35 батарея в Севастополі

Це була перша місцевість в Криму, де висадилися стародавні греки

Це була перша місцевість в Криму, де висадилися стародавні греки. На західному краю Гераклейського півострова, на місці оборонних веж і херсонеських клер (земельних наділів), обороняла місто могутня Гвардійська 35-а батарея Севастополя. Оголосивши місцевість забороненою зоною, військові до останнього десятиліття не дозволяли нашим практичним сучасникам переламувати, рити, знищувати античні реліквії.

Тому тут, на території 35-й батареї підземна колекція старожитностей збереглася як ніде в Криму. Але тепер, на жаль, цю землю забудовують сучасними дачами.

Стіни бункера 35 батареї

Меморіальний комплекс тридцять п'ятий батареї

Пам'ятник у 35 батареї

35-а Гвардійська батарея

З обриву добре видна вся затишна Блакитна бухта з залишками причалу і кам'яним острівцем; далеко-далеко на тлі неба - гори Головної гряди , попереду всіх Чатир-Даг . Вічність моря, бездонна небесна блакить, незламні, привабливі для подорожніх гори - все тут додає печалі, коли думаєш про те, як коротке життя і як просто люди забирають її друг у друга.

Поруч стоїть вже готовий приватний пансіонат, а задумували будувати меморіал ...

Причал давно обвалився; колись до нього швартувалися кораблі. Були палі, дерев'яний настил. Звідси йшли останні кораблі і катери, на яких евакуювали командний склад при обороні Севастополя. До цього краю землі притулилися під натиском ворога його останні захисники. Коли в 1944 році звільняли Севастополь, сюди ж зігнали окупантів.

На узвишші встановлена ​​Мірна миля - смугастий стовп, який легко помічають штурмани, щоб засікти час ...

Фото всередині 35 батареї

мережа тунелів

севастополь 35 берегова батарея

35 батарея музей

35 берегова батарея служить покинутим пам'ятником, на стіні якого самі німці надряпали в жаху і захопленні: «Найпотужніша фортеця в світі». Проект 35 батареї складений був ще за імператора Миколи II, але завадила Перша світова війна, так що будувати почали тільки в 30-і роки.

У Радянському Союзі були всього три берегові батареї приблизно такої потужності, як на Фіоленті : Одна на острові Російському під Владивостоком і дві тут, в Севастополі .

Гарматна вежа 35-й батареї з двома стовбурами важила 1.5 тис. Тонн і могла обертатися. Снаряди вагою по 480 кг летіли на 40 км. На будівництво 35-ї батареї пішло стільки ж бетону, скільки на весь «Дніпрогес»!

Командний пункт розміщувався на глибині 50 метрів, до нього треба було пройти через кілька поверхів. Система хімзахисту, запаси продуктів, паливо, камбуз, вентиляція ...

У підземеллі тридцять п'ятий батареї

Фото музейного комплексу 35-я берегова батарея

Музейного комплекс 35-я берегова батарея

35 берегова Батарея в Севастополі

Тут би можна відкрити шикарний музей 35 батареї, як в Брестській фортеці, але все змішалося, все змінилося. Залишилися лише наземні і підземні руїни, в яких легко заблукати. Музей нині існує, розрахований на кілька екскурсійних маршрутів. Сподіваємося, масштаби музею 35 батареї буде рости, адже сам масштаб споруди дозволяє створити дійсно грандіозну експозицію. Фото 35 батареї ви можете подивитися в нашому фотоальбомі Криму .

Перед відступом бійці, розстрілявши весь боєзапас, за наказом командира, самі підірвали 35-ю батарею. Після війни господарські мародери познімали з неї все, що змогли. Броньові двері, які рятували фортеця на війні, не врятували її в мирний час: їх зірвали на металобрухт ...

На території цього полігону була ще помилкова батарея для обману ворожих льотчиків. Між 35 батареєю і Херсонесським маяком розташовувався аеродром, з якого евакуювався вище керівництво Севастополя. На інших захисників не вистачило часу, та, схоже, і відповідальності. Захисникам Одеси пощастило більше: їх евакуювали організовано, майже всіх ...

Цікаве в Севастополі:

Коментарі:

Додати коментар

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация