30 квітня - День народження королеви Нідерландів. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

30 квітня - День народження королеви Нідерландів

30 квітня вважається головним святом Нідерландів. Того, хто потрапляє в Нідерланди, незмінно вражає популярність у розсудливих голландців їх застебнутому на всі гудзики королеви. Незважаючи на те, що Беатрікс - одна з найбільш закритих для преси монархинь Європи, її портрети тут на кожному кроці. Беатрікс править країною вже понад тридцять років, і її вплив на політичне життя країни величезне.

Її величність королева Беатрікс Вільгельміна Армгард (нід
Її величність королева Беатрікс Вільгельміна Армгард (нід. Beatrix Wilhelmina Armgard, 31 січня 1938) - королева Нідерландів з 1980 (після зречення матері від престолу), з Оранської династії, дочка королеви Юліани і принца Бернарда цур Ліппе-Бістерфельда.
Беатрікс Вільгельміна Армгард, принцеса Нідерландів, принцеса Оранская-Нассау і принцеса фон Ліппе-Бистерфельд, народилася 31 січня 1938 року о 9:27 в палаці Сустдейк (нід. Soestdijk) у Барні, Нідерланди. У травні 1940 року родина виїхала до Великобританії, а через місяць Беатрікс і її сестра Ірен з матір'ю переїхали в місто Оттава (Канада), де вони проживали на віллі Сторноуей, і де в 1943 році народилася її сестра Маргрит. Під час війни її батько, принц Бернард, і бабуся, королева Вільгельміна, залишалися в Лондоні. Сім'я повернулася в Нідерланди 2 серпня 1945 року.
Середню освіту принцеса отримала в школах «De Werkplaats» в Білтховене і «Incrementum», яка була частиною Барнского ліцею. У липнi 1961 року Беатрікс закінчила Лейденський університет, де вивчала соціологію, економіку і державне право. Доктор юридичних наук.
28 червня 1965 року був офіційно оголошено про заручини спадкоємиці престолу Нідерландів Беатрікс з німецьким дипломатом Клаусом фон Амсбергом. Після заручин Клаус фон Амсберг став підданим Нідерландів. Шлюб був схвалений обома палатами нідерландського парламенту, і весілля спадкової принцеси Беатрікс з Клаусом фон Амсбергом відбулася 10 березня 1966 року. В день весілля Клаус отримав титул принц Нідерландів.
30 квітня 1980 королева Нідерландів Юліана в день свого 71-річчя підписала акт про зречення від престолу на користь своєї старшої дочки. У той же день спадкова принцеса Беатріс була проголошена королевою Нідерландів. У 1981 році королівська сім'я жила в палаці Гейс-тен-Бос (нід. Huis ten Bosch) в Гаазі. З 1984 року резиденція королеви знаходиться в палаці Нордейнде, (нід. Noordeinde).
У королеви Беатрікс і принца Клауса троє дітей.
Спадкоємець престолу - старший син королеви, принц Оранський Віллем Олександр Народився 27 квітня 1967 роки;
принц Йохан Фрізо - 25 вересень 1968 роки;
принц Костянтин - 11 жовтень 1969 року.
Зараз у королеви Беатрікс вже сім онучок і один онук.

У 2010 році виповнилося 120 років безперервного перебування на троні Нідерландів царствених Дам. Ця «традиція», правда, коштувала Нідерландам корони герцогства Люксембурзького, де, згідно із законом, спадкування трону по жіночій лінії неможливо. Своя королівська династія з'явилася в Нідерландах лише в 1815 році. Три Вільгельма змінилися на голландському троні до 1890 року. А потім настала черга жінок. Після вдови регента-матері Емми, на трон вступила Вільгельміна, на півсторіччя правління якої припали дві світові війни.

Pieter de Josselin de Jong (1861-1906) Portrait of Queen Wilhelmina of the Netherlands (1901)   Вільгельміна Хелена Пауліна Марія (нід
Pieter de Josselin de Jong (1861-1906) Portrait of Queen Wilhelmina of the Netherlands (1901)
Вільгельміна Хелена Пауліна Марія (нід. Wilhelmina Helena Pauline Marie, 31 серпня 1880 Гаага - 28 листопада 1962 Хет Лоо) - царствующая королева Нідерландів з 1890 по 1948 рік, а потім, після зречення, носила титул принцеси.
Єдина дитина короля Віллема III від другого шлюбу з Еммою Вальдек-Пірмонтской. Коли вона народилася, батькові було 63 роки, в дитинстві вона була дуже до нього прив'язана. Від першого шлюбу у короля було три сини, однак до моменту народження Вільгельміни в живих залишався тільки один - Олександр, який помер в 1884 році, коли Вільгельміна було чотири роки. Тим самим вона стала спадкоємицею престолу.
Після смерті батька 10-річна Вільгельміна вступила на престол, до повноліття її мати Емма була регентшею Нідерландів. Віллем III був не тільки королем Нідерландів, але і великим герцогом Люксембургу. Так як люксембурзький престол тоді передавався по салічний, Вільгельміна успадкувала батькові тільки в Нідерландах, і особиста унія між Нідерландами і Люксембургом припинила існування. Великим герцогом Люксембурзьким став Адольф Нассауский.
Вільгельміна правила Нідерландами (вважаючи з моменту повноліття) п'ятдесят років - довше інших нідерландських монархів. Під час її царювання пройшли Перша і Друга світова війна, а Нідерланди втратили свої колонії.
У світі Вільгельміна відома перш за все завдяки її ролі у Другій світовій війні, королева до самого кінця сподівалася уникнути участі у війні. Однак в травні 1940 року країна була захоплена Німеччиною, Вільгельміна відмовилася підкоритися окупантам, покинула країну і очолила уряд у вигнанні; її ім'я стало гаслом нідерландського Опору.
Через три роки після повернення з еміграції (1948) Вільгельміна відреклася від престолу на користь дочки Юліани.
З 1901 року Вільгельміна була одружена з герцогом Мекленбург-Шверинским Генріхом. Від цього шлюбу народився єдина дитина - донька Юліана.

У 1948 році вона поступилася місцем дочки Юліані, яка погодилася визнати незалежність Індонезії і Сурінаму і згодом відреклася від престолу на користь Беатрікс.

Юліана Луїза Емма Марія Вільгельміна Оранско-Нассаускіе (нід
Юліана Луїза Емма Марія Вільгельміна Оранско-Нассаускіе (нід. Juliana Louise Emma Marie Wilhelmina van Oranje-Nassau, 30 квітня 1909 року, Гаага - 20 березня 2004, Сустдейк) - королева Нідерландів, яка правила з моменту зречення її матері Вільгельміни в 1948 році до її власного зречення в 1980 році на користь дочки Беатрікс. Потім до кінця життя носила титул принцеси Нідерландів
7 січня 1937 року вийшла заміж за принца Бернарда цур Ліппе-Бістерфельда (1911-2004). Принц Бернард цур Ліппе-Бистерфельд до шлюбу з Юліаном був членом НСДАП, офіцером СС і НСКК, однак, після шлюбу вийшов з цих організацій. Проте, в Нідерландах ці факти ще довгий час викликали обурення.
Подружжя мало 4 дочок: 1. Беатрікс (народилася 31 січня 1938) - королева Нідерландів, дружина графа Клауса фон Амсберг;
2.Ірен (народилася 5 серпня 1939) - була одружена з принцом Карлосом Уго Бурбон-Пармська;
3.Маргріт (народилася 19 січня 1943) - дружина професора Пітера ван Волленховен;
4.Крістіна (народилася 18 лютого 1947) - дружина Хорхе Переса-і -Гільермо

День королеви (нід. Koninginnedag) - національне свято, яке відзначають в Нідерландах, на Нідерландських Антильських островах і на Арубі. Його святкують 30 квітня або 29 квітня, якщо 30-е число випадає на неділю. День королеви - це день народження екс-королеви Нідерландів Вільгельміни, а також день національної єдності і солідарності (нід. Saamhorigheid).

Традиція бере свій початок в 1885 році, коли Ліберальна партія вирішила призначити день народної єдності. 31 серпня був відсвяткований День принцеси (нід. Prinsessedag) - день народження принцеси Вільгельміни. Відповідно, коли принцеса стала королевою, свято було перейменовано в День королеви. На відміну від наступних правителів, Вільгельміна практично ніколи не була присутня на урочистостях Коли на трон зійшла королева Юліана, святкова дата змістилася на 30 квітня, так як це був її день народження. Поздоровлення вона брала в палаці Сустдейк, куди жителі по черзі підходили і дарували квіти і подарунки. За 32 роки правління королеви Юліани голландці звикли відзначати її день народження 30 квітня, а коли королевою стала її дочка Беатрікс, то вона не стала змінювати дату свята, власний її день народження (31 січня) менш зручний для проведення свята. До того ж, Юліана зреклася трону в свій день народження, і Беатрікс вступила на трон 30 квітня 1980 року. Таким чином, День народження Королеви стали відзначати щорічно 30 квітня, незалежно від дати народження правлячої королеви, але, як правило, торжества переносяться на останню суботу місяця.

У кожного жителя припасений помаранчевий наряд - кольору королівського дому Оранських-Нассау
У кожного жителя припасений помаранчевий наряд - кольору королівського дому Оранських-Нассау

День народження королеви (Konninginnedag) - 30 квітня - справжнє народне свято, яке люблять буквально все. Ця дата стала національним святом, і у кожного жителя до неї припасений помаранчевий наряд - кольору королівського дому Оранських-Нассау. Стрічки, гірлянди, кулі та прапори, якими прикрашають вулиці, теж суцільно помаранчеві. Особливим попитом користуються надувні корони, які, звичайно ж, оранжевого кольору. Всюди майорять національні прапори, вивішуються портрети королеви.

Свято починається напередодні ввечері з «королівської ночі». Найкраще в цю ніч опинитися в Гаазі, де знаходиться палац королеви. Там проходить Великий музичний фестиваль, який починається о пів на сьому вечора і триває до самого ранку. Весь центр міста заставлений пересувними атракціонами, ігровими автоматами, каруселями, естрадами. На кожному розі встановлені кіоски, які торгують малосольной оселедцем - улюбленим національним блюдом голландців. Головною відмінністю «королівської ночі» є достаток гучного веселої музики.

По всій країні влаштовуються пишні урочистості, і в першу чергу, звичайно, в столиці Нідерландів - Амстердамі. День безперервно веселиться 30 квітня столиця Нідерландів. На вулицях і площах не проштовхнутися, на атракціонах теж. Надвечір небо розцвічується феєрверками.

Стрічки, гірлянди, кулі та прапори, що прикрашають вулиці, теж суцільно помаранчеві
Стрічки, гірлянди, кулі та прапори, що прикрашають вулиці, теж суцільно помаранчеві

З 9 ранку припиняється рух в центрі міста. Весь Амстердам бере участь в карнавалі. Всілякі концерти і народні бали відкриті для всіх бажаючих. Святкова атмосфера, безмежне веселощі, особливо в парку Вондела (Vondelpark). Найвеселіше місце - площа Дам перед королівським палацом. Там цілий день співають і танцюють - і молодь в запаморочливих вбраннях, і люди похилого віку в традиційному одязі. Всіх безкоштовно пригощають національним ласощами - оселедцем. Напої, звичайно ж, ллються рікою. Найпоширеніші на цьому святі - це "Oranje Bitter" (лікер оранжевого кольору) і пиво. Поліції заборонено втручатися в те, що відбувається, тому гуляння не знає ніяких кордонів, а до вечора кругом бродять групи людей напідпитку, і трамваї не можуть проїхати крізь натовп. З засобів пересування залишаються лише баржі, заповнені під зав'язку.

Koninginnedag 2007
Koninginnedag 2007

В цей же день в Нідерландах проходить Фраймаркет ( «Вільний базар»). За спеціальним указом голландської королеви 30 квітня всім магазинам дозволено продавати товари без податку на додану вартість. Так що все, що завгодно, в останній день квітня можна купити на 30% дешевше. Щороку 30 квітня в Нідерландах проходять костюмовані ярмарки. В Амстердамі і так постійно діє дванадцять базарів - унікальних книг, національної антикварних меблів, квітковий, сирний, рибний і інші.

Але тільки на Фраймаркет податкова служба не поцікавиться, а чи маєте ви право торгувати млинцями, оселедцем або кухонним начинням. З раннього ранку 30 квітня на вулицях, у каналів, огороджуються клейкою стрічкою майданчика - «бізетс» ( «зайнято»). І можна бути спокійним: ніхто це місце вже не займе. Діти торгують м'якими іграшками, підлітки - спортивним інвентарем, поруч батьки - тюльпанами або сирами.

Free market in The Hague, The Netherlands, on birthday of Queen Juliana 30 april 2005
Free market in The Hague, The Netherlands, on birthday of Queen Juliana 30 april 2005. Свято відомий завдяки «вільним базарах» (vrijmarkt) по всій країні, де будь-яка людина може вийти на вулицю і продавати свої товари

У День народження королеви одним з основних видовищ є Парад квітів. У Нідерландах обожнюють квіти. Їх вирощують і в крихітних горщиках, і на величезних полях. Втім, в цьому питанні голландцям швидше властивий гігантизм. Квіти (і молочні продукти) складають основу голландського експорту. Нідерланди, на частку яких припадає 0,008% поверхні земної кулі, займають третє місце в світі з експорту сільськогосподарської продукції. При цьому в сільському господарстві працює всього 5% населення країни.

Якраз до свята в Нідерландах розквітають тюльпани. Оксамитові, з махровими краями, витягнуті на зразок вузьких фужерів під шампанське або, навпаки, величезні і лопухастие, як маки, вони назавжди залишаються в пам'яті. Цілий рік голландці вирощують квіти для гігантських квіткових фігур, які беруть участь в квітковому параді. З величезним піднесенням учасники параду готують костюми, підбирають музику. Все повинно бути готове до кінця квітня. Дорога від міста Алсмер, де починається парад, до Амстердама усіяна народом. У всіх в руках букети, вінки, гірлянди і навіть горщики з квітами.

Перший квітневий парад відбувся, коли піддані вітали королеву Юліану з днем ​​коронації. З тих пір в підготовці свята, став щорічним, бере участь 10 тисяч чоловік і 100 мільйонів квітів. Після свята ще цілий тиждень на початку травня по всій країні проводяться квіткові паради.

посилання:

http://www.calend.ru/holidays/0/0/268/

http://ru.wikipedia.org/wiki/%C4%E5%ED%FC_%EA%EE%F0%EE%EB%E5%E2%FB

Серія повідомлень " свята Голландії ":

Частина 1 - Сьогодні - національний день мельника в Нідерландах
Частина 2 - Свято оселедця в Нідерландах
...
Частина 7 - Бобовий король в Нідерландах
Частина 8 - Різдво в нідерландському живописі
Частина 9 - 30 квітня - День народження королеви Нідерландів
Частина 10 - 12 травня - День велосипедиста в Нідерландах
Частина 11 - 11 листопада День святого Мартіна в Голландії
Частина 12 - Парад квітів у Нідерландах
Частина 13 - Натхненні творчістю Ван Гога ..

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация