2 євро, Бельгія (100 років з початку Першої світової війни)

Країна:

Королівство Бельгія Художник: Luc Luycx Дата випуску: 12.05.2014 Гравер: Монетний двір: Королівський монетний двір Бельгії (Брюссель) Номінал Матеріал Маса Діаметр Товщина 2 євро Зовнішнє кільце - Cu-Ni; внутрішня частина тришарова - Cu-Zn-Ni; Ni; Cu-Zn-Ni 8,5 г 25,75 мм 2,2 мм Тираж UNC BU Proof Всього • 5.915 (в блістері) • 3.123 (в коробочці) 1.709.038 1.700 .000 5.915 3.123

Гурт:

Рифлений з написом: Рифлений з написом:

Аверс:

У центрі внутрішнього диска зображений мак - символ пам'яті жертв Першої світової війни, під яким - вказані роки «2014-18». Напис нижче: «The Great War Centenary» ( «Століття Першої світової війни»). У самому низу розташовані знаки генерального директора монетного двору (Bernard Gillard, кішка) і монетного двору (голова ангела Михайла). Зверху праворуч уздовж краю диска вказано назву держави на трьох офіційних мовах - нідерландською, французькою і німецькою: «BELGIE-BELGIQUE-BELGIEN».

На зовнішньому кільці зображені 12 зірок. На зовнішньому кільці зображені 12 зірок

Історична довідка:

Події 1914 року перевернули все світовий устрій і торкнулися мало не половину світу - в цей рік почалася Перша світова війна. Бойові дії велися на різних континентах, в різних морях і океанах, захопивши в свій вир багато країн світу. Число людських жертв досягло немислимих цифр і обчислювалася мільйонами загиблих, покалічених і зниклих без вести. Вперше в історії було використано хімічну зброю, а військові дії проводились з масштабним застосуванням авіації і танків.

Все почалося з вбивства Франца Фердинанда, австро-угорського ерцгерцога, спадкоємця престолу. Саме це подія, що відбулася 28 червня 1914 року, послужило приводом до початку бойових дій. 28 липня Австро-Угорщина з «подачі» Німеччини оголосила війну Сербії, а потім потягнувся ланцюжок 1 серпня Німеччина оголосила війну Росії, через пару днів (3 серпня) - Бельгії та Франції, а 4 серпня Великобританія оголосила війну Німеччині. Поступово в війну залучалося все більше країн, а багатомільйонні армії перебували в Європі, Африці і Азії. Ворогуючі були розділені на два «табори»: німецько-австрійський блок, що включає 4 країни, і Антанта, що об'єднала 34 держави (провідними з них були Росія, Великобританія і Франція).

Налічувалося шість основних театрів бойових дій. Французький, який розвертався на Західному фронті, став відомий позиційної війною. Обидві сторони розраховували перемогти за рахунок чисельної переваги. Однак необхідно було враховувати і зрослі можливості використовувалися технічних засобів оборони. Російські війська, що наступали на Східному фронті (російською театрі військових дій), після поразки при Танненберге були змушені відступити (1914). Дарданелльська операція, організована союзниками в допомогу Росії після нападу Туреччини на російські війська, також провалилася. Після тимчасових успіхів в боях з австро-угорськими військами Росії спіткали військові невдачі (1917), при цьому становище погіршилося ще й Лютневою революцією 1917 року. У Месопотамського кампанії британські війська захопили периферійні володіння Туреччини, і важливу роль в успішному просуванні армії Великобританії зіграло повстання арабів в 1917 році. Італія, яка набрала війну в 1915 році на боці Антанти, вела на північному сході своєї території затяжні військові дії проти австро-угорських військ. Тільки до кінця 1918 кампанія увінчалася успіхом. Захоплення німецьких колоніальних володінь в Тихому океані і Африці був особливо успішним і зажадав невеликих зусиль.

Німеччина капітулювала 11 листопада 1918 року, визнавши свою поразку. Перемир'я було підписано на станції Ретонд (Франція) в Комп'єнському лісі. Офіційно Перша світова війна була закінчена на підставі Версальського мирного договору (28 червня 1919 року). Повністю умови мирної угоди були визначені тільки в 1919-1920 роках на Паризькій мирній конференції.

Перша світова війна, що стала найбільшим в історії військовим конфліктом, тривала понад 4-х років. У ній брало участь 38 країн, понад 74 млн осіб, з них 10 млн були вбиті, а 20 млн поранені і покалічені. За своїми масштабами, людським жертвам, політичним і соціальним наслідкам ця подія не могла зрівнятися ні з чим за всю попередню історію. Перша світова війна призвела до зміни геополітичної ситуації в світі і краху найбільш могутніх європейських держав. Вся система міжнародних відносин, політика, економіка і світова ідеологія зазнали істотних змін.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация