19-е вересня Спогад дива Архістратига Михайла, що був у Хонех (Колоссах) (IV). Обговорення на LiveInternet

19-е вересня Спогад дива Архістратига Михайла, що був у Хонех (Колоссах) (IV)
19-е вересня Спогад дива Архістратига Михайла, що був у Хонех (Колоссах) (IV)   З усіх безтелесних сил православна традиція виділяє особливим шануванням Архангела Михайла
З усіх безтелесних сил православна традиція виділяє особливим шануванням Архангела Михайла. Згідно з переказами, ще до початку земної історії Архангел Михаїл переміг повсталого проти Бога ангела Денницю, скинувши його з небес в кінцеву безодню. З цього моменту він став Архістратигом, тобто верховним воєначальником всіх Небесних Сил. Тому іноді в іконах або фресках, де за сюжетом має діяти Архангел Михайло, ми бачимо напис «Ангел Господній» та навпаки. Архангел Михайло і ангел Господній - збірний образ згідно діючих ангельських сил, керованих Архангелом Михаїлом.
Архангел Михайло шанується як покровитель воїнів, які б'ються за праву справу. (Храми Архангела Михайла). Як переможець зла, він супроводжує душу померлого, відганяючи від неї загрожує їй бісівський силу. (Тому багато цвинтарні церкви присвячені йому).
Основні епітети - «пламеносний, огнеобразность», тому що він як вогонь очищає і руйнує-карає.
В іконографії часто є в образі прекрасного юнака в білій туніці.
На іконах деисусного чину він одягнений в хітон синьо-зелених тонів і червоний плащ (він - пламеносний). В руках -зерцало, в якому він споглядає божественні таємниці.
Найбільш характерно зображення Архистратига в короткій туніці, в обладунках, з мечем в руках.
Архангел Михайло зображується також в імператорських шатах, в довгій туніці, оздобленого дорогоцінним камінням. На грудях туніку хрестоподібно перехоплює лор, обов'язкова деталь облачення візантійського імператора.
Подібність імператора і Архангела не випадково. Як Архангел Михаїл - захисник Трійці, так і християнському імператору при коронації доручається захист християнської віри. Він стає відображенням Михайла на землі (подібно до того, як сам Архангел є відсвіт перед Божим).
Тому Архангел Михаїл вважається покровителем царів і князів. Перший храм Архангела Михаїла звів імператор Костянтин на місці явлення йому Архангела. Так виникла традиція, що існувала і на Русі, зведення княжих архангельських соборів. Архангельський собор Московського Кремля - ​​найвідоміший. Він же - усипальниця.
В іконах часто зустрічається зображення Архангела Михаїла, який очолює земне військо: «Битва Суздальцев з новгородцями», «Благословенне воїнство ...».
У народі його називали «смертним ангелом». Це грізний і страшний для грішників Ангел і світлий Ангел, тихо напуває смертної чашею праведника, тобто «Малий» страшний суд, який визначає долю душі до кінця часів, відбувається при безпосередній участі Михайла. Зображується з душею.
Архангела Михайла шанують як цілителя недуг, причому його цілюща сила пов'язана з водними джерелами.
(Хоні грец. - занурення)
Легенда розповідає про те, що, проповідуючи в Малій Азії, Іоанн Богослов, передбачив в місті Хайретон явище Архангела Михайла. Як тільки Апостол виїхав із міста, відкрився цілюще джерело, яке так прославився, що язичники вирішили його знищити. Вони з'єднали русла двох річок, щоб обрушити цей потужний потік на джерело і церква, вибудувану поруч. Що жив при храмі праведний паламар Архип день і ніч молився про порятунок джерела.
У той самий момент, коли потік готовий був обрушитися на святе місце, в сліпучому блиску полум'я з'явився Архангел Михаїл. Ударом мірила він пробив розколину в скелі, змусивши воду кинутися в тріщину, що утворилася. (Див. Візантійську ікону XII в.)
Архангел Михаїл. Чудо в Хонех.

Молитва святому Архистратигу Божу Михайлу
О Господи Боже Великий, Царю Безначальний, пішли, Господи, Архангела Твого Михайла на допомогу рабу cвоему (ім'я річок) вилучено мене від ворогів моїх видимих ​​і невидимих! Про Господній архангеле Михайла, вилий миро благостині на раба свого (ім'я річок). Про Господній Михайла архангеле, демонів Сокрушитель! Заборони всім ворогам, що борються зі мною, сотвори їх як овець та зламай їх, як порох перед вітром. Про Господній Великий Михайла архангеле, шестокрилатіі перший Княже і Воєводо Небесних Сил, херувимів і Серафим! Про чудовий архангеле Михайла! Зберігачу невимовний, будь мені допомогу у всьому, в образах, в скорботах, у печалях, в пустелях, на перехрестях, на річках і на морях тихе притулок! Визволи мене, Великий Михайла архангеле, від усякої принади диявольських, егда почуєш мене, грішного раба свого (ім'я річок), молящагося тобі і прізивающаго ім'я твоє святе, прискорить на допомогу мені і почуй молитву мою. Про великий архангеле Михайла! Переможи вся хто противиться мені силою Чесного і Жваво-творящаго Хреста Господнього, молитвами Пресвятої Богородиці і всіх Ангел і святих Апостол, і Святого Миколая Чудотворця, Святого Андрія юродіваго і святого пророка Іллі, і святих великомученик Микити і Євстафія, преподобних батько і святителів і мученик і всіх Святих Небесних Сил. Амінь.
Хто читає цю молитву щодня, не торкається ні диявол, ні зла людина, і лестощів Мене спокуси не матиме серце його.
За переказами, ця молитва написана на паперті обителі Архангела Михайла в Москві - еже іменується "Чудов Монастир" - 11 серпня 1906 р
Молися під свято Архангела Михайла, під 19 сентября (Чудо в Хонех) і під 21 листопада (н. Ст.) - його пам'ять, т. Е. Під Михайлов день, - молися о 12 годині ночі. Молися під ці ночі, і він почує молитву прохача, називай покійних по імені і проси, щоб він вивів їх з пекла. Пом'яни рідних і близьких, називай їх імена.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация