2. Періодизація Громадянської війни

Антонов А.С._

Періодизація Громадянської війни в Росії залишається спірною. Радянські історики, як правило, вважали, що вона почалася в МЙ 1918 ІН 1918 року, коли відбулося повстання чехословацького корпусу. Саме з цього часу військові проблеми стали головними в діяльності Радянського уряду. Др.т.з. відносила початок Громадянської війни до МР 1918 року, коли на територію Росії вторглися іноземні інтервенти. У зарубіжній історіографії та російських дослідженнях 1990-х частіше висловлюється принципово інша думка. Початок Громадянської війни зв'язується з озброєним захопленням влади більшовиками або розгоном Установчих зборів - подіями ОК 1917 або ЯН 1918. Існує і ще більш крайнє думка, згідно з яким початком Громадянської війни в Росії послужило повалення царату в ФВ 1917.

Троцький Л.Д. виголошує промову з бронепоїзда

Однак дану т.з. навряд чи можна визнати обґрунтованою, тому що протягом помітного часу після Лютневої революції події в Росії розвивалися мирно. Закінчення Громадянської війни сучасні дослідники, як правило, відносять до 1921. Таким чином, до подій Громадянської війни зараховують не тільки розгром білих армій, а й придушення селянських повстань (напр., На Тамбовщині), і ліквідацію кронштадтського заколоту. Громадянську війну прийнято ділити на періоди. Очевидно, що великомасштабні військові дії розгорілися після повстання чехословацького корпусу. Тому МЙ 1918 МН 1918 року було початком другого періоду Громадянської війни. Перший етап, що завершився в МЙ 1918 року, характеризувався порівняно невеликими масштабами бойових дій, що розгорнулися, гл.образом, в козачих і національних районах. Участь держав Антанти в цей час було відносно незначним і обмежувалося діями в прибережних окраїнних районах.

Участь держав Антанти в цей час було відносно незначним і обмежувалося діями в прибережних окраїнних районах

Бронепоїзд чехословацького легіону. 1919

Політично білий рух не було консолідованим. Червона Армія перебувала в зародковому стані. Другий етап, що тривав з МЙ 1918 по НЯ 1918 року, характеризується такими особливостями:

msimagelist>

msimagelist>

Основні етапи громадянської війни в Росії (1917-1922 рр.)

Третій етап розпочався в НЯ 1918 зв'язку із закінченням Першої світової війни. Країни Антанти, війська яких звільнилися з німецького фронту, зробили спробу активного військового втручання в події в Росії, особливо в Причорномор'ї. Політичне керівництво білим рухом перейшло в руки генералітету. Головним фронтом Громадянської війни став Південний. Завершився цей етап навесні 1919.

Група Забайкальський козаків

Антанта Антоновщина армія Біла гвардія білий рух білочехи більшовизм влада влада державна влада політична війна гвардія Громадянська війна громадянство дія соціальне діяльність інтервенція Історія козацтво Червона гвардія селяни Кронштадтський заколот Світова війна нація Суспільство соціалізм партія Партії "революційної демократії" Перша світова війна політика Праві і ліві Росія Свобода свободи демократичні Поради Сучасне суспільство участь політичне установчі збори фронт цар Антонов А.С.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация