20 - 21 березня. День весняного рівнодення.

День весняного рівнодення одна з ключових дат Колеса Року у слов'ян і кельтів.
У слов'ян цей день називався "Великий день" або "комоедіци", а у кельтів "Остара"

а тепер докладніше:
а тепер докладніше:   21 березня Величне Сонце заявляє про настання астрологічного Нового Року
21 березня Величне Сонце заявляє про настання астрологічного Нового Року. День весняного рівнодення - воістину велике свято Землян.
Цей день знаменний тим, що Сонце сходить точно на сході, а заходить точно на заході.
Перехід Сонця з південної півкулі в північну знаменує не тільки новий астрономічний рік, але і прихід весни. З астрономічної точки зору 21 березня настає весна і триває до 22 червня - дня літнього сонцестояння.
Цей день здавна люди наділяли особливими магічними властивостями.
Саме День рівнодення астрологи і езотерики навіть вибрали своїм неофіційним професійним святом.
У цей день шляху Землі і Сонця перетинаються, створюючи своєрідну «драбину в небо». Весняне рівнодення - точки перетину площини екватора з площиною екліптики.
Тільки в дні рівнодення промені Сонця падають на Землю під прямим кутом до осі її обертання. У ці моменти щодо Землі енергетика людини змінюється як вода в посудині, в який поклали електричні дроти і подали напругу. Тіло людини наповнюється силою і жаром. Важливо при цьому, щоб вода і посудина були чистими - тому напередодні свята рекомендований пост.
У багатьох країнах світу день весняного рівнодення відзначають урочистим святом, називаючи його різними іменами. У кельтів Остара, в азіатських країнах, наприклад, це свято Навруз, ведична Індія також шанує цей період особливим святом.
Як називається свято весняного рівнодення у слов'ян?
Історики знайшли кілька варіантів, як називалося свято весняного рівнодення:
- комоедіци
- Великий День;
- Червона Гірка;
- Велікодень;
- Красногор.
У тиждень весняного рівнодення прийнято було водити хороводи, прославляючи піснями-танцями богів, бенкетувати за столами, де неодмінним частуванням були присутні тестяние фігурки жайворонків, оладки і страви з символікою сонечка, і повністю були відсутні хмільні напої. І старий, і молодий годували зерном і сухим хлібом зліталися на Красній височини птахів, що уособлювали душі померлих предків, скачували в зимову руку палаюче колесо, прикрашене яскравими стрічками як символ нового Сонця і прихід на землю богині весни Вести.
Однією з улюблених забав слов'ян було катання на мотузкових гойдалках і спалювання в вогнище солом'яних ляльок з побажаннями довгих років, процвітання, багатого на рік врожаю і щастя. З ляльками в вогонь кидали зерно як підношення богам в їх прихильності народу, а для очищення душі особливі сміливці стрибали через вогнище поменше.

У давнину також свято називали комоедіци, і відзначали саме тоді, коли сонце переходило з Південної півкулі в Північну - 20-21 березня.
Свято мав не тільки ритуальне значення, але і допомагав людям «прокинутися» після важкої зими, і підготуватися до важкого труду хліборобів - відзначали його 2 тижні, і потім відразу починали працювати, щоб наступну зиму прожити в теплі і відносної ситості.

В цей же день слов'яни шанували Ведмежого бога - йому відносили до лісу перший млинець, що випікають в свято. Вираз «перший млинець грудкою» чув кожен російська людина, але мало хто знає, що не "комом», а «комам» - комами на Русі називали ведмедів, і вважали їх священними тваринами. Справжня древня прислів'я звучить так: «Перший млинець комам, другий - знайомим, третій - далекої рідні, а четвертий - мені».

Відомо, що багато сучасних церковні свята - в тому числі і Великдень - тісно переплетені з традиціями язичництва, але їх давня сутність або загублена, або змінена до невпізнання.

Так, замість Комоєдиця вирішено було дозволити святкувати Масляну: по-іншому вона називається Сирним тижнем, і відзначається перед Великим постом. Багато масляні обряди здаються настільки незрозумілими, що ніхто і не намагається їх пояснити: люди просто святкують, і майже не згадують про те, звідки це свято з'явилося в такому вигляді - тим більше що сьогодні це дійсно важко зрозуміти.

Великодні яйця теж не завжди були великодніми: у них є й інше значення, набагато давніше - у народів Північної Європи і Азії ще в дохристиянські часи фарбовані яйця означали воскресіння і відродження - їх часто клали в поховання. З яйцями пов'язані і багато стародавніх гри - ті ж самі, що і у християн: яйця били одна об одну, катали, дарували один одному і т.д.

Наші предки не дарма вважали день весняного рівнодення великим святом: початок весни - це пробудження всього живого до нового життя, але ж ми теж завжди чекаємо весни з нетерпінням, і дуже радіємо, коли вона приходить після зимових холодів. Давайте відзначати прихід весни радістю і усмішками, і тоді сонце завжди буде для нас ласкавим і теплим, а життя - багатої і багатою.

Давня слов'янська молитва

«О, Велике Сонце!

Оживи мене світлом доброчинних променів Твоїх!

Так прокинуться ясні думки в душі моїй!

Так воскреснуть сили в грудях моїх і поведуть мене туди,

де горить вічний світ незакатного торжества Твого ».

Магічне значення дня весняного рівнодення

Ще з часів язичництва дня весняного рівнодення приписували магічні властивості. Це єдиний час в році, коли зима зустрічається з весною, а день дорівнює за тривалістю ночі.

За повір'ям, у цей день на Землю спускається сам Бог-Сонце, для того щоб перевірити, як ідуть справи у його земних синів і дочок і допомогти їм здійснити всі їх добрі починання.

Ворожіння і змови на день весняного рівнодення

День весняного рівнодення чудово підходить для ворожінь і ритуалів на виконання бажань. Так як це свято є історичним «попередником» Масляної, ви можете сміливо використовувати масляні ворожіння і замовляння: наприклад, спробувати по формі млинця дізнатися, що вас чекає в новому році.

Також є дуже простий змову на виконання бажань, який відмінно «працює» в ніч весняного рівнодення: в переддень свята спечіть ватрушку (у древніх слов'ян - це символ Сонця і благополуччя) і поки вона не охолола, говоріть їй своє бажання. Вночі з'їжте ватрушку, відщипуючи від неї маленькі шматочки і подумки повторюючи те, що ви побажали.

Проводити ритуал краще на самоті, при свічках.
У чому магічна сила Дня весняного рівнодення?
20 березня це унікальна подія - Сонце і Земля будуть перебувати в абсолютному рівновазі і гармонії.
Сонце буде знаходитися в центрі між Північним і Південній півкулі точно в центрі між небом і землею. Це створить Священний Хрест, який врівноважить все енергії і призведе до повної гармонії все живе навколо. За словами езотериків, точка рівнодення - це потужне час для реалізації бажань, сильний день для трансформації думки і слів. Ритуали на залучення благополуччя в день весняного рівнодення Найголовніша порада - 20 березня думати і говорити тільки про хороше і приємне.
Погані думки, тривоги, лайливі слова, сварки і негатив призведе до того, що все, про що ви говорили і подумали в цей день, реалізується. Так що езотерики рекомендують провести цей день тільки з позитивними емоціями. Очисний ритуал. У день весняного рівнодення рекомендується проводити очисний ритуал. Проведіть генеральне прибирання, викиньте з дому все старі і непотрібні речі. Змітаючи сміття, уявляйте, що рятуєтеся від невдач, хвороб, негативних емоцій. Провітріть приміщення, Окур його травами, прийміть душ. В кінці дня напишіть на аркуші паперу все те, від чого б ви хотіли очистити своє життя.
Перечитайте написане і спаліть його в багатті. Ритуал на виконання бажання. У День весняного рівнодення все слова і бажання матеріальні, а значить саме час розповісти Всесвіту про свої мрії. В цей унікальний день все бажане стає реальністю! Відчуйте їх в кімнаті, де вас ніхто не потривожить, запаліть свічку, душите глибоко, розслабтеся. Закрийте очі і уявіть своє найзаповітніше бажання так, ніби воно вже виповнилося. Відчуйте його, відчуєте радість від його реалізації.
Найголовніше - відчути позитивну енергетику від картинки у себе в голові. Потім подумки помістіть образ вашого бажання в рожеву сферу. Нехай вона піднімається вгору - так ви відпустіть своє бажання на волю, до Всесвіту. Нехай воно летить вгору для того, щоб дуже скоро стати вашою реальністю. Відкрийте очі і вдихніть легко і радісно - тепер все буде добре. Використовуйте силу Дня весняного рівнодення на користь собі, міняйте своє життя на краще!


20-21 березня у кельтів свято Остара (докладніше про свято тут)
Як називається свято весняного рівнодення у слов'ян?
У чому магічна сила Дня весняного рівнодення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация