35 берегова батарея.

  1. зміст:
  2. Вступ.
  3. 35 берегова батарея - історія героїчного подвигу
  4. Як дістатися до 35 батареї
  5. 35 батарея на картах гугл
  6. висновок
  7. Бережіть природу, не залишайте після себе сміття !!!

У цій статті хочу описати, на мій погляд, одну з найбільш яскравих пам'яток Севастополя, відвідавши, яку у вас більше ніколи не буде виникати питань чому Севастополь є містом-героєм, містом російської слави. Пам'ятка ця знаходиться на мисі Херсонес. Як ви здогадалися з назви статті мова піде про меморіальному комплексі «35 берегова батарея».

Як ви здогадалися з назви статті мова піде про меморіальному комплексі «35 берегова батарея»

зміст:

  1. Вступ
  2. 35 берегова батарея - історія героїчного подвигу
  3. Як дістатися до 35 батареї
  4. 35 батарея на картах гугл
  5. Враження від екскурсії
  6. висновок

Вступ.

Вступ

Зізнаюся чесно, тема Великої Вітчизняної Війни, для мене завжди була дуже цікавою. І в зв'язку з тими подіями, які відбуваються в наші дні, і з тим, як намагаються зменшити роль нашого народу у велику Перемогу над фашизмом, я вважаю своїм обов'язком написати цю статтю. Так би мовити, внести свою лепту для збереження пам'яті про великий подвиг наших радянських людей в героїчний захист Батьківщини від німецько-фашистських загарбників.

Щоб пам'ять про подвиг і про Велику Перемогу нашого народу залишалася в пам'яті і не вдавалася до забуттю і перекручуванню історичних фактів. Тому що подвиг наших дідусів і бабусь безсмертний. І це складно зрозуміти сучасної молоді, в століття надмірного споживання. Коли приводом для невдоволення служить відсутність інтернету в теплій квартирі ...

Музей «35 берегова батарея» - це меморіальний комплекс, в якому ви зможете ознайомитися з історією оборони Севастополя в період Великої Вітчизняної Війни, про подвиг наших солдатів. Музей відкритий для відвідування:

  • в літній час (травень-жовтень) - щодня з 10:00 до 18:00, крім понеділка;
  • в зимовий час (листопад-квітень) - з 10:00 до 16:00, крім понеділка та вівторка.

Більш детальну інформацію про екскурсії і часу роботи музею можете почитати на офіційному сайті.

Хочу лише зазначити, що відвідування музею можливо, завдяки зусиллям Олексія Чалого, який на власні гроші відреставрував батарею і зробив з неї музей. Відвідування музею безкоштовно. Саме, завдяки таким людям, події у Великій Вітчизняній Війні і той подвиг, який здійснили наші дідусі і бабусі, нікому не вдасться стерти з нашої пам'яті. Хоча в наш час робиться все можливе щоб подвиг нашого народу був забутий.

Але севастопольці чудово знають славну історію свого міста, і саме тому виступили єдиним фронтом, проти державного перевороту 2014 року на Україні. І події весни 2014 року, багато хто називає перемогою у третій героїчній обороні Севастополя, в тому і числі і автор даної статті.

35 берегова батарея - історія героїчного подвигу

35 берегова батарея розташовується на мисі Херсонес, (не плутайте з Херсонесом Таврійським). Батарея відігравала важливу роль у другій обороні Севастополя 1941-42 років. Сам мис став свідком трагічних подій. Сюди, в липні 1942 року, до 35 батареї, відступали останні захисники Севастополя, в надії, що буде проведена евакуація обороняються радянських частин. Але цього не сталося.

Але цього не сталося

Низка радянських солдатів, що йде за горизонт. Вдумайтеся в масштаби !!! Це лише ті, які потрапили в полон. А скільки їх загинуло ...

За іронією долі, сюди ж відступали і німецькі частини в травні 1944 року, коли Севастополь штурмувала Червона армія. З історією самого штурму, зокрема штурму Сапун-гори - своєрідного ключа до міста, можна наочно ознайомитися в меморіальному музеї в будівлі Діорами «Штурм Сапун-гори 7 травня 1944 року», яку також рекомендую відвідати.

Але якщо штурм Сапун-гори, незважаючи на величезну кількість жертв з обох сторін - це радісна подія, то оборона Севастополя 1941-42 років - це трагедія, повна гіркоти і розчарувань. Зізнаюся, я довго був під враженням від відвідування музею «35 берегова батарея». Настільки трагічними були події тих днів.

До початку війни 35 берегова батарея представляла з себе відмінно обладнане фортифікаційна споруда, на озброєнні якого перебувало 4 гармати калібром 305 мм. Основне завдання батареї зводилася до захисту міста від загрози з моря. Але батарея могла вести вогонь і по наземним цілям.

Так склалося, що німці наступали по суші, тому батарея вела вогонь по танках і піхоті противника до останнього снаряда, а в ніч з 1 на 2 липня 1942 року, командування батареї вирішило підірвати знаряддя, щоб ворог не зміг ними скористатися.

Так загинула 35 Батарея. Загинула але не здалася ворогові !!!

Так само, хочу акцентувати увагу, що разом із загибеллю 35 батареї, трагічно завершилася і оборона Севастополя, хоча розрізнені загони ще довго чинили опір загарбникам. Величезна кількість радянських солдатів загинуло або потрапило в німецький полон. Але Севастополь дістався гітлерівським військам дуже великою ціною. Сили вермахту втратили близько 300 000 вбитими і пораненими, і це були найкращі війська Німеччини, що підкорили всю Європу.

У Севастополі Гітлер втратив самі боєздатні частини, які після взяття міста повинні були відправитися на Кавказ. Але після штурму Севастополя ці війська вирушили в німецький тил на переформування і поповнення, а деякі повністю припинили свою існування і знайшли свою загибель біля стін Севастополя.

600 мм самохідна мортира «Карл». У німців було дві таких мортири і одна гармата 800 мм «Дора»

Героїчна оборона Севастополя тривала 250 днів. І 35 батарея грала в цій обороні дуже важливу роль. Місто вдалося взяти лише після загибелі батареї. Також хочу відзначити, що за останні 25 днів штурму Севастополя, німецька авіація скинула на обложене місто стільки авіабомб, скільки до цього дня скинули англійці на всю Німеччину з моменту початку Другої світової війни. Природно, що Севастополь був повністю зруйнований.

У травні 1944 року, коли радянські війська підходили до Севастополя і готувалися до його штурму, Гітлер говорив: «Якщо російські змогли протриматися в Севастополі 8 місяців, то німецькі війська зможуть утримувати його 8 років». Але штурм Севастополя радянськими військами тривав всього 5 днів і 12 травня 1944 року Севастополь був звільнений.

Як дістатися до 35 батареї

Від авто або ж / д вокзалів: для цього потрібно під'їхати до площі Лазарєва або Центральному ринку на автобусі або маршрутці № 4, 71, 109, 110, 112 або тролейбусі № 1, 3, 7, 9. Потім на зупинці «Центральний ринок» сісти на автобус № 77 або 105.

Від ЦУМ: тим же самим автобусом № 77 або 105.

Від 5 км: автобусом № 105 або 14 (з маршрутним покажчиком «Маяк 2»).

У будь-якому випадку звідки б ви не добиралися питайте у водія куди він їде.

Якщо ви подорожуєте на власному автомобілі, то проблем у вас взагалі не повинно виникнути, тим більше якщо є GPS навігатор.

35 батарея на картах гугл

Враження від екскурсії

Враження від екскурсії дуже сильні, і навряд чи я зможу їх описати. Тому настійно рекомендую відвідати музей самостійно.

План - схема 35 берегової батареї:

  1. Місце збору екскурсій;
  2. Меморіальна арка;
  3. Площа;
  4. Цитадель 35 берегової батареї;
  5. Пантеон пам'яті;
  6. некрополь;
  7. 1 вежа;
  8. 2 вежа;
  9. Пам'ятник карта СОР;
  10. каплиця;
  11. Бруствер з переліком військових частин
  12. Командно-далекомірний пост;
  13. Братська могила;
  14. Адміністративний корпус.

Для відвідування екскурсії необхідно отримати квиток на місці збору екскурсій. Потім дочекатися свого екскурсовода і відправитися в каземати 35 батареї. А чекаючи екскурсовода, можна оглянути парк військової техніки, який розташований недалеко від місця збору. Мою увагу привернув німецький трофейний автомобіль марки «Audi».

Незабаром підійшов наш екскурсовод і ми вирушили в підземні каземати до башти №2.

Увійшовши в підземний бункер, потрапляєш в іншу реальність. У мене було таке відчуття, що ось ми завернём за кут і нам назустріч вийдуть бійці батареї. Але цього не відбувалося ...

Екскурсовод розповідала про героїчну оборону міста, про тих важких випробуваннях, які лягли на плечі молодих хлопців - героїчних захисників Севастополя.

Ми ходили по бетонним коридорах, і по казематах, а екскурсовод розповідала про поранених бійців, які лежали в цих коридорах, про те, як німці запускали отруйний газ в ці каземати, про те, як спрага мучила наших бійців і як дорога була кожна крапля води . Як здорові бійці віддавали свою воду пораненим, а самі спускалися до моря і черпали касками солону воду.

Але навіть для того, щоб зачерпнути солоної води з моря, доводилося ризикувати своїм життям, адже німці прострілювали берегову лінію. А тим кому пощастило вижити, розповідали, що для того щоб зачерпнути води з моря, необхідно було розчистити воду від трупів. Загиблих бійців було так багато, що товщина цього «покриву» становила 7-8 людських тіл ...

Ось трохи відео підземних тунелів батареї:

Ми ходили по казематах, на стінах яких висіли фотографії тих трагічних подій, також спогади тих, хто вижив бійців і простих жителів міста, яких до звільнення міста залишилося всього близько 3000 чоловік.

Після ми вийшли до башти №2 і побачили замість бетонних склепінь блакитне мирне небо. Також мене вразив розмір гільз від снарядів, які стоять в якості музейних експонатів.

Оглянувши майданчик, де під час оборони знаходились знаряддя батареї ми знову вирушили в підземеллі. Потім ми вийшли до моря:

Після екскурсовод відвела нас в пантеон пам'яті, який виконаний у вигляді рани, що кровоточить, і який видно здалеку. Вночі пантеон підсвічується, і це дуже красиво виглядає.

У пантеоні заборонено фотографувати і знімати на камеру, тому я не знімав. Але саме в пантеоні пам'яті довелося пережити найсильніші емоції. При вході в пантеон, ви побачите тисячі табличок з прізвищами загиблих бійців, які захищали місто. Можливо, серед імен знайдете і своїх родичів ...

Після, ми зайшли в зал, то стали навколо, згасло світло і на зводі пантеону, стали з'являтися фотографії бійців. А голос з динаміків розповідав, який великий і безсмертний подвиг здійснили молоді хлопці - захисники міста ... Сльози самі наверталися на очі.

Коли голос з динаміків закінчив свою розповідь, то в залі ще довго стояла тиша ...

На цьому екскурсія по 35 батареї закінчується, але ви можете самостійно прогулятися по території меморіалу, і оглянути батарею зовні. Погляду відкриваються красиві види на море і на обривисті берега мису Херсонес. І важко повірити, що в такому красивому і мальовничому місці проходили, такі суворі, кровопролитні і трагічні бої.

Незважаючи на те, що на дворі було 26 грудня, я не зміг втриматися щоб не скупатися в морі. Море своїм бірюзовим кольором так і манило. Компанію мені склав майор Андрій, з яким ми познайомилися під час екскурсії. Ми з ним разом вирішили скупатися, заодно і сфотографуватися на пам'ять.

А по дорозі до моря нам зустрічалися ось такі картини. І все це побачене і почуте, викликало дуже дивні почуття, гіркота від подій тих трагічних днів, але в той же час і радість, що наш народ все таки зміг здобути перемогу в смертельній сутичці з ворогом. І ця Перемога далася неймовірною ціною, завдяки самопожертві і небувалу відвагу наших радянських людей, простих хлопців, які теж дуже хотіли жити ...

І я не розумію і ніколи не зрозумію тих людей, які сміють оскверняти світлу пам'ять загиблих у тій страшній війні.

І я не розумію і ніколи не зрозумію тих людей, які сміють оскверняти світлу пам'ять загиблих у тій страшній війні

висновок

Обов'язково відвідайте меморіальний комплекс «35 берегова батарея», дуже сильне місце. Я довго був під враженнями, та й зізнаюся, пережив ці відчуття знову при написанні цієї статті. Це місце в якому, переплітається неймовірна краса мису Херсонес з трагічною долею захисників Севастополя.

Екскурсія не залишить вас байдужими, я вам гарантую.

За тривалістю: екскурсія триває 1,5 години плюс ще потрібен час, щоб оглянути батарею самостійно і спуститися до моря. Види дуже красиві. В цей день я також встиг відвідати руїни Херсонеса Таврійського, тому виділяйте мінімум пів дня для огляду батареї. Ну, а якщо ви вирішите повалятися на пляжі мису, то тоді відводите на екскурсію цілий день.

Сподіваюся, моя стаття виявиться корисною і цікавою для вас!

Бережіть природу, не залишайте після себе сміття !!!

Можливо, вам також буде цікаво почитати:

  • Севастополь - опис міста
  • пам'ятки Севастополя
  • Діорама «Штурм Сапун-гори 7 травня 1944 року»
  • Херсонес Таврійський
  • Мис Фіолент і Яшмовий пляж
  • Балаклава - Кримська Венеція
  • Топ 10 Пам'яток Криму

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация