25 найбагатших сімейних кланів світу

список 25 найбагатших сімейних кланів світу, за даними Bloomberg, очолюють американські сім'ї Волмарт (стан оцінюється в 150 млрд дол.), Кох і Марс.

У списку домінують США (10 сімей), причому в нього не включені мільярдери першого покоління, ще не встигли утворити «сім'ї», наприклад Марк Цукерберг, чий особистий статок перевищує стан багатьох сімей зі списку.

З самого густонаселеного азіатського континенту до 25 найбагатшим сім'ям світу відносяться всього три: Амбані з Індії (власники найбільшого національного холдингу), гонконгська Квок (етнічним китайцям, братам Томасу, Уолтеру і Рейтеру належить багатопрофільний конгломерат Sun Hung Kai Properties) і Лі в Південній Кореї (власники Самсунга).

З самого густонаселеного азіатського континенту до 25 найбагатшим сім'ям світу відносяться всього три: Амбані з Індії (власники найбільшого національного холдингу), гонконгська Квок (етнічним китайцям, братам Томасу, Уолтеру і Рейтеру належить багатопрофільний конгломерат Sun Hung Kai Properties) і Лі в Південній Кореї (власники Самсунга)

Найдовші традиції сімейного підприємництва мають деякі європейські сім'ї. Наприклад, найбільший в світі пивоварний конгломерат Anheuser-Busch InBev (зареєстрований в Бельгії, має заводи у багатьох країнах світу, в т. Ч. В США і в Китаї) веде свою історію з XIV століття. Ця компанія, якою володіють аристократичні родини Вам Дамм, де Мевью і віконт де Споелберч, майже 100 років сперечалася з чеськими конкурентами, пивоварами Budweiser Budvar, за право на торговельну марку Budweiser.

Ця компанія, якою володіють аристократичні родини Вам Дамм, де Мевью і віконт де Споелберч, майже 100 років сперечалася з чеськими конкурентами, пивоварами Budweiser Budvar, за право на торговельну марку Budweiser

Цікава історія самого багатого за цією версією німецького сімейства, володіє концерном BMW, - сім'ї Квандт. Сім'я цих промисловців, тісно пов'язаних з військовими поставками в роки обох світових воєн, завжди трималася в тіні. Скандал вибухнув в 2007 р, після того як телеканал ARD показав документальні фільм «Мовчання сім'ї Квандт» (Das Schweigen der Quandts), що зібрав понад мільйонну глядацьку аудиторію. Автори фільму неспростовно довели, що якби британські окупаційні власті не притримали були в їх розпорядженні документи, то на Нюрнберзькому трибуналі Гюнтера Квандта засудили б як військового злочинця. Однак його визнали «попутником» режиму (Mitläufer) і відпустили на свободу; більш того, оскільки багато що належали йому заводи були зруйновані, Гюнтер Квандт заявляв про себе як про «жертві нацизму». З цим визначенням можна б і погодитися: адже в 1933 році Квандт пожертвував нацистської партії велику суму. Чи не безоплатно, оскільки згодом гітлерівський режим віддячив жертводавця: Гюнтер як «керівник підприємства оборонної економіки» (Wehrwirtschaftsführer) отримував в дусі сімейної традиції вигідні військові державні замовлення. А ще раніше він в деякому сенсі «пожертвував» нацизму і дружину - друга дружина Магда пішла від нього до Йозефу Геббельсу.

Соб. кор. ФСК

фото: welt.de

Якщо Ви помітите помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб відіслати інформацію редактору.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация