200-річчя Вітчизняної війни 1812 року - унікальна виставка в Москві + ФОТО

Зовсім небагато залишилося до 200-річчя легендарної Бородінської битви . В останній день літа Виставковий зал федеральних архівів представив увазі публіки міжнародну історико-документальну виставку, присвячену двохсотрічного ювілею Вітчизняної війни 1812 року під назвою "« Недарма пам'ятає вся Росія ... ». Унікальні документи з російських і зарубіжних архівів ".

Унікальні документи з російських і зарубіжних архівів

Виступаючи на відкритті експозиції, заступник Міністра культури Григоріїв Івлєв від імені Міністерства культури привітав організаторів виставки з великим творчим успіхом:

«Війна 1812 року, Бородінський бій - важливі віхи в історії нашої держави. Наше захоплення подіями тієї епохи засноване на розумінні історії як взаємодії націй. Велич війни виражено в документах французьких, польських, російських.

Ми бачимо, що під час боїв цієї війни російське воїнство показало ту стійкість, ту наполегливість, яку тільки може людина проявити. Успіх виставки і в тому, що ми звертаємося до першоджерела. Зараз, коли ми читаємо доповіді імператора, офіцерів, які оцінюють вироблені дії, ми бачимо, скільки це коштувало людям праць.

Наполеон, передаючи одному з російських чиновників послання Олександру I, сказав, що під час московського пожежі загинуло багатовікове спадщина. Це оцінка не просто ворога, а це оцінка ситуації, яка склалася в той час. Те, що це виставка відбулася, говорить про багатство і духовну силу наших народів ».

Міністр уряду Москви, керівник департаменту культурної спадщини Олександр Кибовська заявив, що завдяки цій виставці «у нас з'явилася гарна можливість поглянути на події тієї епохи по-новому. Після того, як ми пішли від політичної роз'єднаності і штампів радянської епохи, ми отримали можливість отримати доступ до закордонних джерел, які раніше були для нас недоступні ... Це дуже важливий захід, тому що з сукупності всіх цих джерел і складаються наші знання про ту чи іншу епосі ».

На завершення свого виступу КИБОВСКИЙ привітав співробітників архіву з тим, що вони змогли показати всім зацікавленим глядачам то багатство джерел, які є в їх розпорядженні. Він також висловив надію, що всі виставлені матеріали знайдуть свого аналітика, як в Росії, так і в світовому просторі.

Представник Національного архіву Франції, в свою чергу, привітала організаторів та відвідувачів виставки. У своїй промові вона зазначила, що «генерал Мороз" не зіграв вирішальну роль у поразці Наполеона, всупереч сформованій думці. Перш за все Бонапарт зазнав поразки завдяки військовій стратегії імператора Олександра I і патріотизму російського народу.

На відкритті виставки виступив також однойменний нащадок Дениса Давидова по лінії його брата Льва Давидова, який був соратником героя-партизана. Давидов розповів про те, що його сім'я свято зберігає пам'ять про події 1812 року і реліквії того часу.

Безперечно, це масштабна культурна подія величезного значення, яке знову воскресить славу русского оружия XIX століття. Над створенням виставки трудилися вчені Національних архівів Росії, Білорусі, Франції, Фінляндії.

Тут можна побачити безліч експонатів, які виставляються вперше. Серед них: лист імператора Олександра I голові Державної ради генерал-фельдмаршалу графу Н.І. Салтикова про початок війни з Францією, рескрипт імператора Олександра I головнокомандувачу усіма російськими арміями генерал-фельдмаршалу князю М.І. Голенищеву-Кутузову з вимогою пояснити причини залишення Москви і інші.

Як розповів кореспонденту ПРАВМІРа Олег Чистяков, кандидат історичних наук, начальник науково-довідкового апарату Російського державного військово-історичного архіву:

«Ця виставка організована для того, щоб продемонструвати широкому загалу документи, які раніше не виставлялися. Це принцип виставок в залі федеральних архівів, ми завжди намагаємося показати саме такі документи.

Серед усього представленого окремо я б відзначив трофейні документи, наприклад, журнал маршала Даву, справжні укази Наполеона, які він підписував в Москві, документи Дениса Давидова, які внесені до реєстру унікальних документів, його географічна карта, з якою він воював, з його власноручними помітками ».

План облоги Парижа

Крім письмових документів, на експозиції можна познайомитися і з «речовими» експонатами: там представлена ​​форма солдат і офіцерів, медалі за ратні подвиги, в тому числі за взяття Парижа.

Також в останньому виставковому залі можна подивитися документальний фільм «Ювілейні торжества в пам'ять 100-річчя Вітчизняної війни 1812 року». Він підготовлений на основі Відеохроніка початку XX століття і озвучений музикою тієї епохи.

Вся експозиція розділена на сім розділів: Події Вітчизняної війни 1812 р до Бородінської битви, Бородінський бій, Події Вітчизняної війни 1812 р від Бородінської битви до вигнання Великої армії з Росії, Партизанський рух в період Великої Вітчизняної війни 1812г., Закордонні походи 1813-1814 , Учасники Великої Вітчизняної війни 1812 року і Закордонних походів, Увічнення пам'яті Вітчизняної війни і святкування в 1912 р її 100-річного ювілею.

план Бородіно

В рамках прес-конференції, яка передувала відкриття виставки, були презентовані збірники історичних документів, розраховані на наукову аудиторію: «Подвиги солдатів і офіцерів російської армії в битві при Бородіно», «Донське козацтво в Вітчизняній війні 1812 року і закордонних походах 1813-1814» .

Виставка работае т з 1 вересня по 11 жовтня 2012 р щодня з 12.00. до 18.00 за адресою: вул. Велика Пироговська, 17. Вхід на експозицію до 17.15. Вихідні дні - понеділок, вівторок.

Вихідні дні - понеділок, вівторок

бойовий порядок

бойовий порядок бойовий порядок

Перехід через Неман

Перехід через Неман

рапорт

лист імператора

Фотографії надані організаторами виставки спеціально для порталу "Православіє і світ"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация