200 мільйонів для Дерипаски. Російські автобуси в Україні продає мати народного депутата

Версія для друку

Як пенсіонерка з Харкова стала партнером російського мільярдера, а Дмитро Святаш заробляє на крові українських патрітов, вливаючи гроші в російську «оборонку».

Міністерство освіти і науки в минулому місяці оприлюднило дані по виконанню розрекламованої програми «Шкільний автобус» - в держбюджеті 2016 на неї було закладено субвенцій на 600 млн гривень. Перед стартом навчального року, станом на середину серпня, майже всі місцеві органи влади в Україні визначилися, кому віддадуть кошти і який транспорт придбають для школярів.

Відповідно до «Вісником держзакупівель», на дві третини суми держоргани закуплять 326 шкільних автобусів різних виробників. При цьому найбільше - понад 200 млн гривень (за 164 автобуса) - повинні отримати постачальники шкільних автобусів зі світлою назвою «Мрія».

Виробником автобусів «Мрія», які в 2016-му закуповували в 14 областях України, є компанія «Автохолдинг». Саме так стверджує прес-служба цього підприємства.

Популярність автобуса пояснюється ціною: машини під цією назвою на тендерах стоять на 100-300 тисяч дешевше продукції конкурентів, серед яких вітчизняні автовиробники - «Богдан Моторс», «Чернігівський автозавод», «Черкаський автобус».

При рівних умовах таку перевагу можна отримати в разі, якщо, наприклад, завод має постійне завантаження і продає порівняно великі партії товару. Саме так і звик працювати виробник «Мрії», правда, не в Україні.

«Автохолдинг» входить в структуру бізнес-групи АІС ( «Автоінвестстрой»), яку пов'язують з народним депутатом з парламентської групи «Відродження» Дмитром Святашем. Останній в минулому скликанні парламенту входив до Партії регіонів, був засновником автоімпортера «Автоінвестстрой», але кілька років тому, після скандалу з кредитом, який компанія відмовилася повертати відомому банку, заявив, що вийшов зі складу АІС .

В тему: Суд заарештував автосалони нардепів Святаша і Полякова

Як свідчать матеріали кримінального провадження Національної поліції, пасажирські автобуси АС-Р 4234 «Мрія» насправді виробляються не в Україні, а на російському підприємстві «Павловський автобусний завод» (входить в корпорацію «Російські машини» (група ГАЗ) кремлівського мільярдера Олега Дерипаски - на фото вгорі) .

Група ГАЗ, як і інші складові «Російських машин» - підприємства авіа- і залізничного машинобудування, має держгарантії на мільярди рублів від російського уряду. ГАЗ поставляє автотехніку для армії країни-агресора, а напередодні увійшла в п'ятірку структур, що мусять виготовити 1800 автобусів для російських шкіл. Відповідне розпорядження прем'єр РФ Дмитро Медведєв підписав в серпні.

Як уже зазначалося, ринок збуту ПАЗів межами Росії не обмежується. В умовах війни трохи «перепадає» і українцям. Для розмитнення павловських автобусів в Україні менеджери російського заводу, за даними українських правоохоронців, надають сертифікати з неправдивими відомостями про відповідність шкільних «Мрій» екологічним вимогам «Євро-5», йдеться в розслідуванні українських правоохоронців, пов'язаному з підміною екологічних стандартів. Мовляв, росіяни в документах в 2016 році вказували, що двигун автобуса відповідає вимогам «Євро-5», хоча рік тому ті ж машини перетинали кордон з Україною зі стандартом «Євро-4».

З цим «новим» сертифікатом пази імпортувалися в Україну і нібито переоснащувати до рівня шкільного автобуса харківським «автохолдингам».

Саме такий шлях, наприклад, проклали 27 автобусів «Мрія» у Вінницькій області, яка оплатила них 32 млн гривень.

У квітні 2016 року Міносвіти рекомендувало управлінням освіти і науки облдержадміністрацій під час закупівлі шкільних автобусів віддавати перевагу вітчизняному виробнику, з огляду на «етичну складову питання в контексті військової агресії Росії проти України». У той же час чиновники МОН акцентували: місцева влада повинна керуватися фактором експлуатаційні характеристики і цінами.

В Україні постачальником понад півтори сотні «Мрій» виступають фірми «Інтер авто-трейдинг», «Радиал Україна», «Аймакс груп». Як мінімум одна з них має безпосередній зв'язок з згадуваної вже бізнес-групою АІС, пов'язаної з Дмитром Святашем. Так, офіс «Радиал України» розташований за адресою основного офісу групи компаній АІС в Києві - в провулку Балтійському, 20.

За цією ж адресою знаходиться, наприклад, ТОВ «Автомобільна компанія« Укравтоторг ». Як з'ясував «Главком», в 2016 році імпортні операції з ввезення автобусів російського «Павловського автобусного заводу» під українізованим назвою «Мрія» здійснювала саме ця фірма. Серед її засновників - харків'янка Святаш Лариса Миколаївна, 1947 року народження. Вона - мати народного депутата Дмитра Святаша. Декларантом автобусів виступало згадуване вище «ПО« Автохолдинг », єдиним засновником якого є ТОВ« Стокс-ТВ », а одним з бенефіціарів власників - та ж Лариса Святаш.

Декларантом автобусів виступало згадуване вище «ПО« Автохолдинг », єдиним засновником якого є ТОВ« Стокс-ТВ », а одним з бенефіціарів власників - та ж Лариса Святаш

Мати народного депутата Дмитра Святаша (на фото) веде бізнес з найбільшим автохолдингам Росії, які отримують оборонні замовлення від Кремля

Варто відзначити, що ціна продажу одного автобуса «" Мрія "» для місцевих органів влади становить від 1,2 до 1,4 млн гривень. У той же час протягом весни-літа 2016 року, за даними «Главкому», автобуси російського виробника, який отримує дотації і гігантські замовлення від російської армії, завозилися в Україну за ціною від 555 до 610 тис. Гривень.

Варто зазначити, що для Лариси Святаш Росія - країна не чужа. Про це свідчать уже російські реєстри юридичних осіб. Вона, наприклад, є співвласницею компанії «Центр стратегічного інвестицій», зареєстрованої за російським законодавством в окупованому Криму - по вул. Трансформаторної, 4 в Сімферополі. Частка Святаш в статутному капіталі - 20 млн рублів, ще 20 тис. Рублів в фірму вклав Святаш Володимир Миколайович. Саме так звуть депутата Харківської обласної ради - батька народного депутата Дмитра Святаша.

Саме так звуть депутата Харківської обласної ради - батька народного депутата Дмитра Святаша

Тут варто додати, що Святаш-старший, провідний бізнес на окупованій українській території, є представником нової партії «Відродження» та очолює в облраді постійну комісії з питань соцполітики, охорони здоров'я, реабілітації учасників бойових дій і АТО.

Тут варто додати, що Святаш-старший, провідний бізнес на окупованій українській території, є представником нової партії «Відродження» та   очолює   в облраді постійну комісії з питань соцполітики, охорони здоров'я, реабілітації учасників бойових дій і АТО

Святаш-старший

Директор «Центру стратегічного інвестицій» Володимир Польський також керує компанією «Автогруп Крим», яка з'явилася за тією ж адресою в Сімферополі в травні 2014 року, коли Крим вже був захоплений Росією. Фірма здає в оренду майно. За адресою Трансформаторна, 4 в Сімферополі також знаходиться офіс компанії з уже знайомої абревіатурою - «АІС Крим», - засновником якої в Криму є Наталія Корякіна. Остання також заснувала фірму «Прайд південь», зареєстровану за тією ж адресою.

Виконання програми «Шкільний автобус»

Виконання програми «Шкільний автобус»

-

Федір Орищук, опубліковано у виданні головком

Переклад: аргумент

В тему:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация