3G позбавляє прийому

Останнім часом багато петербуржці, особливо власники телефонів Sony Ericsson, стали помічати, що періодично виявляються "поза зоною доступу" - дзвінки до них просто не доходять. Журналісти "Міста 812" провели власне розслідування і з'ясували чимало цікавих фактів. Останнім часом багато петербуржці, особливо власники телефонів Sony Ericsson, стали помічати, що періодично виявляються поза зоною доступу - дзвінки до них просто не доходять

news.netres.ru

Останнім часом багато петербуржці, особливо власники телефонів Sony Ericsson, стали помічати, що періодично виявляються "поза зоною доступу" - дзвінки до них просто не доходять. журналісти " міста 812 "Провели власне розслідування і з'ясували чимало цікавих фактів.

Настирливі дзвінки на мобільний давно терзали моє серце, не залишаючи простору для особистого життя. Підмога прийшла з несподіваного боку: оператори стільникового зв'язку і виробники телефонів розробили технології, які рішуче знижують частоту дзвінків. Як з'ясувалося, це не тільки моя радість: багато петербуржці зараз не отримують входять, хоча знаходяться в зоні впевненого прийому. Чи надовго щастя?

емігрант мимоволі

У моє життя це явище увійшло близько 3 місяців тому. Втративши свій бувалий, але прекрасно працював телефон Siemens C65, я став користуватися Sony Ericsson K550I, встановивши на ньому sim-карту «Мегафона» з колишнім номером, видану замість втраченої. До цього Sony Ericsson K550I використовувався як додатковий робочий телефон. На ньому стояла карта «Теле2» і нормально працювала. З новою «сімки» «Мегафона» відразу почалися проблеми. Точніше, це спочатку вони сприймалися як проблеми, а потім я зрозумів красу ситуації.

Телефон перестав працювати на прийом, але не назовсім, а іноді. «Сонька» придбала чисто людські риси, я б навіть сказав - чисто жіночі. Хоче - бере, хоче - не приймає з абсолютно непередбачуваною періодичністю. Настрій «Соньки» змінювалося по десять разів на дню. Інший раз по 2-3 години поспіль ніс від вхідних верне, наплювавши на те, що ми з нею в зоні прийому сигналу, про що свідчить її зелененький індикатор. Люди перестали телефонувати мені. Телефон відповідав «Абонент недоступний», хоча насправді доступніше нікуди.

Перша версія, яка прийшла в голову, - інженерам, ціною непомірних зусиль, вдалося-таки розробити олюднені мобільні телефони. До того олюднені, що навіть з характером. Пам'ятайте, як це з комп'ютерами було - спочатку доводилося вводити складні команди шляхом натискання складних комбінацій з клавіш. А потім комп'ютер став писати на екрані «Привіт, ви все ще впевнені, що хочете працювати (стерти файл, виті з мережі і т.п.)?». Зраділий здогадкою, я подзвонив в сервісний центр «Мегафона». Там не зрозуміли мого захоплення і стали пояснювати, як приручити телефон, який вийшов з-під контролю.

Спочатку поради зводилися до тривіальним: «вимкніть і знову ввімкніть телефон», «вставте цю сім-карту в інший телефон» (як ніби у мене в кишені неодмінно повинен бути другий мобільник). Іноді це допомагало. Співробітники call-центру телефонували мені. Контрольний дзвінок приймався. Все в порядку. Але через годину-другу телефон знову переставав приймати.

Я став спостерігати за поведінкою Соньки Еріксовни, намагаючись проникнути в суть її психології, і помітив деякі закономірності. Наприклад, телефон досить часто не приймає з ранку. Але якщо сам комусь подзвониш, Сонька оживає. Я став робити з нею зарядку щодня. Допомагало, але не завжди. Мене це не бентежило - в кінці кінців, з Сонькою ми були разом тільки другий місяць. Бентежило, що дзвонять. Люди перестали знаходити мене на вулицях, тому що не могли уточнити місце зустрічі. Партнери по проектах божеволіли, бо я опинявся поза зоною доступу в самий невідповідний момент. І т.д. і т.п. Я почав розуміти, як багато значить мобільник в нашому житті. Якби я був бандитом, а на вулиці стояли 90-е роки, я б, напевно, приїхав в головний офіс «Мегафона» або «Соні Еріксон» з праскою і кулеметом і виставив рахунок на пару мільйонів доларів за втрачений прибуток і втрачену репутацію.

Але на вулиці, як і в приміщеннях, стояв 2009-й - рік розвиненого капіталізму з відмінно налагодженими сервісами. Я дзвонив в call-центр «Мегафона» і незмінно отримував вишукане задоволення. Працюючі там дівчата так обволікали своїми голосами, що, навіть не отримавши в підсумку ніякої допомоги, я залишався їм вдячний. Я бачив, як вони стараються. Хотілося дзвонити ще. Хотілося користуватися новими сервісами оператора. Виїхавши у відрядження, я вперше підключив послугу «автовідповідач», записавши повідомлення, що, мовляв, якщо ви за такими-то питань, то пишіть есемеску або мейл, я вам передзвоню, або дочекайтеся мого повернення з-за кордону. Послуга прекрасно працювала навіть тоді, коли я повернувся до Петербурга і вже не хотів її. Пройшла другий тиждень після мого повернення. Я незмінно перебував в зоні доступу та прийому. А люди все ще чули повідомлення, що я за межами батьківщини.

- Орєшкін, ти тепер взагалі через кордони не вилазиш? - запитували друзі.

Як з'ясувалося пізніше, вони мали рацію. Я вже не жив у тому старому Петербурзі, я жив в новому. В європейському місті, де працюють найновіші технології передачі даних на мобільні телефони.

Чим далі в ліс

Коли я зателефонував до сервіс-центр «Мегафона» через місяць після появи проблеми, у них з'явилися нові напрацювання. Незмінно люб'язні дівчата повідомили, що виявилася нова тенденція - дзвонять з подібними проблемами виключно власники телефонів Sony Ericsson і Samsung. Найчастіше - Sony Ericsson. Точної статистики поки немає, але дзвонять багато.

З'явився і новий рецепт лікування - треба поміняти настройки телефону. Параметри / Зв'язок / Передача даних / Бажаний обслуговування. З двох запропонованих варіантів «PS і СS» або «Тільки CS» (в інших моделях телефонів «GSM і 3G» або «Тільки GSM») вибираєш «Тільки CS» ( «Тільки GSM»). Таким чином, як пояснили в сервіс-центрі, ви втрачаєте можливості приймати і передавати сигнали з надвисокою швидкістю за допомогою новітньої мережі третього покоління 3G, зате всі вхідні починають проходити ...

Я спробував. В першу хвилину допомогло. Але приблизно через годину Сонька знову взялася за старе.

Ще через місяць в «Мегафоні» запідозрили, що Соня все-таки може по-різному реагувати на різних людей - кого-то недолюблювати, кого-то легко підпускати до мого тіла. Є в телефоні така функція типу «чорного списку» - обмеження на прийом дзвінків від окремих абонентів. Навіть якщо я її не використав (а я не використовував), краще на всякі випадок натиснути комбінацію # 330 0000 # виклик і тим самим зняти всі обмеження на прийом дзвінків. Я зняв. Не допомогло. Не можу сказати, що це мене засмутило. Спілкування з дівчатами з сервіс-центру стало для мене настільки нагальною потребою, що я вже не знаю, як зможу без них обходитися. На відміну від просто дівчат, вони завжди придумають щось новеньке.

Так минулого тижня Анна Крилова (я вже почав записувати імена дівчат, щоб по два рази не пояснювати одне й те саме) повідомила, що дві послуги «завжди на зв'язку» та «автовідповідач» можуть працювати разом, але можуть і не працювати, і , щоб підвищити ймовірність того, що мені завжди будуть телефонувати, краще одну з них відключити.

Перспектива відмовитися від однієї з двох послуг мене не дуже порадувала. Я хотів би, щоб, коли я освідчується в коханні одній, інша, телефонуючи мені, чула, що я на прес-конференції і передзвоню трохи пізніше, хоча як і раніше люблю. А коли я їду в метро - нехай номера дзвонили записуються, і я їм віддзвонили. На жаль, довелося вибирати. Я відрубав автовідповідач, набравши комбінацію 105 # 1300 # виклик. «Послуга« голосова пошта »виключена», переможно повідомила Сонька + «Мегафон СЗ» есемескою, з чого я зрозумів, що «автовідповідач» і «голосова пошта» це, ймовірно, один і той же, і пообіцяв собі створити словник кодів, яким можна замовляти або скасовувати різні послуги, тому що всякий раз мучити цим дівчат нерозумно, хоча і приємно.

Вимкнення автовідповідача не допомогло. Я вирішив пожертвувати фарбами життя і від спілкування з прекрасними німфами перейти до технічних фахівців.

- Навряд чи справа в новій sim-карті, - розповів Леонід Корнєєв, технічний директор «Санкт-Петербурзького центру моніторингу». - Інша справа, що через використання системи автодозвону та формату GPRS сигнал може приходити з запізненням до 1,5 хвилини. У вашому випадку, швидше за все, причина в телефоні. Телефони все зроблено в Китаї. Дві-три партії товару можуть бути хороші, а третя погана. Моя вам порада - візьміть просту Nokia за 1000 рублів і не мучтеся. Якщо вам телефон потрібен, щоб дзвонити, цього цілком достатньо.

Цей підступний, але швидкий 3G

Вранці 9 липня, незважаючи на всі поради сервісу «Мегафона», застосовані на практиці, телефон знову не працював на прийом з ранку. Я пішов в найближчу ремонтну майстерню, де Соньку протестували і сказали, що вона в порядку, проблема не в телефоні. Збентежив, однак, метод тестування. Майстер просто зателефонував з мого телефону на свій, щоб визначився номер, отзвонился назад. І так разів зо три. Мій телефон справно приймав сигнали. Майстер повідомив, що якщо пристрій добре працює зараз, а коли-небудь не працює, не існує методу, щоб заздалегідь це прогнозувати. І взагалі справа не в телефоні. У прес-службі «Мегафона Північно-Захід» уточнили, що справа не тільки в телефоні, але якщо його змінити - проблем не буде. Як розповіла Маргарита Горбачова, начальник прес-служби Північно-Західного філії ВАТ «Мегафон», періодичне відсутність роботи на прийом окремих марок пов'язано з впровадженням мережі передачі даних нового покоління 3G (підтримує стандарти / технології передачі даних UMTS / HSDPA) при одночасному збереженні мереж попереднього покоління, т.зв. 2,5G (стандарти GPRS / EDGE - надбудови формату GSM).

Якраз зараз оператори великої трійки - «Мегафон», МТС, «Білайн» - завершують обладнання своїх вишок системами 3G, так що мережа нового покоління покриває вже практично все місто (за різними оцінками - від 95 до 99%).

Телефони, здатні працювати і в 3G, і в 2,5G (а такі у нас в більшості своїй і є - у всіх, хто купував їх в останні 1-2-3 року), в окремі моменти, коли не можуть сигнал від 3G прийняти (наприклад, через те, що покриття вишками з 3G поки не повне або перевантаження пішла в мережі), перескакують на 2,5G. І ось під час цього перескоку (т.зв. hand over, або перезахоплення) і трапляються всякі гидоти - телефон не ловить входять і т.п. Хенд-овер відбуваються у випадковому порядку і можуть відбуватися в принципі хоч щосекунди, і весь цей час телефон не ловить сигнал або ловить нестійкий. Метод боротьби - відрубувати формат 3G (PS), залишаючи тільки 2,5G (тільки СS = тільки GSM, як пишуть в деяких моделях), при цьому, правда, знижується швидкість передачі даних і ви не дуже можете качати відео дівчаток з великою роздільною здатністю з інтернету, але якщо це вам не заважає в роботі, краще тимчасово відмовитися від 3G.

- Швидкість передачі даних при цьому не дуже сильно впаде, - пояснює Маргарита Горбачова. - Мережі 2,5G теж весь час апгрейд, наприклад, там зараз, крім GPRS, застосовується ще більш прогресивний формат передачі даних EDGE.

Покладемо, ви все-таки відрубали 3G. При цьому зростає ймовірність, що з прийомом у вас буде все в порядку, вам почнуть телефонувати. Однак 100% гарантії ніхто дати не може.

- В такому разі йдіть в центр обслуговування абонентів «Мегафона», - розповідає Маргарита Горбачова. - У чотирьох центрах є спеціальні стійки, де вам абсолютно безкоштовно протестують телефон (в інших центрах обслуговування того ж «Мегафона» теж протестують, але вже за гроші. - А. О.). Якщо апарат не функціонує належним чином, доведеться купувати новий, більш досконалий. Якщо ви зазнали матеріальної шкоди через всю цю історію, його вам можуть відшкодувати. Для цього в «Мегафоні» є спеціальний відділ. При цьому доведеться довести, що телефон хороший, не з сірої партії, показавши для початку документи - де ви його купували.

Старорежимними (за мірками «Мегафона», який крокує в ногу з прогресом, але на 1,5 кроку вперед), тобто погано працюють в мережах нового покоління, є телефони «окремих марок», куплені 2 роки тому і більше, типу мого Sony Ericsson K550I. Мегафонщікі кажуть, що найбільше цим пороком грішать Ericsson і Samsung, а краще працюють з 3G + 2,5G Nokia і Motorola.

На думку операторів, винні, звичайно, відстійні виробники телефонів. На думку виробників - наша власна лінь і нетерпимість. У Sony Ericsson мені порадили скинути всі налаштування (Параметри / Загальні / Очистити все) і дочекатися, коли телефон сам перезавантажиться і зароблять стандартні заводські настройки.

- Телефон працюватиме коректно, - запевнив Тарас, технічний фахівець зі служби підтримки Sony Ericsson в Росії. - У налаштування навіть не лізьте, телефон все зробить за вас.

Згнітивши серце я натиснув «Очистити все». Телефон занурився в глибокий роздум. Екран його почорнів від горя. Телефон перебував в цьому стані хвилин 15, після чого я скасував команду, побоюючись, що він так і не вийде зі стану коми.

Цікаво - чому той же відстійний телефон у мене чудово працював з картою «Теле2»?

- Все дуже просто - у «Теле2» немає мережі 3G, - пояснила Маргарита Горбачова. - Ні і проблем, пов'язаних з хенд-овер.

Загалом, вони обоє рябоє, цей старий телефон і консервативний оператор. У них взаємна любов, як у двох пенсіонерів на лавочці. Мінус один - у «Теле2» гірше покриття - вже якщо він не ловить сигнал, так відразу і на прийом, і на передачу. Але їм адже і нікуди поспішати, вони вже можуть собі це дозволити, два досвідчених чобота.

Отже, висновок з цієї історії: жертвою технічного прогресу стає всякий, хто намагається його наздогнати, але не доганяє. Варіантів два - наздоганяти або не намагатися. До початку кризи більшість городян намагалося наздоганяти - в середньому телефонні апарати змінювалися раз на рік. Зараз - наздоганяти перестали. Але оператори не зупинили гонки озброєнь.

Я поки ні телефону, ні оператора міняти не збираюся, а тільки прикладаю спроби реанімації усіма вище описаними способами. Це допомагає, пропущених дзвінків стало набагато менше. Правда, на все це доводиться витрачати час.

Олексій Орєшкін, «Місто 812»

Чи надовго щастя?
А потім комп'ютер став писати на екрані «Привіт, ви все ще впевнені, що хочете працювати (стерти файл, виті з мережі і т.п.)?
Орєшкін, ти тепер взагалі через кордони не вилазиш?
Цікаво - чому той же відстійний телефон у мене чудово працював з картою «Теле2»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация