20 березня, в день весняного рівнодення 2018 року, починається астрономічна весна

20 березня, о 19:15 за московським часом, настане весняне рівнодення, тобто тривалість дня і ночі на всій Землі буде однакова. Повідомлення про це зробили вчора і сьогодні багато інтернет-видання з посиланням на астрономів Московського планетарію. 20 березня, о 19:15 за московським часом, настане весняне рівнодення, тобто тривалість дня і ночі на всій Землі буде однакова

Фото: Олександра Свєтлова

День весняного рівнодення з точки зору астрономії - момент, коли Сонце «переходить» з південного в північну півкулю Землі і настає астрономічна весна. В цей час сонячні промені прямовисно падають на земну екватор і тривалість дня і ночі стає однаковою. Весняні рівнодення відстоять один від одного на 365,24 сонячної доби, тому вони настають не в один і той же час. Цього року рівнодення припадає на 20 березня.

Цікаву історико-довідкову інформацію наводить портал god2018.su:

«В історії людства можна відзначити чотири ключових дати, відповідно до яких будувалася життя стародавніх людей. У 2018 року вони будуть виглядати так:

- День весняного рівнодення - 20.03.18,

- День літнього сонцестояння - 21.06.18,

- День осіннього рівнодення - 23.09.18,

- День зимового сонцестояння - 21.12.18.

Всі ці точки здавна є сакральними. Саме після цих днів наступають кардинальні зміни в природі. Самою шанованою датою у наших предків був день весняного рівнодення: він уособлював перемогу світла і давав надію на майбутнє. Не дивно, що у багатьох народів цей день сприймають, як справжнє свято. Темрява починає відступати, а дні збільшуватися. У стародавні часи рівнодення пов'язували з настанням весняної пори. У деяких народів цей день сповіщав про прихід Нового року. Адже після нього наступав новий період, коли все в природі та житті людини починало оновлюватися. У слов'янському світі в рівнодення відзначали комоедіци або Масляну. У цей день прийнято було прощатися з зимою.

Перехід в новий життєвий цикл у всіх народів відзначався з великим піднесенням. Люди намагалися залишити все погане в минулому і сподівалися, що новий період принесе їм удачу. Це, перш за все, стосувалося майбутнього врожаю. Цей день вважався практично у всіх народів нашої планети. Європейці, наприклад, проводили численні фестивалі і маскаради.

У давнину люди були впевнені, що на рівнодення розкривалися небеса і виконувалися найпотаємніші бажання. У цей день було прийнято просити у Бога про найголовніше: про майбутній урожай; про здоров'я і благополуччя всієї родини. У це свято заборонялося сумувати. Вважалося, що в день рівнодення все може матеріалізуватися, тому плач і погані думки були під забороною. Радість і веселощі були гарантією хорошого настрою на цілий рік ».
повний текст тут

Джерело: http://indubnacity.ru/novosti/goryachaya_tema/20-marta-v-den-vesennego-ravnodenstviya-2018-goda-nachinaetsya-astronomicheskaya-vesna

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация