29 січня - річниця вінчання на царство Іоанна IV Грозного - Церква Успіння Богородиці »НОВИНИ» Церква Успіння Богородиці

29 (16 ст 29 (16 ст. Ст.) Січня 1547 г. Великий Князь Московський Іоанн IV Васильович вінчався на царство.

За місяць до цієї події Іоанн, якому тоді йшов сімнадцятий рік, закликав митрополита Макарія і бояр і оголосив, що хоче одружитися, а перед одруженням "за прикладом наших прабатьків і небожа нашого Великого князя Володимира Всеволодовича Мономаха, який був вінчаний на царство, також виконати той чин вінчання на царство і сісти на велике князювання ". Він попросив на це благословення у митрополита. 16 січня в Успенському соборі Московського Кремля відбулося урочисте вінчання на царство Великого князя Іоанна IV. Він прибув до собору в супроводі всіх вельмож, приклався до ікон, отслушал молебень, потім зійшов на амвон в центрі храму і сіл на спеціально приготований трон. Поруч з ним розташувався митрополит. Потім владика поклав на Іоанна Васильовича знаки царської гідності: хрест Животворящого Древа, барми і шапку Мономаха, гучно вимовляючи слова молитви, щоб Господь захистив його силою Святого Духа, посадив його на престол чесноти, дарував йому жах для непокірних і милостиве око для слухняних. Співочі проспівали многоліття першому російському царю. Після прилучення Святих Тайн Іван Васильович був помазаний миром.

З цих пір Великий князь Московський став іменуватися Царем, що істотно зміцнило його позиції в дипломатичні зносини з Європою. Великокняжий титул перекладали як "принц", а титул "цар" - як "імператор". Таким чином, російська самодержець вставав врівень з єдиним в Європі імператором Священної Римської імперії. Року 1561 в царському званні Іоанна IV затвердив Константинопольський Патріарх Іоасаф спеціальної соборної грамотою, яку підписали 36 грецьких митрополитів і єпископів.

В очікуванні Царя (художник А.Рябушінскій)

3 лютого, на другий день після Стрітення, зіграли весілля, обраницею Государя стала Анастасія Романівна Захар'їна. Так поріднилися династії Рюриковичів і Романових. Незабаром після весілля молодята, перервавши бенкети, вирушила пішки в Троїце-Сергієву Лавру, де провела в старанних молитвах перший тиждень Великого посту (пост в 1547 р почався 21 лютого).

джерело

Поділіться з друзями:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация