23 серпня о Росії відзначається День милосердя і благодійності

23 серпня. ПРАВМІР. У середу, 23 серпня, в Росії відзначається суспільно-церковне свято День милосердя і благодійності.

Ця дата пов'язана з ім'ям святої Юліанії Лазаревської (Муромської) - подвижниці, яка прославилася самовідданою жертовним служінням бідним, немічним і сиротам. 23 серпня - день набуття її мироточивих мощей.

Вперше це свято відзначалося в 2004 році в зв'язку з 400-річчям кончини святої.

Праведна Іуліанія народилася в Москві, в знатної і благочестивої сім'ї, в 30-і роки XVI століття Праведна Іуліанія народилася в Москві, в знатної і благочестивої сім'ї, в 30-і роки XVI століття. Залишившись в шість років сиротою, Іуліанія потрапляє в Муром, де жила її бабуся. Дівчинка була дивно тихою і побожною. Вона уникала дитячих ігор і забав, вважаючи за краще пост, молитву і рукоділля.

Слава про її чесноти і благочестя рознеслася по околицях. У шістнадцять років Іуліанія була видана заміж за власника села Лазарево Юрія Осорьіна. Батьки і родичі чоловіка полюбили лагідну і привітну невістку і незабаром доручили їй ведення господарства всієї численної родини.

Домашні турботи не перервали духовного подвигу Юліанії. Щоночі вона вставала на молитву з безліччю поклонів. Не маючи права розпоряджатися майном, всяку вільну хвилину і багато нічні години займалася рукоділлям, щоб на отримані кошти творити справи милосердя. Майстерно вишиті завіси Іуліанія дарувала в храми, а решту роботи продавала, щоб гроші роздати бідним. Благодіяння вона здійснювала таємно від рідних, а милостиню посилала ночами з вірною служницею. Особливо дбала вона про вдів і сиріт. Цілі сім'ї годувала і одягала Іуліанія працями рук своїх.

Іуліанія прожила з чоловіком у злагоді і любові багато років, народила десять синів і трьох дочок. Після трагічної смерті двох синів Іуліанія стала проситися відпустити її в монастир. Але чоловік відповів на це, що вона повинна виховати і виростити інших дітей. Все життя Іуліанія забувала себе заради інших, тому і на цей раз вона погодилася. Вдень і ввечері вона займалася господарством, а ночами молилася, робила безліч поклонів, скоротивши сон до двох-трьох годин.

Після смерті чоловіка Іуліанія ще більше зайнялася справами благодійності. Майже всі стан вона роздала жебракам і убогим, а сама дійшла до крайньої бідності, відмовляючи собі у всьому.

У царювання Бориса Годунова трапився страшний голод. У цей період Іуліанія пекла хліб, приготовлений з лободи і здертої кори дерев. Незабаром вона захворіла, але як і раніше вставала ночами і молилася. Перед смертю вона зізналася, що давно хотіла ангельського образу, але «не спромоглися заради гріхів своїх». Присутні й наприкінці бачили, як навколо голови її з'явилося сяйво у вигляді золотого вінця «яко же на іконах пишеться». Сталося це 15 січня 1604 року.

У 1614 році, коли копали землю поруч з могилою Іуліанії для її померлого сина Георгія, були знайдені мощі святої. Вони випромінювали миро, від якого йшло пахощі, і багато, особливо діти, отримували зцілення від хвороб. У тому ж році праведна Іуліанія була зарахована до лику святих.

У цей день ми нагадує про роботу благодійного фонду «Православ'я і світ». Він задуманий як місце зустрічі потребують і допомагають. Ми хочемо зробити свій внесок у побудову суспільства тих, хто відкрив своє серце для допомоги іншим людям. Надати адресну допомогу і оформити підписку на пожертвування можна на сайті фонду: https://fond.pravmir.ru/ .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация