19 листопада - День ракетних військ і артилерії

Згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР 21 жовтня 1941 року був заснований День ракетних військ і артилерії, в знак подяки воїнам-артилеристам, які брали участь у Великій Вітчизняній війні . Саме з датою 19 листопада пов'язані історичні події під Сталінградом, в ході яких російська артилерія розгромила гітлерівців і, тим самим, забезпечила Червоної армії потужний контрнаступ. В той день трьохсот тисячна німецька армія була розгромлена за допомогою 15 тисяч грізних і всеперемагаючих артилерійських знарядь - знаменитої російської «Катюші».

Ще в 1940 році названа «богинею війни», артилерія виправдала надії всієї Росії на полях битв Великої Вітчизняної війни, однієї з найбільш страшних воєн в історії. Багато артилеристи в ході війни отримали звання Героя Радянського Союзу, понад мільйон - нагороджені медалями та орденами.

Артилерійське озброєння сучасної Росії за всіма показниками набагато перевершує закордонні аналоги. При відносно легкій вазі, мобільності і простоті в обслуговуванні, вона є основою всіх російських військ.


Історія артилерії починається з застосування метальних пристосувань ще в кінці 1300-х років. З тих пір вона пішла досить довгий шлях, усіяний славою і перемогами, перетворившись в цілі ракетні комплекси. Перша згадка про російську артилерії звучить в літописі 1382 року, під час оборони Москви від наскоків хана Тохтамиша. В ті часи використовувалися «пускачі», «матраци» і «гармати» - місцевого виробництва або привезені з-за кордону - достеменно невідомо. Однак за час царювання Івана III гарматну справу досить швидко розвивається, а артилерія стає основою оборонно-наступальної стратегії російської армії.

За всю історію російської держави, перемоги в багатьох війнах є, більшою мірою, заслугою артилерійських військ, найголовніша з яких - Велика Вітчизняна Війна.

Відзначаючи заслуги артилеристів, не можна забувати і про російських ракетників, чия історія починається набагато раніше виникнення народних улюблениць «Катюш». Уже в ході Кримської війни були задіяні ракетні підрозділи. Їх перевага полягає в найбільшій дальності стрільби і більшою мірою ураження противника.

У сучасній російської армії ракетні та артилерійські війська складають вогневу основу Сухопутних військ, а воїни-артилеристи - надійні захисники нашої батьківщини.

19 листопада всі мешканці Россі вітають їх зі святом ракетних військ і артилерії та висловлюють глибоку подяку за мужність, силу і відвагу, проявлену в нелегких боях.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация