина і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

молитва друга
Про святий княже В'ячеслава! Усередині просимо тя молитися за нас, нехай простить Господь Бог наша гріхи вільні й невільні і очистить нас від усякої скверни плоті і духу, щоб визволив нас від підступів диявола і збереже від наклепу людські, нехай виконає нас в істинній вірі і благочесті, та хай береже від суємудрієм і душетленних навчань, нехай збереже серця наша від спокус світу цього і так навчить огребатіся від плотських пристрастей і похотей, і тако, нагірна мудрствующе, а не земна, прославим Єдиносущну Трійцю на віки і на віки віків. Амінь.
Тропар, глас 4
Днесь Ангели з люди радіють разом загальним радістю, небо і земля світло радіють в пам'ять твою, святе. І ми, грішні, старанно ти співаємо: помолися до Владиці про нас, визволити нас від напасті видимих ​​і невидимих ​​ворог, хто поважає пресвітлу пам'ять твою.
Інший тропар, глас 1
Побожного корінь газузі Пречесний, святий благовірний княже В'ячеслава, поборник бувши Восточния в Чесех Церкви і притулок тепле убогим і сірим, яко другого Авель, незлобивий зазнав єси смерть, на чільне усічений рукою брата перед брехати церковними. Тому і вселив тя Христос яко сповідника правия віри в обителі небесні, прослави всчесестную пам'ять твою в словенських язицех і дарував тя помічника всім тим, хто шанує тя. Молися про людех твоїх до Господа, нехай оберне їх в лоно Православния Церкви і врятує душі наші.
величання
Величаємо тя, святий благовірний княже В'ячеслава, і шануємо святу пам'ять твою, бо ти молишся за нас Христа Бога нашого.
Дні святкування 4/17 березня і 28 вересня / 11 жовтня
...
Брошура святого благовірного князя В'ЯЧЕСЛАВ І КНЯГИНЯ ЧЕСЬКІ. акафіст
видана 29 вересня 2010 року в день СВЯТКУВАННЯ святої мучениці КНЯГИНІ ЛЮДМИЛИ.
Брошура містить у собі
Акафіст святій ЛЮДМИЛІ ЧЕСЬКОЇ
Акафіст святій В'ячеслава Чеського
ЖИТІЯ СВЯТОГО В'ЯЧЕСЛАВА І СВЯТИЙ ЛЮДМИЛИ ЧЕСЬКИХ.
ВІДГУКИ ЧИТАЧІВ СТАТТІ ГРАД СВЯТИЙ ЛЮДМИЛИ.
Брошуру можна придбати поки в кілька монастирях і храмах Москви:

- в Стрітенському ставропігійному чоловічому монастирі, МАГАЗИН «СТРІТЕННЯ»
м Москва, Б. Луб'янка, 19, тел. (495) 628-82-10
http://sretenie.com/book/element.php?ID=29790
- в Подвір'я Свято-Троїцької Сергієвої лаври "Троїцька книга" Москва, 2-й Троїцький пров., Буд.6-А стор.9,
тел. 8 (495) 600-69-03 ,;
- в іконній лавці храму Покрова Пресвятої Богородиці в Червоному селі, Москва, вул. Нижня Красносільська, д.12,
тел .: +7 495 267-34-28, 267-19-68, тел. / факс: 267-68-17;
- в іконній лавці храму Усікновення Глави Іоанна Предтечі в Дьякова, Москва, музей-садиба Коломенське, Андроповський проспект д.39 стор.7
- в іконній лавці храму Дев'яти Кизичеських мучеників, Москва, Великий Девятінскій пров., 15.
тел .: (495) 605-76-61
...
У храмі Покрови Пресвятої Богородиці в селі повівши Торжокского району Тверської єпархії
8 960 700 83 39
...


рецензії

Так вийшло, що цей Акафіст видано вперше. Тираж невеликий. Придбати (і замовити поштою) його і Акафіст святій Людмилі Чеської можна в Москві в Стрітенському монастирі.
Ангела Хоронителя!
Єлизавета Басова 07.04.2009 00:08 Заявити про порушення Php?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация