«30 мільярдів - такого ніколи не було! Справа Захарченко - останнє попередження еліті »

14.09.2016

У заарештованого полковника знаходять все нові рахунки, а країна ворожить, чиї це гроші - «общака» силовиків, Якуніна або американців?

Сьогодні стало відомо про ще 300 млн. Євро на рахунках сім'ї Дмитра Захарченко - плюсом до раніше вилучених 9 млрд. Рублів. Як з'ясувалося, полковник, який очолював антикорупційний підрозділ МВС, вважав за краще Rothschild Bank і женевське відділення Dresdner Bank. «БІЗНЕС Online» зібрав версії і думки експертів, які зійшлися на тому, що сам Захарченко накрасти в таких обсягах не міг.

Історія Дмитра Захарченко стала справжньою бомбою: вилучені в квартирі $ 120 млн Історія Дмитра Захарченко стала справжньою бомбою: вилучені в квартирі $ 120 млн. І 2 млн. Євро побили всі рекорди
Фото: © Євген Одіноков, РІА «Новости»

І 9 МЛРД. МАЛО: У СІМ'Ї ПОЛКОВНИКА МВС в офшори ЗНАЙШЛИ ЩЕ 22

Сьогодні нові подробиці життя полковника-мільярдера Дмитра Захарченко з управління «Т» виплеснулися в пресу. Чотирикімнатна квартира його сестри, де за дверима з кодовим замком в одній з кімнат знайшли майже 9 млрд. Рублів у валюті, виявилася квіточками. Джерела агентства «Росбалт» в правоохоронних органах повідомили , Що ФСБ отримала документи про рахунки офшорів на ім'я його батька. 53-річний Віктор Захарченко виявився власником приблизно 300 млн. Євро (21,8 млрд. Рублів за поточним курсом ЦБ).

«Всього виявлено 6 таких рахунків, переважно в Rothschild Bank і женевському відділенні Dresdner Bank, на кожному з яких знаходяться суми від 45 до 47 мільйонів євро. Зараз встановлюється походження цих коштів », - розповіло джерело агентства. Гроші були переведені за виконання деяких робіт.

Втім, не мільярдами єдиними: полковник може володіти як мінімум чотирма квартирами в Москві сумарною вартістю 700 млн. Рублів. За версією видання Slon, вони записані на однофамільців і можливих родичів Захарченко. Наприклад, адреса його фактичного проживання, що фігурує в справі, - Пречистенская набережна, 19, корпус 3 - знаходиться в 300 м від храму Христа Спасителя. Квартирою класу де-люкс в комплексі Barkli Plaza з 40 квартир володіє Захарченко Віктор Дмитрович, її площа - 250 кв. метрів. Ще одна квартира класу люкс площею 170 кв. м, якій, за даними ЕГРП, володів Віктор Дмитрович Захарченко, розташована в житловому комплексі «Імперський будинок» в Якиманской провулку (про обшуки у справі поблизу цих місць також повідомляли ЗМІ). Нарешті, ще одна чотирикімнатна квартира в ЖК «Домініон» була куплена спеціально під зберігання грошей - одна з кімнат оселі була перероблена під сейф з кодом на двері. Четверта квартира в ЖК «Шуваловский» вартістю всього 35 - 55 млн. Рублів - найскромніша, в ній Захарченко був прописаний.

За даними ЗМІ, т.в.о. начальника управління «Т» антикорупційного главку (ГУЕБіПК) МВС Росії потрапив «під ковпак» ФСБ ще по ходу розробки угруповання злодія в законі Захарія Калашова, відомого як Шакро Молодий. Нагадаємо, що Шакро нібито допомагав високопоставлений генерал слідчого комітету - заступник керівника столичного главку СКР Дениса Никандровие затримали в середині червня. Але прямі свідчення на полковника-мільярдера могла дати заарештована за підозрою в розкраданні фіндиректор Нота банку Галина Марчукова (про це стало відомо в ході суду щодо арешту полковника). По епізоду, в якому полковник попереджає керівництво банку про майбутні обшуки, Захарченко та затримали. Виявлення ж таких великих сум нібито було несподіванкою навіть для слідства.

Захарченко може володіти як мінімум чотирма квартирами в Москві сумарною вартістю 700 млн Захарченко може володіти як мінімум чотирма квартирами в Москві сумарною вартістю 700 млн. Рублів
Фото: © Євген Одіноков, РІА «Новости»

До слова, раніше повідомлялося, що до справи Захарченко міг мати відношення і екс-директор «Вимпелкому» Михайло Слободін, з яким полковника нібито допоміг втекти від слідства. Слободіна підозрюють в хабарах керівництву Республіки Комі. Він міг бути невстановленою особою, яка дала Захарченко за цінне попередження хабар в 7 млн. Рублів, повідомляли ЗМІ. Однак сьогодні ТАСС з посиланням на адвоката Захарченко повідомив, що в справі прізвище Слободіна не фігурує.

«Я НЕ МАЮ ВІДНОШЕННЯ ДО ЦИХ ГРОШЕЙ»

Історія Захарченко стала справжньою бомбою: вилучені в квартирі $ 120 млн. І 2 млн. Євро побили всі рекорди. 10 вересня відбувся суд по запобіжному заході. Суддя відкинув «скромний» заставу в 70 млн. Рублів при офіційному річному доході полковника в 3 млн. Рублів. Цілком природно, що в суді обвинувачений заявив, що до вилучених спочатку 9 млрд. Рублів він не має ніякого відношення. «Ці гроші знайшли в квартирі моєї сестри, я там навіть жодного разу не був. Я не маю відношення до цих грошей », - приводили слова Захарченко інформагентства.

В повідомлені про те, що трапилося поставили і президента РФ Володимира Путіна, заявив його прес-секретар Дмитро Пєсков. У Кремлі все це назвали нічим іншим, як черговим епізодом послідовної і безкомпромісної боротьби з корупцією. Глава МВС Володимир Колокольцев призначив службову перевірку антикорупційного главку, яким керував Захарченко.

Курносенко Андрій - безпосередній начальник Захарченко - вирішив звільнитися за добу до затримання підлеглого Фото: мвд Курносенко Андрій - безпосередній начальник Захарченко - вирішив звільнитися за добу до затримання підлеглого Фото: мвд.рф

До слова, безпосередній начальник Захарченко вирішив звільнитися за добу до затримання підлеглого. як пише видання «Лайф», глава управління економічної безпеки і протидії корупції МВС Андрій Курносенко подав у відставку. Прохання поки не задоволено - його розглядатиме особисто президент РФ Володимир Путін. Сіль анекдоту в тому, що Курносенко, за деякими даними, в даний час знаходиться за кордоном, при тому що в 2014 році керівництво МВС Росії відповідним розпорядженням обмежило виїзд за кордон своїх співробітників. Сьогодні р уководітель міжнародної правозахисної групи «Агора» Павло Чиков повідомив в «Твіттері» , Що Курносенко знаходиться в закордонному відрядженні і останнім часом на службі не з'являвся. Є припущення, що в Росію він може і не повернутися.

УПАКОВКА ГРОШЕЙ ФРС США, ЗАПАХ МАЙДАНУ ПО-КИЇВСЬКОМУ І АНАЛОГИИ «ТУРЕЦЬКОГО путчу» АБО КОРУПЦІЯ?

Які версії походження грошей обговорюються зараз? Уявити, що відносно скромний чин накопичив все це по зернятку на систематичні хабарі, а начальство було не в курсі, складно. Тому відразу ж з'явилися теорії, що він власник якогось «общака», правда, незрозуміло, чийого саме. Більш предметно виглядає припущення, що вилучене - частина тих 26 млрд. Рублів, які були виведені з ПАТ «Нота-банк».

Сьогодні «Росбалт» дав новий слід. Гроші, знайдені у Захарченко, - це грошові кошти, виведені з держкомпанії «Російські залізниці», пише агентство з посиланням на джерело, близьке до слідства. В результаті розробки Захарченко з'явилася ниточка, що веде в РЖД. Полковник, можливо, «був хранителем коштів осіб, які мали відношення до колишнього керівництва РЖД і фінансовим потокам держкомпанії», розповіло джерело. Не будемо показувати пальцем, але мова цілком може йти про самому екс-президентові РЖД Володимир Якунін. Він, наприклад, рік тому на форумі в Греції демонстрував годинник за 140 тис. євро і пояснював, чому любить техніку і жінок, а також хоче «споживати, споживати, споживати», на що, звичайно, треба чимало грошей.

Є й інша, досить екзотична версія. кореспонденти КП звернули увагу на те, що готівкові долари були опечатані бандероллю жовтого кольору. Це фабричні грошова упаковка однієї з 12 американських друкарень федеральної резервної системи. «Гроші в квартиру полковника надійшли безпосередньо з США - їх не перераховували як мінімум і, швидше за все, не враховували, ввіз в країну контрабандою», - наводить видання слова одного з окатих блогерів, котрі звернули увагу на цю цікаву деталь. При цьому журналісти справедливо відзначають: банки просто не працюють з такими великими сумами готівки. Далі КП проводить паралелі з фінансуванням недавнього держперевороту в Україні і великим життєвим валом «кольорових революцій» на пострадянському просторі, вказуючи, що гроші могли прийти з «однієї заокеанської країни». Є ще один збіг. Скандал навколо знайдених грошей відбувається на тлі ще одного затримання. Напередодні під підозру потрапив гендиректор льотного спецзагону «Росія» Ярослав Одинцов, що відповідає за перевезення перших осіб. Привід - розслідування справи про зловживання на скромну суму в 40 млн. Рублів. Щільність гучних арештів така, що вже звучать версії: а чи не готували російські силовики держпереворот по турецькому сценарієм?

«ЦЕ ГРОШІ ЯКОЮСЬ ДУЖЕ СЕРЙОЗНОЇ ГРУПИ»

Чиї це гроші насправді - корумпованого полковника або «чорна каса» бандитів, для чого вони могли бути потрібні і чи не варто тепер потрясти генералів? З такими запитаннями «БІЗНЕС Online» звернувся до експертів.

Павло Салін - директор центру політологічних досліджень Фінансового університету при уряді РФ:

- Ці гроші - майже півмільярда доларів - на 100 відсотків не є грошима цього полковника, яким би корупціонером він не був. Це не рівень полковника, нехай навіть економічного управління МВС. І навіть не рівень генерала цього управління. Це те, що в кримінальному середовищі називається «общак». Це не його гроші і не якихось трьох-п'яти осіб. Це гроші якийсь дуже серйозною групи, яка по силової вертикалі розкинулася істотно нижче звання полковника і істотно вище. Не думаю, що це якийсь «майданний общак» або на зразок того. Це реальні «активи» якийсь великий корупційної групи. І оскільки влада не може заарештувати верхівку групи, оскільки там дуже високопоставлені люди, цим арештом влада показує: наступний удар доведеться вже не тільки по даній угрупованню, а по всім подібним групам. І не тільки в силовий середовищі. Це свого роду «останнє китайське попередження». Саме тому оприлюднюються такі суми, як 30 мільярдів рублів. Навіть сторонньому спостерігачеві зрозуміло, що це не гроші полковника, яким би хабарником він не був. Він один просто не зміг би це за все життя накрасти!

У липні цього року оперативники ФСБ затримали за хабар заступника начальника московського управління СКР Дениса Никандровие і керівника УСБ СКР Михайла Максименко. І все це ланки одного ланцюга. Але я б розглядав тут хронологічний ряд ширше, з весни минулого року, коли був заарештований Хорошавин - колишній губернатор Сахалінської області. Це був перший такий арешт, після якого еліти зачаїлися, гадаючи, прецедент це чи ні прецедент. Арешти Гайзера і Білих продемонстрували, що це не тільки прецедент, це тренд. Був і інший питання: чи торкнеться це тільки регіоналів і цивільних або федералів і силовиків в тому числі. Останні історії зі слідчим комітетом і з МВС демонструють, що це стосується всіх. У нульові роки рівень апетитів міг бути одним. Зараз влада демонструє еліті, що необхідно ці корупційні апетити істотно зменшувати. Повністю відмовлятися від них, звичайно ж, ніхто не буде, тому що тоді настане повний параліч державного апарату. А ось стримати їх в рази, а то й на порядок, необхідно. Тому у нас зараз так точково б'ють, створюючи прецеденти. Губернаторів, начальників служби безпеки федерального силового відомства заарештовують, чого теж ніколи не було. Зараз взяли полковника, хоча раніше брали і генералів, але 30 мільярдів - такого раніше ніколи не було. Тобто влада демонструє нові правила гри, під які необхідно або підлаштовуватися, або вилетіти з роботи або піти під суд.

Олег Матвейчев - політолог:

- Що стосується суми, то вона дійсно астрономічна. У нас деякі регіони мають річний обласний бюджет менше, ніж ці 30 мільярдів. Міста-мільйонники у нас мають бюджет по 15 мільярдів рублів. Так що для однієї людини дана сума просто астрономічна. І природно, що взяти це якимись хабарами або накрасти потихеньку просто неможливо. Очевидно, що це якась дуже велика заначка і Захарченко був просто її хранителем. Якби це були його гроші, то вони, напевно, були б десь прикопані, приховані. А тут все знаходилося в центрі Москви, під рукою, та ще й в дрібних купюрах. Зрозуміло, що це призначалося на якісь витрати, на щось ще. Якщо врахувати, що обшук робила ФСБ, то це пов'язано з державною безпекою. Тому цілком можливо, що через якісь комерційні структури здійснювався відмивання цих грошей, а Захарченко був просто хранителем.

Чому хранителем обирається саме така людина, а не Навальний, наприклад? Просто тому, що до Олексія Навального в будь-який момент можуть прийти, а по відношенню до людини, який бореться з корупцією і знаходиться в самому серці цієї структури, які можуть бути підозри?

Чому ці гроші знайшли саме зараз? Як правило, такі питання правоохоронним органам дуже важко ставити. Тому що у нас будь-який наслідок йде зі своєю швидкістю. Правоохоронні органи працюють як каток. Він, звичайно, важкий, але дуже повільний. Можливо, що це справа почалася ще рік тому. Була проведена велика слідча робота, всілякі прослушки і так далі. Тому вийшло як вийшло.

Але можливо, що це пов'язано і з виборами в тому числі. Навряд чи якийсь майдан прагнули зробити, але могли і ініціювати якісь провокації. Для того, щоб систему дискредитувати. Але, може бути, це і не до виборів має відношення, а до російського маршу якомусь. Може бути, через місяць планувалося яке-небудь хід організувати.

«СРСР СЕРЕД ІНШОГО погубити ЯК РАЗ БАГАТО КОНТРОЛЕРІВ»

Рафіль Нугуманов - заступник голови комітету Державної Ради Республіки Татарстан по законності та правопорядку:

- Я не думаю, що це гроші самого Захарченко. Якби у нього були всі ці гроші, навіщо б йому потрібна служба в поліції? Ці гроші, звичайно ж, не його. Якби у нього у самого були б такі гроші, він би, напевно, жила не тут, а в теплих краях, на хорошій віллі. Звичайно, він теж має до них відношення, але виступав скоріше як охоронець цих грошей. Це кидає тінь на поліцію в будь-якому випадку. Тим більше що він був начальником такого серйозного управління.

Андрій Нечаєв - міністр економіки Росії в 1992 - 1993 роках:

- Ситуація з величезними кількістю грошей у полковника МВС Дмитра Захарченко вражає будь-якого нормального людини. Справа не тільки в масштабах, але і в тому, що Захарченко за посадою займався боротьбою з корупцією. Це вже підриває основи, якщо люди, яким доручено когось контролювати, самі виявляються (до вироку суду ми не можемо однозначно так говорити, але маємо всі підстави так думати) нечистими на руку.

СРСР серед іншого згубило саме велика кількість контролерів. Тотальна недовіра і установа все нових органів контролю призвело до того, що система виявлялася неефективною. Ми, на жаль, сьогодні йдемо рівно тим самим шляхом. Зрозуміло, чому це відбувається: людей в рамках вертикалі влади вибирають не за принципом професіоналізму і компетентності, а за принципом особистої відданості. Я часто від багатьох співробітників органів внутрішніх справ чую, що когось не атестувати і звільняли не через нестачу професіоналізму, а з-за їх нелояльності до начальства, через небажання ділитися або через небажання кошмарити бізнес. Для запобігання таких кричущих випадків, як з Захарченко, повинна бути проявлена ​​політична воля з самого верху і далі по всіх рівнях влади.

Рафаель Хакимов - віце-президент Академії наук РТ:

- Нам довгі роки говорили, що ми боремося з корупцією, але окремі епізоди - і космодром Східний, і Далекий Схід - показували, що результати боротьби з корупцією не дуже-то видно. Їх не видно і на «низькому» рівні, коли і на прямому зв'язку з Путіним все скаржаться на чиновництво, на бюрократію і так далі. Так шумно говорили про боротьбу з корупцією, а результати слабкі. Тому все це не радує.

А історія з Захарченко просто зашкалює. Мені ось важко зрозуміти величину витрат на пальне - звідки вони могли взятися? Це ж можна порівняти з розмірами бюджетів регіонів! Значить, такі суми «гуляють», потрапляють у приватні руки. Значить, цим людям на державній посаді приносять такі шалені гроші і все це - відображення того, що існує в Росії. Це фантастика якась ...

Олександр Сидякін - депутат Держдуми РФ:

- Я б не ставши прив'язувати Цю крімінальну дело до віборчої кампании. Наш президент послідовно говорів, что ми повінні боротися з корупцією безкомпромісно и что у нас недоторканніх немає. Незалежності від чінів, звань, заслуг корупціонері будут відправлятіся туди, де Їм самє місце. І губернатор, и Керівники федеральних відомств, и заступники міністрів - ніхто НЕ может порушуваті закон, красти и не ВІДПОВІДАТИ за це. Принцип невідворотності по відношенню до корупціонерів був, є і буде. У нас в країні найжорсткіший підхід до цієї проблеми: ми декларуємо свої доходи, свої витрати. Ми, депутати, прийняли закон, що забороняє мати рахунки за кордоном, звітуємо про свої статки і станах своїх родичів. Ми хочемо задати певні стандарти в боротьбі з корупцією, які повинні відповідати світовим. І тут ніяких компромісів не буде. А то, що ця історія потрапила на виборчу компанію, просто збіг.

Що стосується грошей, то навряд чи це гроші на постмайданне. Але якщо це так, значить, ми запобігли передачі даних грошей на свідомо неконституційні цілі. На цілі, спрямовані на повалення влади. І це теж здорово.

Але я думаю, що це просто історія великого злодія, який повинен сидіти у в'язниці. Там йому саме місце. Значить, є і такі обсяги розкрадань. Ми не повинні соромитися цього. Ми повинні боротися з цим, боротися з корупцією на всіх рівнях. Всі повинні бути рівними перед законом.

Веніамін Чубаренко - адвокат:

- Я вважаю, що вся ця історія - найбільша ганьба для МВС Росії. Адже цей пан полковник не просто працював в поліції, він працював у відомстві, яке повинно боротися з корупцією, тобто знаходився «в серці» МВС. Говорити про те, що це його гроші, я думаю, глибоко неправильно, тому що, навіть якщо б він брав великі хабарі, нереально було б набрати таку суму. Швидше за все, це чиїсь гроші. А чиї саме - зараз можна тільки гадати. Чому вони пройшли через нього? Мабуть, люди сподівалися, що його посаду - досить гарне прикриття для приховування цих грошей. І те, що затримали поліцейського такого рівня, - це дійсно боротьба з корупцією. Тому що пост його був досить-таки високим. Його посаду, його повноваження, його можливості ... У таких підрозділів повноваження такі ж, як у ФСБ. Вони можуть будь-якого прослуховувати тощо. Тому не кожен наважиться перевіряти, кому він дзвонить, з ким спілкується, які у нього рахунки. Я думаю, що питання про його затримання вирішувалося на досить високому рівні.

У заарештованого полковника знаходять все нові рахунки, а країна ворожить, чиї це гроші - «общака» силовиків, Якуніна або американців?
УПАКОВКА ГРОШЕЙ ФРС США, ЗАПАХ МАЙДАНУ ПО-КИЇВСЬКОМУ І АНАЛОГИИ «ТУРЕЦЬКОГО путчу» АБО КОРУПЦІЯ?
Які версії походження грошей обговорюються зараз?
Щільність гучних арештів така, що вже звучать версії: а чи не готували російські силовики держпереворот по турецькому сценарієм?
Чому хранителем обирається саме така людина, а не Навальний, наприклад?
Просто тому, що до Олексія Навального в будь-який момент можуть прийти, а по відношенню до людини, який бореться з корупцією і знаходиться в самому серці цієї структури, які можуть бути підозри?
Чому ці гроші знайшли саме зараз?
Якби у нього були всі ці гроші, навіщо б йому потрібна служба в поліції?
Мені ось важко зрозуміти величину витрат на пальне - звідки вони могли взятися?
Чому вони пройшли через нього?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация