2 лютого - День перемоги в Сталінградській битві

Однією з найславетніших і героїчних сторінок історії Великої Вітчизняної Війни є перемога радянської армії над нацистсько-фашистськими загарбниками в битві під Сталінградом.

Сталінград навіки залишився в пам'яті людства. Це місто, що символізує найбільше мужність, біль і страждання. Захисники Сталінграда прославилися на весь світ своїм подвигом. Саме в цьому місті протягом 1942-1943 років вирішувалася подальша доля всієї планети. Для фашистів Сталінград був не тільки найважливішим економічним, військово-політичним і транспортним центром. Вони чудово усвідомлювали, що місто, назване на честь великого російського вождя - Сталіна, місто, в якому зійшла його зірка, є основною ланкою в ланцюжку патріотичної свідомості радянського народу.

Ось чому 23 серпня 1942 року на нього раптово обрушилися шалені бомби, за якими знову і знову пішли нескінченні атаки. Однак смертоносна машина вермахту зазнала поразки на берегах Волги. Радянські солдати і офіцери здійснили подвиг, який не має аналогів у всьому світі. Рівно 200 діб вони стояли на смерть під відкритим вогнем, зламавши хребет німецькому звіру, отримавши в усьому світі величезний резонанс, звільнивши його від «коричневої чуми» і поклавши початок кінця фашистської Німеччини.

Сталінград зумів вистояти в тому нелегкому бою тому, що весь сенс Вітчизни втілився тоді саме в ньому. Ось чому такий масовий героїзм не мав повторення в усьому світі. Вся моральна і духовна сила нашого змученого народу була сконцентрована там.

Для подальшого перебігу Другої світової війни події битви під Сталінградом мали колосальне значення. Це була своєрідна переломна точка, після якої радянська армія розпочала свій визвольний рух. Це підтверджується поділом Сталінградської битви на два взаємопов'язаних періоди: оборонний і наступальний.


За високий героїзм і мужність, показані в Сталінградській битві, 5 військових підрозділів радянської армії отримали почесне найменування «Донські», 32 - «Сталінградські». Медалями та орденами були нагороджені 55 частин і з'єднань, ще 183 об'єднання зазнали перетворення, в результаті яких стали гвардійськими. Звання Героя Радянського Союзу отримали понад 120 відважних воїнів, а порядку 760 тисяч учасників битви були приставлені до медалі «За оборону Сталінграда».
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация