21 серпня. КАЛЕНДАР Казінформ «ДАТИ. ПОДІЇ »

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - Казінформ пропонує читачам інформаційний календар «Дати. Події ».

ПОДІЇ

У 1947 році утворено місто Курчатов - центр колишнього Семипалатинського полігону. З моменту утворення і до розпаду СРСР він мав статус закритого міста.

У 1992 році Республіка Казахстан вступила до Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO). Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO - International Civil Aviation Organization) - спеціалізована установа ООН, що встановлює міжнародні норми цивільної авіації та координує її розвиток з метою підвищення безпеки та ефективності. Статутний метою ICAO є забезпечення безпечного, впорядкованого розвитку міжнародної цивільної авіації в усьому світі та інші аспекти організації і координації міжнародного співробітництва з усіх питань цивільної авіації, в тому числі міжнародних перевезень

У 2000 році в Алмати, на перетині проспекту Достик і вулиці Шевченка в Медеуського районі, відкрито пам'ятник великому українському поетові і художникові Тарасу Григоровичу Шевченку. Автор пам'ятника - український скульптор Віталій Рожик.

Відкриття пам'ятника українському кобзареві в Алмати було невипадковим: Тарас Шевченко перебував в Казахстані у військовій посиланням, в зміцненні Новопетрівське на півострові Мангишлак в Мангістауської області, із забороною малювати і писати (1850-1857. Тепер це місто називається Форт-Шевченко.

У 2004 році в Алмати створено нове громадське об'єднання «ICOMOS в Казахстані». ICOMOS - Міжнародна рада з питань пам'яток і визначних місць, метою є сприяння збереженню культурної спадщини світу. У всьому світі близько 7 тисяч окремих осіб і організацій є членами ICOMOS, вона здійснює свою діяльність через мережу національних комітетів більш ніж в 110 країнах.

У 2009 році в Усть-Каменогорську були встановлені нові скульптури «Музика степів» і «Кочевніца». Автор творів - відомий казахстанський дизайнер Жанат Елюбаева. «Музика степів» - незвичайна композиція. Робота називається так тому, що в цьому місці встановлено своєрідний камертон, який при найменшому вітрі видає певний звук. Неподалік від першої композиції розташована «Кочевніца». Головною ідеєю цих творів, виконаних в стилі «поп-арт», є популяризація спадщини предків.

У 2012 році в Астані відкрився телерадіокомплекс «Қазмедіа орталиғи», який став головною технологічною майданчиком казахстанських телеканалів для виробництва якісного вітчизняного медіаконтенту. У «Қазмедіа орталиғи» розміщуються теле- і радіоканали «Хабар», «Caspionet», «Балапан», «Казахстан», «Міждержавна телерадіокомпанія Мир», «Перший канал Євразія» та «Мәдініет», казахське радіо, радіо «Шалқар» і «Астана».

У 2013 році в Астані офіційно був запущений комерційний спецрейс по визначних пам'ятках столиці. Оригінальність проекту в тому, що використовуються автобуси технології «Doubledecker», аналог знаменитих лондонських двоповерхівок. Автобуси працюють за системою «Hop-on-Hop-off», що передбачає для пасажира необмежену кількість висадок і посадок протягом дня.

У 2013 році на честь 20-річчя тенге підготовлені до випуску чотири види різних монет - номінальною вартістю 50, 500, 5000 і 10 000 тенге. На монетах номіналом 50, 500 і 5 000 тенге мають ідентичні зображення оборотних сторін. У центральній частині розташоване зображення монети «20 років Незалежності Казахстану» в обрамленні семи стилізованих зображень банкнот національної валюти. У лівому нижньому секторі монети напис «Теңгеге 20 жил», розташована в три рядки, і число «2013», що позначає рік чеканки.

У 2014 році за заслуги в розвитку фізичної культури і спорту Республіки Казахстан почесним знаком нагороджений олімпійський чемпіон Лондона Олександр Винокуров. Медаль казахстанському велогонщикові вручав міністр профільного відомства Аристанбек Мухамедіули.

У 2015 році в Улитау Карагандинської області в честь 550-річчя Казахського ханства відкрили монумент «Булантінская битва». Монумент «Булантінская битва» зведений в урочищі Уйтас, де біля річки Буланти казахські воїни здобули першу велику перемогу над джунгарами. Ця перемога поклала початок процесу вигнання загарбників з казахської землі. Семиметрова стела виготовлена ​​з латуні і мармуру. У нижній частині з чотирьох сторін поставлені круглі щити. Верхня частина - це спис, що дивиться вістрям вгору. Навколо стели розташовані 4 обеліска з мармуру, на яких викарбувані імена понад три десятки героїв битви. Автор монумента - Жезказганском скульптор Шахібабен Сейткенов.

У 2015 році на міжнародному конкурсі молодих виконавців популярної музики «Дитяча нова хвиля--2015» приз глядацьких симпатій виграла Данелія Тулешова з Казахстану. Путівку на участь 9-річна дівчинка отримала, завоювавши Гран-прі республіканського дитячого конкурсу «Аялаған Астана», який проводився в рамках святкування Дня столиці.

У 2016 році в Павлодарі відкрили пам'ятник легендарному Малайсари батира - одному з талановитих полководців, майстерному дипломату Середнього жуза. Він народився на території Павлодарської області. Соратник Богенбая, Кабанбая, Райимбек, Баян батира і Науризбая. Скульптура являє собою єдину цілісну композицію з декількох архітектурних елементів. Перший рівень підстави композицій - сходи з 4 ступенів висотою 60 сантиметрів, другий рівень - триступеневий постамент висотою 4,4 метра, третій рівень - мідний вершник висотою 5 м. При виготовленні пам'ятної композиції використовувався полірований гранітний камінь з Куртінского родовища. Автор пам'ятної композиції - скульптор Болат Кусаінов.

У 2017 році казахстанський важкоатлет Альберт Ліндер завоював золоту медаль літньої Універсіади-2017, що проходить в китайському Тайбеї. У сумі двоборства Альберт показав результат 333 кг (148 + 185), встановивши рекорд Універсіади.

У 2017 році Національна компанія «KAZAKH INVEST» відкрила фронт-офіси у Вашингтоні, Пекіні та Стамбулі. АТ «Національна компанія« KAZAKH INVEST »є національним оператором системи розвитку і просування несировинного експорту, а також спеціалізованої державною компанією по залученню і роботі з іноземними інвесторами.

У 2017 році кореспонденти провідних ЗМІ Казахстану пройшли спеціальні навчальні курси по темі «Військова журналістика» в місті Анкара. Поряд з вітчизняними журналістами в програмі також брали участь 17 журналістів з України, Грузії, Киргизстану, Узбекистану та Іраку. В рамках цього навчання викладалися такі дисципліни: основні поняття «військової журналістики», визначення маршруту і читання карти, військово-морські і військово-повітряні операції ЗС Туреччини, перша медична допомога (масаж серця, перенесення на носилках, опіки і поранення) і ін. по завершенню програми відзначилися учасники отримали сертифікат, в той час як кореспонденти, які отримали задовільні оцінки, отримали відповідні документи, що підтверджують участь у курсах.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация