20 березня - День весняного рівнодення!

Весняне рівнодення (Vernal Equinox) - одне з унікальних явищ природи, суть якого, кажучи науковою мовою, зводиться до того, що «в момент рівнодення центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор». Весняне рівнодення (Vernal Equinox) - одне з унікальних явищ природи, суть якого, кажучи науковою мовою, зводиться до того, що «в момент рівнодення центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор»


Говорячи простіше, в цей день Земля, обертаючись навколо своєї уявної осі, що проходить через полюси, одночасно рухаючись навколо Сонця, знаходиться в такому положенні по відношенню до світила, що сонячні промені, що несуть теплову енергію, падають прямовисно на екватор. Сонце переходить з південної півкулі в північну, і в ці дні у всіх країнах день майже рівний ночі. З 2010 до 2014 року весняне рівнодення настає 20 березня.
Весняне і осіннє рівнодення вважаються астрономічним початком відповідних пір року. Проміжок часу між двома однойменними рівноденнями називають тропічним роком. Цей рік сьогодні і прийнятий для вимірювання часу. У тропічних році приблизно 365,2422 сонячних діб. Ось через це «приблизно» рівнодення щороку припадає на різний час доби, щороку просуваючись вперед приблизно на 6 годин.
Говорячи простіше, в цей день Земля, обертаючись навколо своєї уявної осі, що проходить через полюси, одночасно рухаючись навколо Сонця, знаходиться в такому положенні по відношенню до світила, що сонячні промені, що несуть теплову енергію, падають прямовисно на екватор
У цей день світло і темрява розділяються порівну. У давні часи, коли не було календарів, весну визначали за сонцем. Вважалося, що саме з цього дня починаються оновлення в природі: перший весняний грім, набухання бруньок на деревах, буйне проростання зелені.
А почалося все в 325 році н.е., коли відбувся Нікейський собор, на якому юліанський календар був прийнятий для всього християнського світу. За постановою Нікейського собору рівнодення зобов'язане було «назавжди» припадати саме на 21 березня, як це було в рік собору, але в кінці XIV ст. християнська церква раптом виявила, що весняне рівнодення давно вже не збігається з 21 березня, і більш того, кожні 128 років настає раніше ще на один день і коли помилку помітили, різниця склала вже 10 днів: за юліанським календарем момент рівнодення мав наступати 21 березня , а в дійсності він наступав вже 11 березня. На це вказували багато астрономів, і церковники не раз збиралися провести реформу, але кожен раз вона відкладалася з різних причин.
У 1582 році папа Григорій ХIII видав спеціальну буллу, за якою рахунок днів був пересунутий на 10 діб вперед і п'ятницю після четверга 4 жовтня 1582 наказувалося вважати не 5, а 15 жовтня.
Підготовку реформи за вказівкою Григорія ХІІІ здійснювали астрономи Христофор Клавіус і Луїджі Ліліо. Новий календар на ім'я тата стали називати григоріанським.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация