20 лютого почався Великий Піст

Сьогодні Вірменська Апостольська Церква вступила в Великий Піст, який триватиме 48 днів: від Справжньою Масляної (Бун Барекендан) до свята Святого Воскресіння Христового - Пасхи (Затік), яка в цьому році випадає на 8 квітня Сьогодні Вірменська Апостольська Церква вступила в Великий Піст, який триватиме 48 днів: від Справжньою Масляної (Бун Барекендан) до свята Святого Воскресіння Христового - Пасхи (Затік), яка в цьому році випадає на 8 квітня.

Великий Піст встановлений в наслідування Ісусу Христу, пост в пустелі сорок днів, готуючись до проповіді. Його головною метою є підготовка до святкування Великодня через говіння і покаяння, молитву і боротьбу з людською гріховністю. Піст - час виправлення, духовного і тілесного подвигу, час, коли людина повинна попросити у Господа прощення своїх гріхів і гідно причаститися Святих Христових Тайн.

Великий Піст ділиться на Чотиридесятниці (перші сорок днів) і Страсну Седмицю (тиждень перед Великоднем), між якими знаходиться Лазарева Суббота (Вербна субота). Великий Піст охоплює сім неділь, що відбивають особливо пам'ятні події: Життя в Раю (Справжня Масляна), Вигнання, Повернення блудного сина, Притчу про невірне домоправителем, Притчу про неправедне Судді, Пророцтво про Друге пришестя і В'їзд в Єрусалим (Вербна неділя / Цахказард).

Чотиридесятниця символізує сорокаденний молитву Христа, коли після хрещення Ісус «Дух на пустиню Чотиридесятниця символізує сорокаденний молитву Христа, коли після хрещення Ісус «Дух на пустиню. Там сорок днів Він диявол Його спокушав і нічого не їв і не пив в ці дні »/ Лук. 4: 1-3 /. Ісус взяв на Себе подвиг поста заради порятунку роду людського, замість людей Він прийняв покаяння, щоб покаяння всіх тих, хто поститься знайшло реальних сенс, бо відбувається по Його приклад.

Страсна Седмиця - останній тиждень Великого Посту, присвячена спогадам про Таємну вечерю, переказі на суд, страждання, смерті на хресті і поховання Ісуса Христа

У період посту в Вірменії в їжу вживаються виключно продукти рослинного походження, відмовившись від молочного і м'ясного. В цей час уникають не тільки від певних видів їжі, але і від пристрасних захоплень, багатослів'я, брехні, лайки та інших гріхів, оскільки марно відмовлятися від їжі, не відмовляючись при цьому від гріха. У Нагірній проповіді Ісус говорить: «А як постите, то не будьте сумні, як лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб люди, що постять. Істинно кажу вам, що вони вже отримують нагороду свою. А ти, коли постиш, намасти свою голову і вмий обличчя твоє, щоб з'явитися посту свого не виявив перед людьми, але перед Отцеві своєму, що в таїні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно »/ Мт. 6: 16-18 /.

«Наш Господь вчить нас, в якому дусі треба все це робити «Наш Господь вчить нас, в якому дусі треба все це робити. Як хвороба впливає на тіло, людини, так і гріх впливає на його душу. Чи не через пост прощаються гріхи, а волею і милістю Божою. Однак дотримання посту грає важливу роль в справі очищення від гріхів. Каяття, молитва, покута - ось основні умови для отримання прощення і зцілення силою Божою », - йдеться на офіційному сайті Араратської Патріаршої Єпархії Святої Вірменської Апостольської Церкви .

Мічінк - середина, що розділяє Великий Піст на дві половини, в 2012 році випадає на 14 березня. За народною традицією в цей день випікається з пісного тіста прісна гата (особливий хлібець із солодкою начинкою), в яку запікають монетку. Згідно з повір'ям, кому дістанеться шматок з монеткою, того чекає удача. Поширена страва - пасуц-толма (пісна толма) - капуста та інші овочі, фаршировані сумішшю з бобів і зернових.

Древніми канонами в період Великого Посту були заборонені вінчання і матах (роздача милостині у вигляді м'ясної страви). Однак постановою католікоса Вазгена I в украй необхідних випадках було дано дозвіл здійснювати таїнство вінчання в суботні та недільні дні, за винятком Страсного Седмиці.

Тим, кому з огляду на фізичний нездужання важко строго постити на всьому протязі Великого Посту, Церква рекомендує дотримуватися, принаймні, першу і останню пісні тижні Тим, кому з огляду на фізичний нездужання важко строго постити на всьому протязі Великого Посту, Церква рекомендує дотримуватися, принаймні, першу і останню пісні тижні. Але стриманість не повинно стати самоціллю і тортурами для людини: щоб досягти результату, потрібно приймати вимоги поста як бажану реальну можливість духовного і фізичного зцілення, просвітлення і оновлення. Дні Великого Посту можна назвати періодом духовної просвіти, самоаналізу, замаливания гріхів. «Наблизьтеся до Бога і наблизиться Він до вас», - наставляв апостол Яків.

Підготувала Ольга Градинар

comments powered by HyperComments

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация